Porodní gel. Máte někdo zkušenost?

jesie1
7. lis 2010

Prosím o radu...máte někdo zkušenost s Dianatalem? Gynekolog mi ho doporučil k porodu,i porodní asistentka,ale já pořád nějak nevím,jak velká pomoc k porodu to je 🙂 jsem prvorodička-čekatelka,mám ještě čas si to rozmyslet.Manžel říká,že je to jen nějaká blbost,ale já se porodu docela bojím,tak bych uvítala něco navíc,abych nebyla moc potrhaná a nástřih si taky ráda odpustím...Děkuji

mimisek12
2. kvě 2012

Také prodám nepoužitý Dianatal gel za 950kč. Kdyžtak se ozvěte do IP. Děkuji

hatifa
11. zář 2012

Ahojky holky, také prodám nepoužitý dianatal gel, spotřeba do 9/2013. Bohužel můj porod byl tak rychlý, že jsme ho nestihli použít. Ale docela mě to mrzí, pač porod nebyl nic moc a ten gel jsem chtěla vyzkoušet...no, tak snad příště 🙂 Pokud máte zájem, napište mi do IP. Díky.

betelgeuzz
16. zář 2012

náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi, tak přidám svou zkušenost, i když rok starou. O gelu jsem kdysi četla, ale nějak mě to nezaujalo. Před druhým porodem jsem používala epino, masírovala, pila jsem maliník a jedla lněné semínko. K porodu jsem měla domluvenou svoji PA a ta mi v porodnici řekla, že má nějaké testovací balení dianatalu, tak by ho použila. Při vnitřních vyšetřeních jsem málem lezla po zdi, tak nevím, jestli bez gelu by to bylo ještě horší. Druhá doba trvala asi půl hodiny, takže nic extra krátkého, rodila jsem na stoličce a měla jsem malou oděrku, která se nešila. Těžko říct, na kolik pomohl gel, nebo poloha a cvičení s epinem. Já osobně bych si ho nekoupila.
Někdo tady psal, že vlastně nástřih nebolí, tak není důvod se ho bát. Mám srovnání s prvním porodem, kdy jsem nastřižená byla, je pravda, že samotný nástřih nebolel, ani šití. Ale velký rozdíl je v rekonvalescenci. Zatímco po druhém porodu jsem normálně seděla, mohla jsem si při kojení najít vhodnou polohu, tak s nástřihem to tak jednoduché nebylo, člověk nevěděl, jak si sednout. I když jsem měla vypadávací stehy, tak mi nevypadly a vytahovala mi je PA až 16 dní po porodu, takže mě potrápily docela dlouho.

vanuska
23. říj 2012

Ahoj holky,
zůstal mi porodní gel Dianatal.
Pište do IP Dík

wanesa03
19. únor 2013

Ahoj holky jsem také prvorodička a tento porodní gel jsem si zakoupila DIANATAL GEL je pravda, že je drahý ale já jsem si ho sehnala za docela slušné peníze asi 1000 kč stačí se po netu poohlédnout po mamině co nestihla gel využít.. 🙂
Když jsem se o gelu dozvěděla byla jsem nadšená ale ta CENA? no a tak začalo mé pátrání po netu za různými ohlasy nejlépe tedy jen těch mamin co s tím gelem mají zkušenost a rodily s ním, názory ostatním brát nemůžeme... 😉 takže jak jsem si četla ohlasy maminek na Dianatal gel byly všechny jen pozitivní 😝
Mě samotnou to za pár dnů čeká asi za 16 dní mám termín a moc se bojím proto jsem si řekla že zkusím co se dá od 30.tt pravidelně provádím masáž hráze a mám doma Dianatal gel.. tak snad mi to trochu pomůže, myslím si že ty peníze nemá cenu zas až tak řešit, protože přece ženský .... už jsme utratily za větší ptákoviny....
PS: slibuji že až bude po všem a konečně si oddychnu ráda vám se napíšu i já svoji zkušenost, třeba pomůže další mamince , která se bojí ... 😉

jennyska
6. lis 2013

@mimisek12
@hatifa
@wanesa03
@vanuska
@betelgeuzz

Ahoj Maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s Dianatel do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/dianatal/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím jako v minulosti vy a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

lenkalenulka
6. lis 2013

Jesie, ja se taky bala porodu, hlavne jak mi kamosky a pribuzne vse licily, nastrih, siti atd... no chtela jsem jim rict aby me nenastrihli kdyz to nebude potreba a nebyl ani cas jim to rict a jak srm tlacila mela jsem dojem ze se roztrhnu snad az ke kolenum🙂 🙂 🙂 jake bylo me prekvapeni kdyz doktor rekl ze nakonec nebudem nic sit ze uvnitr ranka aai centimetr na tu zatlacil prstem, prestala krvacet a bylo🙂 nemasiovala jsem si hraz, nemeli jsme dokonce ani sex, ma priprava na porod bylo lnene seminko a malinikovy caj rodila jsem 40+5 vyvolavacka🙂 a neni se ceho bat, ja na balonky epino a gely a kdejake pripravky neverim, i ta masaz hraze kazdemu nepomuze, porodu se neboj utece to rychle a snad siti nebude treba😉

vanuska
6. lis 2013

Ahoj holky,
bohužel já zkušenost s Dianatalem nemám, rodila jsem dost rychle a v těch bolestech jsem na něho úplně zapomněla, že ho mám v tašce. Vzpoměla jsem si na něho až když jsem malou nemohla protlačit ven. Nástřih byl a i přesto jsem ji nemohla protlači...museli mi hupsnout na břicho. Já si myslím, že by gel pomohl, určitě by jsem se tak při tom tlačení nenadřela🙂 . .....malá by víc klouzala ven.

Ale paní, které jsem ho pak prodala, si ho moc chválila. Rodila po druhé a nechtěla být znovu nastříhávána, protože po prvním porodu, nástřihu a šití a
má stále problémy se sexem kvůli jizvě. Říkala, že je sex pro ní nepříjemná záležitost kvůli té jizvě. Takže chtěla zkusit gel. Druhý porod prý byl rychlejší, stihla spotřebovat jedno balení gelu a říkala, že to šlo hladce, že tomu určitě gel pomohl.

Určitě bych si ho pro druhý porod pořídila

stockova
6. lis 2013

mela jsem ho take v tasce jako holky,ale nestihla jsem ho pouzit ani homeopatika k porodu 🙂 nastesti to byla rychlovka kterou preji vsem budoucim maminkam

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru