Porod a dvouletý syn - mohu ho vzít s sebou do sanitky?

lnk84
11. únor 2019

Jsem v 37 týdnu a mám dvouletého syna. Předchozí dva porody jsem měla dost narychlo, tak se trochu bojím, že když to na mě přijde, nebudu mít malého rychle kam dát..Nevíte, jestli by ho se mnou vzali do sanitky, kdybych si musela zavolat rychlou?

journals
12. únor 2019

Dvoulete dite na porodni sal? 😳 to je dost psycho predstava... hlavne pro to dite

gruyerre
12. únor 2019

@journals možná jo, ale podle mě menší zlo, než úplně sám nebo s cizí paní na dětském oddělení, kde nikdy nebyl, to vše ve věku, kdy nechápe, kam odvezli maminku, co s ní budou dělat, jestli ji ještě někdy uvidí, co se s ním bude dít.

balet
12. únor 2019

@gruyerre akorat ze on by prip s vami na sal nemohl, takze by nemel moc na vyber...🤷

gruyerre
12. únor 2019

@balet Jak v které porodnici... A i tam, kde to nepovolují bych se hodně divila, kdyby snad dítě od matky trhali násilím a proti vůli té matky... Každopádně pokud je to jen trochu možné, určitě je nejlepší, když k takové situaci vůbec nedojde.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
12. únor 2019

@gruyerre No já ti nevím, jestli je to menší zlo... samozřejmě že to není úplně ideální ani tak, ani tak, ale porod kolikrát nedávají ani dospělí chlapi, kteří ví o co jde, natož dvouleté dítě. Nehledě na to, že i to dvouleté dítě u toho porodu musí někdo hlídat, protože to fakt neposadíš do křesla ať si hraje... takže stejně bude s někým cizím a máma bude hekat (brečet, řvát, krvácet...) o několik metrů vedle. Nevím, z čeho by dítě mělo větší/menší újmu. Mě přijde to dětské oddělení jako pořád lepší varianta než být u porodu

balet
12. únor 2019

Juknete na Male Lasky, tam holcicku take nechali v noci v cekarne ac maminka nechtela...Oddelit te možná nesmi, ale take te nemusi vzit na.porodni sal, kdyz budes odmitat. 😉

gruyerre
12. únor 2019

@journals Jo tak já to chápu, že na to má každý jiný názor, neodsuzuju, jak už jsem psala, já myslím, že pro to dítě by to bylo lepší s mámou. Některé porodnice i nabízí možnost, aby byly děti u porodu, lidi co rodí doma mají taky starší děti u porodu, takže já nemyslím, že by to pro to dítě muselo být tak hrozný, naproti tomu znám asi 10 lidí, kteří byli jako děti samý ve špitále a mají z toho hrůzu, jen si vzpomenou ještě po desítkách let. Ale pokud bych měla možnost hlídání někým známým, koho má moje dítě rádo, taky bych staršího u porodu neměla.

gruyerre
12. únor 2019

@balet A to jí tam nechali samotnou, s někým známým nebo se sestřičkou? V čekárně mi ještě nepřijde tak hrozný jako na dětským oddělení, to si totiž představím, jak moje dítě pláče samo vyděšeně v kleci a nikdo na něj nemá čas.

jenny91
12. únor 2019

@balet S těmi dětmi do 15 let na porodním sále nevím, myslím, že přímo v zákoně to nebude. Já jsem teď řešila ve své porodnici, jestli si tam malého můžu přivézt s sebou třeba než si ho někdo stihne vyzvednout na hlídání, nebo případně kdyby se porod hodně protahoval a bylo by to "poklidné", tak jestli mi ho prarodiče můžou přinést na nakojení. A jde to. Kdybych prý měla třeba dvanáctiletou dceru a vnímala bych její přítomnost jako přípravu na dospělost, tak by jí tam dovolili být i po celou dobu. Samozřejmě ale záleží na porodnici, u nás jsou hodně benevolentní, věřím, že jinde by to nepovolili.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
1772
12. únor 2019

Já si jen nedovedu představit, kdo se o dítě na por. sále bude starat, byť jen krátkou dobu. Rodička nebo personál, který má dost svých povinností nejen u jedné ženy? No snad je to jen diskuse velmi teoretická.

zmrzlinka
12. únor 2019

@1772 obávám se, že není teoreticka... no comment

lajla
12. únor 2019

@zmrzlinka
@ttm
Samozrejme..ja to chapu...proto pisi ze bych tam sve dite nedala..a protoze jsem vsimava vim..ze male deti se nechavaji vyrvavat i v pripade kdy jsou pokoje volne a sestry si popiji kaficko..verim a budu verit ze to tak neni vsude..ale osobni zk mi bohate staci..ony to vetsinou byvaji deti bez rodicu...

korneliusa
12. únor 2019

@balet Prosím, kterém zákoně? Žádný takový neexistuje.

korneliusa
12. únor 2019

@jenny91 Nikde to nemůžou nepovolit. Nemocnice nemá takovou pravomoc. Vždy rozhodují rodiče.

korneliusa
12. únor 2019

@balet Malé lásky jsou přehlídka zdravotnických prasáren. To není nic směrodatného.

jenny91
12. únor 2019

@korneliusa Z právního hlediska nevím, jak to přesně je, možná máš pravdu. V praxi si ale umím dost dobře představit, že ve většině porodnic prostě řeknou, že tam to dítě nepustí a basta. Rodící žena si s nimi těžko něco uhádá a nepřepere je. Stejně jako mívají ženy bohužel smůlu, když se je někdo rozhodne násilím držet v poloze na zádech, odnese jim po porodu dítě, provede jim zbytečný nástřih hráze... Kde funguje alespoň domluva, tak je to super. Mně prostě vysvětlili, že jim nepřijde vhodné, abych tam měla syna po celou dobu (zejména v poslední fázi), a že kdyby už předtím tam byl frmol a on by do toho třeba brečel, tak mám počítat s tím, že mě někdo požádá, aby tatínek malého odnesl.

1772
12. únor 2019

@jenny91 Na porodnici jsem pracovala a nedovedu si představit, že bych se kromě rodiček starala i o jejich děti .

jenny91
12. únor 2019

@1772 To úplně chápu. Já osobně jsem řešila otázku toho, že by si prarodiče ještě nestačili malého vyzvednout, jestli v tom případě můžeme do porodnice dorazit s manželem a synkem všichni, než si pro něj přijedou. Nebo jestli mi během hlídání, kdyby se porod protahoval, můžou malého donést na kojení. V každém případě by byl v té době přítomný i manžel a staral by se o něj.

nikuu
12. únor 2019

Byla jsem sama doma s detma, 2roky a 3měsíční a volala jsme rychlou pro maleho a tu starší mi nechtěli vzít. Nakonec ji vzali, pac jiná možnost nebyla, ale prý porušili předpisy a měli strach kvůli bezpečnosti, že neměli malou kam posadit a připoutat. Takže problém nastat může.

jenny91
12. únor 2019

@nikuu No ale jak píšeš, jiná možnost nebyla... Neumím si vůbec představit, co jiného by chtěli dělat - nechat ji doma samotnou??? To přece nejde...

nikuu
12. únor 2019

@jenny91 bylo dohadování zda nemůže někam k sousedům nebo tak, ale vzhledem k tomu, že jsme museli odjet kvůli malému opravdu rychle, nebyl moc čas to řešit . Nevím, jak by to bylo, kdyby nebyl odjezd úplně akutní, což u porodu nemusí být.

lnk84
autor
13. únor 2019

Děkuji za odpovědi, samozřejmě nechci brát syna sebou do porodnice, pokud bude doma sousedka, manžel, nebo alespoň čtrnáctiletá dcera, tak to budu řešit jinak. Předchozí dva porody jsem měla hodně rychlé, při tom posledním jsem nedošla ani na sál, proto se bojím dlouho čekat než někdo bude moct malého pohlídat. Pokud bych ho vzala sebou do sanitky, byl by to stav nouze a prostě bych se přizpůsobila zvyklostem porodnice.

zmrzlinka
13. únor 2019

@lnk84 budu držet palce 💙

zmrzlinka
13. únor 2019

@1772 já jsem taky dělala a zdrhla jsem 😂 Dnes má každý práva a že má někdo povinnost a zodpovědnost je všem jedno.Kazdy den jednou nohou v base.Ted mám klid.Tu práci jsem milovala a snad nastane někdy doba kdy se vrátím.

korneliusa
13. únor 2019

@zmrzlinka Nenastane. Lidé jsou si svých práv vědomi čím dál víc. Čím dál méně se nechávají manipulovat a to se jen tak nezmění.

zmrzlinka
13. únor 2019

@korneliusa nikoho práva jsem nenarušovala.Nejde vše změnit z roka na rok . Zvlášť ne tady v Čechách.Pracovala jsem i zahraniční a není všechno zlato co blisti.Spousta známých rodilo v Anglii i v Irsku,či v Americe tak sprovnani mám.
Spousta maminek odcházela od nás spokojená.Se spoustou jsem si potikala a vždy když se potkáme pokecáme a je to strašně fajn.
Tobě přeju všechno dobrý a ať si zdrava i dětičky a zdravotnictví nepotřebujes 👍💙

korneliusa
13. únor 2019

@zmrzlinka To není z roka na rok, to je třicet let, kdy si někteří doktoři a sestry jedou furt tu samou, hnusnou ligu. A pak se strašně diví, když nějaký klient ty svý práva nejenom zná, ale dokonce si na nich trvá.

zmrzlinka
13. únor 2019

@korneliusa no to máš ale to samé ve školství ,u policie i na úřadech.
Když si představím co se naše vrchní nalitala za vedením nemocnice, aby koupili blbé bodycka nebo prosteradla do postýlek.Vecne naháněla sponzoři , aby se zakoupili speciálně postýlky, aby se děti svítili u matek na pokoji a ne na boxů, aby nedocházelo k separaci matky a dítěte.A pak se dozvíš na diskusích jaké jsme všichni krávy.
Kolegine dokonce prosadila laktační poradnu pro maminky u nás na porodnici a co jsme si kvůli tomu vyslechli keců.Pres volné víkendy jsme jezdili do Prahy na školení mamily.
Nemluvím o tunách přesčasů.Mlade holky to studovat nechtějí.Stare odchází.

Opravdu ne všichni zdravotníci můžou za to , že se rodí na každé matce bych přála vanu nebo lana nebo ať rodí ve tmě.Ale placentu bych ji nedala ,protože je to proti zákonné.Bohuzel.

Když se konečně prosadil porodní dům nebo spíš něco na ten styl v Praze tak padla další vlna kritiky , že tam byli samí chlapi.Ano byli.Nekdo tie finance uvolnit na to musel.Byla to saskarna, ale věřím ,že za tím vším byla zase nějaká porodní asistentka nebo doktorka , které nikdo ani nepodekuje...Ale věřím , že to zamrzí když četla ty diskuze pod článkem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru