První porod cs. Jak druhý?

nazka
31. srp 2019

Kdo z vás prosím rodil první dítě cs (a proč)? Druhý porod jste měly pak jak? Já první rodila cs kvůli preeklampsii, teď se mi prý vrátí a zase to tak bude. Já tyhle černý scénáře odmítám. Na druhou stranu se už asi moc nebráním cs, když už jednou břicho rozřezané mám...

suromana
31. srp 2019

Ahoj, první porod CS, přenášela jsem, vyvolávalo se a nic se nevyvolalo, CS pro nepostupující porod.
Teď bych ráda rodila normálně, jsem zatím jen 15tt, tak je to ještě daleko, no uvidíme, snad mě nebudou do ničeho tlačit.

nazka
autor
31. srp 2019

@suromana a jizva dobrá, neboli? Kontroluji Ti ji nějak?

keksikova1
31. srp 2019

Ahoj,já měla první vyvolávaný,v bolestech tři dny,nakonec sekce. Za 1.5 roku poté jsem porodila normálně. Stálo to rozhodně za to,ale za mě je teda císař jednodušší. Na jizvu se dívali každý měsíc,ale ultrazvuk ti toho stejně moc neřekne. Potíže stran jizvy jsem neměla. Preeklampsie se často opakuje,ale nemusí to tak být a v tvým případě bych neriskovala. Nicméně normální porod doporučuju každé,fakt to za to stojí.

hezz17
31. srp 2019

@keksikova1 na UZ se právě pozná hodně😀 síla jizvy, případná dehiscence.

jitushb
31. srp 2019

První porod akutní CS ve 34tt kvůli špatným ozvam a úniku plodové vody. Po třech letech druhý porod přirozeně ve 38tt, a byla to rychlovka, malá byla od přijmu za 3 hodinky venku. Před porodem jizvu pomocí utz zkoumali. Pro mě bylo jednoduší hojení po CS, ale taky jsem tehdy byla mladší a v ještě hodně dobré kondici. Po přirozeném jsem celé šestinedělí čekala až už mě konečně přestane spodek bolet. Ale zase to byl krásný zážitek 😁

keksikova1
31. srp 2019

@hezz17 dohadovat se nebudu,já mám znalost a zkušenost takovou ;)

hezz17
31. srp 2019

@keksikova1 no musí u toho přístroje sedět někdo, kdo to uvidí. To je základ úspěchu.

jezz1e
31. srp 2019

Sestra rodila první dítě císařem kvůli poloze KP, další dvě děti normálně (a v zahraničí ani nekontrolovali jizvu) a čtvrté znovu císařem. Kamarádka měla preeklampsii u druhého dítěte, třetí porodila normálně. Takže se nenech zbytečně vystresovat, důležité je, že to hlídaj 🙂

moxha
31. srp 2019

První porod cs v 39+3 pro nepostupujici porod. Ani po 36 hodinách,oxytocínovým testů ,2x Hamiltona a tabletách na vyvolání,byl nález stále stejný.Nyní mi dali v porodnici vybrat a já zvolila porod spontální.Zatím se ale nic neděje a to mám dnes termín porodu. ( Dnes 40+0).Takže kdovíjak to ve finále dopadne....

nazka
autor
31. srp 2019

@moxha uf, to sis užila. Držím palce, ať je to tentokrát lepší. Dali Ti na výběr při nástupu? Myslíš že to tak dělají všude?

moxha
31. srp 2019

Dali mi na výběr při první kontrole v porodnici u Apolináře v 38 týdnu.Jenže vím,jak mě po císaři bolelo břicho a nechce se mi tam trávit 5 dni

travnulee
31. srp 2019

@nazka známá první předčasný porod kvuli eklapsii, podruhé neměla, tak se tím nestresuj. Já první císař, první doba porodní byla otresna, tu druhou jsem ani nebyla schopná, každopádně akutni sc pro nepistupujici porod a pry jsem měla úzkou pánev ( malý měl tři kila).druhy porod po třech letech tak jsem prvni dobu porodní skoro nevnímala, druhá doba porodní byla horší a nakonec mi museli pomoc vexem (mimi ctyrkilove) ale nelituju, bylo to úžasné, jak jsem dostala hned miminko.

denca033
31. srp 2019

@nazka ahoj dva porody a oba cs. Syn nebyl otočeny u dcery jsem se. neotvirala. V listopadu mě čeká třetí cs

opeth
31. srp 2019

@nazka tyjo, ja u prvního měla preklampsii, slabou cukrovku, polohu KP s chteli po mě ať rodím normálně 😂😂😂 no vzhledem k těmto všem skutečnostem jsem odmítla a rodila CS. Doufam že u druhého by mohl proběhnout porod přirozeně, takze mne tato diskuze zajímá 🙂

suromana
31. srp 2019

@nazka
Na jizvu zatím nikdo moc nekoukal nebo ji aspoň nekomentoval. Nebolí mě.
Budu rodit 4 a 1/4 roku od CS, tak snad nic nehrozí. Po CS jsem se hojila dobře.

arevb
31. srp 2019

@denca033 jaké máš rozestupy císařů a jak se tváří doktoři na třetí? Já první císař akutní pro deflexni postavení hlavičky, druhý císař plánovány pro bolest jizvy. O třetím dítěti teda manžel nechce slyšet

asvobodova
31. srp 2019

První porod CS kvůli preeklampsii a druhý přirozeně.

nazka
autor
31. srp 2019

@asvobodova podruhé jsi ji neměla?

nazka
autor
31. srp 2019

@arevb mám dvě kamarádky, co mají 3 cs.. Jedná má děti 14,7 a teď a druhá 7, 5 a teď..

asvobodova
31. srp 2019

@nazka Neměla ☺.

patmouse
1. zář 2019

@nazka Ahoj. Ja prvni plnovanou sekci mela v zari 2016 kvuli spatne poloze plodu. Deuhe dite jsem mela termin v zari 2018,chtela jsem rodit vaginalne,nic tomu nebranilo. Ale porod se nijak nerozbihal a zacala jsem prenaset,takze opet planovana sekce...

svha
1. zář 2019

První porod cs kvůli preeklambsii, hellp syndromu, atd. Mám u sebe o porodu článek.
Druhý normálně, ale byl vyvolávaný kvůli odtoku plodové vody.

denca033
1. zář 2019

@arevb první cs 2012 druhý 2014 a teď třetí 2019. Jak se tváří doktor. V celku normálně. Jen Teda při každé kontrole kontrola jizvy. Kvůli prasknutí kdyby náhodou. Jinak nic. Žádné omezení nebo tak nemám. Jen už mám nárok na podvazani což taky udělám.

adenka84
1. zář 2019

@nazka ahoj ja rodila prvni dceru planovanou sekci.. a to diky nepomeru vuci panvi a plodu.. druhy porod ze stejneho duvodu planovane sekce.. i kdyz me gynekolog cele tehotenstvi sliboval prirozeny porod.. ale pri poslednim vysetreni v poradne rekl, ze to nelze, ze jsem prilis úzká, na porod nepripravena. Vyvolavani nepripadalo v uvahu. Pry by porod skoncil v lepsim pripade klestovym porodem v tom horsim akutni sekci.
Takze opet bez sance to alespon zkusit.
Vim, ze opakovana sekce ma sva pravidla. Ditko nesmi byt KP. Nesmi zena prenaset, porod se nesmi vyvolavat a ditko by nemelo mit vetsi odhad nez porodni vaha toho prvniho.

travnulee
1. zář 2019

@adenka84 to trošku nesouhlasím s těmi pravidli, u mě druhé dítě mělo o kilo větší váhu než první a nechali mě rodit...

adenka84
1. zář 2019

@travnulee to už je na rozhodnutí lékařů... každopádně tímhle se většina pracovišť řídí..

lennus
1. zář 2019

@nazka Doporučuju FB skupinku HBAC VBAC. Rodila jsem po sekci minor přirozeně a skupinka byla moc užitečná!

lucka662006
1. zář 2019

První císař pro konec pánevní, velký plod a úzká pánev rodičky. Druhý porod přirozený, mimi 3.8 kg. Sílu jizvy kontrolovali 2 x na posledních ultrazvucích a byla podle lékařů ok. Porody 21 měs. od sebe. Lékařům jsem sdělila, že bych chtěla rodit přirozeně, pokud to jizva umožňuje. Chtěla jsem zažít přirozený porod a podařilo se, dodnes mám z toho dobrý pocit. Potíže s jizvou nebyly.

lucka662006
1. zář 2019

@adenka84 První dítě odhad 3 kg, druhé odhad 3 400 g, rodila jsem přirozeně, chtěla jsem to. Zkontrolovali jen jizvu, odhad o 400 g větší nevadil.

nazka
autor
1. zář 2019

@lennus děkuji, ale já fb nemám..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru