Clexane 0,6 ve 38. tt. Jak to bylo u vás?

simca128
19. říj 2021

Ahoj holky, zachvili si zacinam brat clexane 0,6 mam leidenskou mutaci takze mi to dali preventivne az do konce sestinedeli.
Sestricka rikala ze se nemusim bat ze bych vykrvacela pri porodu kdyz sem se zeptala jestli se nic nedeje kdz bych si rano pichla a pak treba rodila v ten den pichnuti ze se bat nemusim ze je to nizka davka ale co se docitam moc nizka davka to neni. Tak se chci zeptat pichali ste si taky a i v ten den co ste si pichli ste treba rodili? Protoze prece clovek nevi kdy presne porodi ze kdy vynecha to pichnuti.
Snad me chapete jak sem to myslela a dekuju za odpoved

aspie83
19. říj 2021

@simca128 neboj, já si píchala před prvním porodem i 0,8 😉 porod skončil nakonec akutním císařem, ale žádnou větší ztrátu jsem neměla 😉

simca128
autor
19. říj 2021

@aspie83 uf tak to si me uklidnila
Ja si to pichala uz parkrat ale nikdy ne v tehu vzdy to bylo po operaci a treba tak tyden nikdy ne tak dlouho

marketaholasova
19. říj 2021

@simca128 mam to stejne. Redila jsem od 34 tt. Pri prvnim porodu jsem nezaznamenala nejaky zmeny. Jen mi rekli ze kdyby se porod zacal at nepicham a nebo kdyz bych ho pichla at to reknu. Lepsi redit nez trombozu nebo embolii.

drep
19. říj 2021

Vykrvácení u porodu bych se nedála, ale dříve než za 12 hodin od poslední aplikace nelze píchat epidurální analgezii ani spinální k císařskému řezu (kdyby bylo potřeba).

marketaholasova
19. říj 2021

@simca128 vetsinou doporucuji pichat posledni trimestr plus sestinedeli

janina228
19. říj 2021

@simca128 žádná větší ztráta krve neproběhla, akorát teda jsem dostala stejnou informaci jako @drep takže bez epidurálu.. a do konce šestinedělí.. a doporučuji se moc nezdržovat, udělat kožní řasu, píchnout a neotálet s aplikací 😉

drep
19. říj 2021

@janina228 já nedostala informaci, já jsem anesteziolog a znám doporučené postupy pro regionální anestezii😉

janina228
19. říj 2021

@drep tak fajn, není nad to si to nechat potvrdit odborně😉

pipi_puncocha
19. říj 2021

Úplně bez obav, měla jsem to taky tak, akorát jak psala @drep - epidurál nebo spinál nejdříve 12h od poslední injekce, já jsem tehdy úplně posouvala hodiny očima, ať mi ho už můžou píchnout. 😁

simca128
autor
19. říj 2021

@janina228 jo tak na pichani sem zvykla sice uz mi nejde moc udelat kozni rasa ale sestricka rikala ze se nic nedeje ze to bude jen neprijemny.
Ja uz si pichala prave nekolikrat ale nikdy ne tak dlouho a tehotna

simca128
autor
19. říj 2021

@drep epidural vim ze nechci a to druhy popravde nevim co znamena. Ja prave si rikam abych si to rano chci zacit pichat v 6hodin jak mi bylo doporuceno ze si rikam co kdyz si to rano pichnu a treba odpoledne zacnu rodit aby treba nebyl nejaky problem? Stoho mam strach

janina228
19. říj 2021

@simca128 tak dobře že v tomhle máš praxi 😉.. já jsem nikdy předtím neaplikovala a pak jsem musela celé těhotenství a šestinedělí k tomu.. a až v porodnici mi pak ukázali jak vlastně na to. Paráda 🙈..

aspie83
19. říj 2021

@simca128 já se redila v prvním těhotenství od 6. tt do konce šestinedělí a ve druhém asi od poloviny, ke konci už jsem píchala spíš do boku, kde se mi dělaly krásný modřiny, takže k porodům jsem šla jak velikonoční vejce😁 ale já trombózu v minulosti měla a v obou těhotenstvích mi ke konci strašně kolísaly ty trombofaktory 🙄 Fakt neboj, já taky nevěděla, jak to bude a tohle bylo to nejmenší 😉

simca128
autor
19. říj 2021

@aspie83 no me uz sestricka rekla ze na testy na hematologii uz chodit nemusim a ze v 38tt mam zacit si pichat a pak prijit az tri dny pred koncem sestinedeli.
Tak si rikam ze je to i celkem zvlastni ze sem v 33tt a uz nemusim chodit co mesic na testy na hematologii ze az na konci sestinedeli
To mi prijde zvlstni kdz se prece muze stat ne ze by clovek potrebovao vetsi davku a taklen kdz mam prijit az po sestinedeli tak to ani coovek vedet nebude jestli davka sedi nebo je potreba pridat

aspie83
19. říj 2021

@simca128 to je divný.. mně to právě nejvíc skákalo ke konci... U prvního vic, takze mi pořád hrozili hospitalizací a chodila jsem na odběry po týdnu.. u druhého to bylo lepší, takže to jsem chodila asi po třech týdnech až do konce. Podruhé jsem šla na plánovaný CS a byla jsem na hematologii ještě snad týden předtím.
Ale možná je to tím, že jsem prostě už i trombózu měla a měla jsem horší výsledky i předtím 😉

simca128
autor
19. říj 2021

@aspie83 ja ji nemela a vysledky co mi vzdy volala sestricka sem mela v poradku rikala jen lehce nad normou
A vcera sme si volali protoze mi prisel recept na injekce a rikala mi ze doktor do zpravy napsal ze neni potreba chodit na dalsi odbery ze az na konci sestinedeli
Tak si prave rikam ze je to zvlastni kdz se to muze zvysit nebo tak neco
Jako asi ted uz ne treba ale rikam si ze po tom porodu prece jen sest nedel nejit na odber je dlouha doba.
Zeptam se na gynekologii ve ctvrtek az to budu resit s gynekologem

simca128
autor
19. říj 2021

@drep prosim kdyz si anesteziolozka mohla bys nejspis vedet sem v 33tt a ty injekce mam brat od 38tt a uz od ted nemam chodit na hematologii na krev az po sestinedeli
Tak si rikam neni to dlouha prodleva? Sestra rikala ze si jen vzdy mam zavolat az mi dojdou injekce ze posle recept na dalsi. A ted si rikam ze od 33tt abych nechodila na kontoli co sem od zacatku tehu chodila co kazdy mesic jestli to neni dlouha doba jit az po sestinedeli.
Vysledky jsem pry vzdy mela lehce nad normu a ue doktor do zpravy napsal ze uz na odbery nemusim vhodit ze az po sestinedeli. Tak si rikam neni to dlouha prodleva🤔

fifinka2020
19. říj 2021

@simca128 Divne to neni. 🙂 Picham Clexane od 8.tydne, ted uz koncim sestinedeli a na kontrolu jdu az za mesic - ted mam vysazovat. Ono kdyz je to spis preventivne, jako u tebe, neni podle me potreba tolik odberu (krev se proste redi a je to dostatecna davka). Urcite vedi, co delaji 😊

simca128
autor
19. říj 2021

@fifinka2020 dekuju za uklidneni❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru