Porod v Německu, na kolik by vyšel? Co musím zařídit?

teenyel
25. čer 2015

Ahoj holky, mám dotaz. Pořád přemýšlím a přemýšlím. Co kdybych se rozhodla z jasných důvodů (v ČR nelegální porod vyzadanou plánovanou sekci), že chci rodit místo v ČR v Německu? Bydlím pár km od hranic, takže bych to i měla kousek. Ale na kolik by mě vyšel porod? Co vše bych musela zařídit? A je to vůbec reálné, když jsem už ve 37.tt? Pokud bych se tam rozhodla pro plánovanou sekci, jak to chodí? Prosím poučení o tom, jaké jsou výhody, nevýhody, rizika atd přirozeného porodu X sekce mne nezajímají, těch si mohu přečíst milion na netu, zajímá mě skutečně jen cena, jak postupovat, zda je vůbec reálné se stihnout nějak domluvit a co a jak se řeší po porodu abychom mohli co nejdive odcestovat domů a vyřídit český RL. Děkuji za zkušenosti a rady 🙂

frankie
25. čer 2015
batul
25. čer 2015

Podle nemocnice se cena nekomplikovaného císařského řezu pohybuje mezi 4500 - 6000 euro. Byla by určitě potřeba přeložná zdravotnická dokumentace. Vydaný by byl německý RL, ten se nechá apostilovat, přeložit, přes ambasádu se získá český RL a následně pas. Na ambasádě jde vyřídit jednorázový dooklad pro převoz novorozence a dokumenty pak vyřídit v čechách.

teenyel
autor
25. čer 2015

@batul děkuji, to zní jako strašná byrokracie...To nemohu stihnout, když už se tam dole něco připravuje ☹ no....vyzkouším to nějak ještě řešit, ale obávám se, že tohle nestihnu ☹ jen přeložit všechny dokumenty a vyřídit tam porodnici....ufff

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru