Císařský řez v Ostravě-Porubě, jak to tam chodí?

verisek93
30. kvě 2017

Zdravim🙂 Chci se zeptat..ted ve čtvrtek budu 37tt a malý je KP. Dr. řekla,že pokud bude ted ve čtvrtek KP dá mi žádanku do porodnice.Chci se zeptat,zda někdo měl císařský řez v Ostravě-Porubě a jak to tam chodí? Když by mě dala žádanku na pátek bych se objednala na vyšetření myslíte,že by udělaly císař v další týden 38tt? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

riakuk
30. kvě 2017

@verisek93 Mám zkušenosti se sekcemi, ale jinde v republice. První sekce byla akutní, takže nic. Druhá plánovaná sekce mi byla provedena 8dní před termínem porodu dle UTZ (dcera 3000g) a to už jsem byla před 10dny skoro na sále, ale MUDr. se nezdála dceřina váha, tak ji nechali ještě v bříšku. Nyní jsem 31+3 a včera mne objednali na sekci 39+2. Asi je to v každé nemocnici jiné s tím, že mají operační dny, kdy právě tento zákrok provádějí. Měli by ho praktikovat týden až dva před termínem. Záleží také, jak si týdny počítáte. 38tt by byl od 37+1 a to je (myslím si) brzy. Záleží i na váze miminka. Hodně štěstí 🍀

78marcela
30. kvě 2017

U nad, ve Znojme, prvni cisar 37+5, druhy me ceka v pondeli a budu 38+3

drzticka81
30. kvě 2017

ahoj, ja uz cs v porube mela- byla jsem tak v cca 39plus 4 - byl planovany,ale z jinych duvodu, pristi tyden mam planovany treti cs opet v porube - minuly tyden jsem tam byla na prvni kontrole (tojsem byla 36plus 3) a naplanovali jsme to na 38 plus 5??? , ale ja jdu teda uz na treti a ten delaji v tom 38 plus.....jestli te jeste neco ohledne poruby zajima-se ptej 🙂))

verisek93
autor
31. kvě 2017

@riakuk děkuju moc 😊 no zítra začínám 37+1 😊 a pokud mě dá žádanku do Poruby tak v pátek vyšetřeni určitě a příští týden ke konci bych už ráda na císař. 👏

verisek93
autor
31. kvě 2017

@drzticka81 Jee to kdyby mě objednaly na císař příští týden tak bysme se i možna i potkaly😊 zítra jsem 37+1 a kdyby mě na pátek objednaly na vyšetření tak ke konci dalšiho týdne bych už chtěla císař 😊 to bych byla začátek 38tt. Já mám tolik otázek na porubu😀 uvažovala jsem i o Vítkovicích.

no_title
31. kvě 2017

já jsem sice v Porubě CS nerodila (zatím ani nikde jinde) ale na předporodním kurzu říkali, že umožňují i bonding, pokud je volný porodní pokoj, že po CS ženu zavezou na porodní pokoj a pokud je s ní partner, tak si může miminko pochovat. Pak dají ženu na JIP a dítě je zvlášť. Údajně ho vozí na kojení, ale slyšela jsem od některých, že s tím vozením miminka na kojení zvlášť těsně po CS nebo v noci není až tak "horké".
Já jsem ležela na JIP na FNO 2x, tam je asi hlavní nevýhoda právě ta JIP. Jednak je to JIP i pro gynekologické operace, je to takový dloooouhý pokoj, kde je vedle sebe hodně postelí (nepočítala jsem to, ale min 10 jich je) a jsou tam i ženy po gynekologických operacích, což jsou povětšinou starší paní. Tohle mi osobně dost vadilo, protože člověk slyšel ty jejich projevy po těch operacích a tak. Druhak nevím proč, ale měla jsem smůlu na hrozně protivné sestry. Pokud bych musela rodit plánovaným CS, šla bych spíš do Krnova, tam je v tomhle přístup úplně jiný.

drzticka81
31. kvě 2017

@no_title ano, to co jsi napsala,je pravda......z ovy jsem byla zklamana,co se porodu tyce, ale nakonec jsem se rozhodla zase proporubu a to zhlediska tretiho cs-myslim,ze tam maji bohate zkusenosti s cs-jinak jsem uvazovala o krnove-kdybych rodila prvnim cs, sla bych tam........
jinak-ano-je pocs umoznen bonding a byt s miminkem (ale plati se za to -tusim kolem 1 500)-dnes mi bylo receno, ze to nemusi vyjit,pokud bude plno apod. takze jeden pohled na mimino, s muzem jsme se po porodu videli jen cca 2 min,kdy me doprovazel na chodbe pri prevozu na jip......jip byl prome nejvetsi depka-sestry se ani neusmaly, nemohla jsem spat a cumela jsem cca 30 hodin na vetrak, mimino vozi sporadicky-hlavne v noci ne-tomi ho privezly snad o pulnoci a pak az snad v devet rano??? na sestinedeli uz to bylo prome mnohem lepsi.........

verisek93
autor
1. čer 2017

@drzticka81 děkuji za odpověď 😊 no toho se bojim co bude na te JIP 😏 šestineděli v porubě je v klidu.

verisek93
autor
1. čer 2017

@no_title Takže bych na JIP byla ještě s některýma babama?😏

drzticka81
1. čer 2017

@verisek93 tam je velka mistnost, luzka vedle sebe a oddelelna zavesy.....

no_title
1. čer 2017

@verisek93 presne tak ☹ vedle me lezely 2 70tilete babky a kousek dal maminka po cisari. je to tam vsechno dokupy

verisek93
autor
1. čer 2017

@no_title aha to bych jeden den přežila 😊 a když bych šla na císař ráno do večera byla na JIP tak by mě na noc daly na normalnó pokoj?

no_title
1. čer 2017

@verisek93 nn, na normální pokoj převáží většinou až ráno vždycky tak kolem 7-9 hodin. Ležela jsem tam 2x a vždycky jsem viděla převážet pacientky jen ráno

verisek93
autor
1. čer 2017

@no_title aha , ve Vitkovicih večer právě převážejí 😊ale tak to nevadí 😊 a sestry na šestineděli v pohodě?.a doktoři?

drzticka81
1. čer 2017

@verisek93 taky zalezi na kapacite na pokojich sestinedeli -ja mela porod v 9 a na sestinedeli jsem byla prevezena az nekdy kolem 14 hodiny nasledujiciho dne-nebyla luzka........

verisek93
autor
1. čer 2017

@drzticka81 aha😊 no přišla jsem od dr. tedka a otočený není dala mě už do poruby žádanku, ale říkala že se můžou i pokusit o obrat.😏 což bych nrchtěla kvuli rizikům možným a tak no😑 je možné to třeba odmítnout?

drzticka81
1. čer 2017

@verisek93 to nevim, ja kp nemela 🙂

verisek93
autor
1. čer 2017

@drzticka81 aha😊

efka17
21. zář 2017

Do Poruby bych upřímně císařem rodit nešla, neboť své dítě pravděpodobně neuvidíte. Nadstandard plný, salek na bonding většinou taky. Domluvte se v Krnově a čekejte s císařem co nejdéle to půjde. Každý den pro dítě se počítá. PS rodila jsem v Krnově, měla jsem možnost rodit se svou lékařkou ve FNO.

makina1977
26. zář 2017

@drzticka81 hezky den... Mam jit take v patek na 3 cisar do poruby. Nevite jestli je mozny boding po cisari. A jak dlouho jste byla na ipu. Dekuji

drzticka81
26. zář 2017

@makina1977 pekny den 🙂)) bonding asi mozny je,ale myslim, ze spis na tom pokoji-zaplatis si nadstandart a tam asi pak muzes nejakou dobu byt....ja se priznam,ze samotna operace byla nic moc,necitila jsem se uplne fit-diky nejakym lekum (to mi anesteziolog sdelil) a byla jsem rada,ze uz me vezou na jip-nemela jsem na bonding naladu ani silu 🙂)) ale kdyz se s nimi clovek domluvi,ja si napriklad domluvila cevkovani az po napichnuti michy 🙂)) na jip me odvezli hnedka po operaci a na sestinedeli tak po vizite mezi devatou a desatou na druhy den.....ale u druheho me odvezli az nekdy kolem druhe odpo-nebylo misto,takze zalezi i na vytizenosti oddeleni....tak at se vse podari.....

verisek93
autor
26. zář 2017

@drzticka81 zdravim😊 vše se podařilo😊😇 měla jsem prcka u sebe hned na pooleračním pokoji a přitel byl cca 4 hodiny semnou😊 ja si nechala cevkovaní hned a pak mícha😊 cevkovani pro mě bylo horší než pichnuti do míchy..😕 ale vse jsem zvladla😊 byla jsem tam 5 dnú v porodnici.🙂

drzticka81
26. zář 2017

@verisek93 u me to bylo tentokrat taky v poho,ve ct jsem nastoupila,pa me rizli, do soboty na jip,kde to uz bylo taky ok-uz jsem vedela do ceho jdu 🙂)) a v po rano uz me propustili-byli ze me paf 🙂))ja uz byla pripravena-mela jsem homeopatika na regeneraci i na kojeni.......proste super...
))

verisek93
autor
29. zář 2017

tak to jste měla super 😊 já šla.domu až v utery,protože mely měl.problemy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru