• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod je krásný zážitek, a to vždy. Můj pohled

4. prosince 2008 
pokud má ochrnuté nohy, tak nechápu, proč by nemohla rodit normálně :frowning2:. Nohy přece k porodu vůbec potřeba nejsou a pokud je jinak spodní část těla normální, tak by to mělo být v pohodě, ne?
2. pro 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va: no mě napadlo, jestli jako ochrnuté holky cítí ty kontrakce nebo ne :confused: páč pak by asi fakt rodit přirozeně moc nešlo.. :confused:
2. pro 2008 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss: ale kdyz ti daji epidural tak v podstate taky kontrakce moc necitis ne? :confused: kazdopadne se to asi nedozvime, protoze az pritelkyne bude rodit tak to bude na sto % cisar... :angry:
2. pro 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: já při epi kontrakce cítila, akorát bolest ne :wink:
2. pro 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: no já četla, že i při epi je cítíš..ale není to prostě strašná bolest :wink: mně Dr. řekl to samý, že to nemá rád, že rodičky nevědí, kdy mají tlačit..ale podle mě je to jenom kec, aby v noci nemuseli volat anesteziologa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale páč byl jinak děsně krásnej a hodnej..tak jsem mu to odpustila :sweat_smile:
2. pro 2008 v 11:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss: no já od některých mamin vím, že fakt nic necítili a že někde dávají Epi dost silnou, takže razím názor, že záleží na zkušenostech anesteziologa, aby "namíchal správný koktejl" :wink:
2. pro 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va: čéče..akorát nevim, jestli bych do ní šla..kdyby měl být můj teoretickej, velmi velmi velmi teoretickej druhej porod stejnej jako první..tak asi jdu zas jen do tý injekce :confused:
2. pro 2008 v 11:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacko: ja opravdu netusim, tohle me miji...ja ctim prirodu :grinning: aneb bolest a zase bolest...
2. pro 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss: já doufám, že můj druhý porod bude teda mnohem lepší než první a pokud budu rodit krátce, tak do epi klidně nepůjdu (stejně už vím, jaký je to s epi i bez), ale to se zase rozhodnu až uvidím, jak to bude.
2. pro 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím, aby sestru dělala v porodce jen žena, která má sama děti, tak úplně nesouhlasím. V porodce, kde jsem rodila, byla úžasná sestra. Asi 25 letá žena a bezdětná. :slight_smile: Myslím, že nezáleží na tom, kolik dětí tak která žena porodila, ale na jejím přístupu k dětem.
2. pro 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přiznám se, že by mne ani nenapadlo, že by paraplegička mohla rodit přirozeně. A klobouk dolů před každou, která na to byť jen pomyslí.
2. pro 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je to velmi zvlastni o tom byt jen uvazovat, ale ano...v zahranici bezne rodi vaginalne i paraplegicke zeny! kazda zena ma pravo volby...maji tam neskutecnou podporu.
2. pro 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss, kacka: a proc by vas druhy porod nemohl byt ultra krasny? Staci jen chtit se szit s tou myslenkou... :dizzy_face:
2. pro 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: páč žádnej druhej nebude :sunglasses: :sweat_smile:
2. pro 2008 ve 12:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss: come on...preci nechces mit jedinacka?? :grinning:
2. pro 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: chci :sunglasses:
2. pro 2008 ve 12:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechci si nikoho dotknout...ale opravdu je porod krásný zážitek vždy?
I když se vám narodí mrtvá dvojčátka, která 6 měsíců nosíte pod srdcem, těšíte se na ně, milujete je? Musíte porodit přirozenou cestou, vidět je, ale neslyšet, jak se jim chce křičet, že jsou na světě?

Vím, že nejsem jediná na MK, která tímto osudem prošla, proto by si zadavatelky témat možná mohly trošku promyslet názvy. Některá slovíčka jsou zrádná.

Jinak ano, můžu říct, že porod může skutečně být krásný zážitek, pokud se vám narodí živé dítě a vy místo jeho strnulé tváře a nepřirozené barvy vidíte malého a ošklivého křiklouna, kterého by jste nejraději láskou umačkali.

Co je fyzická bolest proti té psychické?

Holky, držím pěsti a porodu se nemáte proč bát.
2. pro 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: jo možná bude hezkej, ale jestli bude takový jako ten první, tak teda nic moc :slight_smile:. rozhodně by mohl být aspoň o den kratší :slight_smile:
2. pro 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla s porodem sžitán až až a stejně dopadl tak jak dopadl
2. pro 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
helisek: mas pravdu, ze nazev vlakna muze vyznit direktivne a urcite se zakladatelka moc nezamyslela nad "ostatnimi" porody ve smyslu tim jak konci...porodit postizene detatko, mrtve detatko, ci porod, ktery se v minute zmeni v horor...takze na tvem prikladu je bohuzel videt, ze sis musela prozit neco, co se rozhodne za krasne povazovat neda...jsi statecna!
2. pro 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
helisek:na tebe jsem si vzpomněla hned jak jsem četla název téhle diskuse :rolling_eyes:

U epi je to jak u koho...podle toho kdy ho píchnou,kolik toho dají,váha rodičky...nemusí cítit nic,jenom tlaky neboi bolest,to je různý.

Teoreticky pokud má holka ochrnuté jen nohy tak není důvod proč nerodit vaginálně...jen si nevybere jinou polohu bež leh nebo polosed. Mně to zarazilo protože většinou je ochrnutí od pasu dolů,ne od stehen..a pak si to představit nedovedu.
2. pro 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: statečná? možná tak působím, ale není každý den posvícení. Sílu jít dál člověk získává až časem. Těžko říct, jak se k dalšímu porodu budu stavět a jak ho budu prožívat...i když bych se samozřejmě ráda ztotožnila s názvem tématu.

lenkabu: škoda že jsem se do paměti nevryla nějak optimističtěji, viď? stejně, nemít vás všechny z MK, tak se tímhle prokousávám mnohem hůř...
2. pro 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
helisek:škoda to je :frowning2: Moje mamka má za sebou to co ty 3x :confounded: A je dneska šťastná ženská se dvěma dětma a už i vnoučatama,taky vám to vyjde :wink:
2. pro 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj helisku: já tvůj příběh sledovala na jaře - tuším, že v tématu zářijovek....a moc moc moc jsem na tebe myslela. Máš můj obdiv, že jsi tak silná. Já vím, když člověk ví, že musí dál, tak prostě zatne zuby a jde a tys to dokázala. Teď už bude jenom líp, tomu věř :slight_smile: ...Držím pěstičky, ať brzy otěhotníte a máte krásné zdravé miminko :slight_smile:
2. pro 2008 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj porod byl fajn, taky jsem tu bolest přijímala, přímo jsem si říkala, "tak jdeme, další", nevím, jestli jsem pořád myslela na holčičku, ale chovala jsem se jako zvíře - myslím, že jsem vůbec nemyslela rozumem, jestli mi rozumíte. A po tom co se narodila krásná zdravá holčička, bylo to jako droga, jako když doběhnete maraton a máte ty krásné pocity vítězství.
Samozřejmě, tohle všechno je, pokud se narodí živé miminko. Chce se mi brečet a je mi smutno, když si představím, že po tom snažení a těšení se by se - nedej bože narodilo mrtvé miminko, určitě je to pocit nejhorší ze všech a obdivuju, kdo s tím dokáže žít. Je to těžké a nikdy to asi nebude jako dřív. I když to pak vyjde, je jasné, že po takové zkušenosti budeš na porod vzpomínat se smíšenými pocity. Je strašné napsat, že to je život, ale bohužel to tak je. Určitě se tímto tématem nechtěla zakladatelka doktnout těch, pro které porod nebyl šťastný z tohoto důvodu.
4. pro 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono možná, kdyby v tom názvu tématu nebyl ten dovětek "a to vždy"
4. pro 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo,on ten nazev je dost nestastne zvoleny! Ale proc se nepodelit o porodni zazitky i tak? Cim vic tim lip ne? :dizzy_face:
4. pro 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek