Taška do porodnice - vložte prosím foto

comadreja
19. pro 2015

Ahoj ženy, vzhledem k tomu, že mám jen kufr a batoh, nějakou příruční tašku pro sebe i pro mimčo si chci pořídit, a tak bych se ráda inspirovala, s čím jste jely do porodnice vy..Pokud se chcete podělit, vložte prosím foto..děkuji a těším se 🙂

bubbligum
19. pro 2015

K těm zavazadlům jen dodám, že v některých porodnicích nevidí kufry na kolečkách moc rádi. Doporučují maminkám brát spíš sportovní tašky, které jsou skladnější. Např. U Milosrdných v Brně mají na šestinedělí skříňky, do kterých se kufr nevejde, maminky potom mají tendenci strkat kufry pod postel a tam se potom špatně vytírá podlaha a špatně se tak udržuje bezinfekční prostředí. Tak se zkus taky poptat tam, kde chceš rodit, jestli to není problém. Ale asi by tě s kufrem nevyhodili 😉

comadreja
autor
1. únor 2016

Tak uz mam vicemene sbaleno, jeden cestovni tasko-kufrik pro sebe i mimi a sportovni tasku s vecmi pro odchod pro oba..no a jeste uvazuju o male tasce ci vetsi kabelce primo k porodu, doklady, piti, hroznovy cukr, hudba, olejicky.. Mely jste kabelku s sebou?

zuzapra
1. únor 2016

😀 ????? Olejicky????? 😀 Co tam jdes delat? Bud co nejdele doma...... S dcerkou jsem byla na por.sale 15 min a krome toho, ze jsem ji chtela porodit, jsem na nic nemyslela. 😀 A se synem dve hodky a myslenky jen na to, aby byl venku. 😀
Hodne stesti a rychly a krasny porod!

comadreja
autor
1. únor 2016

@zuzapra 🙂 myslíš že když si to budu hodně přát tak si to přivolám? První dceru jsem porodila díky olejíčkům do vody, i když to bylo zakázané..a asi o 7 hodin dřív než mi předpověděl doktor..proto mám na aromaterapii dobré vzpomínky 🙂
ale pokud to bude podruhé úplně jinak a mnohem rychlejší, nebudu se zlobit..

zuzapra
3. únor 2016

@comadreja druhe byva vetsinou rychlejsi. Jak jsem psala, my sotva dojeli do porodnice 😀 . jeste te ceka nejaky ten tyden??? Ja myslela, ze kdyz jsem prvni rodila 39+1, tak druhe jsem doufala a cekala kolem 38 tydne. A prd. Dceri se ven nechtelo, 41+2, den pred tim jsem sla na 15 km prochazku, horka vana, horky caj a pohrozila ji, ze pokud do rana nevyleze, ze pujdem na vyvolani (coz jsem moc nechtela). Po pulnoci zacly malinkaty kontrakce, rano nic a pohoda, ale nastesti v 7 hod praskla voda (coz me moooc potesilo 😀 ), pred pul osmou jsme dojeli do porodnice a v 7,49 hod se narodila.
Tak ti preji, aby jsi zadne olejicky nepotrebovala a byla to rychlost! Hodne stesticka a radosti!!!!

comadreja
autor
25. dub 2016

@zuzapra Tak nakonec to tak bylo, po prijezdu do porodky hned na sal, do trictvrte hod.byla mala na svete. Taky 41+1, jeli jsme o pul jedne rano a na osmou jsem jinak mela jit na vyvolani 😄 Bylo mi uplne jedno co a v cem mam sbaleno..
Tak jsi mi to pekne naplanovala, dik 😄

zuzapra
25. dub 2016

@comadreja Moc moc moc gratuluji!!!! Ze tem druhym holkam se tak v tom brisku libi!?!? 😀
Matky míní a děti mění......
Uzij si mimi, ty rychlovky jsou super! Bude treti??? 😀 😀 😀 To by byla petiminutovka. Jeste jednou velka gratulace, at jsou holky krasne a zdrave!!!! A jestli mas olejicky koupene, nech to manzelovi na tve odpocinkove masaze. 😀

comadreja
autor
26. dub 2016

@zuzapra Dik moc za tak pozitivni odezvu! 😊 O tretim teda neuvazuju, tohle sestinedeli mi dalo dost zabrat, navic nam nejak nefunguje kojeni.. Tak zatim fakt ani myslenka ze bych si to chtela zopakovat..😊 A ty pomyslis na treti?
S olejickama supr napad 😄

zuzapra
26. dub 2016

@comadreja Kdyby mi bylo min, tak mozna i ano. Je mi uz 39, dcera ma 18 mes. a syn 3,5 roku. I kdyz ted je to mazec.
Mala nechce prsicko nebo ses nerozkojila? ☹ Treba se zmeni!!!! Drzim palecky!

comadreja
autor
26. dub 2016

@zuzapra To je nahoda, taky mi bude 39 😊...Tak to mas mazec, od rana do vecera co delat, ze?
S kojenim..ani nevim..uz jsem toho tolik zkusila a mala byla nespokojena a prisavala se malo..mozna je to tim ze ji sestricky v porodce parkrat za mymi zady dokrmily z lahve..kdo vi..taky porad doufam, odstrikavam..a. vice dokrmuji protoze nepribirala. Nekdy se s tim musi clovek asi smirit ale me je to lito, prvni jsem kojila dva roky, milovaly jsme to obe..Snad se jeste podari, dik za podporu 💓

zuzapra
26. dub 2016

@comadreja To je mi lito. Asi je to lenoch a nechce tahat. 😉 Radila ses s laktacni poradkyni?. Ja jsem syna musela na kojeni budit, furt mu tam to prso cpat a zaroven ho pichat prstikem do brady, aby cucal 😀 , potvurku. Dcera zas naprosto odmitala lahev. Kazde mimi je jine a kdyby clovek vedel jak na ne!
Me v porodnici obe mimi prikrmovali, ale jen strikackou.
A tvoje mlicko z lahve chce?

hanickako
28. dub 2016

Já jsem měla sbalené tašky 4 - k porodu, na pokoj, na pokoj 2(kdyby se pobyt protáhl) a na cestu domů. Vozil mi je postupně manžel. Měla jsem to rozdělené do obyčejných plátěných tašek. V porodnici mi sestra poradila, že je tam málo místa a je lepší vzít jen nejnutnější a další si nechat dovézt. Více o tom mám v článku zde:
http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/04/taska-do-...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru