Rodili jste 4 - krát císařem?

enell
18. srp 2007

ahojky, najde se nějaká mamina která rodila čtyřikrát císařem? Chtěla bych ještě jedno mimčo, ale mám docela strach.

enell
autor
19. srp 2007

mě kojení taky ze začátku nikdy nešlo, v porodnici jsem děti přikládala každou hodinu. Byl to docela stres, ale jakmile jsem byla doma, tak to šlo dobře. Nejstarší byl kojený 18 měsíců, prostřední 14 měs. a malá 12měs. u té by to šlo ještě déle, ale ona už nechtěla

malena
19. srp 2007

ahojte, moja sesternicka rodila cisarskym porodom 3x, dve dievcata ma hned po roku a tretieho chlapca tusim po 10 rokoch. Nejako konkretne som sa nevypytovala, ale je v poriadku. 🙂

mirka5
22. srp 2007

Ahojte,
az ma mrazi ked tu citam tieto prispevky a zazitky. Ja som mala tiez CR akutny kvoli malemu v 38 tt. Mali sme zle prietoky a zacal sa mi dusit chudacik. Bola a som rada, ze to dopadlo ako to dopadlo. Neviem porovnat normalny porod a CR kedze to bolo prve babo. Bolest bola velika len ten prvy den a potom to uz bolo znesitelnesie, aj ked som jazvu este dlho citila. Vcelku som aj rada ze to bolo bez namahy, lebo som sa obavala ze sa budem trapit 12 hod. ako moja mama. A kedze som mala spinalku videla som vsetko ako sa okolo mna deje a aj malickeho mi hned ukazali, aj ked mi ho neprilozili az na druhy den rano, co ma vcelku mrzi. Tiez sme mali problemy s kojenim lebo mal len 2320 g a vobec nevedel sat. Priniesli mi ho na kojenie len 3x a potom som musela chodit za nim sama lebo bol v inkubatore a po tom CR to nebolo bohvieco behat na Kramaroch hore - dole schodami. 😢

jejke
23. srp 2007

Ahojte, baby, vsetka cest tym co chcu aj stvrty cisarak, tusim uz treti je riskantny ale obdivujem ...uprimne
U nas tusim potretom podvazuju automaticky, takze je to zvlastne ako ma niekto aj stvrty...no divim sa...
Ja sa nejdem opakovat, mala som rupturu maternice a uz som o tom pisala...
Tu su anjeliky ktore sa po takychto rupturach nepodarilo vzdy zachranit....
Placem ked to vidim,
mali sme velke stastie

http://www.geocities.com/miasmommy_99/miasfrien...

bielanevesta
24. srp 2007

Ahoj. Tak my mám etiež za sebou porod cisárskym. Bolo to z dovodu nepostupujúceho porodu a nakoniec aj veľkosti miminka. Natálka mala viac ako 4 kg. Ale ďaľšie mimí by som určite chcela. ako to je s tým ďaľším otehotnením? Je to "Rodiť za dva roky?" alebo "Otehotnieť za dva roky?" 😕

jarus1
24. srp 2007

Ahojte, rada by som pridala svoju skúsenosť s CR. Prvý pôrod bol úplná katastrofa, malý mal 4150 g a ja malá útla žienka 160cm. Druhé tehotenstvo po 7 rokoch a k tomu malá len sedela a sedela a pred obavami, že bude tiež taká veľká sme sa rozhodli pre plánovaný CR. Samozrejme ak porovnám oba pôrody už po.., tak normálny je taký, že sa po párhodinách môžete hýbať hoci s bolavou cickou, ale predsa. Po CR ste jeden celý deň vycievkované, bez možnosti pohybu a v bolestiach, hoci vám podávajú antibiotiká. Ale tiež hoci až po párdňoch ste schopná pohybu. Horšie sú prvé chvíle na kojenie bábätka. Ak porovnám oba pôrody a ešte by som jeden chcela, ak by moje dieťaťko malo viac gramov, rozhodla by som sa opäť pre CR. Keď som sa po 6 dňoch vrátila domov, bola som bez bolestí a vôbec som necítila, že som po pôrode.

fidell
30. srp 2007

Ahojťe chcela som sa opýtať budem mat KP o 3 týždne mohol by niekto napísať,ake to je dakujem

marcax
12. zář 2007

Ahoj, moje kamarádka má 4 děti, všechny porody byly CŘ.Věk dětí: 15,13,10,2 roky. 😉 Poslední porod byl bez komplikací v dokončeném 38. tt.V těhotenství nemusela ležet v nemocnici.

jejke
13. zář 2007

V USA maju zeny bezne aj pat deti cisarskym rezom..Nechapem ako 🙄

marcax
13. zář 2007

jejke, automaticky nepodvazují ani po čtvrtém CŘ.Jen se souhlasem pacientky.

bielanevesta
13. zář 2007

Tak už viem ako to je. Otehotnie´t by som nemala aspoň rok a ak budem rodi´t do 2 rokov od cis. tak aj druhý porod bude CR. A ak viac ako za 2 roky tak možem rodiť aj normálne.Samozrejme ak nebudú koplikácie 🙂

jejke
14. zář 2007

Marcax, no ano mas pravdu, ale po vysvetleni rizik dalsich tehotenstiev, nie je vela zien ktore by sa chceli dobrovolne zahravat so zivotom(stvrte tehotenstvo po troch cisarskych je povazovane za extremne rizikove)

Inac poznam aj pripad, kedy doktor dal podpisat suhlas na sterilizaciu az potom ako ju spravil, teda presvedcil pacientku, ze inac nemohol, po tretom cisarskom sa to bezne robi a ona mu to "zhltla" a podpisala so spatnou platnostou...

Bielanevesta, NIKDY nie je uplne bezpecne rodit po cisarskom vaginalne, u niekoho je riziko do dvoch rokov, u niekoho aj po piatich rokoch,je to velmi individualne.

anickam.
19. zář 2007

Ahoj,můj první porod byl CŘ na 27 týdnu a hned na to jsem otěhotněla za půl roku, no není mi dvakrám nejlíp, ale už mám jen 14 dnů do porodu, tak jsem se chtěla zeptat jestly jsou nějaká ryzika že by se něco kvůli tomu pokazilo? 😕 😅 Přece jenom jste tady asi zkušenější jak tak vidim! 🙂 Tak předem moc dík 😀

doriska
19. zář 2007

Ahoj Aničko,
já jsem to kdysi probírala s mojí lékařkou. Jsem také po císařském řezu a na další těhotenství jsem spěchala, protože miminko mi týden po narození zemřelo. Dr, tehdy říkala, že doporučení je rok přestávka ve snažení, ale když se jizva hojila dobře a nebyly komplikace, že by mělo stačit i 6 měsíců. Hned ale dodala, že pokud by se podařilo po tak krátké době, určitě by to viděla na další císařský řez. K ruptuře dělohy prý totiž dochází hlavně při kontrakcích dělohy, když je další porod přirozený. Takže ten CŘ je spíš pro jistotu, aby se předešlo komplikacím. Mimochodem, divím se, že tě ještě nezavřeli do nemocnice, když už jsi ve 38tt? Tvůj lékař to vidí na přirozený porod v termínu?

jejke
25. zář 2007

Doriska, to vazne?to mi je hrozne luto 😢
prave som dostala depku z toho ako som citala ako jednej babe zomrelo dietatko pocas ruptury maternice a
teraz este toto, co pises Ty 😢

Ja som tu uz v temach o cisarakoch popisala ako maternica moze prasknut aj bez toho aby zacali kontrakcie ale casto praskne prave pri nich...
ako mne
preto je vaginalny porod po cisarskom nebezpecny
(a to aj po niekolkorocnom odstupe)
Ja som mala rupturu so stastnym koncom
ale casto to stastne neskonci
preto je bezpecnejsie sa na druhu sekciu objednat pekne aspon tyzden pred terminom 😉

Je mi fakt luto a neviem ako ti pomoct
Tak len prajem aby sa druhe babo podarilo a drzim prsteky a modlim sa za Teba

😉 ahojky

krista
25. bře 2009

kleris26 • 2d • Včera ve 20:29
Dobrý večer, maminky, zajímalo by mne, zda jste některá rodila více než jednou císařským řezem? Jaké to bylo, co vám radili doktoři, jestli jste měly strach, jak bude celé těhotenství probíhat? Já jsem po dvou sekcích a ještě v budoucnu bych někdy ráda třetí mrně, ale mám z toho obavy... Jaké máte zkušenosti? Pěkný večer všem! 🙂

karenina • 1d • Včera ve 20:33
Známá má tři děti narozené císařem, řekli jí, že je to maximum, kolikrát se císař může udělat ... ani při jednom zákroku neměla větší komplikace, mezi dětmi měla vždy interval 2 roky.

kleris26 • 2d • Včera ve 20:36
já mám teď doma desetiměsíčního cvrčka, určitě bych to viděla na dýl než dva roky.... dr mi říkal, že má pacientky i se čtyřmi sekcemi, moc se mi nechce věřit, že by to tělo mohlo zvládnout....

ibinecka • 2d, 36tt • Včera ve 21:15
Ja som pred 3 sekciou tak vám dám tak o 2 týždne vedieť ako som dopadla 🙂 tehotenstvo som mala pri všetkých drobcoch bezproblémové

evinka001 • 3d, 37tt • Včera ve 21:56
ahojky, já mám tři děti císařským řezem a nyní čekám čtvrté, jsem 37+1 tt. Všechny těhotenství v pohodě, jen teď mám trochu strach, aby všechno dobře dopadlo.

janka256 • 2d • Včera ve 22:02
ahojte ja som tiez po dvoch sekciach a vraj sa da este jedno v pohode mi vravela dr. obidve boli v pohode le po druhej som mala ovela vecsie bolesti pri zvinovani maternice a vraj po tretej by sa tie bolesti este viac znasobili ale bola by som ochotna do toho ist zasa.

lulia
25. bře 2009

Ahoj Kleris26.ja som rodila uz 3 krat cisarskym rezom.prve v roku 2003.to nam zomrelo,druhe 2004 a tretie 2008 ale to uz som mala problemy pocas tehotenstva aj pocas porodu ,aleje to u kazdej ine.takze neboj sa.Budes sledovana v poradni kazde 2 tyzdne.

qetinka
25. bře 2009

Kleris 26 ahoj 🙂 ja som mala tri x cisarsky... A UPLNE BEZ PROBLEMOV,ono je to individualne....do poradne som nechodila castejsie..kazdy mesiac...len ku koncu potom raz po 3 tt a potom kazde tri dni..ale koli preeklamsii...to som mala ku koncu zakazdym....a rodila som v termine...v 38tt...kazde jedno... 🙂

iinuska
25. bře 2009

Ahoj, ja som tiez po sekcii, teraz cakame druhe babenko,mam nizko placentu, inak tehotenstvo bezproblemove.

certica
25. bře 2009

caute, mna by zaujimalo, tie kocky, co mate viac nez 2 sekcie..., ci ste niektora z vas mala vyraznejsie stensenu jazvu a aj tak ste podstupili dalsie tehu a porod (teda 3.sc)

akejka
25. bře 2009

certi, ahoj. Ty si tiež po 2 sekciách na Antolskej, (ako ja), som si dávnejšie všimla. 2. sekciu sme mali takmer v rovnakom čase...Chcela by si aj 3. mimi ? Nejakú princezničku ? 😉
Ja by som ešte jedno možno chcela, ale muž je zatiaľ proti...ešte je skoro, necelý rok po sekcii, ale o také 2-3 roky...snáď ho prehovorím. Ja som mala pri 2. dcérke ruptúru maternice, ale dr., čo ma odrodila spolu s primárom mi hovorili, že môžem mať v pohode aj 3. bábo - ale už sa nebudú pokúšať odrodiť ma prirodzene 😝

kleris26
25. bře 2009

Tak vám, ženušky, děkuji za info, jsem ráda, že jsem ještě "neskončila" - myslím s rozením dětí 🙂 já se právě obávám té případné ruptury, při druhém CŘ jsem měla trochu problémy s hojením jizvy, ale dopadlo vše ok, naštěstí obě děti byly váhově malé, takže doufám, že by třeba bylo i třetí???? Mně taky nikdo podvázání nenabízel, dokonce se tomu můj gynekolog divil, že tam, kde jsem rodila, to nabízejí běžně, tak nevím...

certica
25. bře 2009

akejka, pamatam si tvoje porody (z opisu samozrejme). no ja si nechavam otvorene vratka, aj ked moje okolie, dokonca aj to najblizsie 😀 , ich uz davno zavrelo, resp. je presvedcene, ze som uz skoncila, len ja akosi este neviem presvedcit samu seba 😀 . keby som mala o 2-3 rocky menej, nevaham. mna tlaci hlavne cas a aj ine okolnosti, takze fakt netusim. a v podstate by mi bolo jedno ci dalsi princ alebo princezna 😉

akejka
25. bře 2009

certi, koľko máš rokov ? Keď ťa tlačí čas ? Ja mám 33. Asi je dobré stihnúť to do 35, potom zrejme robia automaticky amniocentézu, že ?
Mňa sa všetci vypytujú, či bude 3. bábo, že by sme už konečne mohli mať chlapca. Ale môj muž chcel aj druhú babu 😀 Jemu to nevadí, mať doma babinec.
No možno sa tu o 2 rôčky na fóre stretneme v nejakej téme pre tehu 😉 Nič nie je nemožné, alebo ako ja hovorím nikdy nehovor nikdy !

vinyan
26. bře 2009

Ahojte. Moj gynekolog sa vyjadril, ze pocet cisarskych nemusi byt obmedzeny, ze to zavisi od hojenia jazvy a pod. "Automaticke" podvazovanie vajecnikov je neeticke a suvisi s praktikami komunizmu... Kedysi sa aj inac rezalo, nebol ten bikiny rez ako dnes ale vacsia jazva, a tak aj vacsie rizika.
Ja som tiez po CR a je mi to luto, ze som nemohla prirodzene... Mi neodporucali, mam 156 cm a babo malo 4,5kg a neposuvalo sa dole... ani ked som po prijati do nemocky dostala v noci kontrakcie a inac sa porod posuval... Snivala som o viac detoch, tak uvidime... mozno nejake doplnime nevlastne...
S kojenim to tiez bolo nelahke, pomaly nastupovalo a nebyt podpory mensiny zdravotnikov, tak dokrmujem alebo sme na umelom... musela som za to bojovat v nemocnici...

certica
26. bře 2009

akejka, ja som mala teraz v marci 33 😀 . muz je este odo mna starsi o 4r. ono v podstate niekto sa citi na deti aj v 40-tke, ale mne osobne to nesmakuje.
inak amnio mozes odmietnut

certica
26. bře 2009

akej, ty vyzeras hrozne mladucko 😎 😉

akejka
26. bře 2009

vinyan, veď ešte môžeš porodiť aj prirodzene, ak budeš mať ľahšie mimi. Dokonca okolo 50% žien po sekcii rodí prirodzene...môžeš mať ešte fúru detičiek 😉 Aj ja som 2. pôrod po sekcii začala prirodzene, žiaľ to skončilo opäť sekciou.
už máš skúsenosti s dojčením, pri 2. mimi je to už ľahšie...vieš akým chybám sa vyhnúť...

certi, dik, každý si myslí, že mám tak do 30 rokov. Aj mne sa zdá 40 rokov už veľa na mimi. Keď tak o 2-3 roky ešte jedno. Veď uvidíme, či bude chcieť aj manželík. A či mi to odporučia dr., ako budem mať hrubú jazvu - aj keď ani to nie je 100% záruka, že je jazva O.K. ...

certica
26. bře 2009

my sme tiez skusali pri 2. prirodzene, ale ja som bola stale len na spicu prsta aj po vyvolavacke otvorena a navyse maly ani nebol dobre narotovany a celkovo mal blbu polohu, bol nejak zakliesneny, ale to bolo vidiet az ked ma otvorili, rovnako tak dost stensenu jazvu.

akejka a ty si aj prve rodila na antolskej? a u koho?

akejka
27. bře 2009

certi áno, rodila som aj 1. raz na Antolskej - u dr. Oravca. Bola sóm s ním veľmi spokojná, lebo keď ku mne pribehol hneď videl, že mám úzku panvu a že tlačím pol hodinu zbytočne...okamžite nariadil sekciu...
Inak bývam v Ružinove, hneď vedľa Ružinovskej nem., ale s Antolskou som bola spokojná, preto som šla odrodiť tam aj 2. raz. V Ružinovskej nem. nechávajú dr. viac vytrápiť, sekciu robia až ako úplne poslednú možnosť, majú viac kliešťových pôrodov...to viem od známych, ktoré tam rodili...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru