Porod koncem pánevním - bojím se, že porod kvůli komplikacím nezvládnu, otočí se ještě?

lucifux
5. bře 2019

Ahoj těhulky, rodičky, maminky... Čeká mě druhý porod, jsem 35+4tt. Mrňous se ještě neotočil, takže je stále hlavičkou na hoře. Doktor sice tvrdí, že dneska už se dá normálně rodit koncem pánevním. Ale z prvního porodu mám špatné zkušenosti, úplně jsem ztratila kontrakce a nemohla jsem tlačit, uvízl ve mě, ještě si při porodu zlomil klíční kost. Syna mi museli vytáhnout nějakými kleštěmi a resuscitovat. V tomto těhotenství se mi výrazně zhoršilo astma, tak se bojím, že kdyby se opravdu neotočil, že bych to nemusela udýchat, a nedej bože dopadlo to špatně... Do kdy má prcek čas se jeśtě otočit? A jak by jste tohle řešili vy...? Přemýšlela jsem, že kdyby se neotočil, tak si prosadím císaře a pokoušet se o vaginální porod raději nebudu.

pavca1982
6. bře 2019

@dydlisek Já porodila syna v této poloze a měl 4040g.Jde to...je to v hlavě.Pokud teda není nějaká fyziologická překážka.

vendelinka08
6. bře 2019

@dydlisek zcela souhlasim...CS se hodne zjednodusuje..doktorum se nechce do porodu koncem panevnim..ale podle me by CS mel byt jen kdyz je nutne...ale pokud autorka se k tomu stavi tak jak pise a uz predem ma obavu..tak to uz je predem spatne. Kdyz si neveri ze to zvladne...tak to proste nezvladne...dobrovolne na cs bych nesla...

vendelinka08
6. bře 2019

@lucifux muze se ti otocit i v den porodu...zkus se podivat na nejake pozice...nebo tomu proste nech volny prubeh a ver sobe a mimcu..ze to date....kazdy porod je jiny...kazdy je pro tebe zkusenost...me ted ceka treti a tesim se...a verim..ze s tim co ted vim..to bude jednodussi a lepsi...a ze dobre dopadne...

normalnimatka
6. bře 2019

a co zkusit ho otočit zevním pohmatem? některý doktoři jsou na to machři.

ale jinak si nemyslim, že by to bylo nějak výrazně rizikovější, než když je dítě hlavou dolů. prej se to i líp rodí, než hlavou napřed🙂)) nechala bych to asi koňovi, ono to nějak dopadne.

astyna88
6. bře 2019

@vendelinka08

Slysela jsem,ze porod kp je rizikovejsi pro jedno pohlavi ditete,ted nevim,zda pro divky,ze pak maji vlivem roztazeni nozicek problemy s kyclemi nebo kluci s varlaty....kazdopadne by me osobne zajimalo,jak se ven dostane hlavicka, tahat se za dite nesmi,zase tak roztazene to mit nebude,ikdyz vysel zbytek tela...

pavca1982
6. bře 2019

@astyna88 Hlavičku jsem normálně vytlačila😉

vendelinka08
6. bře 2019

@astyna88 řekla bych, že pokud se tak rodí, tak to asi jde.... kamarádka porodila dvojčátka, jeden šel hlavičkou, druhý zadečkem, a porodila je v pořádku.... jen ženy se stále bojí předem komplikací, které mohou nastat a také nemusí... vždy to tak je, i u porodu hlavičkou, i u porodu císařským řezem, nikde není jistota.... ale stresovat se takto předem asi nevede k ničemu, spíše k tomu, že to normálně nepůjde.... nikdy přece předem nevíš, jak porod bude probíhat a proto se nemá cenu dopředu stresovat...

semka329
6. bře 2019

Dobrý den,
malá se mi také dlouho nechtěla otočit. Moje porodní asistentka mi poradila, ať doma chodím po čtyřech. Vypadala jsem sice jako blázen, ale opravdu to pomohlo. 🙂

astyna88
6. bře 2019

@vendelinka08

Me zase prijde podezrela tato diskuze 😀 jak to vseci banalizuji, kdyz neco az moc vypada jednoduse,je to podezrele...

normalnimatka
6. bře 2019

@astyna88 tak když vytlačíš hlavičku, dkyž jde první, tak proč bys ji měla nevytlačit, když půjde až naposled?

pavca1982
6. bře 2019

@astyna88 Já třeba nic nebanalizuji. Jen píšu co jsem prožila a můžu jen předat svojí zkušenost.

veronicka89
6. bře 2019

Jinak hlavicce se muze pomoct urcite i nastrihem, ktery se casto ( byt zbytecne ) dela i u normalnich porodu 🙂

vendelinka08
6. bře 2019

@astyna88 takže je lepší zjednodušovat císaře, jo? jakože je to úplně v pohodě operace, jen se udělá šmik šmik a dítě je na světě, tak to je super.... porod není jednoduchý, ani když jde hlavička napřed, ale je to pořád porod, kdežto CS je prostě docela rozsáhlá břišní operace, která má svá rozika a také může mít určitý dopad v pozdějších letech pro ženu... a to mi nikdo nevymluví, jaká je císař pohoda.... já osobně se totiž operací bojím více....a to nemluvím o uspání nebo i jen umrtvení v dané oblasti....

urtica
6. bře 2019

100 lidí, 100 chutí...každopádně by neměl být problém domluvit si CS - naopak bývá spíš problém najít si dr., který je ochoten rodit KP. Asi bych si zkusila zjistit maximum informací a rozhodla se dle toho a - dle svého vnitřního pocitu a nastavení. Co jsme slyšela, u chlapečků je KP o něco rizikovější, ale podrobnosti neznám...

urtica
6. bře 2019

@pavca1982 "A nejvíc mě štvou ty které tak nerodily, ale přesně vědí jak to probíhá a co se při tom děje za šílené komplikace.Ten kdo to nezažil neměl by ostatní strašit!"

Mě to svým způsobem štve i u těch, co rodily, protože speciálně u porodu platí: Co žena, to jiná zkušenost - a často diametrálně odlišná. Proto dle mě nelze radit žádný konkrétní počin, maximálně popsat svou zkušenost, kterou ale nikdy nelze zobecnit a vztahovat na ostatní. Každá se rozhodujeme pouze za sebe a za svoje dítě, proto bych v tomto směru dala především na vlastní intuici plus není samozřejmě od věci zjistit si výhody a rizika, která obnáší porod KP i případný císařský řez.

vendelinka08
7. bře 2019

@urtica ano..mas pravdu..kazda to vnima jinak...nerodila jsem koncem panevnim...dva porody vzdy hlavickou...druhy musel jit pomoci vex..byl veliky..ale slo to. Me zase stve..jak kazda kdo nerodila normalne ale cisarem..to bere jako rutinu...jako ze cisar to vse zachrani..pritom budme uprimne..kolik zen ma po cisari spatne svedomi a vyrovnavaji se s tim celkem dlouho..ze nerodily normalne. Je to ale na kazde zene..jak to citi a vnima...kdybych se strasne bala jit do normalniho porodu a citila ze to nezvladnu..tak cisar je na zvazenou...tohle si kazda zena musi rozhodnout...

pavca1982
7. bře 2019

@urtica Tak s tím souhlasím✔

astyna88
7. bře 2019

@normalnimatka

Protoze hlava neni zadek 😊😀

astyna88
7. bře 2019

@vendelinka08

Tak jsem to nemyslela. Jen bych asi porod KP nebrala jako vaginalni porod,ktery je beznejsi a lekari se ho neboji. Rozhodne si nemyslim,ze pro doktory je banalnejsi cs, je to brisni operace prece,zadne smik smik, je to spousta vrstev,ktere se musi rozriznout...

lucifux
autor
8. bře 2019

Holky, všem moc děkuji za rady a zkušenosti, jen to asi vypadá, že se prcek včera otočil, tak snad mi to ve středu na kontrole potvrdí. Ani nevíte jak strašně v to doufám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru