Porod placenty - třetí doba porodní

maja95onebaby
3. lis 2016

Maminky, o porodu jako takovém jsem toho načetla, skoukla, vyslechla si už fakt hodně :D Třetí dobu porodní mám tak nějak ale ještě stale v mlze 🙂 byla jsem přesvětčena o tom, že příroda to samozřejmně zařídila opět uplně dokonale a po přiložení miminka na bříško a nasledném přisati k prsu, se do těla vypouštějí určité hormony, které dělohu stimulují a ta placentu vypudí (doufam že jsem nenapsala uplnou kravinu :D) je mi jasné že muže dojít ke komplikacím, přiznám se ale, že jsem viděla "pro mě" dost šokujicich videi, na kterych doktor hned po porodu miminka snad tu placentu z maminky chtěl doslova "vyrvat" -_- a potom co placentu vytahl, tak do maminky doslova strčil celou ruku a jako by ji prohrabnul jestli tam asi ještě něco nezustalo... přiznam se, že se mi fakt obratil žaludek a hrkly slzy do oči :( jsou u nas v česku takové praktiky uplně normalni? nebo se to tyka jen zahraničnich porodnic? :(

veg
3. lis 2016

@kocicinka myslela jsem to tak, ze za komancu člověk nemel ani vedomosti ani moznost neco rict, takze byl plne v rukách doktorů, pokud se jim svěřil, dneska si alespoň ten porod člověk může řídit sam ( třeba v rakovniku)

kocicinka
3. lis 2016

@konekokira Na mě to dělalo ten dojem, že se jí nechtělo budit anesteziologa. A v tu chvíli jsem nevěděla, že to není normální, myslela jsem, že se to tak prostě dělá. Až pak jsem zjistila, že ne.

kocicinka
3. lis 2016

@veg Tak příště rodím v Rakovníku🙂 No, já mám pocit, že je to téměř jak za komunistů.
Já jsem si chtěla zvolit polohu, ale smůla, sestra mi arogantně řekla, že takhle mě teda nikdo rodit nebude.

mrs_v
3. lis 2016

@kocicinka ahaa Baby friendly Hořovice...prosím podej tu stížnost jako zpětnou vazbu.Jinak se nikdy nic nezmění pokud se nezacneme proti zavedené praxi bránit.

kocicinka
3. lis 2016

@mrs_v No, ale jak? Má to smysl i rok a půl po porodu?

veg
3. lis 2016

@kocicinka nabubrela vystudovana ...., jako kdyby ten porod byl její, ze? Ale i v rakovníku si musíš dát bacha, není doktor jako doktor.. ale da se tam rodit do vody (a to je luxus) anebo jak si to během porodu rozmyslis.. ja tam kvůli tomu jela z dálky a udělala jsem dobře. Ale za šňůru me tam taky doktor zatahal, nevěděla jsem..
A to trauma se da vyřešit.. naplňovat si podbrisek lecivym svetlem, třeba modrým, jestli máš rada😊 to uklidnuje😘

mrs_v
3. lis 2016

@kocicinka samozřejmě že má.Stížnost/zpětná vazba má váhu i třeba 5 let po.Lhůty máš jen pro žaloby ;)

veg
3. lis 2016

@kocicinka šlo by jen o stížnost, nic vic, takže by to ty doktorce (jestli tam jeste je) mohl nekdo vysvetlit, a uz by nebyla tak blbá....

anatanka
4. lis 2016

@maja95onebaby Pro me bylo teda vypuzeni placenty něco strasnyho, pamatuju si to asi vlastne nejvic z celyho porodu. Byla jsme po tolika hodinách na sale uz totalne vycerpana a vůbec jsem necekala, ze me ještě něco ceka 🙂 Placenta vůbec nesla, doktorka hruba, protivna. Ani se mi to nechce popisovat, nechci si to vybavovat. Trvalo to cely strasne dlouho, ale myslim, ze na me spis jen nalehavala a hodne tlacila do bricha, nez ze by do me davala ruku. Kazdopadne placenta se odrodila i po tom trapeni spatne a na konci sestinedeli jsem musela na vyskrab v narkoze....

tery_s
4. lis 2016

Pokud musí být placenta porozena v narkoze, jde o manuální lizu a stává se to, ale jak píše paní mnohdy nechtějí porodnici budit anesteziolloga, tak to rvou bez narkozy což je neskutečně v dnešní době, kdy nemusí člověk trpět zbytečnou bolestí a jsou jiné cesty.

maja95onebaby
autor
4. lis 2016

Holky, moc děkuji za nazory, zkušenosti 🙂 Duležité asi je, že v dnešní době, má člověk právo na to říct NE 🙂 A s tím vědomím jít rodit 🙂 Ja se ptám na každou blbustku jen proto, aby člověk zbytečně neodmítal něco, co je normální a stejně by se tomu nevyhnul 🙂 Ale v dnešní době je spousta věcí, které se dělají zbytečně a někdy spíše na škodu :( nevím proč ale zrovna ten oxytocín jak při samotném porodu miminka tak placenty mi příjde uplně zbytečný :(

elchacz
4. lis 2016

@maja95onebaby Clovek ma pravo rict NE ale je fakt, ze po porodu (i pri nem) je potreba soustredit se na jine veci nez si porad hlidat kdo mi co provadi a premyslet jestli s tim souhlasim nebo ne. Takze za me bez poradneho porodniho planu a soukrome porodni asistentky (nebo duly) do porodnice nevlezu. Pro me je zasadni aby tam byl nekdo kdo zna me a moje prani a dohlizel na to, aby byla dodrzena.
Jinak dalsi vec co pry pomaha s placentou je prilozene miminko na brise maminky, ktere se samo snazi doplazit k prsu a svou vahou a pohyby tak bricho masiruje, coz pomaha. Pak taky teplo, ticho, pritmi a klid. Ve stresu a shonu se rodi tezko a to plati pro mimco i placentu.

veg
4. lis 2016

@maja95onebaby taky ze zbytečný je. Je tam jen proto , aby to proběhlo rychleji, ne kvůli rodicce, ale kvůli doktorum. Telo ocytocin začne produkovat samo, taky to s tím vyvolávání porodu prý mnohem víc bolí, no aby ne, když tělo vystresujou..

aklin
4. lis 2016

Placenta vyšla sama, jen mi doktorka pomohla, tím že zatlačila na břicho. Jsem ráda, že to udělala, byla jsem vysílená. Po porodu mě vůbec neprohrábla, jen se podívala jestli je vše v pořádku.

mrskato
4. lis 2016

Ahojky, mě doktorka zatlačila na břicho a placenta ze mě doslova vyklouzla, až jsem se lekla, bylo to v pohodě oproti tomu, co bylo předtím 😀

mrs_v
4. lis 2016

@elchacz naprosto s tebou souhlasím.Fascinuje mě kolik lidí vlastní PA nebo dulu považuje za zbytečnost.Přitom je to tak přirozené rodit s člověkem kterého znám a věřím mu.

veg
4. lis 2016

@mrs_v presne tak.

kachnicky
4. lis 2016

Ahojky, vubec se nemusíš bát, to už je opravdu "drobnost" porodit placentu. Já to měla tak že po druhe době porodní, jsem dostala ihned malou na břicho a chvilku se čekalo, jestli půjde sama, nebo jí trochu pomužem, vzhledem k tomu že do mě tekl oxitocin, tak stačilo maličko zatlačit na břicho, v tu chvíli ze mě vyšla celá 🙂 Zkontrolovali tvar, jestli je opravdu celá a pak mě sešili (4100g váhy mě trochu potrhalo) 🙂 Jinak 3 doba je pohoda 🙂

ninucha
4. lis 2016

Ahoj, já měla porod předčasně vyvolaný, placente se ani po třičtvrtě hodině po porodu neodloučila, lékař se bál velké ztráty krve, netrápil mě ani bolestivým mačkáním břicha, ani snahou placentu vytáhnout násilím. V plné narkóze placentu odstranil. Na to, že malý vážil 1900g jsem pak po zákroku měla spoustu vnitřních i povrchových stehů, ale vše se zahojilo a já až na zmatené probuzení z narkózy, kdy jsem nevěděla co se děje, protože to byla má první narkóza, mám na porod dobré vzpomínky.

dana3262
5. lis 2016

@elchacz ano ano! Ono jak se odráží nožičkama, paleckama, tak to pomáhá, to je pravda!
Přesně jak píšeš, ono se to zdá, že si člověk řekne, co chce a co ne, ale pak při porodu má i jiné starosti a nestiha to všechno uhlídat. Mě najednou řekli, že nejsou ozvy a že musím porodit. Já věděla, že to je ok (asi jim blbě fungoval monitor nebo možná blbě měřili nebo nevím...) A v tu chvíli do mě napichali kde co. A hned u první dávky se ptám, co to je? A sestra: no..to je abyste lip porodila. Tak jsem se podívala zpět do stropu a říkám si, jsem v 2.fazi porodní, jsem schopná téhle diskuze?? A bohužel díky odpovedi, kterou jsem kdy sestry dostala jsem si představila, jak by rozhovor asi probíhal a předem jsem to vzdala. Taky když tam besnili a volali na všechny strany, že nejsou ozvy a ať pripravi sál, to ani moc nešlo.. zajímavý, že já byla úplně v klidu.. trpím panickymi ataky, ale oba porody jsem byla klidná nejvíc v životě.. hormony..

kika_21
6. lis 2016

@mrs_v Přiznám se, že bych také nečekala, jestli zrůžoví a nečekali jsme ani u štěňat, jestli začnou dýchat, protože by také už nemuselo být na co čekat.Ale třeba uvažuješ jinak, což respektuju, pokud je ta úvaha rozumná.Obecně doktorům věřím, naštěstí se to nemělo důvod změnit ani po pátém dítěti.

elchacz
6. lis 2016

@dana3262 Obdivuju tvůj klid, žes dala na svoje pocity a nenechala se zviklat vystrašeným personálem. Tohle jsou prostě přesně ty příběhy, které mě přesvědčují o tom, že porod je něco víc, než jen fyziologický proces. Že to není jen vytlačení miminka v bolestech a že ne všechno se dá změřit a zvážit.
Ale chápu i personál nemocnice. Vzhledem k tomu, že se řídí jen těmi svými přístroji, zřejmě si nepřipouští, že by přístroje mohly selhat. Ten lidský aspekt tam prostě chybí, ale to už by bylo na jinou diskuzi 🙂

mrs_v
6. lis 2016

@kika_21 fialové dítě neznamená ohrožené dítě.Nevím kde jste byli na té monstrózní kravině že se mimino hned musí narodit růžové.A neměli právo ji ho brát.

eldrag
6. lis 2016

@maja95onebaby odpovim na uvodni dotaz, oba porody prirozene, obe placenty jsem porodila na jedno zatlaceni zhruba 15 minut po porodu, byla to uleva vubec to nebolelo

naomi6
6. lis 2016

@maja95onebaby Tak já mám teda naštěstí jen samé dobré zkušenosti. Oba porody naprosto skvělé, rychlé, přirozené, bez problémů. Porod placent proběhl úplně v pohodě, chvíli po porodu jsem už jen jednou zatlačila a placenty krásně vyklouzly. Vůbec to nebolelo. U prvního porodu nám dokonce paní doktorka placentu ukázala, zkontrolovala, říkala, že je celá a pěkná 🙂. U druhého si pamatuji, že nám také řekli, že placenta je celá, ale už nám ji neukázali. Takže toho bych se fakt nebála. Porod placenty už je třešnička na dortu 🙂. Držím palce a přeji hodně štěstí. Ono je možná lepší moc nečíst 😉.

kika_21
6. lis 2016

@mrs_v Na té monstrozní ...jsme byli v rodině-prakticky všichni předkové byli doktoři a taky u kamarádky porodní asistentky.Díky za slušné vysvětlení Vašeho názoru, hodně zdraví.

mrs_v
7. lis 2016

@kika_21 a můžete mi třeba vysvětlit co tak zázračného se s tím dítětem děje v inkubátoru?Zajímavé je že před umístěním tam,dítě obvykle změří a zváží.Tomu říkám úkony nutné k záchraně života.
Zvláštní já mám kamarádky PA,Moje PA to dělá 30 let a fialový dítě matce nebere :P

bonulinka
7. lis 2016

@maja95onebaby První porod - jednou jsem zatlačila a byla venku, druhý porod - jednou jsem zatlačila a byla venku ( ještě mi jí MUDr. ukázala, že je celá ), třetí porod - jednou jsem zatlačila a byla venku, takže u mne to byla pokaždé bezbolestná záležitost na pár minut.

dana3262
8. lis 2016

@elchacz jenže takhle se člověk může taky pekne spálit.. těžký rozhodovat..
Ale jeste pro pobavení: bbyla jsem v tu kritickou chvili po klystýru a oni tam běsnili a já v jednu chvilj úplně klidným hlasem:" moment..já se nejdřív oplachnu a pak Budem pokračovat." No a to sestra už byla lehce nervózní: tady jde o zivot dítěte atd atd.. a ja: no tak dobře no.. 😁😁

dana3262
8. lis 2016

@elchacz myslím, ze ty ozvy fakt nebyly, ale to samé jsem cítila už při přijímání a pak to preslo. Ze to byla chvilka.. jako kdybych mu přisedla přívodní šňůru (to už jsem někde psala)😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru