Příprava na porod - Aniball, masáž hráze, homeopatika, maliník, lněné semínko

macekzmalacek
25. zář 2017

Milé maminky, můj termín se již blíží a čím víc čtu, tím víc se začínám bát, že jsem absolutně zatím nepřipravená..
Je toho nějak moc, co vše může údajně usnadnit porod.. tak by mě zajímaly zkušenosti ostatních maminek.. co z toho je nejlepší podle vás? nebo jste praktikovali vše?
- aniball - skutečně pomohl nebo je to jen reklamní trik?
- masáž hráze - pomáhá? je nutný spešl olej nebo stačí třeba bio kokosový olej? v čem je spešl olej lepší? jak často masírovat, kdy začít?
- homeopatiky - užívala některá z vás? jaká?
- maliník - pily jste? jak často? čistý maliník nebo spíš nějakou směs? kdy jste s pitím začaly?
- lněné semínko - zabírá? v jaké formě? rozkousat? rozemlet a přidávat do všeho? zalít studenou / horkou vodou a vypít sliz? sliz vč. semínek? kolik toho lněného semínka? kdy začít?
Děkuju.

martinakosnerova
25. zář 2017

Aniball jsem pouzivala a samotny porod trval 5 minut a bez zraneni. Dala jsem ho segre a rodila 10 minut,taky bez zraneni. Predchozi dva porody trvaly dlouho a s nastrihnutim hraze. Takze za me je to vec k nezaplaceni. Ostatni nevim.. preju pohodovy rychly porod 🙂

krachken
25. zář 2017

Ahoj, nepraktikovala jsem nic z toho a porodila jsem bez nástřihu a zranění. Chtěla jsem pít maliník, ale než jsem se k tomu dokopala..... 😀 Ale každá jsme jiná a každý porod je unikátní,myslím že nic z uvedeného ti nemůže ublížit (možná jen s tím Aniballem trochu opatrně), takže jestli se budeš cítit líp a připraveněji, tak směle do toho 🙂

vemira
25. zář 2017

Cvičila jsem s Aniballem, dostala jsem se na 28 cm (víc jsem nestihla, rodili jsme dříve), pila jsem maliník, jedla lněné semínko. Porod byl vyvolávaný, celkově trval 7 hodin. Malá byla drobeček 2700 g 46 cm a stejně jsem ji tlačila 2 hodiny a s nástřihem, ale bez jakéhokoliv vnitřního šití. Po porodu mi doktorka řekla, že kdyby měla malá 3 kg a více tak ji neporodím vůbec, že mám pevné poševní svaly. Může to být i dědičné nebo u žen které hodně zpevňují pánevní dno (např. aerobic). Takže jak psala maminka výše, každá jsme jiná a každý porod je unikátní, bohužel na to člověk přijde až se začne rodit, ale určitě je to i o vhodné poloze, psychické pohodě a soukromí při porodu.
Kamarádka porodila dítko 4100 g bez poranění 🙂

mariti
25. zář 2017

ahoj. pokud vím, začíná se od 36.tt, takže to máš akorát. anibal jsem po konzultaci s fyzioterapeutkou zavrhla, jinak vše. masáž hráze - koupila jsem si special olejíček, anebo možná dostala od kamarádky, už nevím. najdi si na netu návod, rozhodně to není jen o namazání a hlazení se. Pokud to má mít efekt, tak to máš skutečně cítit, a není to nic extra příjemného. Ale stejně asi nejvíc dělá genetická dispozice, co se týče pružnosti kůže. Maliník - čistý, denně hrnek až dva, ty poslední 4 týdny. Lněné semínko jsem svařila a pila ten sliz, ale byl to fakt hnus, ještě teď jsem se otřásla, jak jsem si vzpomněla. Anebo myslím může být nadrcený, třeba v jogurtu. Jde o to, že když sníš celá semínka, tak ta projdou trávicím traktem a nic se nestane. Ten sliz má obalit miminko, takže vyklouzne samo. Aje to osvědčené, dává se to i kobylám 🙂 to jen perlička na závěr. Brala jsem to tak, že cokoli můžu zlepšit na svém porodu, tak mi to za to stojí. Bohužel nevím, co mělo jaký efekt. Jo, a byla jsem bez nástřihu s dvěma pidi stehama, takže dobrý.
https://mkczasmodrykonik.vshcdn.net/img/photobl...

galatea_a
25. zář 2017

@mariti Ten názor fyzioterapeutky na aniball mě zajímá. Co ti k tomu říkala? Já všude čtu spíš kladné reference, ale moc se mi to nezdá, že by to nemělo žádné zápory ...

mariti
25. zář 2017

Asi takhle - je to nepřirozené a nevyzkoušené v tom smyslu, že se to dělá 10 nebo maximálně 20 let (tipuju). Prostě, ačkoli Ti výrobci tvrdí, že to má jen pozitivní účinky, nikdo to s určitostí neví. Teprve až zestárne generace, která to používala, uvidí se. Jde hlavně o riziko inkontinence v pozdějším věku. Já vím, je to názor proti názoru. Ale já této své fyzio - fakt hodně věřím, nejen jako odbornici na špičkové úrovni, ale i jako moudrému člověku, který bere člověka jako celek a ne jen jako součet orgánů. A poslední argument - porod trvá v řádu hodin, takže trénovat na to týdny jde proti přírodě. Mnohem důležitější je dát svému tělu čas, což pro mě osobně znamenalo mít svou porodní asistentku a do porodnice přijet až na poslední chvíli, samozřejmě za použití minima zásahů. Chce to něco si nastudovat třeba o vlivu různých poloh na porod, tlumení bolesti pomocí vody atd. A navíc - jde taky o to, že to svalstvo "dole" je trochu jiné než třeba sval na paži, který se natáhne a pak smrští. Tady když se to natáhne moc, tak už to zpátky nejde. Takže asi tak. Měla jsem velké dilema, zda do toho jít, ale nakonec jsem dala na svou intuici.

https://mkczasmodrykonik.vshcdn.net/img/photobl...

verinikki
25. zář 2017

Momentálně cvičím s epi no - to samé jako anibal a už jen z logiky věci musí pomoci proti nástřihu - minulý porod byl pro mne horor pouze díky nástřihu a následnému hojení, takže se tomu chci vyhnout jak čert kříži. Bez nástřihu bych byla dole do tří dnů ok, takto jsem měla problémy půl roku...
Co jsem řešila s kámoškou na gyndě a přečetla o fyziologii, tak jednak je dobré postupné roztahování, jelikož jde o cvičení - elastická vlákna se postupně prodlužují a pak se také postupně po porodu vrací zpátky. Při netrénování dojde vlastně při porodu často k prudkému roztáhnutí a u většiny k tvorbě pajizévek-vlastně takových vnitřních ministrií nebo rovnou poranění, na které jsou potřeba stehy.
No a selsky, když prostě nacvičíš třeba 30 cm a hlavička má pak obvod 33, tak jsi na tom rozhodně lépe, než když na začátku máš pocit že praskneš u 15 cm. Takže já teda cvičím a věřím, jinak zbytek tedy nevím. Minule jsem pila maliník - čistý, přidávala lněné semínko (drcené, jinak je k ničemu, tělo to nezpracuje) a možná by samotný porod byl horší, ale kdo ví?🙂 Jinak masáž hráze stejně jako dle mého natírání břicha je určitě účinné, ale je jedno, jaký olejík používáš...dle mého je důležitá pouze pravidelnost. Tak tak🙂

galatea_a
25. zář 2017

@mariti Díky za informace! 🙂

kifi
25. zář 2017

Holky, to lnene seminko, v jake podobe ho tedy jite a musi se od nejake doby (jako napr.to piti maliniku) nebo muzu uz ted, v sestem mesici? Dekuju za typy 😉

verinikki
25. zář 2017

@kifi
Dle rady z kurzu v porodnici od 38 týdně 1 lžíce drcených denně - do čehokoliv.

andelka
25. zář 2017

Tak já všechno kromě homeopatie. Všechno tuším od 36 tt. Kdybych rodila potřetí tak opět do toho jdu.

odula
25. zář 2017

Me urcite pomohl aniball. Ani ne tak ze bych nacvicils nejak moc cm nebo neco takovyho,spis jsem to flakala. S cim mi to pomohlo obrovsky bylo ale uvedomit si jak se spravne uvolnit - jak zrelaxovat dno abych hlavicce nebranila - A ackoliv jsem myslela ze treti porod bude po druhem (2x natrzena) masakr,bylo to jenom s minimalnim poraneni. Imho ma a. smysl prave v tomhle.

darinaka
25. zář 2017

Za mě Aniball určitě, v lednu jsem porodila chlapečka v velkou hlavičkou(37cm) bez nástřihu. Při cvičení jsem se dostala na 32cm. Ale určitě se snažit to dotáhnout alespoň na 30cm, tak mi to říkala lékařka u porodu. Maliník jsem také pila a lněné semínko rovnež. U lněného semínka jsem jej rozdrtila, povařila a ten sliz vypila, ovšem dobrota to není. V jogurtu si ho umím představit. Dle porodní asistentky jsem měla rychlý porod, na prvorodičku.

dominikaromanova
25. zář 2017

@macekzmalacek,

Lněné semínko(rozdrcené, pokud nechceš kousat) si přidávej kávovou lžičku denně do snídaně např, jogurt, ovesná kaše atd.. Mi byl doporučeno od 34 tt., miminko půjde krásně ven, bude lépe klouzat. Co se týče ostatních jako je masáž hráze nebo aniball, má to napomáhat, aby Ti nenastříkávali hráz, ale spousta lékařů tvrdí, že to je na ……
Vytlačení prcka je to poslední, jen se párkrát zatlačí dle pokynů lékaře nebo porodní asistentky. Ale jak dlouho bude trvat porod celkově má každá žena nastaveno jinak. Ničeho se neboj. Přeji rychlý a bezproblémový porod.

pucmelinka
25. zář 2017

Ja tyden pila malinik,dvakrat cvicila s aniballem,vic jsem nestihla,rodila jsem 36+6...bez nastrihu,par kosmetickych stehu (ani ne dve hodky po porodu jsem sedela u snidane)...cely porod trval dohromady 4 hodiny,malej byl na 3-4 kontrakce venku...hraz mi rozmasiroval dr.primo na sale pred samotnym porodem...

mariti
25. zář 2017

A co se týče homeopatie, tak se doporučuje Arnica, nevím, zda i v průběhu porodu, ale určitě po porodu. Co se týká v průběhu porodu, tam b y asi záleželo hodně na psychice rodící ženy, ale zase takový odborník na homeo nejsem, abych Ti řekla konkrétně které na co.

mikelis
25. zář 2017

Ohledne tech homeopatik jsou dobre clanky k tomu na www.svethomeopatie.cz S Arnicou se zacina od 36.tt, ve 38.tt se pridava Actae racemosa. Melo by to pomoci pripravit a zmekcit porodni cesty, arnica ma vliv na hojeni po porodu. K samotnemu porodu se chysta mix homeopatik rozpustenych ve vode. Malinik pit od 36.tt. Masaz hraze specialnim olejickem treba znacky Saloos. Slozeni ma vliv na zmekceni tkane. Ja osobne tohle ale flakala. A s Aniballem jsem cvicila jen 3x. Nebyl na to klid, ale aspon me to uklidnilo, ze vim, jak tlacit. U porodu jsem se sice dost potrhala, ale ani ne tolik hraz jako nahore mezi malyma pyskama...a to se asi ovlivnit neda. Preju hodne stesti. A hlavne klid-me ho dodala knizka Hypnoporod. Vrele doporucuju.

pucmelinka
25. zář 2017

@mikelis mne prave to dole cely roztahoval a masiroval,prijemny to teda jako fakt nebylo...ale ucinny jo a to je hlavni...

8slunicko6
25. zář 2017

Cvičila jsem s aniballem ale stejně jsem pak měla císaře...Konzultovala jsem to s lékařkou (kamarádkou) Aniball určitě doporučuje-tím že budeš balonek používat, tak nic nezkazáš-inkontinenci v pozdějším věku to nezpůsobí, jelikož tímto cvičením posiluješ i svaly pánevního dna a pokud má žena inkontinenci tak by měla cvičit svaly pánevního dna...dokonce znám holčiny, které měly po prvním porodu inkontinenci a na druhý takto trénovaly a porodily krásně i bez inkontinence... Kromě toho-některé domorodé kultury používají ke cvičení před porodem malé tykve a tím se připravují na porod...a používají to již několik generací a nežádoucí účinky to nemá-spíše naopak😉...Lněné semínko se musí nadrtit...homeopatika jsem užívala Arnicu montanu-spíš mě pomohla po porodu, míň jsem krvácela...

luckylee
25. zář 2017

U aniballu je hlavni plus nacviceni dychani,prodychavani bolesti(kdyz se nafukuje uvnitr) a hlavne zjisteni jak tlacit.Na centimetry se vyser ...bez pardonu.Ja dala 25cm a to jsem jeste cvicila tak 6x celkem.😀
Masaz hraze klidne tim kokosakem je taky supr.
Malinik jsem pila od cca 38tt 3x denne a pak jsem si delala do velke termosky a popijela.Jeste i behem porodu.
Lnene seminko jsem nejedla,nemela jsem na to nervy a v homeo moc neficim.
Podstatna vec je duverovat telu a hlavne si nenechat zasahovat od koholi jineho.Udrzovat se v pocitu bezpeci a klidu.Vypnout mozek.Uvolnovat se pri kontrakcich a uvedomovat si ze cim horsi bolest,tim bliz jsi miminku.Pri kazde bolesti mysli na to jak se oteviras a miminko se blizi...
Jinak k aniballu jeste....dala jsem jen tech 25cm ale porodni cesty se vlivem hormonu roztahnou o dalsich cca 10cm.Syn mel obvod hlavy 35cm a ja mela nakonec jen 1 steh u mocove trubice a to jen kvuli rizenemu tlaceni.
Kdyz budes chtit vedet neco vic o prirozenem porodu nebo nejake detaily tak klidne napis zpravu.Hlavne klid.☺

blackhole
25. zář 2017

Já jsem měla vyvolávaný porod, nejdříve mi praskla voda, poté se nic moc nedělo a prcek se pak po lékařských zásazích narodil až za 48 hodin. Porodila jsem bez nástřihu a poranění a můj gynekolog si myslí, že mi k tomu pomohl právě Aniball (nacvičila jsem 31 cm, hlava měla 34,5 cm). Intimní život mám teď možná kvalitnější než před porodem, přítel říká, že pocitově je to stejné jako předtím, nic se neroztáhlo a ani jinak nezvětšilo 🙂

leymea
25. zář 2017

Asi to rekni takhle. Za me Aniball uplna kravina. Necvicila jsem a v pohode porodila bez nastrihu. Nejaka priprava na dychani a tlaceni? Vubec, to proste jde samo. Dychani je jednoduche (nadech, zadrzet dech a tlacit) a mimco se skoro tlaci samo, jen mu pomuzes a zatlacis jako na zachode 😉 pro me druha doba porodni byla krasna, zopakovala bych si to. Aniball mi gynekolozka nedoporucila, ale prej masaz hraze muzu. Masirovala jsem, nevim jestli spravne, ale snazila jsem se 😀 od 37tt, caj z maliniku jsem pila taky od 37tt jeden salek, vic jsem nedavala 😀 a lnene seminko jsem jedla asi od 38tt. Zalila jsem seminka varici vodou (vecer) a rano si to dala do jogurtu (udelal se tam sliz). Nevim jestli neco pomohlo, ale porod trval 5,5 hodiny od prasknuti vody (prvorodicka) z toho v bolestech 3,5 hodiny. Mela jsem krasny, zcela prirozeny a rychly porod 🙂 boli to hodne, ale zazitek neskutecnej 🙂 hod se do pohody a tes se 😉 ver, ze pak to bude lepsi a treba i rychly 😉 at uz s Aniballem nebo s malinikem 😉 mej na pameti, ze zenske telo je pripravene a stavene na porod, porodi kazda zenska i bez zadnych pomucek nebo cajicku, ale aspon pro ten pocit je to dobry 😀 preji bezbolestny a rychly porod 😉

macekzmalacek
autor
25. zář 2017

Dekuju vsem za rady.. neco z toho asi vyzkousim..muj hlavni problem je ale v hlave..nejak se prepnout na to, ze to bude fajn, ze ten vyslefek za to stoji..mam obecne problemy uvolnit se a vypnout mozek..

pucmelinka
26. zář 2017

@macekzmalacek den pred porodem na me padnul sileny strach...ja jsem si ohledne porodu nic nepripoustela,jsem bebicko,boli mi i nabery krve...

katkabarmich
26. zář 2017

Ahoj, já jsem neměla absolutně nic a třeba masáž hráze je podle mě blbost. Ale pokud si nejsi jistá tak prostě zkoušej všechno možný 🙂. Nejdůlěžitější je podle mě aby ses nebála říct co chceš přímo u porodu a nebyla ve stresu. Nezapoměň, že strach a stres je polovina bolesti 🙂

macekzmalacek
autor
27. zář 2017

@dominikaromanova : a v čem prosím Vás to semínko drtíte? jsem myslela, že to rozmixuju, ale tu trošku, kterou hodlám ten den spotřebovat, mi to můj mixér nevezme... děkuji

macekzmalacek
autor
27. zář 2017

@pucmelinka no to se právě taky bojím.. že když už teď mám hrůzu, tak jaká panika na mě asi padne cestou do porodnice.. ;)

pucmelinka
27. zář 2017

@macekzmalacek na me to padlo den pred porodem (rodila jsem spontanne predcasne),vecer to preslo a v noci jsem rodila...v ten moment uz jsem byla klidna...coz doted nechapu...jsem hysterka 🙂 a pri porodu jsem nejecela a moc zvukovych efektu ze me nevypadlo...ani sprostejch slov 😂

dominikaromanova
27. zář 2017

@macekzmalacek,

v hmoždíři, jestli nemáte, jde to i paličkou na maso, nebo rozemlet celý sáček a dát do skleničky.

vemira
28. zář 2017

@macekzmalacek V drogerii DM se dá koupit semínko už namleté. Nebo aspoň před 3 lety jsem si ho tam kupovala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru