Porod a oholení. Je to povinné být oholena do hladka?

19. bře 2021

Zdravím. Brzy budu rodit a začínám být dost ve stresu z úpravy spodních partií. Je to při porodu povinné být oholena do hladka?
Několikrát se mi přes veškerou snahu stalo, že mi nějaký chloupek zarostl a vyrostl do rozměrů nekolikacentimetrove boule plné hnisu a velmi bolestivé. Špatně se mi pak samozřejmě chodí a trvá dlouho než se to zahojí. Kolikrát jsem si to musela propichnout jehlou aby se mi ulevilo. Proto uz se do hladka delší dobu neholim. Jen zkracuji strojkem na 3mm.
Bude to u porodu nějaký problém?

eva118
19. bře 2021

U nás- Ostrava- už ne a myslím, že to tak bude všude.

autor
19. bře 2021

@eva118 v naší porodnici právě na webu píšou, že oholení je povinné. Ale otázkou je jak je to starý článek a jak by to případně chtěli vymáhat 🙄

klokanka31
19. bře 2021

😲 to je snad článek 30 let starý ne?

autor
19. bře 2021

@klokanka31 doufám no... Protože hádat se s nima u porodu o tomhle nechci. Chápu, že to je pro ně pohodlný ale pro mě by to znamenalo další útrapy navíc. Tak snad je to fakt stary 🙏🙏🙏

aniea
19. bře 2021

Já 2 porody a ani jednou holení. Asi to nevadilo.

klokanka31
19. bře 2021

Co vím tak holení ani klystýr už nejsou povinné jako to bylo za minulého režimu.

martinazidkova
Autor odpověď smazal
Zobraz
codal
19. bře 2021

Podle mě, když to nebudeš mít úplně dlouhý, tak to nikdo řešit nebude.

zrzeckas
19. bře 2021

Take si nemyslim, ze by to mel byt problem.. Max ti oholi do hladka misto, kde by byl pripadny nastrih... V dnesni dobe je to i o domluve

codal
19. bře 2021

Případně bych si to napsala do porodního plánu, pokud budeš mít, nebo jim to prostě řekla.

emamaira
19. bře 2021

Já jsem měla císaře, tak mi na sále sestra oholila ten kousek, kudy vedl řez. Nikdo nic neřešil, byl to jen další úkon před zákrokem.

amazonkajanik
19. bře 2021

Jelikož jsem "tam dolů " už neviděla a nemohla se ohnout, prosila jsem chlapa, aby mi pomohl. Pořád se to odkládalo, až přišel porod náhle a tak rychle, že se nestihl ani klystyr. Ničemu to nevadilo a nestala se ani nehoda 💩🤣

veronika_aki
19. bře 2021

Zkracuji jak to jde a spodek teda jakoze dohladka. Kupodivu jsem to zvladala v tehotenstvi i s pupkem, i kdyz dokonaly to určitě nebylo. Rodila jsem teda v Jicine, ale absolutne tam s tím nemel nikdo problem a ani jsem to necetla nikde v nejakych jejich požadavcích. Myslim si, ze pokud tam neni vylozene "krovi", tak se to uz snad nikde neresi.

odula
19. bře 2021

Tak jde o to, jak ten porod bude probíhat. Kdybys měla porodní poranění, tak je jednodušší zasáhnout a ošetřit když nebudeš mít 20cm kadeře . Je to hlavně kvůli tobě. Ale jak říkám, když nebudeš mít porost na křovinořez tak je to asi v pohodě ;)

autor
19. bře 2021

Díky holky. Tak jste mě uklidnily 🙂 Každopádně musím doma stihnout to zkrácení na nejkratší možnost ať je pak v porodnici nedrazdim 😊

martt
19. bře 2021

Mne u prvního porodu oholily sami a u druhého porodu mne neholily. Ale u toho prvního porodu nikdo nevěděl jestli nebudou komplikace a jak to celé dopadne .

keksik002
19. bře 2021

Holení a dokonce i klystyr jsou ciste na zene, zeptaji se zda by jste chtela popr pokud chcete pomoci ale pokud ne nechaji to plne n vas 🙂

janule1940
19. bře 2021

Povinné???povinne není nic,bez vašeho souhlasu muze lekar činit jen kroky k záchraně života a zdravi...to holení určitě není🤣je to vaše telo a vaše dite,vy rozhodujete!

andrea93133
19. bře 2021

Nebude to problém a už vůbec to není povinnost 😉 dřív se ženský neholily vůbec 😉 když s tím budou mít nějaký problém, vezmou strojek a přejedou ti to dole v porodnici 😊 s tímhle se vážně vůbec nestresuj 😉

gruyerre
19. bře 2021

I kdybys měla bobra až ke kolenům, tak samozřejmě že tě nikdo nemůže nutit se oholit. Zrovna tak tě nikdo nebude holit, pokud sama nebudeš chtít.

mamineckamiminecka
19. bře 2021

Já se na to u porodu přímo ptala, jestli nevadí, že nejsem oholená (už jsem se tam prostě přes břicho na konci nedostala 😀), hlavně kvůli tomu, že mi dělali nástřih hráze, tak aby to nedělalo po sešití neplechu. Řekli mi že to je úplně jedno a opravdu to žádné problémy nedělalo 🙂

steinny
19. bře 2021

Dnešní doba je v tomto směru dost shovívavá 🙂

misina321
19. bře 2021

Tak to bych musela ale holit každý den, což je i kvůli zarůstání dost nereálné. Navíc přes ten pupek mi to prostě nejde 😂 Pokud bude čas, tak se pak oholit pokusím, ale jinak se preventivně každý den holit nehodlám 🙈

terezia10
19. bře 2021

Ono to chce ten zarostlý chloupek hned dostat ven a nebude tam obří boule zkontrolovat pár dní po holení

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru