Spinální anestezie nebo úplná při císařském řezu?

ventilkova
31. říj 2013

Včera jsem se v poradně dozvěděla, že mě čeká císařský řez. Čekám třetí miminko, oba syny jsem před šesti a sedmnácti lety rodila normálně. Pan doktor mi řekl, že si mám sama zvolit formu anestezie. Jsem absolutně bezradná. Mamky, co máte zkušenost, poraďte, prosím, ráda vyslechnu každý názor.

ventilkova
autor
3. lis 2013

mamky, děkuji moc Vám všem, že věnujete svůj čas na to, abyste mě trochu uklidnily...dost mi to pomáha

opole
17. lis 2013

já šla na akutní císař v celkové anestezii a následkem toho jsem trpěla celkem silnými depresemi, protože tím, že jsem neměla miminko u sebe hned po porodu, tak mi přišlo první 3 měsíce, že není moje...do dnes z toho mám výčitky...už jedině spinál, pokud budu mít možnost...

dellii
12. led 2014

Z pohledu anesteziologa můžu jen doporučovat spinál. Celková anestezie je jednoznačně nejrizikovější způsob, pro matku i pro dítě a nejméně komfortní porodníka (léky, které dáváme, miminu nesvědčí a zárověň působí ultra krátce, takže porodník nemá dost času být třeba úplně šetrný ke tkáním). Epidurál je možný jen u plánované sekce, u akutní by nestihl nastoupat. Zároveň je ale blbost, co je zmíněno výše, že by epidurál mohl vyvolat problémy s ploténkami, už jen proto, kde jsou plotny a kam se píchá epidurál 🙂. Co ale být může je postpunkční bolest hlavy (dostane -li se člověk epidurální tlustou jehlou do subarachnoidálnío prostoru, což se stává i těch nejšikovnějším). Velká výhoda na druhou stranu je, že katétr se nechává a bolesti se můžou tišit pár dní po sekci. Spinál je možný i ve většině akutních situací, většinou rodičky punkci docela dobře zvládají, mají bezprostřední prožitek z narození dítěte, můžou pak v podstatě hned jíst a pít. Jen vydrží cca 3 hodiny a samozřejmě se může stát, že vznikne tzv.flekatá anestezie (část lokálního anestetika unikne mimo subarach. prostor a některé místo pak je cítit normálně).

ined77
20. srp 2014

Dobrý večer maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Postpunkční bolest hlavy https://www.modrykonik.cz/postpunkcni-bolest-hl.... Budu moc ráda, pokud ty z Vás, které tyto bolesti zažily, najdou chviličku a podělí se o své zkušenosti i s ostatními maminkami, které budou jistě vděčné za Vaše osobní zážitky s touto problematikou.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o další cenné informace.

Krásný a pohodový večer.
Denisa

@ventilkova @pisisvori @monihart @milada2 @kstablova @glimmer @hofka1 @vec01 @sonka.77 @libara
@damada @petrajurinova @gable ... a další 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru