Tatínek u porodu. Jak se rozhodnout?

17. čer 2020

Předchozí diskuze mě nakopla napsat sem taky. Řeším jestli mít tatínka u porodu. U prvního byl. Porod byl rychlý syn byl za 2 hodiny od příjezdu do porodnice venku. Ale já jsem se při porodu styděla 😔 prostě mi to celé nebylo příjemné a teď nemyslím fyzicky porod, ale ty lidi kolem. Ani před manželem 😕 Na druhou stranu jsem byla dost mimo a nebyla schopná vnímat a hlavně dělat, co mi PA říkala. Ale když mi to řekl manžel, tak toho jsem vnímala. Za 2 měsíce mě čeká druhý porod a já bych tam byla nejraději sama, jako úplně sama. I bez personálu. Ale pokud zase budu mimo, tak by tam manžel asi měl být a pomoct mi. On by tam být chtěl.
Já nevím jak se rozhodnout a čas se krátí... 🙁

uzivatelkapetra
6. zář 2020

@jana_zofie nemám pocit, že jsem odpověděla nějak prudce, jen mám za to, že otec u porodu je hlavně jako opora rodičky a neumím si představit, že lidé, kteří se rozešli před max pár měsíci jsou tak nad věcí a takoví kamarádi

codal
6. zář 2020

@klokanka31 já jsem jela na vozíku, neměla jsem sílu chodit a omluvila jsem.
Asi bych tam manžela vzala a kdyby mi to bylo nepříjemné, poslala bych ho pryč.

codal
6. zář 2020

@aanisecek já bych to asi nedala, nit tam člověka, který mi třeba ublížil, ale záleží, jaké máte vztahy.

jade85
6. zář 2020

Já myslím, že to, co jsi cítila u prvního porodu nebyl ani tak stud, ale prostě instinktivní touha po klidu a po soukromí. Proto jsi ani nevnímala PA, tvoje tělo tě od toho prostě odstřihlo. Podle mě je to naprosto přirozené a je super, že takhle při porodu funguješ. Možná by pro tebe bylo nejlepší najít si soukromou PA nebo alespoň dulu, abys měla u porodu ženu, které budeš důvěřovat, znát ji a se kterou se ti bude dobře komunikovat. A manžela můžeš mít v záloze za dveřmi.

teeerez
6. zář 2020

@aanisecek kdyz uz spolu nejste, tak bych ho k porodu nebrala. Je to preci jen vysoce intimni zalezitost a za me vyzaduje absolutni duveru. Ja sama jsem rodila 2x (+1x cisar, to nepocitam) - poprve manzel vetsinu doby pritomen nebyl podruhe cely porod se mnou na pokoji. Mame krasny vztah a krasne manzelstvi, duvera mezi nami je dobra a stejne, kdybych rodila znovu, asi bych ho tam nechtela. U porodu, kde jsem byla sama jsem se dokonale soustredila na sebe na sve telo, svoje (a miminka) potreby, nic kolem neexistovalo. byla jsem ve stavu, kdy by bylo jedno, jestli projdu po chodbe v porodnici uplne nahata a porodni asisitentka me musela upozornit, at si vezmu zupan (teda jako byly nejake 22 rano a nekdo tam nebyl, v poledne by to asi bylo jine :D) Ale byl to nadherny porod (prestoze vyvolavany, krizove bolesti,objektivne docela tezky, subjektive perfektni). U dalsiho byl manzel se mnou na pokoji. A ja se nemohla ubranit podvedome snaze si s nim povidat, urcitym zpusobem ho "zabavovat", jako bych mela vycitky, ze porod je pomaly. Nepodarilo se mi upadnout do takove hypnotickeho stavu jako poprve a jsem prescedcena, ze tim duvodem byla prave jeho pritomnost - prestoze se mi snazil vsemozne pomahat.

Porod neni rychla zalezitost. Trva dlouho, zazijes urcite dehonestujici momenty. Jak nekolik hodin travit s nekym s kym uz nechcete byt? Muze nastat ledasco - ja treba par hodin blila jak Alik - fakt to chces zazit pred nekym, komu uz uplne neveris? Porodni asistentky vedi co delaji a budou ti stacit, pokud ne, muzes si vzit k porodu kamaradku, maminku, svou vlastni dulu - kohokoli, komu se rozhodnes verit

aanisecek
6. zář 2020

@jana_zofie no o děťátko se starat chce a hlavně se o něj zajímá.rikala jsem si že když si ho udělal,tak ať si vytrpi semnou několik hodin na sále.jenze pak jsem se dozvěděla,že 4mesice po rozchodu si najde hned někoho.ted mám spíš štěk🙈😔plno lidí mi řeklo,po porodu se může něco v něm zlomit,když u toho bude..takže kapanek naděje tam bylo.😔

aanisecek
6. zář 2020

@uzivatelkapetra v tomhle máte tak nějak pravdu.nejak si neumím představit,jak on mě tam podporuje,hladí a říká mi pozitivní věci.a hlavně mě drží.spis bych počítala s tím,že bude vedle mě sedět,jíst brambůrky a čumět.takovouhle oporu opravdu nechci🙈

aanisecek
6. zář 2020

Děkuji všem za odpovědi a za rady🙂moc si toho vážím.
A už mám úplně jasno,nechci tam mít člověka,kterej me zradil, tudíž v něm nemám už žádnou duveru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru