Půl roku po císaři je jizva pořád vidět, je dlouhá

janab78
9. únor 2010

Ahojte, Jsem půl roku po císaři a jizva stále nic moc. Pořád je vidět, zdá se mi i dlouhá a tvrdá pod jizvou. Nemáte někdo v albíčku vyfocený jizvičky třeba těsně po porodu, a pak někdy později, aby to povzbudilo i ostatní, že jizva zmizí, krásně se zahojí a břicho splaskne? 😀

valentovasasa
19. únor 2010

koukám, že ty je máš tak po šesti a více letech... Uvidíme jestli se za šest let bude manža cítit na další, přeci jen musím brát ohled na něj

evinka001
19. únor 2010

valentovasasa, vždycky mi to vyšlo po pěti letech, neplánovaně 😉

zdenkazdenula
7. bře 2010

To by mě také zajíalo, jak ty jizvičky vypadají u ostatních. Nemáte to některá v albíčku? Dobré by bylo vidět i ty skoro neviditelné, abych se měla na co těšit. Až se naučím vkládat fotky a dělat albíčko, tak dám též.

velrybous
12. čer 2011

@zdenkazdenula já ji mám v albu, teď po 7m ji vyfotím pro porovnání, ale řekla bych, že je stejná na jedné straně více vystouplá, červená..měla bych si ji mazat sádlem, ale nějak není moc čas..☹ budu muset, snad to pomůže 🙂

anetka1701
12. čer 2011

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/... 7 tejdnů po porodu... jsem docela spokojená :o)

johanka111
13. čer 2011

velrybous-mne ta tvoje jizva zda dobra. Nemas vubec zadny previs nad jizvou.To ja bohuzel mam, i kdyz jsem spis hubenjsi.Nechapu.Mam ji trochu vys. Ta barva jizvy se da odstranit cevnim laserem. Ja na tom byla a vybledla hned.

anetka1701-se nedivim 😉

velrybous
22. čer 2011

@johanka111 ahojda, já si myslím, že je keloidní.. dala jsem si do alba fotky jak to vypadá teď po 7.m. Fakt to vybledlo? to chce jít asi co nejřív, že?

kalo
22. čer 2011

Mě by zajímalo, jaká je jizva po druhém císaři...Jestli fiknou na tom samém místě?????

momonka
23. čer 2011

@kalo ano, fiknou na tom samém místě a já po dvou letech ji mám hezkou, ani není moc vidět, a to ji mám celkem velkou, jelikož první byl rychlý, akutní.

johanka111
27. čer 2011

velrybous- jizvu bych resila asi az po druhým,ale jinak tím cévním laserem se svaří cévky v jizvě a ona ztratí barvu. Ta tvoje jizva je spíš asi hypertrofická než keloid a tím odbarvením by se ti hodně zlepšila co se týče barvy. Dělá se to většinou na 2x. Můžeš jít na ten laser asi kdykoliv, nemusí to být co nejdřív. Mně tím dělali i starou keloidní jizvu.

velrybous
28. čer 2011

@johanka111 pokud to není až moc nákladné, tak to budu řešit už teď, kdo ví jestli nějaké druhé bude..
horší je, že mě bolí, ani mi tak nevadí to jak vypadá..není to každý den, ale občas ji cítím, hlavně když mám něco upnutého..a děkuju za info.

apollo11
28. čer 2011

Ahoj, vidím, že se bavíte o keloidní jizvě - já ji mám taky. Nevadí mi ani tak esteticky, jako spíš pocitově, dře mě v bokových kalhotech a prostě je děsně nepříjemná.. Druhé bych chtěla rodit normálně, ale to se dá těžko předvídat ☹ Nevíte kolik ta "oprava" tak stojí? @johanka111

johanka111
28. čer 2011

velrabous, apollo11- ja byla na tom cevnim jen 1x a myslim, ze jsem platila neco kolem 1000kc.Mela jsem jit jeste jednou na ten cevni, ale uz jsem nesla, protoze mi to hned vybledlo. Takze si myslim tak ty 2000tis max za ten cevni komplet. Coz neni moc, pokud to psychicky pomuze.
Jinak tu jizvu mas fakt peknou. Az bude bleda, tak nepujde skoro videt.me stve, ze mi pres jizvu jakoby visi trochu brisko. Mam ji presne v tom ohybu bricha a tim je to hodne videt-ten prechod. Trosku zavidim. ☹

velrybous
28. čer 2011

@johanka111 no kdybych šla jednou nebo 2x, tak by to šlo...přesně tak..
mě to taky viselo, ale je to lepší teď..břicho mám hodně povolené a vůbec není se čím chlubit, když sedím, tak mi ten faldík jde nejen přes jizvu 🙂 ještě jsem nezačala cvičit po porodu..

kalo
28. čer 2011

Holky, taky jsem chodila k DR. na laser, asi 5 návštěv a platila sem 500,.-Kč (cena opět jak kde). Hned potom jsem používala Contratubex...ale doporučovala bych spíš opačně tj. prvně mast a pak chodit na laser. Chtěla jsem všechno hned, ale jizva se mi "zmizela" až tak 2 roky po porodu, takže mějte trpělivost 😉
Cvičit na břicho jsem začala až 7 měsíců po porodu a fakt, že o takovém plochém břichu se mi před těhotenstvím asi nesnilo 🙂 Jenže teď bude všechno znovu...čeká mě druhý císař 😅

johanka111
28. čer 2011

kalo- to jsi byla zrejme na biostimulacnim laseru, coz je neco uplne jineho. Podporuje to vlastni hojeni. Ten cevni je jen na to odbarveni coz ale dooost pomuze. Masticka contractubex je dobra, ale pri hypertrofickych cervenych jizvach to asi jen tak samo nepomuze. 😒
Muzes mi napsat, jak jsi cvicila a dosahla super bricha? Taky jsi mela bricho pred cvicenim previsle a povolene? Diky moc 😉

apollo11
28. čer 2011

@johanka111 aha, takže to je jen zákrok na zesvětlení?
@kalo a nevíš, zda ten laser pomůže i na keloidní/hypertrofickou, vystouplou jizvu? a ta cena je celková? kde se to provádí? O zesvětlení mi tolik ani nejde a převis nemám vůbec, jen hodně plastickou jizvu, která mi vadí při dotyku oblečení. Contractubex jsem začala používat až teď, blbec, asi pozdě.

kalo
29. čer 2011

@apollo11 tak to ti nepovím přesně...ale vzpomínám, že doktor tenkrát říkal, že ten laser zabrání dalšímu narůstání té tkáně do výšky...Když už ta jizva keloidní je, tak to nevím, jestli ji trochu "opraví". Já měla půlku trošku zvednutou a fakt, že se to úplně vyžehlilo a vybělilo 🙂 (ale jak říkám, výsledek byl super až do 2 roku po porodu)

apollo11
29. čer 2011

@kalo Díky. Zkusím se na to ještě pozeptat dr., jestli by to mělo smysl 😉

kalo
29. čer 2011

@apollo11 Nebo jestli se chystáte mít ještě jednoho prcka? Třeba po druhém porodu bude lepší.. 😉

apollo11
29. čer 2011

@kalo No asi za pár let, teď neplánujeme 🙂 ale doufám, že by byl normální porod. V případě císaře bych o jizvu pečovala hned od začátku, trochu jsem to flákala a možná se dalo zabránit tomu zbytnění. Ale zas jsem četla, že dispozice ke keloidům je trošku daná, tak těžko říct.

lubarda
23. únor 2017

Na keloidni jizvu zkuste tejpovani.
http://udelejtesisami.blogspot.com/2017/02/tejp...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru