Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Poslíčci, vytekla hlenová zátka. Za jak dlouho porodím?

ajurka
2. bře 2014

Ahoj chtela bych se zeptat dve predesle noci jsem nespala... mela sem kontrakce +-10 minut ale strasne bolestive na posteli jsem se kroutila bolesti... jinak ted pres den je mam jednou za pul hodiny nebo hodinu... dnes rano mi urcite i vytekla hlenova zatka.. bylo toho opravdu hodne.. vim ze to nema cenu jet do porodky pokud nwjsou pravidelne a po 5 minutach... ale zajima me jestli na tombyl nekdo jako ja... a jak dlouho Vam to trvalo nez jste porodili

ajurka
autor
2. bře 2014

Prosim je tu nekdo

kocila
2. bře 2014

Ahoj, buď v klidu. Já jsem měla poslíčky 3 dny. Dva dny se to dalo prodýchat, ale nespala jsem, nejedla, jenom se kroutila bolestí, intervaly stejné asi jako ty +/-10min.,Třetí den ráno jsem byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že se porod rozjel a že jsem otevřená na 1 cm a začínám krvácet, takže si myslí, že brzo porodím, měla pravdu, za 20 hodin po ranní prohlídce se malý narodil, ale ten třetí den se bolesti dost stupňovaly. V devět večer jsem jela do porodnice, protože už jsem byla po 3 dnech dost hotová a bolesti ukrutné. Po příjmu otevřená na 4 cm /to mě moc nepotěšilo, doufala jsme v 6-8cm)), za 6 hodin byl malý venku. Mě pak v porodnici pomohl epidurál, jelikož jsem měla šílený bolesti. Moje rada je, pokud ti neodtekla plodová voda, tak doma vydrž co nejdéle. máš doma klidek, a až nebudeš moct vydržet, jet do porodnice, já jela s kontrakcemi po 5 minutách. Držím palce, zahřívej si místo, kde cítíš bolesti, já měla křížové bolesti, takže já záda. Houpej se třeba na míči nebo choď, to pomáhá otevírat porodní cesty a hlavička může líp dolů, prostě nohy od sebe :o))) Porod je těžký, ale na konci tě čeká miminko, na všechno rázem zapomeneš...vydrž...

ajurka
autor
2. bře 2014

@kocila no tak to jsem rada, nekdo mi radi at si zajedu do porodky... ale vim, ze pokud nebudou pravidelne stejne si me tam nenechaji pouze natoci monitor... ja byla v patek v porodce na kontrole... byla sem otevrena tesne na prst pry to na porod nevypada... ale kdyz mi doktor prohlicel cipek dost to bolelo... jestli to nemam i z toho, ze mi podrazdil delohu... jinak pohyby miminka citim takze by to melo byt ok?

ajurka
autor
2. bře 2014

😔

kocila
2. bře 2014

myslím, že to je ok, pokud by ale odtekla voda, měla by ses do 2 hodin dostavit do porodnice a z ní tě už nepustí.. Pokud si nejsi jistá, zajed' do porodnice, oni tě vyšetří a uvidíš, aspoň ti řeknou , jestli se od pátku něco změnilo-jestli se ti rozjíždí porod. Já jsem tam taky byla 1 den před porodem, ale poslali mě domů. natočili monitor, vag. mě vyšetřili a dali mi dva čípky na bolest, abych mohla usnout (no nepomohly- s každou kontrakci jsem se probudila).Bohužel patříš mezi holky, které si porod náležitě užijí, jelikož v kontrakcích ležíš několik dnů. Hlídej pohyby miminka, snaž trochu jíst a hlavně pít, aby si nebyla dehydrovaná. Kdy máš jet do porodnice- rada od por.sestry -5min pravidelné kontrakce, odteklá voda, necítíš pohyby, nebo světlá krev ve velkém množství a pokud už doma lezeš po zdi bolestmi.

ajurka
autor
2. bře 2014

@kocila prosím ttě ted mám bolesti zhruba hodinku 3-5 minutovky... ale jednou 5 jednou 3 ale pořád do 5 minut... jak dlouho mám čekat

kocila
2. bře 2014

jak to zvládáš s bolestmi?

zana09
2. bře 2014

Za me,ted uz bych necekala a jela.

kocila
2. bře 2014

pokud to trvá víc jak hoďku, tak jed'.

zana09
3. bře 2014

Tak to vypadá, že už je po, co? 🙂)

terezafaltysova
5. kvě 2014

Ahojky, tak mě odešla část zátky v pátek večer, v sobotu mi začali přes den pravidelné kontrakce po 10 minutách, bolelo mě v podbřišku jako při MS a v zádech, trochu jsem i špinila, takže jsme zajeli do porodnice. Tam mi řekli že čípek je 1,5cm, tak mě poslali domů, že bych tam zbytečně strávila noc. Že mám přijet až budou stahy po 5-8 minutách. V neděli ráno se nedělo vůbec nic, až zase navečer, kontrakce po 10-15 minutách, večer to zase přestalo. Dneska ráno od cca 2 hodin ráno zase bolesti, které trvají doted nepravidelně v 10-30 minutových intervalech. Pokud ležím nebo sedím, tak jsou intervaly delší. Jakmile stojím tak mě to tlačí na spodek a většinou se dostaví kontrakce. Tak já teda nevím, kdy jet do porodnice. Dva porody předtím mi odtekla voda a kontrakce jsem vůbec nesledovala, jelikož jsem už byla v porodnici. Poradíte někdo?

Sem začni psát odpověď...

Odešli