Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

janicckka
11. led 2009

maminky nebojte bude to v pořádku nastresujte se miminko také ucítíte když pojedete autem a pak hned lehnout na záda a bude to kop,jako bejk 😀 oni spinkají 😀 ten seznam je jen z hlavy takže tam může i něco chybět. 😖 asi těhotenskou průkazku po mně chtěly ze všeho nejdřív 😎 já když moc necítila pohyby tak jsem si s adélkou v bříšku užila byla otočená na bok a kopala mě přímo do močáku 😝
hezkou neděli 😵

petrach
11. led 2009

petrevo neboj ten pesimismus nemaš sama,občas to popadne každou z nas..to je ten strach o mimča
me malej ted taky moc nekope,ale asi maji fakt ješte hodne mista a toči se,porostlo mi desne břicho,tak jsou to pidi kopance...
jani ty nas tady pořad tak povzbuzuješ 🙂 🙂 diky za to

jo k tomu seznamu---fotak!!!!! a už na sal,at mate pamatku

jinak taky přeju hezky zbytek nedele 😉

jana.cb
11. led 2009

Ahojky Petreviku zdravim te jinak mas IP 😉 ahojky vam zbytku ...holky tak ja uz jsem taky na Fraxiparinu a zitra nastupuju do nemocnice a budu tam asi cely tyden 😢 nebudu to tu moc rozepisovat vice 😒 nejak na to nemam naladu ....chcjo no 😒 blby mutace ...... 😢

jana.cb
11. led 2009

Petreviku ty mej hlavne nohy nahore a kup si ty trombozovy nebo jak se jim rika ty jakoby puncochace 😉 ja je ted taky nosim a je to super ..nic ti nenateka, rozhodne ti nijak neublizi a aopak pokud te neco bolelo tak ted nebude me desne pomohli a muzu chodit 😒 vcera rano jsem mela z nohy bambuli a neslo si ani sednout do drepu 😖

jana.cb
11. led 2009

jen na noc se sundavaji 😉

janicckka
11. led 2009

jani napiš proč jdeš do nemocnice budeš nám tu chybět ☹ myslela jsem si že ti ho dají jak vidí něco nateklého....nebo je to něčím jiným?????ahojky 😵

jana.cb
11. led 2009

Jani maji podezreni na roztrousenou sklerozu 😢 😢 😢 panz me ted uz tu a tam docela dost poboliva hlava, nekdy i jakoby prepracovany a unaveny oci a do toho jsem natekla jako tedka uz jen malonko desne moc mi pomohly ty puncochace trombozovy a vysadila jsem GS Mamavit a Fraxiparin ale nic to nemeni na tom ze musim zitra nastoupit a udelaji mi kompletni vysetreni hlavy, ocniho pozadi, sono ledvin pak nejakyho doplera coz je kdyz nateces ci mas trombozu tak UTZ zil a toho natekleho mista a kopmpletni rozbor moci a krve a prijde tam i diabetologa testy a cukrovku 😢 😢 takze idelani stav co se mnou muze byt ale proste se to nedalo ukecat primar rekl v po rano nastup a hotovo 😢 ze je to hodne velky riziko pro mimco ......taky to muze byt jen obycejna vec ktera se stav a v tehu coz v to doufam ze nic nejajdou 😢

petreva
11. led 2009

Jani, ahoj, tak to jsme to prošli skoro stejně, tedy já to mám za sebou ty před sebou...Možná ti budou natáčet i ozvy miminka, tak aspoň nějaké potěšení...a kde budeš ležet na jakém oddělení?? Já byla na gyn a vozili mě po vyšetřeních...Doplera se neboj je to jen utz...ty jsi ještě nebyla na cukru? Ach jo...moc držím palce!!! A budu ráda když dáš vědět jak ti je a jak to celé vypadá...punčochy už mám delší dobu koupené, pořídila jsem si je z prevence, to jsem ještě nevěděla co se přihodí..a přesto to přišlo, tak teď už je mám z léčebných důvodů. Stejně moc nechodím a nohy mám vzhůru...

petrach
11. led 2009

jani.cb tak to je mi fakt lito,budu držet palce,at to nic neni a jste oba v pořadku...snad to bude jen ta jejich prevence,drž se!!!!!!!!!a dej pak vedet,jak se vede

jana.cb
11. led 2009

Evi jo jo budu na gynde v nemocnici tady v CB 😒 ne ne cukr mi jeste nedelali 😖 Evi dam vedet neboj a to samy dej vedet ty cislo mas v IP a ja budu moc drzet palecky aby to u tebe bylo vse ok a jak ma 😉 Evi a to jsi tam lezela a oni te vozili bo jak se to deje???Jako me jde o to abych tam nebyla pres noc pres den mi to nevadi ale ne pres noc.-(( ty jsi tam byla pres noc???A to jsi enchodila po svych??Me uplne desi predstava jak jsem tam na pokoji s 3 dalsima zenskyma co jim z duvodu rakoviny vzali celej spodek a lezi tam na kapackach a resi to a bavi se se mnou 😢 a jak dlouho jsi tam byla??Da se to zvladnout pres den??A tady v Cb jsi byla EVI???

jana.cb
11. led 2009

Diky moc petí jo jo dam nejak vedet ale asi internet tam nejde ze bych si vzala notase takze az prijdu domu nebo po Petrevikovi dam vedet jedine no 😒 ja doufam ze se to stihne behem dne a na nic neprijdou a pusti me domu hnedka v pondeli vecer ☹(((( ale ten primar byl desne nekompromisny kdyz jsem se zdesila ze nastupuju k nim a proc a na jak dlouho a on se na me podival a rekl ze i kdyby ba tyden tak tam proste budu ze jde o zdravi mimca a moje a ze to nei sranda apod mno 😢 jako ma recht ja vim no ale zase tyden tam byt mi prijde desne moc kdyz by me meli delat cca jen 4 vysetreni pokud teda nenajou nic vic 😢

petreva
11. led 2009

JANI, já jsem ležela u nás v JH. Taky na gyn. a vozili mě po vyšetřeních. Já měla porkázanou hlubokou trombozu, takže jsem nemohla chodit po svých. Byla jsem tam čtyři dny, ale musela jsem hodně přemnouvat a slibovat, aby mě pustili domů, ale to bylo zase kuli té tromboze. Jestli jdeš jen na vyšetření, tak to nebude tak dlouhý. To víš, doma je doma, ale když se to vezme rozumně, je potřeba vyšetření udělat, aby se mohlo případně přeléčit a sledovat, co je třeba...je to těžký, já když jsem se dověděla, že ihned do nemocnice a tomi vyhrožovali že na delší čas...takjsem brečela jak malá...mě to přes den celkem uteklo. P. za mnou chodil, pak ty vyšetření, jídlo, občas záchod...a byl večer, umýt se a pak jsem si četla...přes noc jsem se moc nevyspala, to je pravda...P. mi přinesl malinkaté ponožky převázané s dřevěným čtyřlístkem tak jsem ho tiskla, chytla jsem se za bříško a myslela jsem na nás tři...Moc ti budu držet palce!!! Jsou to vyšetření, nemusíš tam být z nějakého důvodu, což je pozitivní...a kdyby se náááhodou vše nestihlo v jeden den, druhý tě jistě pustí...ale reverz bych jako těhotná asi nepodepsala, nevím, no...

jana.cb
11. led 2009

Evi no me rekli v po rano nastup at pripravi sestra pokoj nebo postel ted nevim jako co a jak ale dle me to nebude na jeden den to by mi nepripravovali postel a neresili by to tak ja vim zatim nic v ruce nemaji udelaji zakladni vysetreni a pak se pusti do tech dalsich ale behem dne se to nestihne nedej boze kdyz neco vyjde spatne 😢 A a jo vlastne to jsi nemohla na nozku to me nenapadlo .....ty jo Evi s tim brecenim mi ani nemluv me kdyz to rekli tak jsem se drzela ale oci jak angorak a nemluvila jsem brecela jsem az kdyz jsem vylezla ven a pak nez jsem odjela domu tak asi 30 min v aute 😢 ja vim jako jde o mimco a kdyz je to treba tak pres to vlak nejede nebudu jim urcovat co a jak ale pokusim se je ukecat jak jen to pujde abych tam pres tu noc nebyla ale pochybuju ze mi nekdo vyhovi 😢 manza tam taky za mnou bude chodit dyt to ma 8 min autem tam ale presne jak rikas doma je doma no .-(( jenze zadna TV kolem cizi zensky jidlo nic moc samy testy a ja nevim co jeste .-((( a desim se toho co potvrdi 😢 ty se mas ze uz to mas vse za sebou a jses v poradku ani nevis jak ti zavidim Evi 😉 ale desne moc preju!!!!Aby vse bylo i nadale ok 🙂 ty jo 4 dny 😢 jezis no .-((

hrozinka
autor
11. led 2009

PETRAVA - vítám tě mezi námi 😉 , já dostala hlubokou žilní trombozu z HA, taky bych tomu nevěřila, bere to tolik lidí, dr mi řekla, že jedna žena z milionu bohužel z HA trombozu chytí a já bohužel byla ta vylosovaná ☹ já si heparin zatím taky píchám do bříška bo se prostě nedokážu bodnout jinam ☹
s pesimismem si zde nedělej starosti, přece jen nemáme to těhu jednoduchý, každá máme nárok být někdy skleslá, já od založení této diskute hlídám mrňouska jako oko v hlavě, naštěstí musím říct, že ránu má pořádnou, takže ho cítím, jen mě mrzí, jak už tam má málo místa tak už pohyby nejsou tak častý, už se mu nechce tak moc hýbat, nejhorší je,když si sednu a zjistím, že mám nožku v žebru a musím zase vztát a najít jinou polohu, to trošku bolí, dneska jsem dokonce malýho na nějaký končetině hladila, asi to byla noha
s tím okem jsi mě trošku uklidnila, já se včera docela vylekala fuj, bylo to velmi nepříjemný, to jsou někdy důvody, proč už bych chtěla malýho venku, ale zase si říkám, ještě ne ještě nemá zařízený pokoj 😅
PETRACH - to přímo nesnáším, ty jako laik u dr a on na teme jejich řečí, člověk pak vůbec neví co s ním vlastně je, mě dr musela 3x vysvětlovat jak si píchat do porodu, těsně po porodu a v 6ti nedělí a jak to kombinovat s warfarínem a stejně jsem to nepochopila, oni jsou na nás moc hrr, že 😠
JANA CB - moc mě mrtí, že musíš do nemocnice, snad všechno dopadne dobře a bude to jen nějaká banalitka spojená s těhotenstvím 😉 , budu na tebe myslet a posílat pozitivní energii,
tý jo se máte, že už máte ty punčochy, já na ně dostala recept, ale v brně bylo těžký sehnat lékárnu kde je maj a když už jsem jednu našla tak tam bylo jen od 7-15h a to byla moje pracovní doba, takže jsem prošvihla datum do kdy recept platil a jsem bez punčoch, ale já musím zaklepat na dřevo, že zatím otoky nemám tak snad to ten zbytek měsíce nějak doklepu, dr mě docela pochválila, že já za celé těhu první shodila 4kg a pak je zase nabrala, takže já su ted na váze jako před těhu, takže jsem nohu zase moc nezatížila dalšími kg navíc,

bohužel nemám ted moc čas si tady s váma povídat odpo, chodíme od rána do večera na byt, konečně už máme vymalovanej obýváka, donesenou sedačku a zítra budem pokračovat v ložnici, dneska jsem dokonce v novém hnízdečku vařila první obídek a manža mě pasoval na dvorní kuchařku 😀 prý to bylo mooc dobrý, tak aspon něco se daří ,

přeji vám krásný zbytek neděle a odpočívejte s nohama nahoře 😎

petrach
11. led 2009

jani cb. tak asi to nebude na den,než budou vysledky a ty pocity ti veřim jake maš,mužeš si to zduvodnovat jak chceš,že je to pro vas oba kvuli zdravi,ten stesk po domove je v tehu a po porodu veliky,to znam..
takže ti přeju at to maš co nejdřiv za sebou a same dobre zpravy..
naber si nejake čteni pro maminy a knižku,kdybys mela večer čas a nechtelo se ti spat

budu na tebe myslet!!!!!

hrozinko,
teda vy taky řadite v bytečku,jen to moc nepřehanej a odpočivej,maš to za par 😉
skus nekoho poprosit,at ti s tim zabydlovanim pomuže a hlavne s uklidem..

hrozinka
autor
11. led 2009

petrach - to už mám zařízeno, píši my zařizujeme, ale ve skutečnosti všecko dělá manža, já nemám dovoleno nic dělat, max něco podat, donést, uvařit čaj, nic mi nedovolí tahat a ani pomoct malovat v místech kde dosáhnu. je na mě hodně opatrnej. 😵 , byt jsme si vyhlídli už v řijnu, ale ono než se vyřídí úvěr a kdesi cosi tak to bohužel vyšlo takto na těsno, příští neděli už by jsme tam chtěli spát a mít vše hotovo tak snad se zadaří, myslím, že sotva sednem v zařízeným hnízdečku tak se budem zase zvedat s těhu taškou v ruce 😒

janicckka
11. led 2009

jani.cb držím palečky a brzy se sem k nám vrat. 😵

petrach
12. led 2009

tak doufam že to jana.cb bude mit brzo za sebou a same dobre zpravy 🙂

hrozi je to dost možny,že jak pak budešv klidu,že to přijde 😀 Ondrašek se bude v klidu nudit,tak bude chtit ven 😉

jinak všechny zdravim 😉

hrozinka
autor
13. led 2009

jezisi nestraš 😅 , já už jsem ted jak na jehlách, nějak se necítím ve své kůži. včera jsem chtěla jít do města a myslela jsem, že nedojdu ani na šalinu, co krok tak jsem měla takový hnusný bolesti ve spodku jako by mě někdo tahal za špagátky, bylo to strašně nepříjemný, ještě jsem nic takového nikdy neměla, časem to přešlo, ale doma mi to začlo znovu dokonce už i když jsem ležela a malej se vrtěl takovým způsobem, že mít uvnitř nůž tak už je venku 😅 , nevím co se semnou děje, zítra mám na gyndě kontrolu taxe dr poptám, snad to není nic špatnýho, já ani ty pitomý poslíčky nepoznám 😠

petrach
13. led 2009

hrozi zitra ti dr řekne,co to je..ale asi se prcek tlači už dolu a tlači na močak..posličci jsou takove ztvrdnuti břiška..neboj to poznaš..tak abys vydržela,než to dodelate 😉
už mate kočarek??
dej vedet jaks dopadla,ju???

kdovi jak valči jana v nemocnici ☹

me už tvrdne břicho,ikdyž nesu malou tašku s nakupem,hotoví lazar 😠 manža si užije než porodim,do toho ješte mala,snažim se podelat aspon neco doma,at pak muže jit s ni ven on

hrozinka
autor
13. led 2009

jojo, řekla bych že se už hodně tlačí dolů a že bude chtít jít brzo ven, on se asi taky těší na ten náš byteček a chce ho vidět zvenčí =o), do zítřka to nějak zvládnu a pak dám vědět co to asi bylo, mě už taky tvrdne bříško a co hůž, mrňousek už bude asi pěknej cvalda a často se mi ted stává, že si sednu a musím se hodně zaklonit bo Ondráš je v poloze, jako bych měla ve předu desku, dokonce včera ti ležím usínám a cítím kop do žebra, znovu kop do žebra ( malej si tam rád strká totiž nohy a asi mu to nešlo) a pak táááková velká rána až jsem cukla a noha byla v žebrech zasunutá a byl klid, jsem říkala, že malej bude nervák po tátovi, 2x nešlo tak trochu více síly a na po 3tí tam byla 😀
já mám štěstí, že čekám první takže se zatím starám jen sama o sebe či o manžela, ty to máš asi horší co.
na jancu.cb jsem si dneska taky už vzpomněla, doufám, že jí to všecko dobře dopadlo, ne dobře přímo sqele a nebude to nic vážnýho.

hrozinka
autor
13. led 2009

kočárek jsem si byla objednat před vánocema i se skořepinou at to mám v jedný barvě, včera mi volala mamča, že jí volali z prodejny, že kočárek už dorazil, beru si kočárek z Valašského Meziříčí tam jsem bydlela než jsme šli s mužem do Brna, a jelikož všichni okolo jsou pověrčiví a nechtějí, aby byl kočárek doma tak nám v prodejně vyšli vstříc (jako všem maminkám) a máme ho tam ve skladu a až porodím tak mi ho tchán s tchýní nebo naši dovezou, původně ho chtěli rozložit a ukazovat maminkám, ale tím, že se veze do brna tak už by se ho nepodařilo dát znovu do krabice tak nám ho nechaj složený ve skladu 🙂

petrach
13. led 2009

hrozi je to ten co maš v albu? ten je super,ale fakt,ten by se libil i memu manžovi..divala jsem se i na maskačsky od herkulesu..kolik vas vyšel,jestli to neni tajne?

ja se dopoledne snažim neco pomalu udelat doma,jsem na nemocence,mala je do jedne ve školce,vetšinou ji vozi domu tchyne,jede domu na přestavku v obchode,takže ja pro ni jdu jen když ma kroužky,pondeli a patek,nebo logopedii,tu ma zrovna dneska 😠 se mi ven nechce ,ale zase hybat se musim,nebo se neunesu

petreva
13. led 2009

Ahoj holky,
JANINA dneska prodělala test na cukrovku a vyšel dobře. Není jí tam psych. nejlíp, ale manžel za ní chodí...tak snad jí to uteče...
HROZINKO, téda tak Ondrášek klepe na dvířka? Zítra na tebe budu myslet, a dej vědět jak jsi dopadla. Jo?
PETRACH, tvrdne ti bříško? A bereš to magnezium nebo ti ho Dr. nepředepsal? Já teď jak musím ležet, tak se mi to nestává, ale taky jsem s tím měla za normálního chodu problémy. Je ale těžký odpočívat, když je doma princezna, viď.
Holky, a chodíte na hematologii? Nebo kde vás hlídají kuli té krvi? Nějak mi uteklo, Hrozi ty jsi měla tu trombozu, viď a Peta? A pícháte si jaký lék a jak často?

hrozinka
autor
13. led 2009

nene není to tajný, kočárek je 4 kombinační a vyšel nás na 6800,- + skořepina k tomu byla myslím za 1700,- to si nejsem jista, pokud bys chtěla můžu ti do IP poslat stránku, ale jsou jen v tom mezu, ale mají rozvoz po ČR, možná se dají koupit i jinde, ale to už je zase navýšeno o cenu prodejce

hrozinka
autor
13. led 2009

petrava - děkujeme za zprávičky ohledně janči, snad se brzy vrátí mezi nás, ondrášek už asi klepe, zítra se to dovíme, určo pak pisnu jak jsme dopadli,
já na hematologii chodila od 19 let 1 za rok od té trombozy a ted v těhu od 20 tt si mě už hlídali, dostala jsem fraxiparin 0,3, pak zvýšení na 0,6kterou mám do ted, píchám si to jednou denně zatím do bříška, nemám odvahu jinam a už mám doma jehly na 6ti nedělí a to jsou 0,4ml. ty bych měla pak taky 1 denně + k tomu prášek warfarín
feták no ☹

petrach
13. led 2009

petreva tak janulku pozdravuj,že na ni myslime..at už to ma za sebou

jinak beru magnezko od začatku,moc nepomaha,tak mi opet nasadil duphaston 2x denne
na hematolku chodim aspon jednou za mesic,v tehu a ted 1x za 14 dni..picham fraxiparin 0,4mg a beru listovku,tu mi řikala na hematolce,že je dobre taky cele tehu,jo a taky eutyrox na štitnou žlazu--taky fetačka 😀 😀
me to ale nepřijde tak hrozny,hlavne že jsme oba v pohode,ty prašky jsou to nejmenší...

petrevo a musiš ležet pořad,celi den? ja jsem ležela ze začatku a pro me teda muka,ja neumim moc odpočivat,byla jsem nervni jak sane v lete..

hrozi pošli mi ty stranky,jestli to neva,diky

petreva
13. led 2009

Holky díky za informace...
Hrozi, jsou rozdíly v těch injekcích jen v množství toho "tekutého" že? Není třeba větší celkově? Ach jo, kdyby to dělali v peru...víš, že jsem to zkusila do nohy, takhle na zevní stranu a připadá mi to lepší. Na břiše mám po vpichu modřinky a na noze jen takové tečky a i mě to tam méně pálí...ale jistě záleží na každém.
Peti, taky se léčím se štít. žlázou...a ještě se střevama, takže ma mě jako feť. zatím nemáte 😅 ale na léky, co se polykají prdím, ale s injekcema se nemůžu skamarádit ☹ už teď zae myslím, že v šest si musím píchnout další...snad si zvyknu...zatím musím ležet nebo sedět s nohama nahoru...ve čtvrtek jdu na utz těch postižených cév a kouknou i na celé nohy, takže zhodnotí co dělá trombus, jestli se rozpustil nebo tam prostě už není, budu moct normál fungovat...ale do té doby 😖 vůůůbeccc neumím odpočívat, jsem aktivní, hodně chodím pěšky a tohle je pro mě teda trest jak vrata!!! Hlavně, aby byl mrňousek v pořádku...moje psychika mu asi moc nepřidá, ale snažím se, fakt 😔

petrach
13. led 2009

petreva to ti veřim,ale jak se človek boji,tak to i vydrží ležet..
ty injekce jsou stejne,jen ten obsah v množstvi se liši,ja mela taky0,6 a snižili mi to-a taky je to na kila,podle vahy,aspon tak mi to řikal na gynde,dal mi vic a na hematolce usoudili,že to nemam tak hrozne a snižili mi to..

tak uvidiš v ten čtvrtek,co ti řeknou,snad ti povoli aspon chodit po byte,litat už asi nebudeš,ale aspon neco

hrozinka
autor
14. led 2009

petrava - jojo injekce jsou pořád stejně velké jen se mění množství tekutiny v nich a aby jsme to my laici poznali tak každé množství má jinou barvu stříkačky 😵 , já zatím nedokážu přejít do nohy bo mě bolí jen když si tu kůži chytnu, takže jsem zatím v bříšku, já taky měla hodně modřin, ale potom mi kamarádka sestřička doporučila, abych si vždy před vpichem vypustila z injekce tu bublinku a od té doby modřiny nemám 😉
já taky odpočívat neumím, ted když už jsem před cílem bych měla odpočívat co nejvíc, ale copak to s tím bytem jde? ☹ je fakt, že já tam nic nedělám, chodím tam jen vařit a jako doprovod sem tam něco podám nebo tak, ale i to člověku stačí, holky já už se asi rozpadám, není místo na těle co mě nebolí. včera jsem málem z bytu nedošla ani dom, bolely mě záda i spodek ale strašně 😖 ten konec je fakt nejtěžší

v půl 10 máme kontrolu tak snad dopadne vše ok, zatím papa 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru