Praha Podolí - Set pro císařský řez. Máte zkušenosti?

tynattt
16. bře 2020

Ahojte!

Tak jsem dnes (37+0tt) byla na první kontrole v Podolí v UPMD a mám naplánovaného císaře.
Malý si hraje na cirkusáka a leží si všelijak, že mi doktorka jako prvorodičce doporučila císaře. 🤷‍♀️

Na recepci i pak v papírech jsem našla “doporučení” na Set pro císařský řez, jako prevenci komplikací po císařském řezu.
Má obsahovat: 1 ks Hyalobarrier® gel pro prevenci srůstů po porodu císařským řezem, 2 ks Mepilex® Border Post-Op pro péči o jizvu již od prvního dne po operačním výkonu a 5 ks Mepiform® pro každodenní péči o jizvy.
Urychluje vyzrávání jizvy, změkčuje ji a zesvětluje.

Máte s tím někdo zkušenosti? Stojí to za ty peníze?
Děkuji!

klovalka
16. bře 2020

Ahoj, toto doporučení jsem nedostala, ale jsem po císaři jinde.
Co se týká péče o jizvu tak nejlepší je po zhojení (cca 14 dní ) začít pravidelnou péči - promazávat jakýmkoliv mastným krémem/olejem/nesoleným sádlem alespoň 3xdenně slabou vrstvou a provádět tlakové masáže - jizvu zmáčknout tlakem, že Ti zbělá pod nehtem, půl minuty držet, pustit. Toto opakovat přes celou jizvu alespoň 3xdenně aspoň 3 měsíce. Obecně se jizvy po císaři hojí dobře. Toto pomůže k rychlejšímu vyzrání jakékoliv jizvy.
Co se týká prevence srůstů - o tom bych asi uvažovala, i když se můžou vytvořit i s tímto přípravkem a naopak i bez něho se nemusí udělat.

lolam10
17. bře 2020

Za ty penize to stoji.je to fakt skvely.mam za sebou 2cs a krasne zhojene.ta naplast "tlaci"na tu jizvu takze je to jako permanentni masaz...

teckadvojtecka
17. bře 2020

Wow, tak to já jsem nedělala nic 🤐

kridav
17. bře 2020

Taky jsem nic nedělala, ani po jednom císaři, a jizvy jsem vždy měla krásný. Teď 5 let po, není skoro vidět.

petulejan
17. bře 2020

Při péči o malou jsem už opravdu na jizvu ani nepomyslela a ani nebylo třeba,krásně se zhojila a už není ani skoro vidět po osmi měsících.

tynattt
autor
17. bře 2020

@lolam10
A můžu se zeptat, zda si měla celý ten balíček nebo jen ty náplasti? Děkuju!

lolam10
17. bře 2020

@tynattt 1.cs byl akutni takze jen ty naplasti a pri druhem planovanem jsem mela cely balicek a neco z neho davali primo do te rany pri operaci na lepsi zhojeni...po druhem porodu me jizva skoro nebolela ale nevim zda to bylo tim balickem.ale kazdopadne oboji se hezky zhojilo.po prvnim mi dokonce dovolili otehotnet hned po 6m...

tynattt
autor
18. bře 2020

@lolam10 Děkuju moc za odpověď! 😌

Samozřejmě děkuju i Vám ostatním, doufám, že taky budu mít takové štěstí a vše se mi bude hezky bez komplikací hojit.😌
@klovalka
@teckadvojtecka
@kridav
@petulejan

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru