Předčasný porod a prasklá plíce miminka

rodice2
19. lis 2018

Dobrý den promiňte že otravuji. Narodil se nám chlapeček v 28tt kvůli mému akutnímu zhoršení stavu. Po narození bylo vše vporadku a normálně dychal ale do několika hodin mu praskla jedna plíce. A tak hledáme pozitivní naději že se vše srovná a bude ji mít zas zdravou. Chteli jsme se zeptat zda někdo prozil něco podobného a zahojilo se jim to? Děkuji moc za odpovědi a pochopení....

sudylichozrout
19. lis 2018

@rodice2 dobry den, urcite neotravujete. Zkusenost dikybohu nemam, takze radit nemohu. Ale alespon posilam pozdraveni a silu. Drzte se a bojujte! At se brouckovi co nejdrive udela lepe. At vse dobre dopadne!

merope
19. lis 2018

Nevím, jak u malých dětí, kamarádovi se stalo, zjistili až po nějakém čase, byl pak v nemocnici a je v pohodě. Takže ano, určitě se spravit může, ač je to samozřejmě ve 28tt docela hloupá komplikace (spíše v tom smyslu, že se k tomu může nabalit něco dalšího a každá věc situaci zhoršuje, ale zase kdyby to byl ten jediný problém, tak by to mohlo být v pohodě - 28tt už zase není až tak tragický týden a předpokládám, že tě před tím nadopovali ledasčíms, aby urychlili vývoj dítěte, takže šance na to, že bude vše v pořádku, jsou vysoké).

Každopádně držím drobečkovi palce.

kakret
19. lis 2018

@rodice2 Dobry vecer, s timto zkusenost nemam. Ale snad pro uklidneni, nas chlapecek se narodil 24+3 tt dychal pomoci ventilace, nepraskla mu plice, ale strevo. Operovali ho. Stav se stabilizoval, po mesici kdy sam dychal a zacal nabirat hmotnost musel znovu na sal, znovu strevo tentokrat mel 20cm odumrele museli mu ho odebrat. Byl zavysli na morfinu, vysazovani bylo opravdu dlouhe, kdyz jsem k nemu nastoupila ze nas po par dnech pusti domu prestal dychat. Vsechno zvladnul, bylo to dlouhe, byl tri mesice a tri tydny v nemocnici, nez jsme si ho mohli vzit domu. Verte svemu mrnouskovi, je to moc tezke obdobi, kdo nezazil nepochopi. Drzim palce

calvac
19. lis 2018

@rodice2 Nezazila jsem. Ovsem rada bych poslala spoustu sil a stesti. Drzte se!!!

bera28
20. lis 2018

Mám dvojčata, nyní už téměř 11 let, narozená 26+0. Holka měla v prvním týdnu po porodu oboustranný pneumotorax. Kromě dvou malých jizviček žádné následky. Je to u extrémně nedonošených dětí běžná kmplikace. Držím palce, ať žádné další nenastanou.

rodice2
autor
20. lis 2018

@kakret dobrý den, moc si vážíme a děkujeme za váš příběh. Je mi líto každého takového drobecka ale věřím že oni jsou velcí bojovníci. To jste skvělý a úžasné jste to zvládli. Přeji hodně moc zdraví a štěstí

rodice2
autor
20. lis 2018

@bera28 dobrý den moc si vážíme vaší odpovědi. Děkuji vám a je super že je vporadku. Pokud mohu se zeptat jak dlouho trvalo než se to zacelilo a jakou léčbu reagovala? Přeji hodně moc zdraví a štěstí

rodice2
autor
20. lis 2018

@sudylichozrout dobrý den moc Vám děkujeme

rodice2
autor
20. lis 2018

@merope dobrý den moc vám děkujeme. Operace byla na rychlo stihli mi dát jen 3 injekce ze 4 a plíce jsou nedozrale. Ale každý den je pro nás neco úžasného.

rodice2
autor
20. lis 2018

@calvac dobrý den moc děkujeme

bera28
20. lis 2018

@rodice2 už je to tak dlouho, že si dobu nepamatuji přesně. Nejdřív jí praskla jedna police a když se zavalila (snad 3 dny??), tak druhá. Holka žádné jiné problémy neměla, jen se v inkubátoru dopékala.

rodice2
autor
20. lis 2018

@bera28 děkujeme moc. Tak u nás to vypadá na dyl

rodice2
autor
20. lis 2018

Za jak dlouho jste měli děti doma,? A byli jste s nima pak ještě hospitalizovany?

rodice2
autor
6. pro 2018

Dobrý den promiňte že vás otravuji ale chtela jsem se zeptat za jak dlouho vám začali děti přibirat a kolik? Pokud se můžu ptát.. Moc mě to trápí nějak nám pribira Klouček pomalu po 18 dnech přibral 115g. Děkuji moc za odpovědi.. Bojím se aby nemusel být v nemocnici dlouho…

rodice2
autor
4. led 2019

Dobrý den promiňte že otravuji chtěla jsem se zeptat zda neznáte někoho kdo měl problémy s dýcháním? My jsme 35tt ještě na vapothermu a bojím se o syna jak to bude dál a případně zda je tu někdo kdo jste šli s kyslíkem domu? Moc předem dekuji za odpoved

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru