Porod - jsem menší postavy a bojím se porodu

galaxy23
20. bře 2019

Ahoj holky,chci se zeptat jak probíhá porod a jak moc to bolí.
Jsem v 32tt. A jsem hrozně nervozní už teď,že to nezvládnu.
Jsem malé postavy (156cm) byla jsem dost hubená (43kg) a nemám ani boky takže si myslím
že porod bude pro mě dost těžky.Nedávno mi řekla gynekoložka že miminko je menší než mám v
daným týdnu být a jednou jsem dostala i poslíčky. Je bolest kontrakcí stejná jako poslíčky ?
Prosím uklidněte mě nějak 😃 děkuju

kristyn.g
20. bře 2019

No nevím jak tě uklidnit. V porodnici a lékařka by ti měla změřit rozměr pánve a uvidíš jestli ti spíš neudělají císaře. Kontrakce bolí hodně. Porod probíhá tak že se nejdřív otviras u toho chodíš, sprcha, uvidíš jak to bude postupovat a pak porodíš. Každý porod je jiný. Možná tě uklidní že porodit prostě musíš a že to uteče a za chvilku to budeš mít za sebou.

evytra
20. bře 2019

@galaxy23 ahoj prijmi bolest, a samotny porod jako neco co musi prit aby prislo dite na svet. Nic tak krasneho a dokonaleho nemuze prit na svet jednoduse, kdyz tu bolest prijmes a budes se tesit na dite pomuze to. Musis si uvedomit ze za chvili je povsem. Je to hodne o psychice kdyz se zhroutis a reknes ja nemuzu tak to nicemu nepomuze, ja rekla pri tlaceni nemuzu a manzel na me pot pot jeste jednou poradne zaber a ono to jde, i kdyz uz fakt nemuze jde to jeste vic!!!! Kontralce boli, boli, boli a stupnujou se cimdaltim vic. Boli jako bolest u.menstruace (nevim jestli si mela bolestivou nebo ne) ale pak uz ti je neprijemne sedet, lezet, stat jak to.boli, ja si nechala pichnout epidural nebudu hrdinka. Kontrakce na samotnem porodu jsou nejhorsi to rozeni ditete uz neni tak hrozne, je to fuška ale aspon me to tak nebolelo. Je to veliky tlak bricha dolu a proste se ti chce tlacit a ty musis tlacit jako by si chtela kakat. Ne do hlavy ale jako bys je tam vsechny chtela po**** 😀. Tlacis prijde ti ze to vubec nejde ale musis tlacit jak blaaazen a pak najednou takovej vypadek a uz toho prcka uslysis a bude ti uplne sumak ze mas broskvicku vejpul 😀 pokud te dobre nariznou tak to neucitis ani to siti ani tlaceni placenty to je nic . Pak uz jen to kojeni to je druhej souboj ale neboj ;) uuuuurcite to zvladnes a za chvili si na to jen vzpomenes

lencamat
20. bře 2019

Ahoj kazda ze ma porod jiny a ja osobne mam dve deti a u obou to bylo jine.Syna mam na den v terminu ale dceri se chtelo uz v 37+3tt.Ani u jednoho my sama nepraskla voda.U syna jsem poslicky nemela tam jsem mela pocit na velkou.Ale u dcery v 36+4tt my odesla hlenova zatka a kazdy my rikal ze muzu kdykoli porodit.Den predtim nez se my dcerka narodila byla jsem na poradne a dr a vse bylo v poradku a hned my psala uz dalsi prohlidku v nemocnici.A na druhy den zacaly takove mirne bolesti ktere jsem u syna nemela takze to byly i poslicky a zaroven pocinajici kontrakce.Ktere bylo interval dlouhe ale pak se stupnovaly po 9min.Takze bud vklidu.

barulina
20. bře 2019

Preecti si muj clanek nebo radeji ne;D hele jiste to zvladnes🙂

leilinka1234
20. bře 2019

Porod je to nejkrásnější a zároveň to nejbolestivější, co jsem zatím v životě zažila (zuby mi ještě netrhali, tak nevím, zda to třeba tohle netrumfne :D - ne, sranda 🙂) rodila jsem 2x. Po prvním, vyvolávaném a sedmihodinovém jsem ještě při šití prohlásila, že do toho jdu ještě jednou, že to je v pohodě. Při druhém, skoro překotném porodu byla bolest tak ukrutná, že jsem ráda, že třetí nechci 🙂 nicméně, přežila jsem já i mnoho dalších a přežiješ to i ty. Opravdu je to to nejkrásnější, co může ženská zažít a jsem vděčná svému tělu, že mi tenhle zázrak dovolilo absolvovat. A upřímně... Kam se hrabe bolest při porodu na tříměsíční koliku, která u nás pak vládla... :D to je teprve skoro smrt pro všechny okolo 🙈😐😀

lovemusicsun
20. bře 2019

Ahoj, já myslím, že mazat Ti med kolem pusy a říkat Ti, že to nebolí je blbost. Bolí to a hodně. Každá máme práh bolesti jinde, tak pro někoho je to snesitelné a pro někoho horší a hodně také hraje psychika. Zvládly to miliony žen před tebou, určitě to zvládneš taky. Já měla porod hezký a i na něj ráda vzpomínám. Začal kontrakcemi, nevšimla jsem si odchodu hlenové zátky. Byla jsem rozhodnutá odhekat si to doma, tak jsme seděli na gauči, koukali na televizi, přijeli i moji rodiče, takový hezký večer. Celou dobu panovala dobrá nálada. Do porodnice jsem přijela otevřená na 6 cm a šli jsme rovnou na sál, kde mi píchli vodu. 90% času jsem byla ve sprše a můžu to jen doporučit. Jak jsem z ní vylezla, tak se bolesti znásobily. Hodně se mi vrážely do zad. Naštěstí se dcerka rozhodla přijít na svět, tak ten konec byl celkem rychlý. Tlačení jsem neměla velmi náročné. Cvičila jsem s Aniballem posledních pár týdnů před porodem, ten také moc doporučuji. Je to náročné, bolestivé, ale nakonec na tebe vykoukne to miminko a na bolesti zapomeneš. Nevěřila jsem, když mi to říkali, ale je to tak. Za mě doporučuji masáže hráze předem, Aniball, pozitivní přístup a zapojit partnera, který by měl být oporou.

monina1210
20. bře 2019

@galaxy23 Porod je bolestivý, může ale být i krásný. Já jsem měla na pomoc dulu (manžel k porodu nechtěl) a ta mi vlastně celou dobu pouze opakovala - všechno je v pořádku, každou kontrakcí jsi blíž k miminku, můžeš být úplně klidná, tvoje tělo je rození uzpůsobené. Bolí to hodně, v podstatě to ale utíká, prostě prodýcháváš a těšíš se na miminko, všechno pomaličku, v klidu.. Věř svému tělu 🙂 Pár dní po už si na bolest nevzpomeneš.

crejzy
20. bře 2019

Jak já se bála porodu.. strašně, protože jsem cíťa.. no nakonec to bylo mnohem lepší než jsem myslela. Asi protože za 1. jsem přenášela a už jsem to fakt chtěla mít zasebou. 2. Jsem měla 2dny před porodem posličky, které mě vyhnali do porodnice, takže když prisel porod a bolel úplně stejně, tak jsem si myslela, ze to jsou opět poslicči a to nejdelší jsem si odfuněla doma. 3. Byla jsem rozhodnuta pro cokoli na bolest, ještě než jsem otěhotněla vlastně. Bolest bych u sebe přirovnala k silné křeči, která mi šla od břicha do třísel - bolelo to, ale tak nějak přirozeně. 100% jsou horší bolesti. Určitě to zvládneš ;)

galaxy23
autor
20. bře 2019

Holky děkuju,vím že to bolí,já měla furt nějaký problémy a na bolest v podbříšku jsem zvyklá,na tlačení se těšim,jde mi jen o ty kontrakce ...

priefi
20. bře 2019

@galaxy23 zacni myslet pozitivne, strach pri porodu neni dobry partak, udela zbytecnou paseku.
Je to bolest, ktera ma smysl a kterou zvladnes. Hlavne prodychavej kontrakce, snaz se nebyt v kreci a bude dobre. Mam za sebou 2 porody. Prvni 30ti hodinovy, ja jsem byla tzv.tvrda a to me zasekalo a neotvirala jsem se... zaver manualni otvirani branky dr., druhy docela rychloporod. Je to hodne o hlave. S pozitivnim pristupem to bude snazsi. Pokud muzu doporucit, precti si knihu hypnoporod a od uk. 36tt jez lnene seminko a datle a malinik dle stavu tehu, mi ho dr.doporucila az od uk.38tt, rozjizdi porod, obvykle se taky pije od uk. 36tt

lachtanice86
20. bře 2019

Bolí to.

lucajda17
20. bře 2019

@galaxy23
Ja bych ti jen poradila, aby si kazdou kontrakci nezadrzovala tu bolest, proste se to snazit prodychat bez kreci a porad dokola si rikej, co jsem si rikala i ja. Musim se otevrit, abys mohla za mnou. Neboj to bude dobre, uz budes u me. Takhle porad dokola a za 2 a pul hodiny jsem byla otevrena, ale tlacila jsem spatne, vsechno do hlavy. Kontakce jsem mela teda priserne a s bolestivejsi menstruaci bych to teda nesrovnavala. Ovsem kazda to mame jinak. Dalsi dve hodiny jsem se ji snazila vytlacit a porodila jsem ji az tehdy, kdyz jsem se pos..... Klistyr nejak nestihli dat. Takze opravdu tlac tak, jako kdyz se ti chce na velkou.
A pokud by ti bylo studno z toho, ze jim to tam pokakas, tak ver, ze jsou na to zvykli. Prilis se nestresuj uz ted, uzivej zbytek tehotenstvi a kazdou volnou chvili prospi. Vsechno zvladnes a az uvidis to malicke, tak na vse zapomenes.

cinam
20. bře 2019

Já měla bolesti 24 hodin, 20h z toho jsem byla doma a byly v pohodě snesitelne cca po 10 minutách. Do porodnice jsem jela s kontrakcemi po 2 minutách, to už jsem rozdychavala. Přijela jsem na 4 cm a sama mi tam praskla voda. Ale pořád ok. Nejhorší pak byly bolesti od 6 do těch 10cm (trvalo to tak dvě hodiny což jde). Ale to už se mi fakt kroutily nohy. Tlačení samotné už bylo ok, trvalo jen deset minut a ani nebolelo a to mě malej natrhnul. Doporučuji cvičení s aniballem, moc mi to pomohlo. Celkově na porod moc ráda vzpomínám, je to opravdu neuvěřitelně silný zážitek 😊 tak se toho neboj a ber to tak, že ven musí a že všechny to zvládly nakonec 😊

petulkava
21. bře 2019

Jsem 5 týdnů po porodu a když jsem to zvládla já, co jsem z toho měla hrůzu asi tak od doby co vím kde se berou děti, tak to zvladnes taky. Hlavně pozitivní myšlení a mysli na to, že to vše brzo skončí a budeš mít toho svého drobečka u sebe. Vůbec se neboj nějakého nástřihu. Já také nemám nějak široké boky, můj malý měl přes 4kg, ruku u hlavy a nemám ani nástřih ani poranění 😉 Kontrakce bolí jako čert, to je na celém porodu nejhorší. Měla jsem porod vyvolávaný (přenášení). Malý byl od první bolesti venku za cca 7h, 2h působil epidural, ty velké bolesti jsem měla cca 1h a za 20min jsem ho vytlacila. Tlačení je děsná fuška a myslíš si že už fakt víc nedáš, ale dáš a budeš překvapená co tvé tělo dokáže a budeš na sebe pyšná 😊 Oba s manželem jsme se shodli, že jsme čekali že to bude daleko horší. On čekal že tam budu okusovat zdi, všem nadávat (hlavně jemu), řvát, že to tam bude jak u řezníka atd a já zase čekala že to bude daleko větší fuška. Nakonec na to oba vzpomínáme jen v dobrém. Taky jsme se ale porodu dost bala. Všechno zmaknes, ženské tělo je úžasný nástroj (až teď to vidím). Držím palce 😉

kristyn.g
21. bře 2019

Jinak já měla kontrakce 52 hodin... Prvních dejme tomu 8 se ještě dalo i když mi nebylo do řeči a pak byly příšerný křížový až do konce. Doma jsem strávila polovinu te doby a přesto jsem mi nepřišlo vytlačit Mimi tak náročný jak jsem čekala, venku byl na pár zatlačení. Je možnost epiduralu. Měla jsem ho na dvě hodiny abych si odpocala před koncem, a využila bych znovu

vendelinka08
21. bře 2019

Rodila jsem vcera..potreti. uz ted jsem zapomnela jak to bolelo...ale vim ze dost...pomahala mi sprcha a hlavne opravdu se uvolnit..tim pomahas pri sestupu miminka a tim padem muzes dite zacit tlacit. A neni nic lepsiho..kdyz vis ze to sice boli ale netrva to dlouho. Popsat tuto bolest nejde.

editah222
21. bře 2019

@galaxy23 rodila jsem 2x a oba porody byly v podstatě bezbolestné, respektive bolelo to jako při menstruaci. První dítě jsem rodila asi 4hodiny a druhé 20minut. Takže nečti katastrofické scénáře, protože zrovna ty to můžeš mít stejně jako já.

teeerez
21. bře 2019

zvlast jestli mas strach, poradne se na porod priprav - pomuze ti to strachu se zbavit. Kamaradka mi ted dost basnila o hypnoporodu - jde o pripravu na porod, o "nastaveni hlavy", tak zkus treba to 🙂 Nebo pak pomucky typy aniball - kdyz budes vedet co zvladnes, budes klidnejsi. Bolest je individualni, boli to, ne ze ne, ale jsou i horsi veci - pri porodu bezi obri mnozstvi hormonu, vsechno funguje tak nejak "jinak". Muj porod byl vyvolavany, kontrakce mi sly pres zada, ale strasne moc jsem chtela porodit prirozene, ne cisarem. Celou dobu jsem na to myslela tak intenzivne, ze jsem si tu bolest moc nepripoustela. Jedinou moji myslenkou bylo "zvladneme to, chceme to zvladnout, tak to dame". Nejvetsi bolest za celou dobu byla ve chvili, kdy uz byla mala tesne pred vstupem na svet a bylo potreba netlacit, abych se nepotrhala. Telo bylo v te chvili tak pripravene a napumpovane energii, ze jsem musela jecet abych tu energii proste nekam dala.
Jak pisou holky, me hodne pomahalo se te bolesti nebranit, pri kontrakcich nekrecovat, nesvijet se schoulena do klubicka, ale snazit se tomu naopak pomoct - uvedomit si co to vlastne boli a co to ma za cil a snazit se tomu pomahat (projit se, zakroutit si boky, zahopsat na mici - kazdemu asi neco jineho).
Nakonec na celem porodu me nevic bolely nohy, jak jsem asi 5 hodin chodila a kotrakce mi uplne nedovolovali si sednout :D

ah1234
21. bře 2019

Ja som tiez mala a chuda a miminko som mala 2.6kg a 46cm takze nebol az taky spunt. Doktorka hovorila, ze ak by mal cez 3-3.3kg tak uz by zvazovali cisarsky lebo som mala fakt uzku panvu, ale priroda to vacsinou zariaduje tak, aby sa nerodili zenam ako my mali obrici, takze ziadny strach, ze je miminko mensie 🙂 mojmu predpokladali max 2.3kg a to ma kukal primar v Motole a dalsi dvaja doktori a nakoniec mal 2.6. Predčasnym ma strasili od 31t, ked mi odisla hlienova zatka, potom chceli vyvolavat kvoli tomu ze maly bol drobec a mal zle ozvy - nakoniec sa vybral sal na svet ked som bola 37+3 a uz som dva dni lezala na rizikovom a planovali porod 🙂
Za mna - vobec to nebolo take strasne ako som to cakala. Nechce sa mi to vypisovat, tak ked chces si to precitaj u mna, mam tam clanok s nazvom "Môj pôrod", kde to celkom popisujem. Myslim, ze kazda je uz ku koncu tak otravena z tehotenstva a pripravena na miminko, ze radsej "prezije" ten porod, jak si mimi nechat este dlhsie v sebe. Neboj, fakt to neni take strasne, v momente jak uvidis dietatko, na vsetko zabudnes. 🙂

priefi
21. bře 2019

@editah222 20 min? Luxus! A do porodky jsi to stihla? 😅

editah222
21. bře 2019

@priefi máme ji asi 3 minuty od baráku a rodila v noci takže žádný provoz :D Ale původně jsem chtěla ještě dvě hodiny počkat, abych nemusela rodiče budit v noci, dávála jsem k nim dcerku. Takže nebýt nějákého "vnitřního" pocitu, že je čas vyrazit tak rodím doma. A byly bych za šílenou domarodku :D Na pokoji jsem ležela s paní co opravdu porodila doma, než přijela sanitka tak bylo dítě venku. Náš pokoj byl prý speciálka pro exoty :D

priefi
21. bře 2019

@editah222 ty jo.. tak to ja bych ani do porodky nestihla 😅 ja teda 2.porod taky chtela sedet doma, manzel zavelel, ze se uz jede, ze na to koukat nebude a nechce me rodit v aute cestou do porodky (mel zive v pameti, ze snacha od manzelova znameho porodila v aute mesic prede mnou) 😉 a v porodce me vyzpovidali a jen tak tak jsem dosla na box a hned porodila 😅 delali si ze me srandu, ze priste bude rodit manzel, ze to nestihneme

jednaholkaa
21. bře 2019

Neres to, stejnak porodit musis, take je to jedno 🙂 Je to jenom chvilka..a pak se ti ulevi a miminko bude na svete. Je to fyzicka bolest, ktera skonci. Nic dusevniho co by se tahlo.. to zvladnes 🙂 A jelikoz porodit musis a porodis, tak to hod za hlavu.. zbytecny myslenky. Ja to neresila, nebala jsem se, bolelo to siiilene, a ted uz si ani nevzpomenu 🙂 Clovek nema na vyber.. taky jsem si rekla o epidural, ten mi pomohl. A to jsem chtela rodit bez chemie 🙂)

cilkat
21. bře 2019

Holky, já jsem asi divná... já porod jako bolest nevnímala. Byl vyvolávanej, voda mi praskla u vyšetření, tak mě rovnou poslali na sál. Do prasknutí vody nic - ani poslíčci. Pak se to rozjelo a bylo to teda značně intenzivní a vyčerpávající - vím, že třeba ze sprchy jsem lezla proto, že se mi při kontrakci motala hlava i vsedě. Asi po dvou hodinách jsem si řekla o epidurál s tím, že "porod běžně trvá 12 h, za dalších deset už nebudu vnímat vůbec nic, potřebuju pauzu"... ale furt to nebylo o tom, že to bolí, jen že jsem hrozně utahaná. Epidurál mi nedali, páč doktor konstatoval, že než anesteziolog dorazí, bude malej venku. A byl. Za tři hoďky hotovo (jo, vzásadě ideální porod). Jediný, co si pamatuju jako bolest, byl vit K a nástřih - to je prostě ostrý "zapálení", všechno ostatní byla taková tupá, unavující mlha.

sahrazad1
21. bře 2019

Každá z nás rodime jinak, některá lehce, jiná těžce. Moje tři porody vždy masakr bolestivosti, a psychika neznamenala vubec nic, i když jsem bolesti vítala, bylo to vážně hrozné. Ale víš co? My ženy jsme hodně silné, a pro naše děti jsme ochotny snést mnohé....Takže se toho neboj, s bolestí se neper, a hlavně mysli na miminko, ne na sebe! Bolí to tak, že i možná omdlis, ale dáš to! Pro své dítě! Mysli hlavně na ně....

evka_slovenska
21. bře 2019

@evytra Paradne si to popsala, sice me to ceka az za 118 dni cca, ale uz ted se tesim :D

brookmichaela
21. bře 2019

Tak jak píšou holky tady, každá jsme jiná, každý porod je jiný. Já si pamatuji jak mi všichni říkali, neboj na tu bolest zapomeneš. Popravdě - na tu bolest nikdy nezapomenu 😉nikdy! Ale! Rodíš svoje dítě, svého miláčka a pro toho uděláš všechno na světě. Hlavní je myslet pozitivně, protože psychika je strašně důležitá. Nesmíš to vzdát a když máš pocit, že už to nedáš tak věř, že dáš. My ženy jsme v tomhle neskutečný ❤️ já se třeba na svůj druhý porod teším i když vím, že to prostě bude bolet. Držím pěsti ať jde vše hladce a rychle 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru