• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod po 16-ti letech, máte zkušenost?

10. srpna 2014 
Ahoj holky, někde jsem četla, že pokud rodíte po víc jak 10-ti letech po předchozím porodu, je to jako byste rodila poprvé.... Teď jsem těhotná potřetí a každý porod byl jiný. Máte nějaké zkušenosti??? Děkuji :slight_smile:
1. čer 2014 v 01:42  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maia74 kamarádka rodila po asi 17 letech a v porodnici ji říkali, že se to bere jako prvorodička. :wink:
1. čer 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem to četla, snad že už po 8 letech je to jako by to bylo poprvé. Ale víš co..každý porod je jiný,. obvykle se říká, že druhý porod je snazší a kratší než první, zvlášť pokud je to během kratší doby. Co vidím kolem sebe i jsme četla tady diskuze, tak je to pravda, tělo si pamatuje. Pak se říká že třetí je horší, ať je kdykoliv. A to taky ze zkušenosti platí jak u koho. Takže já bych to neřešila, žena sama to stejně moc ovlivnit nemůže..resp. když už, tak může ovlivnit částečně každý ze svých porodů, ať první nebo pátý.
1. čer 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky budu rodit presne po 16 letech. A doufam, ze neni pravda, ze treti porod byva nejhorsi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :confused:
1. čer 2014 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to doufám taky!!!!! Při druhém jsem měla pocit že se mi roztrhne břicho a vyleze vetřelec.....
5. čer 2014 v 17:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda holky řeknu vám, že si připadaám jako neandrtálec..... Na kluka jsem už měla "skořápku" a jednorázové pleny (nenosila jsem ho v nůši...) Ale co všechno pro maminy a mimča se teď
vyrábí :confused: Koukám že se budu muset asi hodně věcí naučit..... Zjistila jsem že po těch dlouhých 16 letech vlastně ani pořádně nevím, co všechno mám připravit, tak jsem začala zkoumat a u každého druhého příspěvku hledám na netu, o čem že to maminy baví :grinning: . Jak jste na tom vy???
7. čer 2014 v 10:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
mamka rodila po 9 letech (predtim mela 4 deti zasebou) a taky ji rekli ze ji berou jako prvorodicku
7. čer 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam 9 letyho kluka.Sice uz je to dlouho,ale porad mam ten porod v zive pameti. 36h od prasknuti vody a z kozy me prevazeli na cisare.Takze se modlim,aby to tentokrat bylo jiny.
7. čer 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maia74 Já jsem rodila po necelých 9 letech, všichni mě varovali, že to bude, jak kdybych rodila poprvé (i vyučená porodní asistentka), a porod byl úplně v pohodě, rychlovka, ani jsem se nenadála a malý byl na světě - kontrakce začaly v 00:15 a v 2:52 byl malý na světě... Každý porod je jiný a vůbec bych nedala na nějaké řeči... Jinak já jsem i po 9 letech byla jak v Jiříkově vidění a hledala jsem a zkoumala, co vlastně všechno mám pořídit...
7. čer 2014 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
I já měla skok -10,5 roku...A co se týču porodů tak vám řeknu že oba byly naprosto šílenéééé :astonished:
První porod trval přes dva dny a skončila sem hrozně potrhaná...léčení po porodu asi 8 týdnů,než sem se cítila o.k.
Druhý porod šel naopak dost rychle,ale bolesti fakt neuvěřitelné a v polovině porodu akutní císař-prcek měl celou dobu špatné ozvy,byl zamotaný a Dr.se nepodařilo odmotat :frowning2: ...Prcek měl šnůru kolem nohy i kolem krku.
Probuzení s narkozy taky naprostá šílenost a hned sem zas odpadla....Císaře sem fakt nemohla rozdýchat-radši rodit přirozeně....Navíc jizva začala hnisat,x týdnů sem lítala po Dr. a 8 týdnů po porodu sem šla jizvu znova řezat a čistit-zánět!
I přesto chci do roka ,,vletět " na třetí a fakt moc doufám, že do třetice zažiju normální a unosný porod :confused:
20. čer 2014 ve 13:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janesafari to je stejně zajímevé, co holky? člověk trpěl jak kůň a jde do toho znova.... :grinning: Já teda měa oba porody docela rychlý, s holkou cca 4 hod, polesti do zad, ale jinak vše p poho, druhý den jsem u snídaně seděla "na turka" (můj oblíbený posed...), s klukem to trvalo asi 2 hodiny, bolesti do břicha, ale měla jsem pocit, že ze mně snad leze vetřelec. Po porodu jsem se mi tak strašně klepali nohy, že jsem nemohla ani usnout... A jdu do toho znova!!!! Tak jsem zvědavá.... :sweat_smile:
21. čer 2014 v 18:56  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně-jen výjimky už to znova nepodstoupí...Ale těhu je tak bezva a to malé pak v náručí :sweat_smile:
Ale dcera pomalinku dospívá a Tobík bude sám? No nebude-aspon on at má někoho k sobě-ted je to jako mít dva jedináčky :wink:
21. čer 2014 ve 20:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A oba porody sem měla naprosto šííílenéééé....tak tu nestraště,že třetí bývá hrozný...V mém případě bych snad ten třetí nepřežila :astonished: Já už si to špatné doufám vybrala a do třetice budu očekávat ,,normální " porod :wink:
21. čer 2014 ve 20:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem rodila po 14-ti letech. Porod byl rychlejší, ale bolestivější (aspoň myslím :slight_smile: ), ale vzhledem k pokroku v poporodní péčí mnohem, mnohem krásnější. :slight_smile:
21. čer 2014 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já si pořád vnucuji myšlenku, že to bude v poho a rychlý. Doufám, že ta sugesce bude fungovat :grinning: :grinning:
21. čer 2014 ve 20:54  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Taky jsem rodila po necelých 16 letech. Druhý porod byl jako neřízená střela, vyvolávaný a spolu s malým jsem se znovu narodila snad i já. Po dlouhém prvním porodu jsem si bláhově myslela, že už vím do čeho jdu a že mě bolest nepřekvapí....a jak jsem se zmýlila :fearful: ...ale výsledek stojí za to :slight_smile:
maia74 , duvi21 přeji rychlý a pohodový porod :wink:
22. čer 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Teda nevím nevím, jestli to mimi vůbec porodím :grinning: Když tak nadtím přemýšlím, se synem to bylo strašné- manželovi říkali že zachrání mě a syna možná, z toho mála co si pamatuji tak vím,že manžel tam vyexpedoval primáře a sehnal našeho porodníka a díky němu po 2 dnech se narodil - ne mojí zásluhou syn. Druhý porod po 6 let byl naprosto v poho až na manželovo eifelovku na noze - dostala jsem epidurál a před finálem mě pan doktor budil, že jako jdem do toho. No a docela teď když to vidím napsané tak se začínám děsit co bude tentokrát :slight_smile:
27. čer 2014 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budete se divit ja rodila po 22 letech a tak paradni porod jsem ještě nezazla super rychlovka 20 min a bylo po vsem ještě jsem mela rozecteny casopis mela jsem všechny rychle porody a v celku v pohode ale ten poslední byl super Eva
27. čer 2014 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ja mela druhe po 14letech a treti jako by od prvniho po 16letech ...prvni porod byl super a na prvorodicku rychlovka... druhy byl bleskovka ...a ted ten treti? ani jsem nestacila mrknout - kontrakce a vse bylo behem 15min a mala venku :grinning: myslim ze to je u kazde maminy a zenske individualni ... muze to byt ok a taky nemusi ale pokud uz se jednou rodilo telo si to pamatuje :grinning: - tak preji at je vse o.k. a uzijte si to ! :slight_smile: hlavne zdravicko !
27. čer 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dekuji ja si to uzivam je to uplne o necem jinem když jsem mela ty první tak to clovek všechno nestihal zaznamenat jak ted vsimam si vsech malickosti i když uz je to trochu narocne na fizycku ale muzu doporucit dost jsem se bala ale vse probehlo v pohode a az budou mit ty starsi deti tak to vezmem při jednom .mejte se
27. čer 2014 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yildiz tak to jsi mně uklidnila!!! Jen abychom pak stačili dojet do porodnice :grinning: . Díky
28. čer 2014 v 07:56  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maia74 Ahojda, přesně tak. Od prvního porodu uběholo 18 let, od druhého 13, ten čekáme v září benjamínka:slight_smile: a já se učím rozeznávat látkové pleny, neb látkování není jako za časů našich babiček a našich dětí, těch prvních:slight_smile:, a všeho kolem je spousty, informací je tolik, že nevím, kde začít, teda už jsem začala, protože jak píšeš, je toho tolik, že si připadáš jak neandrtálec. To jsi trefila:slight_smile: Ale o to víc si to těhotenství užívám, s tolika možnostmi.
28. čer 2014 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katerinkama Tak to jsi mně uklidnila, že tu nejsem sama, co si připadá jak kdyby přistála z jiné planety....
Držím palečky a doufám, že podáš info, jaký byl porod po tolika letech a celkově jak to jde :slight_smile: :wink:
28. čer 2014 v 08:19  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maia74 :grinning: tak to jsem si taky rikala ze teda u tretiho by to treba ? mohlo byt rychlejsi ..? ale kdepaak ja vsechny tri holky mela po terminu takze :grinning: jsem si do porodnice a na sal sla hezky z vesela po svych :grinning: ale ted naposledy jsem takovou smrst a ficak necekala :grinning: -drzim pesti !!!
28. čer 2014 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ženy, vy mě děsíte.. :slight_smile: Já tedy budu rodit po 13ti letech.. O 50kg těžší.. Tak snad to oba zvládnem!!
1. črc 2014 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maia74 ...já se teď chystám porodit po 11 letech... zatím přenáším třetí den, tak pak napíšu zážitky :grinning: :grinning:

Jinak se taky nestačím divit, co vše se zatím v porodnictví a kolem miminek změnilo a nejvíc mě baví, když by mě skoro každá 20 letá mamča kolem tady chtěla zaučovat a vysvětlovat - připadám si jako debil :grinning: :grinning:

jinak jsem pro "snazší" porod nedělal nic extra, jako jsou teď v kurzu anibally, lněné semínka nebo maliník.
Tohle jsem před 11 lety nikdy nikde neslyšela a taky jsem prcka vyprdla :grinning:
1. črc 2014 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebojte to pujde jak po masle ja se citila po tolika letech jako prvodicka ale když to prislo bylo to jako na bezicim pasu musim pochválit i dnesni pohodu a komfort na porodnici. Ja to zazila u prvních dvou trochu jinak holky lezeli i na chodbach kolik nas tam bylo a ten fofr na sale to uz dnes není. Na kazdou maminku si udelaji cas sestřičky jsou taky podstatne hodnejsi a hlavne snazi se naucit to musim pochvalit. Sice uz bych mohla mit vnoučata ale jsem rada ze jsem do toho sla a hlavne ted nemam cas premyslet nad tim co me kde boli, momentalne se pro mne zastavil cas a sourozenci brasku jen rozmazluji a taky zaroven trenuji na svoje zatím to na ne pusobi spis jako ziva antikoncepce tak prejem at vse proběhne v naprostem poradku a jste oba zdravi a hlavne stastni :grinning:
1. črc 2014 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@brendamonique ani mi nemluv... taky si připadám jak neandrtálec. Doma jsme se už skoro pohádali, kvůli přebalováku - přítel ho chce do ložnice, já si stojím za tím, že si hodím podložku do koupelny na pračku, jako jsem to měla u obou dětí a posranou prdelku pod kohoutek s vodou a nehodlám kvůli tomu vyplácat půl balíků vlhčených ubrousků.... Na cesty jsou dobrá věc, ale na doma??? A spousta dalších věcí mi prostě přijdou zbytečný.
Zrovna tak mi přijde divný, že se prckové mají koupat dvakrát týdně - nám říkali že se má koupat ve stejnou dobu, aby si naučili režim...
Co se mi teda líbí je prostředí v porodnici, to je fajn, že se to takhle zlepšilo
No hlavně aby bylo vše v poho :grinning: :wink:
2. črc 2014 v 16:29  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky budu rodit po 17 letech a do termínu mám 6 dnů.Snad to bude rychlejší než u dvou předchoczích porodů ,to jsem vždycky přenášela a na sále rodila 17 hodin. :slight_smile:
10. srp 2014 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek