Porod a dvouletý syn - mohu ho vzít s sebou do sanitky?

lnk84
11. únor 2019

Jsem v 37 týdnu a mám dvouletého syna. Předchozí dva porody jsem měla dost narychlo, tak se trochu bojím, že když to na mě přijde, nebudu mít malého rychle kam dát..Nevíte, jestli by ho se mnou vzali do sanitky, kdybych si musela zavolat rychlou?

jenny91
13. únor 2019

@zmrzlinka Mrzí mě tvoje špatné zkušenosti. Samozřejmě nevím, jak jsi svoji práci vykonávala, takže to nemůžu posuzovat. Já jsem k prvnímu porodu přicházela s mnohými očekáváními, se kterými bych v některých porodnicích mohla narazit. Našla jsem si ale porodnici podle svých představ, všechny zdravotnice byly přímo báječné, a velice jsem si vážila jejich názorů i doporučení, protože jsem k nim měla (myslím zaslouženou) důvěru. Bylo by mi líto, kdybych se dozvěděla, že kterákoli z nich z porodnice raději odešla, protože zažívala nevděk od rodiček. Připadalo mi ale, že je tam respekt oboustranný, a tak to má podle mě být.

zmrzlinka
13. únor 2019

@jenny91 já jsem odešla kvůli přesčasům.Ne kvůli maminkám.Vedeni to neřešilo.A věděla jsem , že budu chtít v budoucnu rodinu.Manzel tehdy přítel mne taky chtěl někdy vidět 😂

betelgeuzz
13. únor 2019

@zmrzlinka on se někde prosadil porodní dům?

korneliusa
13. únor 2019

@zmrzlinka Odnést si placentu není protizákonné. Nový občanský zákoník s tím počítá. To, co chystá řezník Pařízek u Apolináře, nemá NIC! společného s porodním domem. Tohle je způsob, jak zlikvidovat šanci na porodní domy a to je svinstvo.

zmrzlinka
13. únor 2019

@korneliusa já jsem to nesledovala jak to tam bude probíhát a myslím že k porodnim domům je v Čechách ještě daleka cesta .Ale nemá do porodu zasahovat lékař tak je to pro některé ženy plus nebo ne? Musím se na to podívat.Nevis kolik chtějí za to?Bude se to platit jako nadstard?

korneliusa
13. únor 2019

@zmrzlinka To jsem nezjišťovala, protože z informací co mám, to prostě porodní dům nebude. Jen tomu tak říkají. V porodním domě jsou PA zcela autonomní od A do Z. Tady to tak nebude. Takže se to nijak neliší od zbytku porodnice. Navíc, tomu bude šéfovat nejzarytější odpůrce přirozených porodů. Tohle je prostě výsměch.

zmrzlinka
13. únor 2019

@korneliusa aha.Tak aspoň něco.

korneliusa
13. únor 2019

@zmrzlinka Já bych moc moc moc ráda rodila v PD. Bohužel, mám-li na výběr jen porodnici, nebo porod doma, tak prostě volím porod doma, byť to nepovažuji za ideální. Přesto, po zkušenosti s prvním porodem, je to pro mě osobně ta bezpečnější varianta.

betelgeuzz
13. únor 2019

@zmrzlinka tak to je snad normální, že do porodu nezasahuje lékař. Ve Zlíně to tak už chodí roky, že pokud není problém, je u porodu jen PA.

zmrzlinka
13. únor 2019

@betelgeuzz u nás to taky tak bylo a tady na koňovi pořád čtu co všechno možný se kde stalo a co ty doktoři provedli 😀

korneliusa
13. únor 2019

@betelgeuzz Normální ano, běžné bohužel zas tak ne.

zmrzlinka
13. únor 2019

@korneliusa tak to asi odvážná.Tak ať to dobře dopadne.

betelgeuzz
13. únor 2019

@zmrzlinka já to píšu v souvislosti s tím, že jsi psala, že tam by neměl zasahovat lékař. Nepříjde mi to jako nic extra, kvůli čemu by se měla dělat reklama, jak je naše zdravotnictví pokrokové. Ono by možná stačilo, kdyby ženský začaly ignorovat tyhle pražské továrny na děti, kde je to asi stále 100 let za opicema (myslím tím přístupem k rodičce). Zlínská porodnice je taky perinatologické centrum, ale ten přístup úplně jiný a ve standartu, ne jako drahý nadstandart.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
zmrzlinka
14. únor 2019

@betelgeuzz máš pravdu.Ja netrvdim, že nejsou špatné sestry.Jsou,ale házet všechny do jednoho pytle...A bude hůř.Personal není.Ale to je jiná debata.

marlasnehovavlocka
16. únor 2019

@balet tak to se maminky zeptejte na zakon kterej to znemoznuje, kdyz je to ze zakona tak by mela vedet jakeho, moc rada bych ho znala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru