Porod a předporodní péče v Německu, máte zkušenost?

annabella82
30. zář 2013

Ahoj, má některá z maminek tady zkušenosti s péčí a porodem v Německu ? Tatínek je tady místní, takže těhotenství porod a následná péče se bude odehrávat v Německu. Nějaké rady či typy jak to probíhá za hranicemi ? 😅

asr
13. srp 2017

@petacaslavova urcite se na to zeptejte, ale ja to musela mit.

bydlimevnemecku
21. srp 2017

Dobry den, mam mensi dotaz. Přesto skála jsem se se svym snoubencem do Nemecka on uz v Německé firmě pracuje asi zhruba rok ja dostala smlouvu na 6mesicu ted v srpnu. Jenze to nikdo nepočítal, ze se do toho pro plete to ze sem minuly tyden sla v Česku na gyndu a doktor mi oznámil ze sem v 4-5 týdnu. Tudiz netusim co bych ted mela delat, zda to uz rici šéfovi, jelikoz toto bylo opravdu neplánovaně a chtela se si nejakou dobu prvni odpracovat a tudiz opravdu nevim co me ted ceka. A zda mam jako Česká pracující v Nemecku nárok na nejake penize v Cesku. Dekuji moc za Vaše rady 😕😔

pandabox
21. srp 2017

@bydlimevnemecku Pokud mas podepsanou smlouvu tak te v Nemecku nesmi vyhodit. Pokud budete v nemecku dale zit a ty rodit - pocitam s tim, ze mas nemecke pojisteni, tak je to super - dostanes kindergeld (do 18 let veku ditete - cca 200 euro mesicne) pak Elterngeld (rodicovskou) - cca 330 euro plus 70 procent platu za poslednich odpracovanych 12 mesicu - a pokud budes mit naork na materskou tak nevim (ta je 6 tydnu pred porodem a 8 tydnu po porodu tusim) a na tu ma narok jen ti, plati socialni a zdravotni v nejake vysi nebo maji smlouvu - to pak dostanes plny plat, v pripade ze nemas to co jsem psala tak 13 euro na den od pojistovny. o tom jak je to v CR to nevim..

pandabox
21. srp 2017

@bydlimevnemecku v jakem jste meste?? doporucuji si najit co nejdrive Hebamme - je po nich shanka a cim driv si ji najdes tim lepe...

pandabox
21. srp 2017

@pandabox a ty Elterngeld jsou jen na rok..

bydlimevnemecku
22. srp 2017

My jsme pobliz Česka kousek od Bautzenu. Přítel tu ma delsi dobu svoji dobre placenou praci prave. A ja v Nemecku zacala pracovat az touto smlouvou prave :/ . A o te Hebamme to sem taky nekde cetla tak si to musim vse pročíst at vim o co vse jde 🙂 dite jsme jeste tak rok neplanovali, tak je to ted docela rychlá zmena pro nas.. dekuji moc za informace 🙂

samantaasret
1. lis 2017

Ahoj chtěla bych se seznámit že slečnami co žijí v Německu . Za měsíc se stěhují a tak bych potřebovala poradit jak ohledně lékařů tak i k tomu co vše potřebují k přestěhování

petacaslavova
1. lis 2017

@samantaasret kam do Německa? Kdyžtak můžeš napsat😉 jsem v Německu rok s pul tak treba neco poradím 😉

kamimnichov
1. lis 2017

@samantaasret ja ziju a obe deti jsem rodila v Mnichove.

lennus
1. lis 2017

@mmmk
@lednacek83 Holky, poradíte?

petacaslavova
1. lis 2017

@kamimnichov jeee a kde v Mnichově bydlíte? Taky jsem v Mnichově a rodila jsem teď v srpnu

mmmk
1. lis 2017

A co potrebujes vedet konkretne? Ziju tu 11 let a porodila jsem tu tri deti.

kamimnichov
1. lis 2017

@petacaslavova Moosach. nedaleko SBahnu. Kde ty?

petacaslavova
1. lis 2017

@kamimnichov my jsme ve Schwabingu, kousíček od olympijského parku☺️

kamimnichov
1. lis 2017

@petacaslavova tak to nemame daleko. My jsme ted na 2tt v CR,ale pak se muzeme sejit 😉 Ja mam 2 cvrcky- dnes akorat rocni holcicku a skoro triletaka. 😉 Jak dlouho jsi v DE a MUC?

petacaslavova
1. lis 2017

@kamimnichov my jsme zrovna taky v ČR 😀 ale klidně se někdy sejít můžeme 😉 budu ráda, mám 3mesíční holčičku. Jsme v Mnichově jen na chvíli, od loňského dubna a vracíme se zpět do ČR příští rok v březnu. Tak si pak můžeme napsat až budeme zpět 😉

samantaasret
2. lis 2017

@petacaslavova vůbec právě nevím kde přesně ale mezi Mnichov a svicarsko . A tak by mě zajímalo co potřebuji v ČR přeložit do němčiny děkuji

petacaslavova
2. lis 2017

@samantaasret my jsme potřebovali mít přeložený oddací list z češtiny do němčiny i s apostilní doložkou aby jsme dostali německý rodný list pro malou. Na ten pak potřebuješ taky apostilu a to celé nechat poté přeložit zase do češtiny a s tím můžeš jít na konzulát a zažádat o český rodný list. Pozor trvá to cca 5-6 měsíců a až poté můžeš zažádat o cestovní pas pro miminko. My jsme si ještě nechávali teď dělat dočasný cestovní doklad aby jsme mohli jet do ČR a ten má platnost pul roku a můžeš s nim jezdit do ČR a zpět

rencek23
21. lis 2017

Prosím, mohla bych se zeptat?? V lednu budu rodit v německu sem tu už přes rok, a potřebovala bych vědět co potřebuju za doklady k porodu nejsme s přítelem svoji tak bude stačit můj přleožený rodný list a pak přeložené uznání otcovství kvůli příjmění ?

bydlimevnemecku
29. lis 2017

Ahoj holky, řešíme teď s partnerem, jsem už u německé gyndařky, bohužel jak sem pendlovala z De do ČR a pod a do toho práce nestihla sem 1. Screening jdeme až teď na druhý na jednu německou kliniku kde je prý český doktor. A jen jestli nevíte zda se platí něco hned za to, nebo to jde vše přes pojišťovnu. Pojištění mám jelikož sem tu chvíli pracovala. A další otázka, jestli dítě při porodu dostane v Německu normálně české občanství či už německé- partner chce abych asi rodila v Drážďanech bydlíme v Bautznu a tady to prý není žádná sláva co slyšel od jedné paní. Jinak co jsem se dočetla když nejsme svoji tak je to trošku komplikovanější? Ohledně otcovství? To se mísily dělat nebo si to dělají sami? Termin mám někdy v polovině dubna a svatbu máme plánovanou až na srpen. Oba jsme v Německu zaměstnaný (já teda mám už zákaz práce) a i tu bydlíme.

pandabox
29. lis 2017

@rencek23 my dostali v porodnici primo seznam, byla tam i varianta pro oba rodice cizi statni prislusniky i pro jendoho rodic nemec a jeden rodic cizinec.. my meli vse s sebou a prelozene s apostilou: od rodnych listu, oddacich listu atd..

pandabox
29. lis 2017

jinak vsem holkam, doporucuji studnu infomaci zde na FB: skupinka Holky,maminky a těhulky žijící v Německu
https://www.facebook.com/groups/225462620981405...

kkaacka
23. led 2018

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli některa nemate zkusenosti stim, ze zijete v Nemecku, ale rodila jste v cechach? co vse je potreba zaridit pro prihlaseni na uradech, formulare a tak? moc dekuji!! 🙂

kinkolina
12. pro 2018

Ahoj, mela byste prosim nektera zkusenost s nekterym z nemeckych porodnich domu? Neradi bychom podruhe zazili ceske porodnictvi, zda se, ze jich je v Nemecku az stovka, akorat se v te stovce spatne orientuje. Jde nam o klik a respekt k fyziologickemu porodnimu procesu a potrebam zeny. Neradeji bychom i syna a ceskou dulu/asistentku s sebou. Prosim o jakykoli tip.

pandabox
14. pro 2018

@kinkolina ja mám. Jen částečně zkušenosti. .je dost těžký sehnat místo. .na po prvý jsem to nestihla a na po druhý jsem čekala dvojčátka. .takže jsem v PD rodit nemohla. Každopádně porodní domy mají sva pravidla a cizí PA vám určitě nedovolí. Každá Pá co pomáhá u porodu doma nebo v PD platí hodně vysoké pojištění a musí být registrovaný. Já se hlásila do PD v 8tt a bylo plno..nevzali mé...alE zažila nerušený porod v jedné alternativní porodnici (která taky provozuje PD ).

kinkolina
15. pro 2018

Děkuju @pandabox, můžu se zeptat, v které alternativní porodnici?

pandabox
16. pro 2018

@kinkolina ja jsem rodila za kolinem v Bensbergu - maji i porodni dum, ale je potreba se zargistrovat hned po pocurani testu..je to hned zaplneny. Ja bych doporucila se obratit na katerinu Sorejsovou, dulu, ktera ma zkusenosti s porodem v porodnim dome v Belgii: https://wave.rozhlas.cz/automatky-s-katerinou-s...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru