Porod bez nástřihu a většího poranění-jak toho docílit?

michaela_n
2. črc 2014

Ahoj holky,
když si občas čtu, že některá odrodila mimčo bez nástřihu a většího poranění, i přestože bylo větší, tak přemýšlím, jestli je něco, co tomu pomáhá? Můžete vy, co jste takto rodily, zpětně říct, co jste dělaly jinak, jak jste se připravovaly, nebo jestli to je vyloženě o náhodě?
Samozřejmě vím o cvičení s Epinem, Aniballem, masáži hráze apod., ale docílily jste porodu bez nástřihu díky tomu, bylinkám, duševnímu stavu? 🙂

kralovna_amygdala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elinka90
24. bře 2023

Dle mého názotu hodně záleží na porodníkovi. Já necvičila, z porodu jsem měla šílenou hrůzu, rodila jsem 37+5tt, dcera měla 49 cm a 3300g. Hned na začátku mi PA řekla, že se porod pokusí vést bez nástřihu. Ač jsem ze začátku vůbec nevěděla jak tlačit, během porodu chtěla "utéct" z porodního sálu, tak jsem nakonec měla jen 2 kosmetické stehy bez nástřihu. Takže za mě super.

mdch91
24. bře 2023

Myslim, ze nejdulezitejsi je jit k porodu pripravena, nerodit na zadech (v leze lze treba na boku), byt schopna prodychat zaverecne kontrakce a rizene netlacit. U prvniho porodu byl syn obličejem nahoru, nastrih mam, hlavicka tam jde nejvetsi plochou. Druhy porod asi 3 stehy, syn 3,7 kg, byla jsem pripravena, parkrat jsem prave to zklidneni a prodychavani trenovala s aniballem. Rizene tlacit neumim. U prvniho porodu to bylo cele spatne. U druheho proste kdyz dite dostatečně sestoupilo (ve sprse vestoje) a pak jsem se presunula na bok, vytlacilo se samo. Kdybych jeste nekdy rodila, coz nebudu, rodila bych doma nebo v porodnici se svou PA a rozhodne bych uz nedopustila aby mi nejakej typek stal mezi nohama a rikal mne, zene ktera rodi, kdy a jak mam tlacit. (Timto se omlouvam vsem lekarum, kteri nekdy zachranili u porodu zenu nebo dite a neomlouvam se vsem tem, co prirozene porody narusuji)

alishka111
24. bře 2023

Já jsem cvicila s Aniballem, dlouho a hodně, nedám na to dopustit. Věřím, ženu porodu hrozně pomuzou hormony, na rozvolnění všeho, ale důležitý je psychicky stav, nejdůležitější myslím. Tím, že jsem si strašně moc po tom cvičení věřila a dokázala si představit, že tam něco tak velkého fakt projde, tak jsem byla úplně v klidu. Dcera 3.5, syn 4 kg a oba bez jediné ranky. Hned ze sálu jsem si šla sednout k večeři 🙂 Může tomu pomoci i pa, u prvního porodu tam pořád něco dělala, jakoby přidržovala, druhé, syn byl venku tak rychle, že měla pa jen jednu rukavici 🙂 druhou nestihla 😁

veronicka89
24. bře 2023

Ja si myslím že pomáhá psychika ,epino apod. , Vaginální naparka , nahřívání hráze , a co si myslím nejvíc ...vana ...

Prostě jsem po tom co jsem věděla že mi začínají kontrakce byla víceméně co mi bylo dobřé ve vaně a rozmočovala se ...

Druhé dítě 3600 a tam jsem ji měla sice nateklou že jsem nevěděla že to tak jde 🤭😂ale chladící vložka to dala do pořádku a další den jsem o porodu dole ani skoro nevěděla

zuzanka_13
24. bře 2023

@michaela_n já měla oba porody za odměnu. Žádný nasrih a úplně bez poranění. Jak toho docílit nedokážu poradit...nedělala jsem vlastně nic - žádný aniball, ani masáž hráze, ani nic jineho. Jedine co, tak jsem byla prostě v klidu, z porodu jsem si nedělala žádnou hlavu...říkala jsem si, že prostě to mimco se nějak ven musí dostat. A vůbec jsem si nepripoustela nějaké negativní scénáře, naprosto jsem verila PA a dr. Zda je psychika až tak mocná, netuším. Ale takové porody bych prala každé z nas 🙂

lauriak
25. bře 2023

Ja som mala dva porody uplne bez poranenia. Cvicila som s aniballom obidva razy (druhy krat uz som to dost flakala) Po prvom porode na sestinedeli ked som povedala, ze nemam ziadne zranenia tak na mna pozerali ako keby to este nikdy nevideli.
A este dodam, ze stav dusevnej pohody som ku koncu porodu rozhodne nemala 🤣 Takze asi len ten aniball pomohol. Pila som aj malinik a jedla lanove semiacka ale to netusim, ci malo nejaky vplyv. Prva dcera 3,5kg, druha 3,8kg a velka hlava 🤣

zelenaesmolda
25. bře 2023

@michaela_n
mela jsem porod bez nastrihu a bez jedineho stehu,nedelala jsem pro to nic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru