Musím rodit tam, kam chodím do poradny?

zemlinka27
15. lis 2017

Ahoj, jsem tu nová takže všechny zdravím 🙂

Ráda bych se zeptala hned na několik otázek.
1. Když chodím do poradny v porodnici, musím tam i rodit?
2. Nemá někdo zkušenosti s porodnicemi jako Pardubice, Hradec, Ústi nad Orlicí?
3.Chtěla bych rodit nejlépe v malé porodnici, ale je 60 km daleko, myslíte že se ta dálka dá zvládnout, jaké máte zkušenosti vy?

Mockrát děkuji za odpovědi.
🙂

bbubble
15. lis 2017

nemusis nic 🙂 ale radsej by som im nevravela, ake mas plany. pokial sa samozrejme nejedna o planovany sc alebo tak 🙂
myslim ze sa to da, povodne som tiez chcela ist 70km, a moja dula vravela ze tam so zenami chodi bezne a da sa to. nakoniec som si to ovsem rozmyslela (z inych dovodov) a sla som "len" 30 km a bola som rada ze nejdem dalej, ale keby to stalo za to tak by som asi aj tak sla..

astyna
15. lis 2017

1. asi bych si pro vlastní pocit zvolila porodnici, kde chci rodit - už jen z důvodu, že poznáš personál, víš, kam jít, na psychiku je to hodně dobré. Některé mé kamarádky si ale volili porodnici, kde je jim příjemnější rodit, ale chodili do té nejbližší.
2. nemám
3. pokud budeš mít překotný porod, každá porodnice je daleko. Nepíšeš, zda už dítě máš, takže beru, že jsi prvorodička, takže na vše bude asi více času. Já jsem třeba druhé dítě porodila do hodiny od prvních kontrakcí, které by mě vedly do porodnice.

swetlusska
15. lis 2017

1. nemusíš, ale je to lepší rodit tam, kde máš poradnu.
2. nemám zkušenost
3. za mě jednoznačně tu nejbližší porodnici co máš za rohem, nevymýšlela bych žádné cestování, může jít o čas (jako u nás) a pak jsou s tím jen problémy...

zemlinka27
autor
15. lis 2017

Moc Vám děkuji za odpovědi 🙂 Chtěla bych navštívit všechny 3 porodnice, tak uvidim kde mi to bude připadat nejlepší.Nejblíž mám Pardubice a Hradec ale už to, že to lidé nazývají továrnou na děti, kde se vše urychluje mě trošku odrazuje.Ale uvidíme po návštěvě 🙂

ejmate
15. lis 2017

@zemlinka27 Ahoj, rodit můžeš kde chceš (samozřejmě někde se musíš registrovat víc dopředu, aby bylo místo). Jinak zkušenost s porodnicí nemám ještě s žádnou, jen z doslechu. Já teda ještě nejsem těhotná, ale taky bych chtěla rodit v porodnici, která je od nás hodinu a půl jízdy po dálnici.... 😀 Do té nejbližší se mi nechce, jsou tam porodní boxy a já chci mít soukromí a klid a ne poslouchat x jiných ženských, které budou hekat/řvát apod. hned vedle...takže v tomhle tě chápu 😉 🙂

bbubble
15. lis 2017

@ejmate to asi nechapem ako myslis, vsak porodny box je normalna samostatna miestnost, vacsinou aj s kupelnou atd, kde si sama (s doprovodom).. take to rodenie na hromade sa uz snad nerobi nikde, ci som naivna? :D

ejmate
15. lis 2017

No to jsem si myslela taky, ale švagrová byla v porodnici, kde porodní box měl 3 stěny normálně zděné a čtvrtá ta přední byla jen zatažená závěsem. Takhle tam bylo x porodních boxů vedle sebe, takže přesně slyšela ostatní ženy vedle sebe...

ejmate
15. lis 2017

A výmysl to není, protože asi 2 měsíce po švagrové rodily jiné 2 holky od nás ze vsi ve stejné porodnici a říkali to samé 😀

handulkak
15. lis 2017

@zemlinka27
Ahojky.
Ja také chodila do poradny jinam, než jsem rodila.
Chtěla jsem rodit v nemocnici, kterou máme 90 km a dr říkal, ze pokud vyrazíme při prvním náznaku kontrakci stihneme🙂
Ja nakonec nepozvala, takže jsme je-li do nejbližší 🙂

@ejmate a ano, jak píšeš, výmysl to není, dělala jsem ve třech porodnicích, kde je stále tento systém 😒

bbubble
15. lis 2017

fuha, tak tam by som teda fakt nesla.. ja by som teda nesla do vacsiny porodnic, ale toto je sila :D

ejmate
15. lis 2017

@bbubble No to je, to mě tak rozhodila, že jsem pátrala po porodnicích, kde toto není a padl mi do oka Rakovník 😀 Mám to teda trochu z ruky, ale už teď vím, že až se zadaří a otěhotním, tak rodit chci tam 😀

zemlinka27
autor
15. lis 2017

Děkuji za odpovědi.Asi to taky nechám, podle situace.Ale ráda bych tu menší, ale uvidíme jak to dopadne 🙂

zdenkaell
15. lis 2017

@ejmate neni nahodou rakovnik zavreny?

ejmate
15. lis 2017

@zdenkaell To jako fakt??? 😀 😀 No tak kdo ví kdy já otěhotním a budu rodit, času dost, ale to by mě teda naštvalo 😀

ejmate
15. lis 2017

@zdenkaell tady nic nepíšou, že by byla porodnice zavřená

http://www.nemorako.cz/oddeleni/gynekologicko-p...

astyna
15. lis 2017

Ja jsem rodila u Apolinare,kde je 5 porpdnich boxu vedle sebe a jsou oddelene jen plentou, wc jsou dva a spolecne pro vsechny...ja zase nevim p zadnem,kde je box a wc spolecny a jen pro jednu,to asi jen v hodne male nemocnici...

ejmate
15. lis 2017

Jako já tohle nechápu...vždyť porod je docela intimní záležitost, teda podle mého...jak vůbec může někoho napadnout postavit ty porodní boxy tímhle stylem?? ☹ Tj jak v někde v kravíně....

j.a.n.i
15. lis 2017

@bbubble Rodila jsem na takovém boxu 2x a zcela upřímně musím říct, že mi to bylo úplně fuk, vlastně ani nevím zda a kolik těch dalších boxů bylo obsazených. Osobně jsem vybírala porodnici pouze podle jednoho/dvou kritérií - takovou, kde jsou profíci, kteří pokud nastane zásadní problém, tak ho umí řešit a ne převážet dítko jinam / k tomu se váže to, že z banalit nedělají problém, což se v malých stát může, jelikož tolik zkušeností přece jen nemají.

astyna
15. lis 2017

@ejmate

Tak ono se to vyváží třeba přístupem 🙂 já jsem osobně strávila celou dobu porodní 1. a skoro i 2. na pokoji na oddělení rizikovém, protože se porod rozbíhal pomalu, nebyla nutnost chodit na hekárnu, tam, kde jsem byla, to bylo jak na nadstandardu, navíc se mi tam líbilo i proto, že tam byla sympatická holčina a do poslední chvíle jsme vtipkovali. Dostala jsem balon do sprchy a tam si hověla, než na mě přišlo tlačení. Takže jsem jen pak přešupačila na porodní box, tam si chytila syna do náruče, dostala oběd a pak jsem odešla na 6nedělky...

blackhole
15. lis 2017

@ejmate já jsem byla na hekárně sousedící s porodními boxy 2 dny a většinu doby bylo narváno, takže jsem se toho naposlouchala 😀 V tom stavu mi to bylo fakt jedno, akorát jsem těm ženským záviděla, že to už maj za sebou a já pořád nic 🙂 Nijak mě to psychicky nerozhodilo. (Rodila jsem v Praze na Bulovce).

ejmate
15. lis 2017

@astyna jako že ve větších porodnicích mají lepší přístup?? No já nevím, z většiny hodnocení/referencích o porodnicích si na velké porodnice většinou ženy stěžovali. Ale jak jsem psala, já zatím nemám zkušenost žádnou, ale nechtěla bych, aby mě někdo někde honil a říkal mi, co mám u porodu dělat, vždyť přeci to by měla ženská poznat sama, např. která poloha je pro ní kdy příjemná atd....a ne někde poslouchat, že teď se nesmím 20 min hýbat kvůli monitoru, rodit že budu na zádech, protože je to pro doktora nejpřehlednější, tlačit musím teď protože to řekl doktor...no já nvm, kam se tohle všechno ubírá...Já když jsem to četla, tak jsem měla sto chutí snad i zůstat doma 😀

astyna
15. lis 2017

@ejmate

neee...myslela jsem to tak, že ikdyž má porodnice tak blbé boxy, tak i přesto mohou být příjemní 🙂 Pocházím ze severní moravy a kousek od nás je menší porodnice o cca 500 porodech ročně - max. A tam bych rodila jenom s pistolí u hlavy, žaloba za žalobou a jediné, co změnili, je primář gynekologie.

ejmate
15. lis 2017

@astyna jo tak. Tak to jo 🙂 No to je šílený...člověk fakt nikdy neví kam přijde a koho chytne...

maminkaha
15. lis 2017

@zemlinka27 ahoj,
1. Nemusis
2. Nemam
3. Doporucuji nejblizsi porodnici, muj porod trval 1,5 hod. - od prvnich kontrakci, cesta do porodnice 20 min., kousek silnice se opravoval, byla vyfrezovana, takze to skakalo, do toho kontrakce, uz mi prislo, ze sedim miminku na hlavicce, a cesta mi prisla nekonecna.
Nebo se ti muze stat, ze pojedes 60 km do porodnice, tam ti reknou, ze jsi prijela brzy a poslou te domu ( dalsich 60 km domu a potom opet 60 km do porodnice).

stuplakova
15. lis 2017

@zemlinka27 Mě se gynekolog ptal, kde bych chtěla rodit a tam mě potom předal na finální prohlídky před porodem, takže bych se asi rozmyslela, kde chceš rodit a potom tam chodila. S dojezdem 60km do porodnice ti asi nikdo neřekne, protože každý porod je jiný a taky jinak trvá. Mě trvalo porodit asi 16 hodin, kamarádka porodila do 45 minut 🙂 Takže to asi uvidíš až začneš rodit 🙂

bbubble
15. lis 2017

@astyna vo vsetkych troch ostravskych porodniciach, v krnove aj v karvine to tak je, sukromne boxy. S tymi mam akurat skusenost. 🙂

@j.a.n.i jasne no, kazdy to vnima inak, ale ja za seba zas mozem povedat ze som velmi rada ze som mala sukromie - tma, klud, len ja, muz a dula. Cely cas, aj na tlacenie. Aj ked som si to spatne prehravala tak som si vravela, ze za inych (stresujucejsich) podmienok mohol moj porod dopadnut uplne inak. 🙂 ale samozrejme, kazdy od toho caka nieco ine a vybera podla inych kriterii..

cestovatelka_terka
10. dub 2018

Ahoj holky 👶 Potřebovala bych poradit s výběrem porodnice - nebo způsobu porodu. Založila jsem na to novou skupinu, tak budu ráda za každou informaci, kde a jak jste rodily vy a co byste doporučily/nedoporučily. Nejideálněji Brno. https://www.modrykonik.cz/group/8301/ A už je nás tam víc, kdybyste se chtěly přidat a popovídat, jste vítané!❤
Nejraději bych rodila co nejpřirozeněji - bojím se ale rodit doma, ale i přístupu v porodnici 😒 Předem díky za každou radu a zkušenost ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru