Předčasný porod prvorodičky ve 34tt, mám strach

jettiicka
10. črc 2014

Kolem male vse ok.zacinam mit pravidelny krece.uz mi dali i injekci do zadku a rano chcou dat dalsi skrz to by prezila predcas je to pro jej plice.plodovka vse ok.ja vadny jaterni obraz. Prave.proto musi 2tydny minima pockat pac ted by byla v inku vid.jsem v 34 a mam strach

ivcacekb
10. črc 2014

Spolužačka před pár dny rodila 31+5 a malý je v pořádku 😉

jettiicka
autor
10. črc 2014

zadny inkubator nic?a jak je na tom s kojenim?

hanivasi
11. črc 2014

@jettiicka moje známa nedávno rodila na přelomu 6/7 měsíce těhot.. Jsou v pořádku. Malá ani nepotřebovala dýchací přístroje. Teď jsou už porodnice vybavený, kdyby náhodou. Neměj strach. ¨Buď v klidu, ať je i mimi v klidu, a pak vše zvládnete levou zadní 😉

co se kojení týče, nevím po klika dnech se to rozjelo u ní, ale normálně kojili. Novopečená maminka musela s malou bydlet v porodnici, aby mohla kojit. ¨Takže toto je taky v poho.

hodně štěstí.

zunem
11. črc 2014

@jettiicka Rodila jsem 33tt a kluci v pohodě. Bohužel, se drali na svět tak rychle, že maceraci plic jsme nestihli, takže si pobyli pár dní v inkubátoru s kyslíkem (ne intubace nebo dychácí přístroj), pár dní ve vyhřívaným a pak už byli na postýlkách. V podstatě jak jsme se naučili krmit, tak jsme mohli jít dom. Celkem tři týdny, myslím, že kdyby bylo bylo na roomingu, tak by to bylo dřív.
Neměl strach 34 tt je v pohodě. 🙂 jen bude hubeňour.

martina_z
11. črc 2014

@jettiicka Mam chlapecka 33+0, 1,7kg. Zdravy, cvicili jsme Vojtovku, kojila jsem 16 mesicu. Hlavu vzhuru, 34. tyden uz je docela hezky a do dvou let to prcek srovna!

jettiicka
autor
12. črc 2014

zatim se mne drzi zevnitr.davaji mi kapacky prasky a injekce.vcera na uz mela pry 2200g...

luciejanku
12. črc 2014

@jettiicka to je uz krasne vaha, tak kdyby uz to prislo ted, tak se neboj 🙂 kamoska rodila v 38tt a mala mela 2050 a uplne v poradku.

jettiicka
autor
13. črc 2014

To ja jeste v takovym stadiu nejsem.al hajzlici si mne tu chcou nechat do porodu.pry mam byt v klidu al to tu nejde.at mne pustí abych byla v klidu a n...

katharinka4222
13. črc 2014

Ahoj, já rodila 32+4, malá měla 1990g, byla týden v inkubátoru, ale bez kyslíku. Pak jsme byly ještě dva týdny na roominginu a pak nás pustili. S kojením jsme bojovaly, kojila jsem 6 měsíců s dokrmováním. Chodily jsme cvičit Vojtu, a teď má 18 měsíců a je velice šikovná a živá. Dokonce předběhla i některé děti, co jsou narozené v termínu jako ona, ale jsou donošené :D Je obratná, zvládá určitou sebeobsluchu a už chodí na nočník 🙂 Takže se neboj, určitě to zvládnete 🙂

veruska007
13. črc 2014

@jettiicka 🙂 2200g jsem měla při porodu v termínu 😀 . V inkubátoru jsem byla pár hodiny, pak mě vytáhli, protože jsem pořád koukala a báli se, aby mi to nepoškodilo očka. Jsem normální a hubená už dáááávno nejsem 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru