Porodnice je od nás vzdálená asi 40 km. Stihneme to?

vendyca
23. lis 2011

Ahoj,

chci se zeptat holek, které si vybrali porodnici mimo místo svého bydliště ve větší vzdálenosti. Stihneme dojet 40 km? Jaká je cesta autem? 🙂
Jak miminko snášelo cestu zpět. No a poslední věc - často se stává, že vás pošlou ještě zpátky - myslíte si, že rodíte a vlastně ještě nerodíte. Jak toto řešit? Prostě a jednoduše stojí to za to - s porodnicemi ve svém okolí nejsem spokojená.
Děkuji za odpovědi.

tkanicka
23. lis 2011

není 40 km jako 40 km.... záleží po jakém druhu silnice. My jeli asi 25 km... bližší porodnice není. Schválně jsem vybírala porodnici, do které se jede po rovné silnici I.tř. (i když je děravá, tak tam není tolik zatáček a vesnic). A není porod jako porod... my jsme jeli jen tak tak... po příjezdu a natočení monitoru jsem šla rovnou na porodní sál a to jsem si ještě před odjezdem z domova byla jistá, že mě určitě pošlou zase zpátky domů. Cestou jsem naštěstí měla jen 2 kontrakce, to bylo teda strašný, když je ohromná těhule zapásaná v autě a nemůže si ulevit a to jsem neměla nijak zvlášť bolestivý. Cestu z porodnice malá prospala, to už je pak asi jedno jestli jede 3 nebo 50 km.

vafle
23. lis 2011

my jeli do porodnice 90 km.....prod byl v začátku jeli jsme raději dříve ať nemusíme rodit jinde.....bylo to spíš jen jé už se něco děje hurá jedeme rodit..žádné příšerné bolesti takže jsme to zvládli...ale jeli jsme do přátelské porodnice kde nehrozil za strávený čas větší množství zásahů (i když i tam už to bylo na hraně).....i když dnes vím že příště bych vyrazila později mnoooooooooooooohem později asi tak o 10 hodin :D

vendyca
autor
23. lis 2011

@vafle to je přesné ozněčení - čím déle v porodnici, tím více zásahů 🙂

kaleilah
23. lis 2011

dvakrát jsem jela do porodnice přes 100 km a pojedu snad zase, když to vyjde. Myslím že se to dá stihnout v pohodě, hlavně když jsi prvorodička...

majatob
23. lis 2011

my jsme jeli 150km, se zastavkou na vylozeni deti u babicky a to to byl treti porod 😀 po ceste jsme meli vytipovany dalsi porodnice kam by se dalo zajet a v kufru tasku sbalenou pro pripad, ze bysme nedojeli a rodili nekde cestou 😅 no a dojeli jsme uplne v pohode, v 1 jsme vyjeli, okolo 3 byli v porodnici a malej se narodil pred 5 😵
pokud nebudes mit "stesti" na extremne rychlej porod, tak si myslim, ze to stihnete 🙂 ja jsem jako prvorodicka byla hodne vyplasena kdyz to prislo a vyjeli jsme hodne brzo (ja myslela, ze uz umiram, nevedela jsem, ze bude hur 😀 ), ono ti to neda, zvlast kdyz vis, ze jedete dal nez za roh 🙂

mala_hodna
23. lis 2011

my jeli asi 60km a pohoda 😀 přijeli jsme asi v 19h a malej se narodil až ráno v 6 😀 😀 😀 ani jsme nemuseli tak spěchat 😀 😀 😀

jasekd
23. lis 2011

Ja bych teda nejela, sice se svyma porodama bych dojela od nas z Jablonce do Prahy, Brna i zpatky, ale pro me byla i 10timinutova cesta autem utrpeni, sedet pri krizovejch bolestech v aute a nemoct se hejbat, diky, ne 😝 Vyjizdela jsem pri kontrakcich po 3 minutach, cili to vypadalo ze v porodnici moc nepobudu, a bylo to dalsich 7 hodin, tzn, zadna finalni agonie v tom aute, a stejne jsem to spatne snasela. Ale koukam, ze tady jsem vyjimka 😅 Mne by to za to nestalo, navic jsem byla rada, ze za mnou chodily navstevy, kor ted podruhy i syn, byl mu rok a stejskalo se mi 🙂 Cestu zpet si myslim ze miminko zvladne, ze bude spat.

vafle
23. lis 2011

no my byli ubytováni i s manžele celou dobou celé 4 dny v jedné velké posteli i s malým.....takže návštěvy mi nechyběly a ti nejbližší stejně přijeli............
ano cestu domů mimi spalo 🙂 akorát jediná komplikace porodnického cestování mi přišlo vyřizování rodného listu s tak malým mimčem objíždět úřady a pojišťovny blééééé
a pak taky tíhnu ke kořenům a trochu mě mrzí že malý nemá v rodném listě stejné místo jako všichni naši předci i když já sama jsem také obětí porodnického cestování ale ze zdravotních důvodů což mou maminku omlouvá 🙂

kri
23. lis 2011

my jeli cca 60 km a po cestě jsme ještě vysazovali malýho, ale to jsme jen zastavili na zastávce busu kde si ho babička převzala. 😉 Praskla mi voda a za 4 hoďky na to se malá narodila, tedy za necelé 2 h po příjezdu do porodnice. 🙂 Cesta docela šla, a to jsem měla kontrakce cca po 3 min, ale dalo se to vydržet. Taky jsem nejdřív přemýšlela jestli nemáme jet do Kolína, který je asi jen 15 km, ale nakonec jsem si řekla, že to zvládnem do Prahy a zvládli. 😉 Takže já bych se toho nebála.

babulinkab
23. lis 2011

já teda jela s bolestma asi 2 km, porod pak trval ještě asi 4 hodiny, ale v tom autě to bylo hrozný, vadilo mi to, že jsem se nemohla hejbat a musela sedět, takže za mně teda ne....

jancule79
23. lis 2011

Ahoj, já bych teda 40 km určitě nejela. 🙂 Do porodnice jsem to měla z domova 15 minut, u prvního porodu jsem to celkem stíhala - syn se narodil asi 3 hoďky po příjezdu do porodnice. Ale u druhého porodu jsem byla ráda, že jsem vůbec porodila v porodnici a ne někde na cestě. 🙂) Takže představa 40 km je pro mě docela šílená. Ale je fakt, že je to dané hlavně tím druhým bleskovým porodem. Jinak cesta autem v pohodě, to mi nějak nevadilo.

petule246
23. lis 2011

já jela oba porody cca 35 km a co se týče zvládnutí kontrakcí - tak (relativně) v pohodě, žádný problém. Nicméně rodím rychle a u 2. porodu jsem se fakt bála, abychom stihli dojet - hlavně v pracovní dny, kdy byl muž v práci. Bála jsem se oprávněně neb můj 2. porod trval 40 minut, takže docela fičák 😀 Naštěstí mi to vyšlo na sobotní podvečer, tak jsme to dali 🙂

mkr
23. lis 2011

tak jako prvorodička bych si to riskla jako druho už ne, to byl fofr 45 min od prasknutí PV a prvních pořádných kontrakcí 🙂 takže já bych to nestihla, jeli jsme v noci 15 min a bylo to jen tak tak na porodním sále se sesternou jsem byla 5 min 🙂

aneta15
23. lis 2011

První dítě bych stihla v pohodě, druhý rozhodně ne, měla jsem to 20 km a myslela jsem, že to odrodím v autě

jasekd
23. lis 2011

Pro srovnani delky porodu... 1.porod 9 hodin od silnych kontrakci po 5 minutach, z toho 7 hodin v porodnici, kam jsem prijela po 3 minutach. Jsem si rikala, ze druhej bude urcite rychlejsi, navic po roce, a bylo to 12 hodin od 5timinutek, a po 3 minutach jsem mela asi 6 hodin pred finale 😝 Pravda, ze druhej byl preindukce, ale zabral prvni Prostin a hned (rodila jsem po 10 dnech prenaseni). Takze ja rychle nerodim a toho bych se nebala, ze porodim na ceste, ale ty silne kontrakce v aute, to je pro me utrpeni a aspon tomu jsem se letos vyhla 😀

helcenka
24. lis 2011

My u prvního porodu jeli asi 35km a docela pohoda, vyjeli jsme celkem včas, 2x manžel ale musel zastavit kvůli kontrakcím. Porodila jsem až za nějakých 12 hodin od příjezdu do porodnice. A cesta zpátky byla v pohodě. Malej celou dobu koukal a byl hodnej.
U druhé porodu jsem naštěstí měla porodnici 10 minut, protože by jsme to jinak nestihli a ne z důvodu, že by jsme čekali dlouho, prostě to bylo tak rychlý.
Zkrátka u prvního porodu byly první kontrakce cca po 8-10 minutách a u druhého začaly rovnou na 2 minutách a popravdě jsem měla co dělat, jen abych došla do auta a vydržela cca 20 minut, co manžel dojel pro mamku na hlídání druhého dítka. A u druhého porodu bych v autě ty kontrakce po 2 minutách asi nezvládla takovou dobu. Měla jsem fakt co dělat, abych přežila tu 10 minutovou cestu a to manžel ještě projel 2 červené 😲 .

28marci
25. lis 2011

Taky se toho obávám.... čekám každým dnem, bydlíme u nemocnice, porodnice za rohem, stačilo by přelézt plot, ale já jsem si musela vybrat porodnici cca asi 15 km. Dlouho byla uzávěrka, naštěstí nám už otevřeli nový most, tak snad pofičíme bez problémů 😀 No a v nejhorším teda přelezu ten plot za barákem a budu rodit tady 😖

clloi
26. lis 2011

my jeli do porodnice asi 50 km, vyjeli sme, když byli kontrakce asi po 10 min, ale já bych je přirovnala k hořším menses bolestem. Nejprve sem se cesty autem hrozila, protože doma sem je pěkně rozcházela, ale v autě nakonec pohoda. Jeli sme brzo ráno, provoz žádný. Za 50 mi sme byli v porodnici a při vyšetření dr. zjistila že sem už na 5 cm otevřená 😀 i když sestra na příjmu se na mně dívala, co tam jako chci, že nevypadám, že bych měla kontrakce, že sem na to moc vysmátá 😀 a malá se narodila za tři hodiny po příjezdu a bez nějakých hrozných bolestí. Když sem řekla dr. že sem původně manžela nechtěla budit a chtěla sem ho poslat ještě ráno do práce, tak se smála, že by mě asi rodil v autě 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru