• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vezmou manžela do sanitky, až mě povezou rodit?

19. července 2009 
Ahoj holky, mám na to sice ještě čas, ale už uvažuju o tom, jestli kdybychom čekali při rozběhlém porodu doma co nejdýl, můžeme počítat s tím, že vezmou manžela do sanitky. Bydlíme v Praze, auto nemáme, příjde mi ale krkolomný, aby manžel jel v taxíku za námi a pak mě někde v porodnici hledal- a já se s ním musela při kontrakcích domlouvat mobilem.
A ještě dotaz- pokud nepraskne voda, dokdy je bezpečný zůstat doma a neriskovat porod v sanitce?
Díky moc
16. črc 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak proč to takhle hrotit? :confused: Jeďte taxíkem oba a hotovo....
16. črc 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Maji a vezme nás taxíkář? Asi pitomý dotaz, ale aby se nebál, že mu začnu rodit v autě a znečistím mu vozítko:slight_smile:
16. črc 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě vezme.... :wink: těhulku vezmou všude :grinning: a myslím si že i do té sanitky by manžu vzali
16. črc 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dík, maji!!! Moc mě to potěšilo- chci se rozroďovat doma, mezi našema kočkama to půjde jistojistě jedna báseň
16. črc 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si také myslím že jet urychleně do nemocnice okamžitě jak odteče plodová voda je zbytečné... hlavně aby si doma nemusela rodit :grinning:
16. črc 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvakulka: nám na porodním kurzu u Apolináře říkali, že manžela do sanitky nevezmou, tak jen pro info :wink:
16. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
morgan... a neříkali jaké k tomu mají důvody? :sweat_smile:
16. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, manžela do sanitky určitě nevezmou. dvakrát se mi udělalo špatně, jednou jsem omdlela a podruhý mě chytil na ulici akutní slepák a pokaždý byl manžel se mnou. ani jednou ho nevzali. mají na to prý předpisy. :unamused:
16. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
I mě v poradně řikali, že manžela do sanitky nevezmou, že mu jen řeknou, kam mě vezou.
Jela jsem do porodnice po 8h bolestí ...měla jsem pořád bolesti po 10ti minutách a dřív se mi tam nechtělo...ale pak už mi to přišlo divný,že se to nezkracuje.
Určitě by Vás měl taxikář vzít oba dva. Nechci to přirovnávat, ale opilce taky taxikáři vezmou a od nich hrozí "znečištění" spíš než od porodu :wink:
16. črc 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevezmou.......jsou oprávněni brát jen rodiče dětí do 15 let.Je tam málo místa a každej navíc hodně překáží.
16. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hm, no tak asi to bude jistit taxikář:slight_smile:
16. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jela sanitou 2x za posledni tyden a nevezmou ani menzela, ani mesicni mimi!!
16. črc 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
majina: tak holky už odpověděli :wink:
16. črc 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já tu na to koukám jak péro z gauče :grinning: Je teda pravda že sanitka není taxík ale co by jim to udělala co??? :zipper_mouth: :slight_smile:
16. črc 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi manzela do sanitky nevzali, a to byly 3 hodiny v noci :unamused: Malem jsem se rozbrecela, kdyz trochu nevrlej zachranar prohlasil, ze manzel bude muset dojet sam zvlast.
17. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Četla jsem letáček záchranky a píšou tam, že berou jedině a pouze rodiče malých dětí, pokud odvážejí to dítě...
Takže manžela 100% ne :unamused:
17. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky 100% manžela ne, jen rodiče dětí případně překladatele cizince či hluchoněmého, pracuju na záchrance :wink:
majino..kpoukej jako péro...ale počet lidí v autě je omezen tzv pojištěným sedadlem, já jako "velitel" posádky si nevemu na triko, případnou bouračku sanity a když se něco posere nebudu platit rodině milionové odškodné takže asi tak, má to svoje opodstatnění,V autě mám u tak málo místa na to abych resucitovala a sami sobě se neplantali pod nohama.....
17. črc 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
...ale zase..když vezu starou babinku se zlomeným krčkem a starý dědulínek se o hůlčiče třepe, co že ji ma donest.....tak pobalíme věci aj dědu a jedem...ale je to na moje triko a opravdu jen ve výjímečných případech
17. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucenek, ahoj, moc Te obdivuji, ja uz nekolik dni porad jen premitam o tom, jak me kluci zachranari opravdu zachranili :slight_smile: Je to uzasna a smysluplna prace!
Me mrzelo, ze se nemuze vzit ani to mimco, ale duvod je zcela jasny.
19. črc 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvakul: a ještě jedna věc - pokud budeš pozitivní na streptokoka (stěry se dělají po 36.týdnu), žádné čekání doma neexistuje - v případě prasklé plodovky musíš ihned do porodky, aby Ti stihli dá antibiotika. Pokud bude plodovka zachovaná a budeš mít "jenom" kontrakce, doma čekat můžeš. Já jsem na streptokoka pozitivní (prý jsou až 3 z 5ti těhulek) a mám takovéto intrukce od své lékařky :wink:
19. črc 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dík Mili, no to koneckonců neva, snažím se to nehrotit, prostě bude-li to nutný, pojedeme, pojedeme hned na začátku porodu, ale to asi zase oba taxikem, sanita přece není nutná, když se porod rozjíždí, to nic nehrozí. Ale dík moc za info :dizzy_face:
19. črc 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jela teď v pondělí do porodnice - sice předčasně - no nějak byly ty poslíčci silný. Jela jsem sanitou a vzali i přítele. A před dvěma lety jsme jeli také - v Praze k Apolináři a přítele vzali také. To se ty poměry za ty dva roky tak změnili?
19. črc 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvakulka: není za co. Hlavně at to všechno dobře dopadne :wink:
19. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi...no asi byl pádný důvod....ono přece jen se muselo s tebou "pracovat! a takhle to bylo pro všechny lepší...i když.....
xxxjanikaxxx asi v praze to maj jinak...ale většinou je to v krajích tak, jako u nás...ono je těžké dohodnout s pojištovnou tyhlety případy a každé místo v sanitě je pojištěné a zahrnuje řidiče, záchranáře, sestru a lékaře, ne v případě posádky sesterské čili RZP, která z 99% porody veze. Pak je pojištěný paciet sedíí a ležící, někdy bývá ještě jedna sedačka..ale ta není taková jako ta první je to spíš sklápěcí bobek
19. črc 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek