Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

marhulinka
23. črc 2010

@janulazaynab já mám super dokyho 😉 Mě tedy rovnou řekl,že budu jako panna-ale moc se to už neroztáhne 😉 A to my to "trénovali" od osmého týdne poctivě,teď jsme se na to vyflákli,protože je to pro oba dost hrozný...cítím to jako druhý porod,jen předtím to šlo ven a teď dovnitř 😝 Navíc manža mi pořád říká,že hnedka na kraji vevnitř ho něco píchá,jako kdybych tam měla drátky 😀 Takže teď se o to nepokoušíme...ikdyž dnes v noci jsem měla krásný sen...hmmmm ale byl to jen sen ☹ 😢

@collette 😀 😀 😀 nojo kráva stará asi jo,možná má doma právě tu nítěnku 😀 😀 😀 Mě se teda asi ani kolem by nemělo co rozjet...já to tam mám sešitý snad všude,kde to jde 😝 Když jsem se pak odvážila na to kouknout zrcátkem,tak jsem se zhrozila...teď to vypadá líp,že jizvy už jsou dobře zhojený,ale ten pocit je stejný 😝

collette
23. črc 2010

@marhulinka hele, a nezůstal Ti tam steh? To se taky občas stane. Ať to doky zkoukne jiščó adín raz 😉 Já si pamatuju, že než všechny vypadaly, tak to píchalo jak mrcha ☹ Já naštěstí vidím jen jizvu ke konečníku, všechno ostatní je hezky schováno uvnitř 😝 Jo, a díky bohu za sny 😀 díky nim jsem se toho půl roku nezbláznila 😀 😀 😀

včera večer jsem to dostala - já teď dámy menstruuju po 3 nedělích 🙄 A musím říct, že když menstruuju, tak ta jizva docela bolí ☹

marhulinka
23. črc 2010

@collette uvidíme až půjdu zase k dokymu...Joooo sny mě taky drží při životě 😀 😀 😀
Nojo zatím co jsem slyšela,tak jizvy jsou cítit většinou už celý život-při mršce,při změně počasí... 😝

janulazaynab
23. črc 2010

@collette - tak jizva je fakt pevná! Nahmatám si ji raz dva, nedívala jsem se na ni přes zrcátko, stačí mi jen po ni přejet prstem.. 🙄

janulazaynab
23. črc 2010

@marhulinka - u nás nebyl sex nikdy moc častý, ale teď je to úplně na bodu mrazu.. Nedávno jsme to zkoušeli a manžel chudák hned vyvrcholil, tak jsem měla měsíc strach, že jsem těhotná - ne, že nych nechtěla, ale přeci jen bych ještě rok počkala 🙂 Jinak k té menstruaci - devět měsíců jsem si libovala bez ní, pak jsem ji měla skoro celé šestinedělí v kuse, aby mi to nebylo líto a teď je to tak všelijak, že nevím kdy a kde k ní zas dojde. Navíc ji mám úplně jinou - původně byla po čtyři dny a teď to bolí jak sviňa a mám to déle! Jizva mně sem tam pěkně táhne, mrcha, ale v jakou dobu (při změně počasí atd.) jsem fakt nezkoumala..

collette
26. črc 2010

kuwa, kuwa, kuwa ☹ Tak to prostě nemůže být v pohodě a konec a zvonec 🙄 Něco se mi nezdálo na té jizvě po stomii, tak jsem si dneska zajela na Vinohrady. Výsledek? 25. října nastupuju do nemocnice - mám kýlu v jizvě ☹ Takže to bude v uplynulém roce třetí operace. Holky, já chci vrátit čas a chci CÍSAŘE!!!

marhulinka
26. črc 2010

@janulazaynab u nás byl sexík skoro na denním pořádku,takže docela teď je to mazec,ikdyž ono to tak nějak bereme oba zatím sportovně...hold se to zatím nedá,tak nedá no.
Já ms nemám,tak nemohu posoudit,snad se pak z ní nezblázním brrrrrrr 😝

@collette no tak to je mazec,když se to sere,tak se to sere!!! Tu poslední větu si taky říkávám....naposledy včera,jak je změna počasí,tak mě může bolestí upadnout prdel 😠

janulazaynab
26. črc 2010

@marhulinka - máš správného manžela, že to tolik neřeší 😉

marhulinka
26. črc 2010

@janulazaynab no on se mnou chodí k dokymu,takže ví,že to není jen tak jednoduchý,sám si to vyzkoušel,že to prostě nejde...navíc mi nechce ubližovat...Já to dvakrát prostě chtěla vydržet,bylo to strašný,tekly mi slzy,ale zuby jsem měla zaťatý,jenže on to pak poznal a řekl,že už nikdy...Teď byl chvíli půst a asi to zase zkusíme,ikdyž mě teda bolí jizvy i jen na dotek,tak nevim nevim ☹ Jsme oba naštvaný,že to takhle dopadlo,jen kvůli blbé doktorce,která měla asi debilní den a tak se vyřádila 😝

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - už jsi domluvená, kdy půjdeš na plastiku?

marhulinka
27. črc 2010

Ahojky
@janulazaynab na plastiku půjdu až přestanu úplně kojit...doky doporučuje po tom půl roce jít,dokud je to ještě takové "čerstvé"

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - nejlepší je kojit co nejdéle, pokud to jde. My jsme museli přejít na UM po čtyřech a půl měsících ☹ Mikulík nechtěl přibývat na váze, dokonce spíš naopak..

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab jj jenže ono se tahle plastika musí taky udělat do nějaké doby,je to lepší...no a já už teď Kubu přikrmuju mlíčkem,svého mám hodně,ale už je slabší,tak mu to nestačí...tak si myslím,že nám to pak nakonec vyjde akorát.

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - to držím palce, u nás asi budem muset zatnout zuby a počkat na další porod 🙄 😀

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab když já další porod mám císařem 😀 takže bych už nadosmrti byla asi bez sexu 😀

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - jak to, že císařem?

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab měla jsem tenhle porod uzavřený jako rizikový,takže další porod mám všude psaný,že musí být císařem.

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - rizikový, jak to? Kubík měl nějaké problémy?

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab naštěstí Kuba byl v pořádku,já jsem pak měla problémy,to velké porodní zranění a velkou ztrátu krve,takže další porod přirozeně by si prý už žádný doky nelajsknul...

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - aspoň se nemusíš nervovat, že budeš mít bolesti při normálním porodu 😝 Kolik dětí plánujete?

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab chtěli bysme dětičky dvě,mno nejlépe páreček 😀

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab mezi dětičkama věkový rozdíl tak ty tři roky...tak uvidíme,jak to půjde...
kolipak dětiček plánujete vy?

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - Pavel chtěl po roce, ale to jsem mu hned řekla, že je blázen! Rodičovskou mám na tři roky, tak počítám, že někdy před koncem by bylo dobré jít na mateřskou, pokud by se poštěstilo. Minulý měsíc jsem byla ve stresu, že jsem těhotná - po dlouhé době jsme to zkoušeli a když to bylo po dlouhé době, Pavel to nestihnul a bylo zaděláno. HA neberu, když skoro nesexujeme a zrovna to vycházelo na plodné dny.. Představa, že bych měla další úplně malé miminko byla na palici - druhým rokem bydlíme v maličké dědince přes 100km od celé naší rodiny, takže jsem na malého sama. Pavel dělá skoro pořád přesčasy v práci na autech a když dojde domů, dělá kolem něj - koupili jsme starší dům. Jsem ráda, když přijde na 19.30, kdy koupeme.. Máte vybrané jména pro další děti?

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab taky budu mít rodičák na tři a tak plánuju,že fajn by bylo,kdyby to vyšlo a ke konci bych šla na mateřskou 😵
Já právě si taky neumím představit mít dětičky třeba po roce a něco po sobě...myslím,že Kuba je a bude dost živé dítě,takže budu mít co dělat 😀
Kdyby další mimčo byla holčička,tak bychom chtěli Terezku,no a kdyby kluk,tak nejsmíš Michal... 😉 Jaké vy??

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - Pavel chtěl holku Alenku, ale mně se to nelíbí. Pořád to omílá dokola, až se mi to fakt zhnusilo 🙄 Já chtěla Magdalénku, ale oba jsme se shodli na Marušce, ale po scéně, kterou Pavel udělal, když jsem psala jména do porodnice, jsem mu tu Alenku napsala.. Naštěstí to byl Mikulášek 😝 😉 Na dalším klukovi jsme se shodli, že by mohl být Antonín - Mikulášek a Toníček 😵 Kdo ví, co si ale zase Pavel vymyslí 😠 😅 🤐 😀

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab Alenku bych taky nedala,Magdalénka je hezký 😉 Maruška taky...Jéé a Toníček taky 😉 My máme dlouhé příjmení,takže jsme třeba chtěli Kristýnku,ale to by bylo za trest...

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - my máme docela krátké Gajda, Gajdová, tak si můžem dovolit jakékoli. Počkej, Pavel furt mele Alenka, Alenka a druhá prý bude Alička!!! 😠 Jak to slyším, tak mně omývají 🙄 😀

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab nojo to si můžete dovolit cokoli 😉 Tak mu ty jména nějak zoškliv ať ho to přejde 😀 My naštěstí se jmény se shodli...já to udělala tak,ať si vybere klučičí jméno a já že holčičí 😵

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - u nás je to naopak - Pavel dává jméno holce a druhému dítěti, já klukovi a prvnímu dítěti.. Snad ho nenapadne něco horšího, i když s tou Alenkou jsem tak nějak smířená, i když mi to přes hubu fakt nejde.. Bereš nějakou HA?

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab brala jsem,teď už žádnou neberu,protože to stejně neděláme 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru