Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

hrozinka
autor
2. bře 2009

ahojky, trošku vám ty pohyby i závidím 😅 my už máme pohyby v postýlce. Už je mi o hodně lépe. Zánět prsa bolí jak čert. mě to první ani nepřišlo, jen jsem měla červený flek na prsu a pálilo mě jemně, zhoršovalo se to, že když jsem šla k dr na gyndu tak jsem si připadala, že má 7čky prsa těžký jak čert a byla jsem ráda, když se jich ani bunda nedotkla. dr jsem ukázala jen prso a už věděl, že jde o zánět, dostala jsem antibiotika na co 8 hodin, jsou nějaké silné bo mě z nich stráášně bolí hlava, prsa jsem nahřívala pak odstříkala a nandala chladný tvaroh na vytáhnutí horečky, ale to až od pátku, do té doby jsem nebyla schopna, odstříkávat jsem se snažila každý den, abych neztratila mléko, ale stejně jsem tak o 40% přišla 😢 v sobotu mi muž držel skleničku a já prso mačkala oběma rukama, abych zánět vytlačila. dneska už je to ok, od soboty jsem bez horeček, prso už není červené a už zase zpátky kojím, sice malej mi prsa zase praskl, ale musím se snažit je udržovat co nejvíce čisté i malinká nečistota způsobí zánět 😠

martinamil
2. bře 2009

Ahoj Petrevo,
já byla na kontrole dnes. Ve středu jsem si "odskočila" na pohotovost a v noci mě operovali. Naštěstí nemuseli sáhnout do svalstva, jen v podkoží opravili nějaký problém s šicím materiálem - předchozím. Ale od soboty jsem už doma a ve středu jdu na stehy. Teď už se tomu směju, ale v tu středu jsem se fakt bála, že bude muset mimísek ven. Ale pohoda, zvládli jsme to. Jinak jsem za posledních 18 měsíců přibrala úctyhodných 20 kg a to není všem dnům konec. Než půjdu rodit, bude ze mě koule!! A jméno? Ještě pořád rozhodujeme. Buď Matěj nebo Kryštof Krejčí. Matěj se nám líbí moc, ale je jich v okolí hodně a u Kryštofa máme strach, že to bude moc tvrdé.
Aleše mám teď na 5 týdnů pryč, takže jsem doma sama - zase. Výbavičku už mám komplet připravenou a teď jen čekáme až přijede kočárek a nábytek do dětského, abych mohla začít prát. 🙂

martinamil
2. bře 2009

Hrozi,
hlavně že už je lépe a že můžeš kojit. Ondášek potřebuje mateřské mléko ze všeho nejvíce. Ono se tomu asi moc předejít nedá co? A asi si tím projde každá druhá. Držím palce, aby to bylo naposledy a bylo už vše ok.

leniska
3. bře 2009

Ahojky🙂
Hrozi to je dobre, ze uz jste o.k..Ja zas mam rozkousane bradavky a jak jsem kojila tak jsme brecela bolesti..ale mamka mi poradila fialku a zabrala mi..je to super dezinfekce..sice mam fialove bradavky a mala fialovou pusinku, ale co, hlavni je, ze to pomaha..taky muzes zkusit, aby se ti uz jakykoliv zanet vyhnul.
Marti, chuderko..no hlavne, ze jste s mimi v poradku..to je hlavni..ale neprijemne to urcite muselo byt hodne..Matysek se pekne jmeno, ale Krystufek taky..ale k Vasemu prijmeni mi jde vic Matej.🙂

martinamil
3. bře 2009

Leni, mě nemá cenu litovat. Šla jsem do toho dobrovolně se všemi těmi riziky. Mě se taky Matěj moc líbí, ale dnes jsem v obchodě potkala hned 3, tak mě to docela vyděsilo.

Vidíš Leni, ta fialka je opravdu dobrá dezinfekce. Alespoň můžeš říat, že malou krmíš borůvkami 😉

hrozinka
autor
5. bře 2009

petrava už se ti to krátí co 😉
co ty marti zatím to dáváš? my dneska dobrali poslední antibiotika, prsa už jsou ok, jen se mi ted rychleji nalévají a tvrdnou, ale snažím se to vystříkat do skleničky. jo zjistili jsme, že na prdíky nám pomáhá trubička do konečníku, sice to trvá, ale vždycky nějaký ten prd vyleze a to je hlavní
už jsme byli i na procházce, je to super pocit lozit si s kočárkem, jen máme z domu 3 velké nízké schody a nejsou tam kolejnice takže musím s malým drncat,
do albíčka přidávám fotečky tak mrkněte 😉
jinak se holky těšte, sice malej už častěji brečí a spí 2-3 hodiny, ale i tak je to super mazel =o) někdy mám pocit, že ho sním 😀

martinamil
5. bře 2009

Ahoj Hrozi, my se držíme, jen ten Fraxin mě docela ničí. Však to znáte sami. Břicho i nohy jedna velká modřina plná bulek. Takže už není pořádně ani kam píchnout. Dnes to bylo na třikrát, protože mi to prostě nešlo propíchnout. Jako bych píchala do kamene. Vždy se ta modřina trochu zatáhne a přijde na ní znovu řada a tak se obnoví. Střídám levá - pravá, břicho, noha. Ale... Na hematologii říkali, že je to normální. Píchám už 4 měsíce 0,6, takže najít místo, kam ještě píchnuto nebylo je skoro nemožné. Heparinová mast sice trochu pomáhá, ale zázračný lék to bohužel není ☹

Je dobře, že už se to trochu lepší. A máš odsávačku? Švagrová měla stejné problémy, pak dostala elektrickou odsávačku Avent a od té doby měla klid. Po každém kojení, prso ještě "dočistila" od zbytků mléka. Když toho bylo více, tak ho dávala zamrazit a pak ho používala, i když už byl Honzík větší - nemocný a ona ho už nekojila. Doktor jí i tvrdil, že to tomu nemocnému organismu pomáhá.

To víš, že se už moc a moc těším, až budu mít mimiska vedle sebe. Ale zase na druhou stranu, ráda počkám až do června, ono to snad uteče rychle 🙂

hrozinka
autor
5. bře 2009

marti úplně chápu jaký to je, když není kam píchnout, taky jsem to ke kocni pocitovala, píchala jsem od 20tt takže těch míst ke konci fakt moc nebylo.nakonec fraxos skončil v zadku 😅 , naštěstí od porodu už píchat nemusím, v porodnici mi to píchala sestra první 3 dny a pak už jen warfarín. takže ted už jen baštím prášky a je to pohoda 😵

odsávačku mám, koupila jsem si nějakou za 400,- ale když mám prasklou braduli tak to stejně bolí a radějc odsávám rukou, na jedno odstříkání dám z obou prsou tak necelou 100ml což je nic moc, bo mám jedno prso větší /více nalité než druhé/ ale lepší než nic.

u nás dneska začlo pršet takže zítra asi na prochajdu nepůjdem, půjdem jen naproti tátovi, spolu půjdem do obchodu a zase domů, v tom dešti nemá cenu nikde trajdat, a mě ještě dělá problémy dlouho stát. už se dole cítím úplně sqele, dokonce už se vrátila menstruace 😠 taky mohla holka ještě počkat, ale stát dlouho na místě ještě bolí, trošku tahaj stehy, a jít na velkou ? tý jo já myslela, že znovu rodím hrůza, ale už to začíná být ok, je fakt, že je prostě to 6ti nedělí aby se ta maminka dala dokupy 😵

hrozinka
autor
5. bře 2009

jo a nevíte někdo jak dlouho trvá než se ty stehy vstřebaj? já totiž vůbec nevím jestli je tam ještě mám nebo ne, nemám odvahu se tam podívat a ani požádat mojeho ☹

martinamil
5. bře 2009

Hrozi, to právě švagrová říkala. že jí bolely po manuální odsávačce bradavky, ale od té elektrické Aventy to bylo v pohodě.

Na to píchání do zadku jsem se ptala. Ale to je k ničemu. Ten Fraxin se špatně uvolňuje, když není v podkoží a funguje jako zmenšení dávky. A já jsem z tou 0,6 na hraně, možná by to chtělo o trochu více, zatím čekáme, zda se to trošku srovná. Možnost je ještě do ruky, ale tam se sama nepíchnu a Aleše, i kdyby byl doma, k tomu neukecám. Vidí injekci a kácí se. 🙂

hrozinka
autor
6. bře 2009

no já když řekla v porodnici, že jsem si to píchala do zadku tak nadšeni nebyli, tak už vím proč 😀 , jenže když viděli moje břicho tak to pak pochopili, ono je těžký to píchnout do bříška, když se malej pořád hemžil do toho jsem samá velká strie a kde není strie byla hrudka a z té to teklo zase zpátky, v nemocnici mi to píchali kolem pupku a to fakt bolelo. ted jsem ráda, že už mám jen prášky, injekcí mi stráášně moc zbylo, už mám domluvenou kontrolu u dr tak jí je povezu at je dají jiné mamince at se to zbytečně nevyhodí.

martinamil
6. bře 2009

Já si dnes domluvila u prktika, resp. sestry, že můžu chodit ráno k ní, že mi to píchne do ruky, aby si to břicho a nohy trochu odpočinuly. O víkendu si t píchnu sama. Strie naštěstí žádné nemám, ale velké jizvy po operacích a to pak nesmíš 5 cm okolo nich. Takže mohu píchat jen jakoby do boku. No uvidíme, snad to nejak dopadne 🙂

a co jinak, už je lépe? Koukala jsem na fotky a super. Ondrášek je krásně velký 😵

hrozinka
autor
7. bře 2009

jj jinak už jsme zdraví, zánět už je fuč, dokonce už zkouším zase zpátky kojit, mamča mi říkala, že půl roku nevydržím odstříkávat, že to mléko se pak časem ztratí tak jsem to dneska zase zkusila. on ondráš je hrozný trdlo mu to sání z prsu moc nejde, tak jsme ho nechali vybrečet, pak jsme dali teplou koupel (ta se mu moc líbí), oblekli jsme do čistého a zkusili dát prso a zadařilo se, dokonce mě to už vůbec nebolelo, spíše naopak vubec jsem to necítila, tak je možný, že už bradavky znecitlivěly 😀

ondrášek nám roste jako z vody, krom toho bříška je úplně zlatý, většinou spí od půlnoci do 4 někdy do pů 5 to rána, jsou dny kdy se vzbudí dřív, ale většinou to vydrží, na noc mu dávám nutrulon comfort, aby byl víc najezený a jinak kojím, dneska měl svůj den, sice vztával až o půl 5 ale u lahve furt usínal takže jsme krmili do 8 co hodinu, v půl 10 usnul semnou v posteli a spali jsme až do 2, táta nás budil na oběd 😅 , ještě, že můj chlap vaří, jinak by jsme byli hlady 😅

a jak ty jinak všechno dobrý? krev dobrý? máš super, když ti ty injekce píchne sestřička, ale neboj už se to blíží ke konci každým týdnem si blíž a blíž té kráse 😉

martinamil
8. bře 2009

Ahoj Hrozi, jj já jinak zatím snad v pohodě. Ta srážlivost je sice na hraně, ale vyšší dávky by znamenaly nemocnici, tak se zatím držíme a fakt se snažím ležet. Máš pravdu, že konec se sice blíží mílovými kroky, ale ráda bych vydržela ještě těch 14 týdnů 🙂 a to je ještě dost včeliček 😀 😀 Ale ono to nějak dopadne!

Tak to je Ondrášek zlatý, když takhle spinká. Já se modlím k tomu, aby náš mimísek taky trošku spinkal, protože já i Aleš jsme byli nespavci.

petreva
8. bře 2009

Ahoj holky, musím vás aspoň pozdravit....
Mám se nějak bídně, tak se mi nechce psát...navíc, od včera se mimčo nějak nechce hejbat, z toho jsme teda hodně nervozní!!!!! Tak nevím, jestli zajet na pohotovost nebo jen odpočívá či má už chuděrka málo místa...vždycky se tam aspoň porovnal a teď lautr nic. Taky mám dost zácpu, tak jestli ho špatně cítím přes to plný břicho a plyny, já nevím 😢 😢 😢

martinamil
8. bře 2009

Ale Petrevo, nepropadej chmurám. Vždyť i sluníčko už vylézá a ptáčci už zpívají. Jaro už stojí přede dveřmi. A Ty už to máš za pár. Za chvíli budeš mezi těmi rozkvetlými stromy jezdit s kočárkem. On už má mimísek asi opravdu málo místa, přeci jen máš do termínu jen 2 týdny. Ale pokud máš obavy, zajeď si k doktorovi. Oni chápou, že v těhotenství jsme každá tak trochu hysterická a hypochondrická. Přeci jen hormony... 😉 A alespoň budeš mít jistotu, že bude vše ok.
A na tu zácpu Ti poradím borůvkový kompot. Já jsem ho včera s takovou chutí snědla. Objevila jsem ho náhodou a dostala na něj šílenou chuť. a docela dobře mě provětral 😀 Drž se a budeš-li chtít pošli IP.

P.S. Jaro se fakt blíží, babina má 2 krásná černá kůzlátka a slepice již taky sedí na vejcích!!!

hrozinka
autor
8. bře 2009

ahojky tak já jsem zase v prdeli, přes noc mi zase začal zánět v prsu, tentokrát v levém, dokonce už mám zase horečku 38,1, je to fakt šílený, člověk se těší, že leze sluníčko, že už bude vše ok a já mám s tím kojením takový probléme ☹ , už jsem na paralenu a dáváme tvaroh na prso, druhé se snažím odstříkávat, zítra volám zase na gyndu ☹ ach jo já se z těch nemocí snad nevyhrabu

petreva
8. bře 2009

Ahoj holky,
MARTI, dík 😉 za povzbuzení...fakt jsme nakonec jeli...nemohli tomu našemu drndíkovi najít srdíčko...no užjsem myslela, že nebudu. Hrozně moc mi strčili do břicha a on se tam snad lek nebo co a převrátil se...natočili monitor a prý je fyziologickej, tak jsem se trochu uklidnila. Přesto se nehýbe, ale aspoň vím, že je v pořádku...Doktor byl nepříjemnej, ale prdim na něj. Právě, že do konce je 14dní, tak asi už blbnu ze všeho...Marti, třeba nebude potřeba přivézt na svět chlapečka tak brzo. Hezky se držíte (i přes reoperaci), ty máš spoustu optimismu (i na rozdávání, koukám) tak přesně proto...kolikrá jsem tak zvědavá, jak se vám daří a co na kontrolách...tož dál se držte!
HROZI, zánět je pěkný svinstvo...tvaroh fakt bezva zabírá, to děláte dobře. Vydrž!!! Ondráškovi mlíčko jistě chutná, ale tohle je fakt pech..vlastně nevím, co poradit. Hodně síly na překonání...

martinamil
8. bře 2009

Tedy Hrozi, je mi Tě moc líto! Zkus se zeptat na nějakou prevenci. Třeba Ti něco poradí.

Petrevo, no vidíš, že to bude v pořádku. Nemá cenu se stresovat. A že byl doktor nepříjemný?! No a co, zkazil si slunečný den jen a jen sobě. Tobě ho zkazit přeci nemohl ani trochu. Mimísek je v pořádku, svítilo sluníčko... No já se modlím, aby to vydrželo co nejdéle. Ale včera jsem si udělala radost. Aleš přijel přeci jen na víkend domů, tak jsme jeli na návštěvu k babi a dědovi na Šumavu. Pro mě samotnou už je to moc daleko (250km), ale Aleš řídil, tak to byla paráda. Sice počasí tam fuj, pršelo a pak sněžilo, ale ta kůzlátka jsou tak úžasná 😀

petreva
10. bře 2009

MARTI, díky za IP 😉 Dr. byl pako a jen v té chvíli mě to vyvedlo z míry, ale hned jsem se na něj vyprdla a byla ráda, že srdíčko tluče, miminko je snad v pořádku...u nás je teda safra hnusně...žádné sluníčko, žádné kytičky...
Dneska si předělám nástěnku na chodbě na jarní 😉 chtěla bych mu nějak pomoct, aby přišlo 😉 tak se budem těšit aspoň dopředu...

martinamil
10. bře 2009

Dobré ráno, já Tě potěším. U nás už dnes sluníčko vylezlo, tak Ti ho tam posílám. Ráno sice strašně lilo, ale teď už 30 min nakukuje do oken. Vždyť jaro je nadosah! 😀 😀

petreva
10. bře 2009

Ahoj Marti, tak aspoň někde, to k nám jistě dorazí 😉 hlavně, že už vykukuje 😉
Včera jsem si byl apro další injekce, ty jo, už to taky nějak nemám kam píchat. Mě se to tak příčí do nohy...to si dáváš jakoby do stehna z boku ne? Do toho "zenskýho" špíčku? Mě se tam dělaj modřiny. A na břiše už toho moc nechytnu. Chtěla jem se hematologa na něco zeptat, ale byl tak rozjetej, že mi vrazil recept a už jsem byla za dveřma...teď mi to vydrží až do porodu a prý se fakt může užívat Warfarin..tak nevím, předtim říkal, že budu muset píchat i celé šestinedělí a teď zase najednou ne...no uvidíme. Nějak se mi nechtěj řešit věci, který nejsou aktuální...co kočárek, Marti? Jaký máte vyhlídnutý??

martinamil
10. bře 2009

Ono to do té nohy bolí, to je pravda, ale teď "oddychujeme" a sestřička mi to píchá do ruky. Štípe to sice taky pěkně, ale alespoň se trochu zatáhnou ty modřiny na břiše a nohou.

My už máme kočárek u našich. Máme Mutsy Urban Rider Next (kuk do albíčka), ale v zelené barvě. (Fotku jsem nijak nenašla). A pak jsme koupili Bebe Confort Loola (rádoby golfky) s hlubokým lůžkem Windoo. Já nechci pro první měsíce autosedačku a toto lůžko je atestované místo autosedačky.

Jinak sněženky jsou už venku 😅

jana.cb
10. bře 2009

Ahojky kocky 😉 Hrozinko malej uz ma 3 tydny jo?Fíha to to leti 😉 u nas je vse ok a doufam ze bude i nadale 😉 od 36 tydne si budu preventivne pichat do ramene Fraxiparin 0,4 dle myho helatologa zatim neni treba tak me potesil ze az na samem konci a pak mi v tom sestinedeli budou stacit prasky nebudu muset ani injekce takze to je dvojnasobna radost 😵 ale uz si taky moc preju abych mela ten porod za sebou 😉 No jejak jsem vas tu flakala budu to muset dohnat - to se omlouvam 😉

jana.cb
10. bře 2009

Jinak tady v Cb je paradne slunicko taky sviti az z toho boli oci a zacina se zvedat i teplota takze doufam ze bude dneska cely den krasne uz me ta zima nejak nebavi je moc dlouha 😒

petreva
10. bře 2009

Matri, už jsem koukla...mě se Mutsy taky líbil...ale P. moc ne. Nad Bebe Confort jsme hooodně uvažovali byl dlouho náš kandidát...ta korbička co máš v albíku od Bebe to je Windoo?? Mám ji zafixovanou něja jinou 😅
Mám ráda všechny cibuloviny, jsou krásný...
To je právě ono...do ruky si to samy těžko píchnem a P. je stejný jako A. asi by mi ji nedal...to je jedno, už to nějak dopíchám...vždycyk prosim prcka ať se drobet uhne, že letí včelka 😅 zatím to nějak dávám.
Normálně mám nějak permanentně tvrdý bříško...nemůže to mít vliv na miminko? Co myslíš, při kontrakci je přeci svaal nedokysličenej...aby šlo miminku dost kyslíku přes placentu 😨 není to nijak bolestivý, ale nepříjemný, špatně se mi chodí a dejchá...a prodejchat mi ta kontrakce moc nejde...zítra jdu na kontrolu, musím se zeptat.

martinamil
10. bře 2009

Ne, ještě jsem to nevyměnila. Tam to je Römer, ale odpověděli nám, že objednací doba cca. 12 týdnů, tak jsme to vzdali. Musím to vyměnit.

Na to tvrdnutí se zeptej. Jedna holka z červnovek dnes kvůli tomu nastupuje do nemocnice. Ale my jsme ještě daleko od porodu (doufám).
Nejsem si moc jistá, ale dítě snad dostává kyslík přes pupečník krví a tak by to na něj nemělo mít vliv. Spíš na předčasný porod, ale fakt nevím. Já zatím tvrdnutí neznám, takže poradit nemůžu.

martinamil
10. bře 2009

Vyměněno 🙂

petreva
10. bře 2009

Že jo...to není Windooo 🙂 já to věděla 🙂 už minule jsem mu o tom říkala, ale to mi netvrdlo na tak dlouhou dobu a říkal, že v tomhle týdnu se to nijak už neřeší. Že by MG bylo spíš problém užívat, uvolňuje svaly a prodlužoval by zbytečně porod. Já si tak představila placentu naléhající na stěnu dělohy, která se "stahne" , tak jestli tudy jde pořád dost krve, no 😅 ale asi jo...Ve tvém týdnu je tvrdnutí břicha, tedy časté, potíž a řeší se právě Mg a pravda, že může vyvolat předčasný porod. Takže jedině jedno velké + že ho nemáš 😉

martinamil
10. bře 2009

To víš, já si vybrala jiné ošklivosti. Už mám zase antibiotika, protože je bílkovina v moči, ale nikdo neví proč. Ai ta ledvina nestíhá, ale ... Mimísek úspěšně roste, tak snad to bude ok. Už má 1025 g (včera), je tedy o 2 týdny napřed 🙂

A co za kočárek jste nakonec zvolili vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru