Překotný / rýchly porod. Máte zkušenosti?

zelva
22. zář 2008

Ahojky,
nikde jsem tu toto téma nenašla. Máte zkušenosti?
Já rodila před 2 týdny právě takhle. Ve 22:30 mi praskla plodová voda, vklidu jsem se ještě osprchovala, dobalili jsme s manželem tašku do porodnice (rodila jsem ve 36 tt, takže ještě jsem to neměla úplně připravené), v nemocnici mě napojili na monitor a začala jsem mít slabé kontrakce, mezitím sepisovali porodopis, začala jsem mít silnější a častější kontrakce, mezi kterýma se mě ptali na otázky typu jestli mám křečové žíly apod. 😝 , pak si ten doktor asi myslel, že jsem nějaká hysterka či co, tak mě vyšetřil a s údivem prohlásil, že už cítí hlavičku. Takže mě doslova dostrkali na sál, párkrát jsem zatlačila a malý byl v 0:05 na světě. 🙂
No, přála bych všem takový porod.

babulka123
12. led 2009

ja ja chceeeeem .. hehehe baby aky je recept na takyto uzasny a rychli porod.. poslite nejaky zaruceny navod.. hehehee

petusaaa
12. led 2009

babulka malinik 😉

babulka123
12. led 2009

co??? neviem co to je.. ale ak mi date nejake info.. hehehehe budem sa nim riadit.. stoji to za to hehehehe

petusaaa
12. led 2009

no ja som pila caj z listov ostruziny malinovej. a na ulahcenie porodu sa papaju lanove semiecka. a chodievala som na predporodne cvicenia 😉 a nebala som sa porodu 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ale nie u kazdeho to zabera 😒 hlavne je verit 🙂

babulka123
12. led 2009

aha takze nic z toho zatial nebudem robit, aby som neporodila.. len trosku sa bat porodu dobre... teda toho sa bojim dost ani sama neviem preco...

r123
12. led 2009

tak můj porod byl taky 'hodně rychlý"v 7 ráno mi oddešla hlenová zátka a chvíli na to začly bolesti asi po deseti minutách,ale bolesti byli hodně mírné skoro jsem je necítila zavolala jsem do porodnice kdy máme přijet a milá sestřička mi řekla že mají plno a jelikož už rodím druhé dítě a mám to kousek tak stačí až budou bolesti tak po pěti čtyřech minutách.takže asi kolem deváté jsme odvezly staršího syna A bylo deset a něco málo když jsme doarzili do porodnice.bylo plno chvíli trvalo vyšetření atd...na porodní pokoj mě přijaly v 11.35 přesně bolesti po 2 minutách,ale stále jsem si vesele povídala s manželem.přesně ve 12.00 mi asistentka píchla plodovou vodu aby se porod urychlil jelikož mu už nic nebránilo a pak to začlo být už trochu akčnějsí.asistentka mi řekla že až přijde pocit na tlačení ať zvoním,ale já měla pocit na tlačení až už byla malá na půl venku!narodila se přesně ve 13.05.a asistentka ji chytala pomalu za chůze! 😀 😀 po tom prop.plodovky jsem stále klečela na postely hlavou dolů když najednou jsem cítila hrozný tlak mezi nohama a manžel zvonil na všechno co měl po ruce! 😀 😀 takže můj porod trval vlastně jen pár minut! 🙂

hankaajirik
13. led 2009

Ahojky, nerodila jsem sice do 3,5 hod, ale 5,5 hod byla pro mě taky radost.Víc už bych nedala. Sestřička si taky myslela, že si vymíšlím,když hekám každé dvě minuty místo jejich deseti.Vyšetřila mě a říkala, že na uklidňující léky už jsou zbytečné.Myslela jsem, že to nedám. voda mi totiž praskla v sešt ráno a pravidelné kontrakce jsem měla až v 23 večer a porodila jsem 4,30 hod, takže jsem celou dobu nespala a ještě jsem neměla moc času si mezi kontrakcemi odpočinou. Takže bez léků se to taky dalo zvládnout.

emamamamu
14. led 2009

dneska jsme se dozvedela, ze mam rodila 50 minut, v 17,00 dostala kontrakce a v 17,50 uz jsem byla na svete, myslite, ze mam sanci mit porod jako ona? 😀 😀

lenkabu
14. led 2009

emi:jestli jste podobné postavy tak jo 😉 O stránku zpátky jsem popisovala 50ti minutový porod švagrové a její máma to měla stejné 🙂

svoma
14. led 2009

Ahojky,tak mě při prvním těhu trošku pobolívalo břicho už dopo,ani jsem nevěděla,čím to je,ale protože jsem přenášela,tak mi doporučili jet do porodnice,tam mi začaly pořádné kontrakce v půl třetí a malej byl venku v půl páté a to všichni čekali,že nejdřív porodím druhý den ráno,pak za mnou dr. chodili a říkali,že jsem "ten rychlej porod". A při druhém těhu mi praskla voda ve čtvrt na jedenáct dopo,ale neměla jsem kontrakce,v půl jedné jsme dorazili do porodnice,pořád nic,v půl páté odpo mi teda dali nějaký prášek na vyvolání porodu,kontrakce mi začaly až před šestou a v 18:18 byla malá venku,ale teda musím říct,že druhý porod přestože byl rychlejší a malá byla menší,tak byl bolestivější.

soncikk
15. led 2009

ahojky, tak ja som mala prvu kontrakciu slabu 10.06, potom sa im nejak nechcelo a pravidelne mi zacali tak o 11-tej a ked boli 11.35 kazdych 8minut, sli sme do porodnice kde som mala este 11.53 vo vytahu kontrakciu, este som stlacila nespravne poschodie, tak som slapala jedno poschodie hore, nejakych 5 minut kym sa mi podarilo horko-tazko prezliect, dalsich 5 minut cakanie na lekara + vysetrenie a pustenie plodovej vody, kratucky monitor babatka a 6 minut na porodnom stole, to bol moj porod 27. 12. 2008 a na ktoreho konci bola nadherna dcera s mierami 3300g a 49 cm a menom Romanka. skvely zazitok, bez nastrihu a sitia, prajem ho vsetkym!!!
... bol to ale treti porod... a tie dva predtym mali scenar pre uplne ine temy... 😝

bran
17. led 2009

tak i ja si myslim, ze jsem mela "fajn" porod. Do porodnice jsme jeli, protože chtěl manžel. Mně téměř nic nebolelo (jen jako MS) asi po 3 minutách a tak jsem se "bála", že mi vynadají do hysterek a stejně pošlou domu. No ale manžel se nedal přemluvit a ještě že tak. Něco po 18h jsem byla přijata (sestra mi ve dveřích řekla, že jsem si vybrala dobrou dobu, že si zrovna mění služby 😠 tak jsem jí řekla, že to teda nějak zastavím 😀 No vyšetření, klystýr, praskli mi plodovou vodu (otevírala jsem se už týden před porodem - ještě jsme si dělali legraci, že už to dítě kouká týden na chodník 😀 no a pak asi 3 zatlačení a Jáchymek byl na světě (19.50)

Druhý porod bych chtěla taky takový 😉 ... máma moje bráchy rodila taky celkem krátce, ale mně jako třetí dítě prý nejdéle 😒 .... no ono to nějak dopadne 😉

Já zastávám názor, že maliník a pozitivní myšlení dělají divy 😉 🙂

r123
17. led 2009

bran mě taky pomohl maliník!taky jsem se mírně otvírala už 14 dní před porodem! jinak k těm porodům moje porody byli sto a jedna.druhý porod jsem popisovala o něco víš a ten první?no děs:::rodila jsem v 38 tt malý měl 46cm a 3000g ale narodil se nohou napřed pak šla druhá noha a zadek a nejhorší byli ramínka a hlavička!už 1.2.2005 mě dost pobolívalo břicho ale ten jsme grilovaly tak jsem si myslela že jsem jen přejezená a ještě jsme si dělaly srandu že ppřece se malej nenarodí 1 na svátek práce!a taky že ne,ale už v 22.00 sem začala pociťovat slabší kontrakce když zesilovaly a už byli asi po 7 minutách budila jsem v 00.15 manžela že se asni něco děje.jelikož jsem byla vedena jako rizikový porod bylo mi doporučeno ihned volat sasnitklu.takže jsme hned volaly a paní mě pochválila že volám včas a že hned posílá auto!přijely asi v 00.25 to už jsem měla pravidelné a dost silné křížové bolesti po pěti minutách.přijely jsme následovalo dlouhé vyšetření několika doktorů jelikož se dohadovaly jestly půjdu na císař nebo to zvládnem normálně,ale jelikož už malý měl v mých porodních cestách nožičku tak primář rozhodl že normálně a budou to sledovat!ve 01.45 mě přijaly na pokoj a to už jsem plakala bolestí a lezla po čtyřech a bolesti byli po 3-4 minutách .následovalo neustálé kontrolování doktorem i asistentkou několik horkých sprch a v 0410cca jsem málem omdlela na chodbě čili mě zakázaly vstát z postele a dostala jsem kapačku monitor na břicho a daly mi epidurál který sice zabral,ale po půl hodině mi ho vysadili jelikož mi zastavil kontrakce,takže jsem v 05.45-06.00 dostaůla kapačku z vyvolávačkou takže v obou rukách kapačku v zádech epidurál na břiše monitor a na obličeji kyslík.doktor konstatoval že to bude na dlouho jelikož jsem se neotvírala(což je prý při porodech kp normální jelikož nemá co naléhat)takže v 6 ráno jsem byla otevřená jen na 4 cm po 8 hodinách bolestí.takhle jsem si na lůžku vytrpěla dalších 6 hodin s přestávkami na čůrání což bylo staršné jelikož bolesti už byli pořád a já neměla kdy odpočívat.když už jsem i vyčerpáním usínala bolesti nebolesti tak mi konečně ve 11.30 oznámili že jsem na 9 cm a že už to půjde takže přiběhly dvě sestry dva doktoři a začlo se rodit když na mě asi v 11.45 přišlo tlačení tak se mi ulevilo i když nebylo zrovna snadné prcka nohama vytlačit.musela mi pomáhat asistentka která tlačila na břicho doktor doslova tahal malýho za nohu a druhá sestra mě podpírala záda manžela vykázaly ven!tlačit už jsem skoro nemohla ač jsem musela jelikož na mě doktor křičel ať tlačím nebo že si udusím dítě což bylimpuls který ve mě vzbudil poslední sílu!konečně se nám ve 12.05 2.5.2005 narodil náš klučina Kryštof!po 14 hodinách bolestí vyčerpání konečně přišel ten vytoužený okamžik!!!no a druhý porod byl přesný opak!šup šup a bylo to! 😀

marci65
17. led 2009

Ahoj mám v porodopisu překotný porod plodu i lůžka. Byla jsem přijata do nemocnice nečekaně v dokončeném 38. týdnu t., kvůli špatným jaterním testům. Žádné bolesti jsem neměla.Ale miminko muselo ven. Otevřená 3 cm. Ve 20.00 mi píchli vodu a malý se narodil 21.00. 🙂

luciauk
18. led 2009

ahojte, tak ja sa do "klubu šťastných žien" nepatrím, aj keď sťažovať sa nemôžem, moje pôrody trvali 7,6 a 13h. prišla som vám opísať, čo sa stalo pred pár mesiacmi v našom meste. v nedelu ráno jedná žena mala podozrenie, že nejako necíti pohyby, tak sa s manželom radšej vybrali do nemocnice. bola v 40.tt. keď vošli do budovy, tak sa zrazu zložila na zem a hovorí manželovi, že musí tlačiť. ten na ňu len 😲 😲 😲 ešte, že tam v bufete sedela na káve nejaká zdravotná sestra, pribehla k nim a o 7 minút držali dcérku v náručí 😀 narodila sa na studenej nemocničnej chodbe 😕

niečo podobné sa stalo v Londýne, pred dvoma rokmi. jedna tehulka v 40.tt si napustila teplú vaňu a že si odpočinie. nevedela sa odtial ale dostať, tak zavolala sanitku, nech jej pomôžu. poslali iba zdravotnú sestru, tá prišla o 15 minút a dieťatku už trčala hlavička 😲

r123
18. led 2009

luciauk tak přesně tohle se stalo mojí kamarádce vlastně spíš její mamce.když ji rodila .jela do porodnice na kontrolu a šla na záchod když najednou cítila divný tlak mezi nohama a koukla se a viděla celou hlavičku venku.zazvonila na sestru ta přiběhla když viděla co se děje věděla že je pozdě na vyslíkání či jít na pokoj atd...hodila pod ní pár ručníků zavolala dr a jedno zatlačení a kámoška byla na světě! 😀 a to stejný s jejím bráchou!toho porodila doma v baráku ve výtahu!jela domů nastoupila do výtahu pravda už pár dní se necítila moc dobře,ale z ničeho nic se jí podlomili nohy ve výtahu a nebyla schopná vstát volala o pomoc přiběhla paní co šla venčit psa a ta rychle volala sanitku a říkala co se děje sanitka tam byla během dvou minut šuply na zem deku pár zatlačení a bylo hotovo!tak tomu říkám rychlý porod!!! 😀

luciauk
18. led 2009

tak toto ani nie je hádam pôrod ale vypadnutie bábätka 😀 😀 😀 mojej dcéry najlepšia kamarátka sa narodila v lietadle, nestihli ani pristáť. pôvodom je Japonka, ale má aj Čínske občianstvo, keďže sa narodila nad Čínou 😵

jasumat
18. led 2009

Ani jeden pôrord som nemala zlý,ale náš Tomáš sa tiež pomerne dosť ponáhľal. O 01.15 prvé črevné prehánky, po nich odchod do postele. O 3.35 druhé, po nich o 3.59 1 kontrakcia, o 3 min. druhá, a po nich ďalšia. Idem do sprchy- umývam si hlavu a sprchujem sa- čo keby náhodou🙂 musím byť fešanda🙂 V sprche odtok plodovej vody. O 4.15 budím manžela, že asi rodíme. Zbehnem po susedu, aby prišla k deťom, manžel ide do garáže pre auto a potom pre kamošku. Domov prídu o 4.25, 4.27 odchádzame- bez nejakých väčších bolestí. Príchod do pôrodnice a začiatok záznamu CTG o 4.35, popri tom vypisovanie údajov... O 4.43 pocit na tlačenie, šok na tvári sestričky, presum na sálu a o 4.47 oddychujem prikrytá paplónom a mám priloženého Tomáška. Bez nástrihu a šitia🙂))
Podotýkam, že som rodila v civile, v mojej tehu košeli, silonových podkolienkach a pod pôr. stolom mi zhodili nohavice, nohavičky a čižmy🙂) Ako v americkom filme🙂

sylverka
18. led 2009

ja som mala druhy taky o pol štvrtej ma bolelo už dost brucho a povedala som manželovi podme do porodnice bolest to bola a o pol piatej bol maly na svete no fakt bolo to velmi rychle ten prvy trval 12 hodin ale bole menej ten druhy bol rychlejsi ale bolestnejsi hlavne na konci

kyri
2. únor 2009

hih, tak náš porod druhý trval podle zprávy z porodky 20 minut. první doba nějak nebyla, po jednom dni poslíkování a klidné, hezky prospané noci jsem ráno začala mít opět poslíky, ve vaně přešli, pak několik nepravidelných kontrakcí, s odstupem i 28 minut, poslední 4 už docela bolely - pak najednou pocit, že už bychom měli jet, no, a v porodce jsem ani nedošla na příjem a už ze mě lezly blány naplněný plodovkou. za necelých 20 minut bylo dítě na světě 🙂

lucasaerik
6. únor 2009

tak mě začaly pravidelné kontrakce po 2 minutách cca v 9:45 voda praskla v 10:50 a malá je na světě v 11:30 v porodní zprávě máme překotný porod...
porod byl vyvolávaný a takto fofr..bolesti kruté, ale naštěstí to byla rychlovka 😵

fejusa
6. únor 2009

ja som O 17:30 dostala bolesti,do nemocnice som dosla o 18:15 a mala sa narodila 19:40.takze nieco cez 2 hodinky to trvalo aj s bolestami ked zacali 😀

luciaakubko
6. únor 2009

Ahojte, ako prvorodicka som ocakavala hororovy, niekolkohodinovy porod, nakoniec vsak moj scenar porodu vyzeral uplne inak, vdakabohu 🙂 nieco po 14.tej mi dr. prepichol plodovu vodu- dovtedy som nemala ziadne bolesti, na porodnu sal som isla rovno z poradne, kam som prisla uz na 5cm otvorena. Doktor nechapal, ze nemam ziadne bolesti 🙂 a ked mi povedal, ze uz rodim, dostavil sa strach, ktory bol vacsi ako samotna bolest 🙂 prekonala som par kontrakcii a 15.35 bola mala na svete. Keby nebolo spominaneho strachu, bola by to krasna zivotna skusenost 🙂 rada na to aj napriek vsetkemu spominam 🙂

kristyna26
6. únor 2009

Ahoj,můj první porod byl děsný trval pomalu dva dny,tak jsem čekala,že ten druhý bude podobný.

TP jsem měla 15.2.2009,ale malej se rozhodl,že přijde na svět o měsíc dřív.13.1.Přijella jsem z nákupu,šla se osprchovat(ještě jsem si dělala z přítele srandu,ať to víno nepije,co kdyby jsme rodily 😀 )no a za pět min.mi prdla ve sprše voda.To bylo 20hod.Bolesti žádný,prostě pohoda,tak jsme se pomalu vyrazily směr Podolí.Tam monitor,sepsání porodopisu atd.Otevřená na 3,a kontrakce asi po 10 min.V 21:30 jsme se dostali na sál a bolesti začali bejt po min.takový silný MS.A v 22hod povídá porod. asist.,že se koukne jak jsme na tom-a prej jdeme rodit.My s přítelem vyvalený oči,no a malej byl v 22:16 venku.Narodil se v 36tt a měl 2650g a 45cm.Byl to úžasnej zážitek,téměř bez bolesti(ty nejhorší jen 30min a tlačení už byla krása) 🙂

Přeju všem rychlý a bezbolestný porody a hlavně zdravá a krásná miminka 😉

kebulka
7. únor 2009

Ahoj,

taky jsme to vzali tentokrát hopem. V 19:00 přišla první kontrakce, v 19:25 mi praskla voda a okamžitě začaly další kontrakce po třech minutách. Naštěstí u nás byli rodiče, takže jsme jim nechali syna a frčeli do porodnice do Podolí. Naštěstí byly na semaforech skoro samé zelené. Přede dveřmi porodnice jsme totiž zaparkovali v 19:59. V 20:07 jsem vstupovala do dveří na příjmu a v 20:15 se tam Zuzka narodila 🙂 U třetíto dítěte budeme asi kempovat už v areálu Podolí 🙂
Přeju všem stejně rychlý a pohodový porod!

nikollette
15. únor 2009

baby poradite mi???

Ak ste mali niektroea vyvolavny porod, ze vam lekar povedal, ze mate prist vtedy a vtedy, aj s vecami, a porod vam vyvolaju, tak si vas tam este nehali nejake dni a az potom vam porod vyvolali, ale bo hned v ten den.. lebo som pocula uz vselijako..

ja mam ist utorok k kdokimu, aj s vecami do nemocnice uz, a neviem, ci mi hned v ten den zacnnu vyvolavat, alebo az na druhy, ci kedy...inak rodit budem v ruzinove..
Dakujem

akejka
16. únor 2009

ahojte, aj ja som mala 2. pôrod šialene rýchly, ale aj šialene bolestivý - 2 hodinový .
O 1.08 prvá, strašne bolestivá kontrakcia, hneď nabehli 3 min. kontrakcie, o hodinu sme prišli do pôrodnice už s 1 minútovými kontrakciami, nestihli mi dať klystýr, ani EPI, lebo som už bola otvorená na 8cm. Na pôrodnom stole som kričala od strašných bolestí a mala som príčinu - rupla mi maternica po predošlej sekcii, stihli mi len prasknúť plodovú vodu a o 3.08 mi urobili urgentnú sekciu, lebo by som nemohla tlačiť...aj tak som mala pri oboch pôrodoch úzku panvu (dôvod 1. sekcie).
A to mi dr. nadávali, kde som bola dovtedy, že som mohla zomrieť niekde v aute vykrvácaním. Hovorila som im, že som do pôrodnice išla hne´d po 1. kontrakcii !!! A oni stále hovorili, že som musela mať predtým iné príznaky pôrodu - tvrdnutie brucha a pod. Mala som večer tvrdnutie brucha, ale nepravidelné, to bolo bežné posledné 2 týždne...

akejka
16. únor 2009

a kamoška má 3 deti, všetky 3 pôrody mala veľmi rýchle.
Popíšem vám ten jej 1. neobvyklý pôrod: porodila 6 týždňov pred termínom sama bez lekára v sanitke. dala sa do polohy "na všetky štyry končatiny" a malého vytlačila do silonových pančušiek, ktoré si nestihla vyzliecť. Malý jej tam plakal v tých pančuškách, placentu porodila až v nemocnici. Najviac ju bolelo zašívanie po pôrode...ten samotný pôrod vôbec 😉

romule
19. únor 2009

Ahoj, můj první porod byl velice rychlý. V 15:05 mi bez jakýchkoli bolestí praskla plodová voda, za chvilku nato začaly kontrakce, které ale nebyly nijak výrazně bolestivé, ale byly po 5 minutách, tak jsem zavolala manželovi, byl doma tak za 15 minut, dobalila jsem rychle tašku a jeli jsme do porodnice. V porodnici jsme byli v 15:50, po přijmutí a osprchování jsem šla na monitor, kde se zjistilo, že už rodím, tak jsem se asi po 5 minutách natáčení odebrala na porodní lůžko a dcera se narodila v 16:26.

akejka
20. únor 2009

romule - tie Lucinky sa nejak rýchlo hlásia na svet 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru