Délka vypuzovací fáze u porodu versus příprava na porod

apacheee
AMBASADORKA
16. zář 2014

Milé maminky, pokaždé když se mě někdo ptá na můj porod, skončí to vždycky tím, že je v šoku, jak krátká u mě byla vypuzovací fáze. Přitom se mi zdá, že to musí být poměrně rychlá akce - ale kamarádky tlačily třeba i přes tři hodiny a to zase šokovalo mě. Proto by mě zajímalo, jak dlouho trvalo tlačení u porodu vám a za jak dlouho bylo miminko na světě. Pokud se chcete podělit, bylo by i fajn napsat, zda a jak jste se na porod připravovali🙂

Já jsem se na porod připravovala dost pečlivě (cvičení s aniballem, masáž hráze, homeopatika, lněné semínko, maliník a dlouhé procházky) a na 3 zatlačení byl Eliášek venku (a to jsem rodila KP), čistého času to mohlo být maximálně 5 minut a nějak si ani neumím představit, v čem by to mohlo trvat déle.

Všem děkuji za reakce🙂

dora13
16. zář 2014

Ja od prvnich kontrakci 11,5 hodiny, z toho vypuzovaci faze asi 20 minut a uz mi to prislo dlouhe 🙂

andelka
16. zář 2014

Přípravu jsem měla jako ty, kromě homeopatik. A vypuzovací fáze trvala tak půl hodiny, možná víc. Přijali mě na porodní ve 2:20 otevřenou na 8 a malej se narodil ve 4h. Tlačila jsem blbě, spolupráce s PA nic moc, pak byl nástřih, zatlačení na břicho aby se už nevracel a narodil se. Poněkud modrej. Takže proto to může trvat déle.
U druhého příprava to samé, ale už jsem věděla a poslední fáze tak 10 minut. Přijali mě 23.45 skoro úplně otevřenou, jen lem, malej se narodil 00.14. Taky asi na 3 zatlačení.

ninive211
16. zář 2014

Sestra měla tu druhou fázi porodní přes hodinu, jenom tu hodinu jí nešla hlavička. Potom zbytek tělíčka byl za chvilku venku. Celková délka porodu asi 7 hodin od prvních kontrakcí. A na porod se podle mě nijak zvlášť nepřipravovala nebo o tom aspoň nevím.

petrusew
16. zář 2014

Příprava žádná jen provedený Hemilton a sex noc před nástupem, vyvolávaný porod (měla jsem rodit císařem), vypuzovací fáze asi 15 min, myslím, že kdyby mi bylo umožněno rodit ve stoje, šlo by to rychleji 🙂

nolies
16. zář 2014

Já jsem se na porod nijak zvlášť nepřipravovala, navíc jsem porodila předčasně. Celkem porod trval od prvních pravidelných kontrakcí 3 hodiny, druhá fáze cca 5 až 10 min. Byla to rychlovka. 🙂

wenduliks
16. zář 2014

Priprava- jen malinikovy cas. Vypuzovaci faze 18min. Asi 15kontrakci. Maly byl pomerne velky,ale ten konec uz mi prisel jako rychle vysvobozeni. 🙂

hedusska
16. zář 2014

příprava nulová a vypuzovací fáze tak max 20 min s tím že mi ale skákali na břicho a nastřihli me....

bambulal1
16. zář 2014

Od prvej kontrakce az po konec 18hod. Tlaceni cca 30min

naomi6
16. zář 2014

@apacheee To je pěkné téma. První porod: pila jsem maliník, cvičila těhotenskou jogu. Praskla mi voda bez předchozího varování asi v půl 11 večer, pak jsem se šla ještě vysprchovat, mýt vlasy, holit.... 😉. Do porodnice jsme přijeli asi v půl 12, do 12 jsem čekala na příjmu, to už začaly kontrakce, z příjmu rovnou na sál. Malá byla na světě v 1.15 hod. Tlačila jsem asi 15 minut, takže nádherný rychlý a téměř bezbolestný porod. Fakt zážitek.
Druhý porod byl jak přes kopírák. Stejně dlouhý, kontrakce trvaly ale o něco déle, víc mě to bolelo, ale jinak na chlup stejné. Děti jsou od sebe přesně o 3 roky a 4 dny a oba v neděli brzo ráno - malej ve 2.40 hod. 😉

naomi6
16. zář 2014

@apacheee Jo a obdivuji tedy, že jsi rodila KP. To jsi chtěla sama? Nenabízeli ti císaře? Nebo se to dnes už rodí takhle normálně? Klobouk dolů.

apacheee
autorAMBASADORKA
16. zář 2014

@naomi6 Nene, já jsem chtěla, kdyby tě to zajímalo, mám celou anabázi popsanou ve fotoblogu ve článcích, nebylo totiž vůbec jednoduché najít porodnici, kde by se jich chtělo rodit vaginálně a nejen císařem. Jinak moc díky, vážím si toho🙂

naomi6
16. zář 2014

@apacheee Týjo, tak to fakt jsi dobrá. Prvorodička, která chce sama rodit KP. To bych ani nevěřila, že je to pro porodnici problém. Spíš bych si myslela, že jsou raději, když se rodí přirozeně. Určitě na to mrknu, díky

alcar
16. zář 2014

Tak mne vyvolavali porod skoro 3 dny. Nakonec jsem rodila vaginalne, porod trval celkove od pichnuti vody a okamzitych kontrakci 2,5 hod. Z toho vypuzovaci faze bez nastrihu cca 15-20 min. Ale moc mi neslo tlacit, hlavicku jsem vytlacila nadvakrat (skoncila kontrakce a sprajcla se uprostred 😀 ), ale vyborna pani dr. vedela, jak vysvetlit tlaceni, takze potom uz to slo. Pripravu jsem, krome piti maliniku, pojidani lneneho seminka a skakani na balone (a stejne to bylo asi k prdu vzhledem k vyvolani) neprovadela zadnou. 🙂

selverin
16. zář 2014

ahojky, tak mě taky vyvolávali porod, celý den nic, žádné bolesti, pak mi večer ve sprše praskla voda, ihned nastoupily masakr kontrakce po 1 minutě a do 43 minut byla malá venku 🙂 tlačila jsem 2x a trvalo to 15 vteřin (dle videa) 🙂 a cvičila jsem se pinem, takže taky bez jediného škrábance 🙂

apacheee
autorAMBASADORKA
17. zář 2014

Tak koukám, že většina z vás měla tu 2. dobu taky rychlou🙂 Asi se příště budu muset zeptat té kamarádky, proč to trvalo tak dlouho. A moc díky všem za odpovědi🙂

denyzuza06
17. zář 2014

u mého prvního porodu trvala vypuzovací fáze téměř dvě hodiny,a le jen protože to bylo komplikované, dcera byla obličejem ke stydke kosti a nemohla tudíž dlouho projít přes čípek. často se tato poloha rodí císařem kuli hrozícímu poškození obličeje

apacheee
autorAMBASADORKA
17. zář 2014

@denyzuza06 No a to jsi celé ty dvě hodiny tlačila a nemohla jsi vytlačit? Promiň, že se ptám tak blbě, ale nějak si to neumím představit🙂

nonnni
17. zář 2014

@apacheee nevim, jak
@denyzuza06 ale ja malou tlacila nekolik hodin a nemohla ji vytlacit. Porad zajizdela zpet, nakonec jsem ji vytlacila i s odloucenou placentou priplesklou k hlave a snurou kolem krku. Mela jen 30cm snuru a ta ji tahala porad nazpet. Paradoxne ji nepadaly ozvy.

Celkove jsem rodila 24 hodin, bez 20.minut...

denyzuza06
17. zář 2014

@apacheee ano dve hodiny jsem tlačila a nešel ji čípek přes obličej, chvilema jsem já tlacila ven a lekari prsty cipek dovnitř aby hlavička prosla do prodních cest, chvilema jsem seděla na záchodové míse a tlačila.......no bylo to drsný, pak mi dali podespat cisaře že to nepůjde, to bylo dost vtipné páč u toho je dvoustránkové poučení co chtěli abych přečetla a podepsala...no ale protože primář byl zrovna u jiného porodu a nemohl přijít hned a já nechtela jen prodýchavat ale stále jsem při tom čekání tlačila podařilo se mi nakonec malou do porodnich cest protlačit, jen už ani jedna z nás neměla sílu na pokračování tak ji vytáhli kleštěma

apacheee
autorAMBASADORKA
17. zář 2014

@nonnni
@denyzuza06
Teda, to muselo být náročné. Ale hlavně, že to dobře dopadlo. A moc děkuji za vysvětlení🙂

denyzuza06
17. zář 2014

@nonnni tak hlavně že se odloucila palcenta a nepriskrtila ji šnura

denyzuza06
17. zář 2014

@apacheee jo bylo ale zase jsem si říkala že horší už to nebude a tohle jsem přěžila a zapomněla tak můžu vesele rodit dál 🙂 jsem ráda že jsme nemusela na císaře těch pár hodin trpění mi za to stálo a kdybych se mohla rozhodnout znovu zase bych radši rodila vaginálně

jenny.kay
17. zář 2014

Celý porod od prasknutí vody 6 hodin. Ale vypuzovací fáze minimálně půl hodiny, malá se zasekla a nešla ven. Myslím, že to bylo tím, že mě nutili rodit na křesle - standardní pozice. Když jsem cvičila s Epinem, tak jsem měla vyzkoušeno, že je to pro mě naprosto nejhorší pozice, kdežto v kleče nebo podřepu nemám problém. V tom lehu to bylo šílené, úplně jsem cítila, jak je malá zaseklá. Měla i docela velkou a hodně klenutou hlavičku, takže to tomu taky nepřispělo. Skončila jsem s nástřihem a sešívaná jsem byla jak Slávista i vevnitř. Malá lehce fialová, ale pak OK. Za mě vypuzovací fáze teda fakt nejhorší na celém porodu. Předtím celkem pohoda.

cabalkova
17. zář 2014

Tak u nas (druhy porod) prvni kontrakce ci jejich naznaky v pet rano, mala byla venku odpoledne ve tri ctvrte na tri, a to po trech kontrakcich s tlacenim, takze snad behem deseti minut, do te doby jen prodychavani. Mela ctyri kila a vykoukla bez nastrihu a bez poraneni, cvicit ani mazat jsem nestihla, byt jsem to mela v planu, holt druhe dite. 🙂

nonnni
17. zář 2014

@apacheee ono je to vetsinou tak, ze pokud neni nejaka fyzioloficka pricina, tak se netlaci dlouho, ale pokud je, tak to muze fakt trvat.

Druhou dceru jsem tlacila hodinu a rekla bych, ze ze stejnych duvodu, jako
@jenny.kay ... byla jsem nucena do blbe polohy na zadech a mala proste nemela misto projit. Jinak tam nebylo nic, dorotovana byla, akorat proste blbe sestupovala pri tlaceni.

verushe20
18. zář 2014

Ja se na porod nepripravovala vůbec, trval cca 15 hodin a vypuzování mi trvalo asi 30 minut

alkena
18. zář 2014

Mě hodně dlouho trvalo, než malá dorotovala, nevím přesně, ale bylo to několik hodin. Než jsme konečně s PA našly polohu, kde to zvládla. Pak byla venku na tři zatlačení, takže si myslím, že hodně rychle.
Na porod jsem se krom maliníku nijak nepřipravovala.

jaya
18. zář 2014

U meho prvniho porodu trvalo tlaceni taky skoro tri hodiny. PA mi rekla, ze jsem holt moc uzka a bude to trvat. Druhe dite vypadalo, ze bude hnedka, ale taky se to seklo. Dost asi zalezi na fyziologii zeny.

bjoucik.15
18. zář 2014

vypuzovací fáze mi trvala s vším všudy cca 15min a to mě nechali tlačit chvilku na boku,aby malá sestoupila. Nástřih žádný na 3 zatlačení byla venku. Ale to před si nerada vybavuju 40hodin kontrakce posledních 12hod po 1-3min 😒 rodila jsem s epiduralem a placenta nešla ven takže to končilo manuální lyzí 😒 A příprava masáž hráze,lněné semínka a maliník 🙂

chris_n
18. zář 2014

nepřipravovala jsem se vůbec ... no a malá se narodila za cca 25 minut od chvíle, kdy mi praskli vodu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru