Rozjetí zašitého nástřihu - znovu sešít?

ucukusi
28. únor 2018

Jsem tři měsíce po porodu, malý se narodil o dva týdny dřív vyvolávaným porodem kvůli preeklampsii s váhou 3300kg, šel celkem rychle, tudíž mě docela potrhal vnitřně, neobešlo se to bez nástřihu. Nic mě dvakrát už nebolí, ale teď po měsíci, kdy jsem i začala s přítelem znovu spát mám sešitý nástřih takový rozjetý. Dívala jsem se po šestinedělí a vypadalo to jakžtakž normálně, ale teď to mám jako by mě nastřihli a nezašili, jako by se to rozpáralo rozjelo. Jsem z toho neštastná, pocitově to nebolí, ani jsem nic necítila, při sexu to trošku cítím, ale není to bolest.
Stalo se to některé? Když půjdu k dr. že bych to chtěla asi znova zašít, je to možné, dělá se to vůbec? Děkuji za vaše zkušenosti

ucukusi
autor
28. únor 2018

@balet zkusim co mi dr rekne...jakTo dlouhose tam musim byt?kvuli miminku....

petrasipkova1
28. únor 2018

Mně se taky trošku rozjelo šití, dcera vyklouzla rychle a taky širi zvenku i uvnitř, mám to u poševního vchodu takové červené jako živé, a dost nepříjemně citlivé, ale věděla jsem,že bude druhé, tak jsem neřešila a teď budu rodit za měsíc,tak uvidím, upozorním na to.

balet
28. únor 2018

@ucukusi Odstrikavala jsem, byla jsem tam pres noc a musela jsem slibit, ze budu lezet. Ale dceri byl měsíc, tak jsme lezely spolu. 😉

ucukusi
autor
28. únor 2018

@balet aha,tak to nevim,ja sice nekojim,ale neni,kdo by pohlidal....

lucie2512
28. únor 2018

Mam to same..zrovna jsem to nedavno resila. Jeste nez jsem odesla z nemocnice, tak mi pri posledni kontrole dr. sdelila, ze mi praskly dva mensi stehy, ze pockame po 6ti nedeli a popripade se to sesilo znova. No zadny problem mi to nedelalo, ani pri sexu tak jsem to neresila. Ale ted po roce mi prijde ze se to snad nejak roztahlo nebo co. Presne jak pises..nevim. tak jsem se objednala na gyndu a jdu tam zitra..ale uz jsem po druhem porodu a 3ti neplanujeme..takze zacina me to hlodat a premyslim, ze na sebe sahat nenecham kdyz me to neboli. Prece jenom bolest snasim hrozne spatne..tak to tak asi necham 😏 tak pak dej vedet jak ti dopadla ta konzultace

ucukusi
autor
28. únor 2018

@lucie2512 me objednal az na 12.3.....budu rada,kdyz napises jak jsi zitra dopadla.....me to neboli,ale nedokazu si predstavit sednout na kolo...abych to neroztrhla jeste vic....

ivatyllova
28. únor 2018

@ucukusi já tam byla tak hodku po zákroku...kojila jsem a řekli mi že já budu ležet na gynde a malou soupnou na dětský a budou mi ji nosit jen na kojení...to jsem odmítla že jim klidně podepíšu reverz že prostě malá jinde beze mě nebude natož aby mi ji nosily jen takhle tak svolily a pustili mě domů bez reverzu...

ucukusi
autor
1. bře 2018

@ivatyllova to uz by se dalo zajistit hlidani behem dne,ale pres noc urcite ne

lucie2512
1. bře 2018

@ucukusi tak dr. mi rekl, ze z estetickeho hlediska to neni tak strasne..ze se to bohuzel nekdy stane, ale pokud by mi to opravdu nevyhovovalo, tak ze bych musela na plastiku a ze je to pry neprijemne bolestive. Takze jsem se otocila na kramfleku a jdu tam zase az za rok. Prdim na to

ucukusi
autor
1. bře 2018

@lucie2512 jj,diky za info,no uvidim,co rekne me,pak napisu,jdu az 12.3. Achjo,clovek by dal cokoliv za toho drobka,co tu mam,ale nejak se nemuzu smirit s tim,jak se citim....uvidim,snad to bude lepsi,mam strach i do bazenu,jak mam odkrytou sliznici,abych neco nechytla,co pak v lete

sobist
1. bře 2018

Mě jizva praskla ještě na odd šestinedělí, pravděpodobně druhý den. Povolil úplně jeden nebo dva stehy vnější. Když jsem si stěžovala na bolest, cpali mi Ibuprofen, pátý den jsem donutila střídající se lékaře podívat se.. a tadá. :D Rozjeté, ale příliš pozdě zjištěné na šití. Zahojilo se to, vypadalo to ok, a po osmi týdnech po porodu mi to v tom místě "ujelo" znovu. Nekrvácelo to, akorát bolelo a bylo růžové. Gynekoložka mi řekla, že ještě dva týdny počkáme a uvidíme, jinak mi to nechá "přešít" - pochopila jsem, že by mi to nějak nařízli a sešili znovu tak, aby to bylo lepší. No do týdne to už hojící se povolilo zas, ale vypadalo to pořád líp a líp, tak jsme to nechaly být.

Malý má čerstvě pět měsíců, jizva bolí po sexu a při MS - to je bolestivé i utírání. Je na pohled zhojená, ale citlivá. Pořád věřím, že se to spraví, ale chceme tak do roka začít se snažím na druhé dítě, tak to neřeším. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru