Porod dítěte nad 4,5 kg. Jak jste rodily velké děti?

5. led 2020

Ahoj, chci se zeptat, zda jste rodily velké děti přirozeně, indukcí, nebo císařem? Týden před termínem máme 4,5kg a doktoři s tím nic nedělají, je to mé první dítě a ven se mu zatím přirozeně nechce a bojím se komplikací (distokie ramének apod.). Jsem spíš menší, pánev mám podle měření na začátku těhu hraniční podle tabulek pro běžný porod. Těhu cukrovku nemám, takže mi doktor řekl, že to zatím řešit nebude.

makronka222
5. led 2020

@barcachejn
Pokud tvuj bracha byl narozen prvni, tak ty cesty uz jsou trochu pouzity, vytahany, hlavne uz vis jak mas tlacit... takze pokud jsi byla o 400g tezsi, nez bracha, tak to zalezelo i na tech ostatnich vecech okolo

barcachejn
5. led 2020

@makronka222 jojo je pravda ze jsem byla uz druhe dite

jannym
5. led 2020

Odhad je jen odhad, obe deti mely pres 4 kg, obe se narodily prirozene i kdyz ne uplne bez nasledku, u obou ruptura, oba porody dost rychly, prvni v porodnici - v prubehu porodu se rozhodly ze pujde sekci, dcera odmitla pockat a proste se pridrala ven, syn se neobtezoval ani pockat na prijezd rychle, takze ma manzel skvely zazitek...

astyna88
5. led 2020

@makronka222

Souhlasim. Kdysi mi jeden lekar rekl,ze priroda ma rada rozmanitost a smysl pro cerny humor....

lucka662006
5. led 2020

Hamiltona jsem měla, dalo se to vydržet a pomohlo začátku porodu. Mě nejvíc pomohly z babskych řád klystyry🙂, v poledne klystyr a večer jsme jeli, ráno malý na světě.

misvas
5. led 2020

Já mám 174cm a 70kg, první dcera měla odhad 3500g, byla jsem na vyvolání kvůli poloze KP, přenášela jsem týden, celkově porod trval asi 7 hodin, dcera měla nakonec přesně 4000g a 51cm...🙂 Druhá dcera měla odhad +-4000g (už si přesně nepamatuji), narodila se přirozeně 6 dní po termínu za hodinu a půl po příjezdu do porodnice a měla 4530g a 54cm 🙂 U obou jsem byla šitá, dcery obě naprosto v pořádku 🙂

lenas84
6. led 2020

Ahoj,rodila jsem syna 4,8 kg přirozeně a bez komplikace,porod byl rychlý,příjezd do porodnice 19:38 a v 21:25 se narodil.Ja bez nastrihu.Oba v pořádku.Syn v oblicejiku modřinky ale to zmizelo rychle.Mela jsem velké obavy ale nakonec vše dobře dopadlo a dnes je to čtyřletý drobný klučina

zdravuska1989
10. led 2020

Holky a nevíte někdo jak to je, jakože když moje váha stagnuje nebo trochu klesá , tak co mimčo? To může přibrat bez ohledu na to že já ne?

baris
10. led 2020

Mě řekli 2 týdny před porodem, že dcera má skoro 4kg. Doma jsem se zhroutila, že tak velké dítě rozhodně neporodím 😀. Nakonec měla 53cm a 3,1kg. Mladší byla už cvalda 50cm a 3,4kg.

Takže odhad je jen odhad.

sylvusska
10. led 2020

Ja rodila ve 39+0, 4,0 kg chlapecek. Odhad byl 4,0-4,5 kg v terminu dle me doktorky, nikdo jiny mi mimco nemeril a tvrdila mi, ze to zvladnu. Dcera mela 3,65kg a 52 cm narozena na termin.

Ale sama mi doktorka navrhla, ze zkusime porod pospisit a nerodit v terminu az. Zkousela hamiltona od 38+0, nebot to bylo mozne. Porod se rozjel sam, rychly hrozne. Ale teda velky obvod hlavicky, to bylo znat uz u porodnich asistentek, ze volali doktora, zda projde, pak ty raminka neprosly, takze 2x nastrih. Tahali ho nasilim ven, nebot voda byla zakalana do zelena. Na to, ze to byl druhy porod, tak nic moc :( Zlaty vyvolavany s dcerou. Planujeme ted treti miminko, jako jo, uz ted mi neni prijemny myslet na porod, ale proste nejak miminko ven musi. To hojeni se da prezit, je to otazka 1-2 tydne, nez clovek muze pak fungovat.

mamio
10. led 2020

Ja mám 167 a 55 kg, rodila jsem dítě 3,750,52 cm. Vyvolavany porod od čtvrtka začali a v sobotu uz konečně skončili. Myslím ze byl na me malej moc velkej, hematom po celým stehnu a šití. Samozřejmě mám problémy po porodu. Uz bych tohle nedopustila. Ale každá jsme jiná, záleží fakt jak to máš vevnitř no...odhad malého byl maximálně 2,5 kila, břicho jsem měla fakt malý, nechápu doteď kde to dítě bylo i s tou placentou, neboť v 9 měsíci jsem v pohodě běžela a zavazovala tkaničky 🤣🤣

lucka662006
13. led 2020

@mamio Já mám 165 cm a 50 kg a rodila jsem dítě 3800 g v 41. týdnu. Porod nebyl vyvolaný, ale přirozený (začal po babských radách provedených doma). Odhadovali 3500 g, 21 měs. předtím jsem měla sekci na první dítě. Změřili sílu vnitřní jizvy, udělali odhad a řekli, že pokud porod nezačne do 3 dnů sám, přijdu na vyvolání, což je diskutabilní - vyvolání porodu po předchozím císaři... Dělala jsem všechny babské rady najednou a zabralo to, malý byl na světě do 8 hod. od prvních kontrakcí.

zdravuska1989
13. led 2020

@lucka662006 můžu poprosit o ty babske rady? 🤗

martaskaaa
13. led 2020

Když si to vezmu, že já jsem při narození měla 4400g a ségra 4100g a vše bylo ok (před 30 a 40lety to nebylo jK zjistit). No ale máš to porad jen odhad. Synovi odhadovali dva dny před porodem 3950g a měl 3650g. Kolikrát se i stalo, že byl odhad 4kg a víc a maminka šla na sekci a dite mělo "jen" 3500g, takže úplně zbytečný

zdravuska1989
13. led 2020

@martaskaaa můj muž měl při narození 4,95, byl třetí z dětí a tchyně mi řekla, že je ráda že nebyl první, pac by byl taky poslední 😂😂 mě taky straší velkým mimcem a tenkrát si myslím, že bylo lepší že člověk nevěděl, tak pak asi nepřemýšlel jestli to odpovídá ten odhad nebo ne atd 🤷‍♀️

martaskaaa
13. led 2020

@zdravuska1989 😂😂 tak to věřím, mamka taky vždycky říká, že si s náma fakt dala. Ale žádné zranění jsme neměly. Spolužačce se narodil synek přirozeně taky petikilovy (jako druhorozený), no to by mě jeblo 😀

martaskaaa
13. led 2020

@zdravuska1989 Taky jsem byla vyděšená z těch 4kil odhadu, protože to mohlo klidně být, když jsem i já byla buřtík. Ale doktora koukala jak jsem vysoká a jak mám široký boky a řekla, že to zvládnu. A že taky voda může zkreslovat a dělat lupu, takže každý milimetr měření může hned ukázat jiný odhad. Což je pravda

puhelin
13. led 2020

Ja teda nastesti tak velke deti nerodila, ale chci te povzbudit s Hamiltonem. Prvni porod byl cely chemicky, vyvolano od zacatku oxytocinem, takze druhy jsem moc chtela bez zasahu co nejvic to slo. Byla jsem po cerklazi a prenasela a bylo to bud pomoc porodit Hamiltonem nebo vyvolani, protoze odstraneni stehu se moc nedarilo a ja se bala o cipek. Hamiltona mi udelala v 10 a ve 13 prisla prvni kontrakce. Po klystyru mi praskla voda a do hodiny a pul byl syn venku.

xmele004
13. led 2020

Me treba vubec odhad nedelali? :O a nebo jo a nic mi nerekli, abych byla v klidu :D Anezka 4,21kg a 55 cm a ja bez zraneni. Ale asi to je hodne o te hlave, jeste to s doktorem probem a rekni mu vsechny sve obavy. Drzim palce 🙂

zdravuska1989
13. led 2020

@martaskaaa a vysoká jsi jak? Já mám právě 184cm a přes boky jsem měla před tehu 101cm takže jako široké se mi zdají dost 😂 mam Teda nahoře 13kg, ale posledních 14dni mi váha stojí tak si říkám jestli se třeba prcek nezastavil, někde jsem četla že ne vždy rostou až do porodu, no hlavně že se mu daří dobře 🙏🙏

martaskaaa
13. led 2020

@zdravuska1989 já mám 171cm a rodila jsem s 83kg (nabrala jsem 20) 😀

zdravuska1989
13. led 2020

@martaskaaa tak to já teda teď 88kg a připadám si, ze jsem schopná jen ležet, jak jsem ani nevím jak to napsat no vorvan 😂 teď jsem začala cvičit s aniballem tsk doufám že to k něčemu bude teda, kdyby se v nemocnici nespletli 😁

lucka662006
13. led 2020

@zdravuska1989 Ahoj, konkrétně to byl čaj, vím, že tam byla skořice, ale dál už si nepamatuju, 2 hrníčky tohoto čaje během odpoledne a také, pardon, 2 klystýry 🙂 za dopoledne, v jednu v noci jsme pak jeli do porodnice a v 8 ráno se malý narodil. Často se píšou babské rady, ale na ten klystýr se zapomíná, u mě to pomohlo a tak nedám dopustit🙂

zdravuska1989
13. led 2020

@lucka662006 ahoj, ten klystyr mě nedesi, mám zdravku 😉 spíš přemýšlím, jak to provést jakože sama si? To sis koupila yal nebo jak? Kdyztak jestli chceš zprávu, ať tu někoho ještě nepobourime, i když si říksm že v tomto tématu všechny ví o co ho 🤷‍♀️😂😁

kaja2016
13. led 2020

Zaroven se mnou rodila maminka druhy porod detatko 4kg neco a od prvni kontrakce za 4 hodiny, bez nastrihu, bez siti. Ja myslim, ze na rozmerech uplne nezalezi...

petina3
13. led 2020

Rodila sem v září přirozeně, Patricie mela 4550 g. Odhad 3800, takže sem váhu neřešila. Porod docela vpoho, mírny nástřih.

luciklim
13. led 2020

Ja mela den pred terminem odhad 4,2 kg, merim 156 cm, naplanovali cisari. Syn se narodil 4480 🙂

20190418
13. led 2020

@zdravuska1989 za mě akupunktura. Porod se do 48hod rozjede. Mně i kamarádce zafungovala úplně stejně, já za 35hod a ona snad za 10hod - praskla voda.

zdravuska1989
13. led 2020

@20190418 to asi jedine nezkusim, ale dekuju za tip 🤗 poslední moje akupunktura dopadla kolapsem, nevím jestli nějak špatně napichane ty body ale bylo mi zle už při tom a ve finále pro mě jela rychlá 🤷‍♀️ to asi není pro máčky 😁😉

kaja2016
13. led 2020

@zdravuska1989 ty jo, to jsem netusila, ze se muze stat. A omdlela jsi, nebo neco vaznejsiho?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru