Třetí porod. Máte zkušenosti?

hagada
16. srp 2009

Ahoj, očekávám třetí přírůstek a napadá mne, jak asi bude probíhat třetí porod. První byl celkem rychlý, nebýt velikosti dítěte, trvalo by to cca 4 hodinky od začátku do konce. Druhý byl přímo překotný (do hodiny se vším všudy, bolesti malé, ani jsem nebyla unavená), málem bych to nestihla.

Tak si říkám, jestli bývá pravidlem, že se u matky, která neměla problémy u předchozích porodů, dá očekávat podobný průběh. Jaké máte zkušenosti vy?

hagada
autor
21. únor 2010

No teď si tak říkám, že jsem si klidně taky mohla dopřát silnější prášky...ale už to mám za sebou, tak je to fuk 🙂

A sourozenecká žárlivost tedy funguje 100%ně...ta starší to zvládá psychicky špatně, až jsem měla podezření na dětskou depresi, tak mi dr. dala jednoduchou radu, jak s ní pracovat, když jí berou ataky... No, musí to chudák zvládnout. Ta mladší to bere samozřejmě už jinak, protože ta si rodiče pouze pro sebe nikdy nezažila, takže nejmenší miminko je pro ní zajímavé zpestření. Ale počítám s tím, že se budou o hračky prát všichni

holesov
21. únor 2010

Ahojky,mám dvě děti,Nikolku a Katku,Katka bude mít 7 let a pujde do školi,Nikolka bude mít v říjnu 2 roky,mě je 24 let,holki jsou naše sluníčka,tedka o třetím zatím neuvažujem ale později bych ještě možná třetí chtěla,aorád se obávám s toho jestli to zvládnem,třebas i finančně,je to asi dost náročné už se třemi dětmi že??? 😉

hagada
autor
22. únor 2010

Přijde mi, že to není zas tolik o penězích jako spíše o tom, aby měli kolem sebe dostatečný "životní prostor", a to jak děti i rodiče. Samozřejmě že v době studií bude znát, zda se podporují 2 nebo 3 děti, ale zase se naučí (nebo mohou naučit) skromnosti. Tři děti v maličkém bytě by bylo asi o nervy. Ale v nouzi se to taky dá.

jajiik
29. čer 2010

ahoj 🙂
Oživuji toto téma... Jak dlouho Vám trval 3. porod? Byl výrazně kratší než předchozí?

kuliza
14. črc 2010

Ahoj Damy !!!

Tak taky prispeji se svou zkusenosti... Prave ocekavam tretiho potomka, po dvou holkach konecne mladenec :o)

Prvni porod - des, bes, hruza, horor... Bylo mi 17, dorazila jsem presne v den terminu v podvecer do porodnice se slabouckym krvacenim, sestra na prijmu mi vynadala, co je obtezuji, kdyz nerodim... Byla jsem vydesena a absolutne nechytala, co se deje. Nakonec si me tam nechali. Hekarna - spolecna pro 8 matek !!! Naproste peklo... Navic jsem tam byla sama... Nakonec mi rano dali prasek na vyvolani, po asi 2 hodinach se rozjely takove prumerne kontrakce, trvaly asi 6 hodin a zas ustaly a nic... Ani voda nepraskla. ( celou dobu bez jidla a temer bez piti !!! ) Vecer jsem dostala dalsi prasek opet nastaly kontrakce a po dalsich 5ti hodinach mi koecne pichli vodu... Nasledujici noc a rano jsem skoro lezla po zdech, vsechny kolem me uz mely davno odrodino, a bylo tam mezi tim asi 10 dalsich zen. mela jsem hlad a zizen, ze jsem ani nebyla schopna se uz zvedat, a sily uz na konci ( navic jsem pred porodem vazila pri 170cm asi52 kg, takze uz nebylo kde brat... ) V poledne uz jsem silhala a nebyla schopna ani mluvit. Otevrena na 4 cm... Zkratim to - Odmitli mi dat epidural, ze jsem si pry o nej nezazadala dopredu pred porodem, dohromady jsem rodila 2 dny v bolestech, vymozenosti typu sprcha s balonem kde by nebylo osm dalsich ve fronte nebo soukromi neexistovaly. Mala se narodila ve 21:40 , byla to mysicka - 48 cm, 2450 g. Rodila jsem uz prakticky v bezvedomi. na mrnave miminko nastrih od predu dozadu a hromada stehu, aniz to bylo nutne, ale byla to tam tenkrat dost seriovkaporod celkem cca 32 hodin... Nejhorsi prislo ale az po - skoncila jsem s necim jako otrava krve - jeste 3 dny po jsem byla v bezvedomi...

Druhy porod : Rodila jsem po 10 ti letech ve 27mi a vubec nechapu, ze jsem vubec sebrala znovu odvahu...
Opet presne na termin, rano jsem se probudila v pul osme s lehkymi bolestmi v podbrisku. Tentokrat jsem uz nepanikarila a sle jsem udelat snidani a pak i obed... Kontrakce silily, ve 4 odpoledne jsem si rikala, ze sice jeste zvladam celkem v klidu doma, ale cas mezi kontrakcemi uz jen 6 min a tak jsme jeli. V 5 jsme dorazili do porodnice, na prijmu mi praskla voda, ale otevrena jen na 2 cm, a doktorum odhad na 12 hodin... Polilo me horko a ocekavala jsem obdobu prvniho porodu. Kontrakce ale uz po 2 min. O 3 hodiny pozdeji mi opichli pater, abych mohla dostat epidural, ten uz ale nestihli... mala byla na svete ve 20:40 naprosto bez komplikaci, vlastne po tom, co jsem ocekavala totalni pohoda, bez nervu... 48 cm, 2500g, porod celkem 13 hodin, posledni 3 husty, bez nastrihu !!!! Ze salu jsem odesla v pohode po svych. Rodila jsem v Praze - porodni asistentka skvela, porod pohoda, poporodni oddeleni dost udes, ale zvladly jsme to.

Treti porod - bude mi 32, mam z nej hruzu, navic tentokrat budu rodit v Nemecku... Ale verim, ze u vim, o cem to je a ze to nebude nejpohodovejsi. Mozna se mi konecne i stane, ze to nebudu mit uplne nazivo bez epi :o)))

Zavinovani delohy - prvni porod - to si nepamatuji, byla jsem mimo, ale ani potom si nic moc nepamatuji, druhy porod - bez prasku to v ty prvni dny fakt neslo... ale po asi 3-4 dnech uz taky dobry. Ted se bojim :o)))

ekeral
18. črc 2010

Na svůj třetí porod jsem se také strašně bála a musím říct, že oprávněně. Ikdyž naše beruška byla z dětí nejmenší 2800g, byl to z hlediska porodních bolestí nejtěžší porod. Trval všeho všudy jen 4 hodinky, ale málem jsem bolestí rozmačkala mobil, kterým jsem nevzbudila manžela doma v posteli 🙄 . Vážně jsem ráda, že jsem to absolvovala naposledy, zavinování dělohy fakt s každým porodem horší a horší a prsa se začátkem laktace taky nic moc 😒 Všechno ale přebolí a jsem šťastná, že mám ke dvěma raubířům vysněnou holčičku.

nilika
21. črc 2010

Sice mám do 4.porodu ještě čas......ale.....1.porod výborný ,ráno mi odtekla voda,v 16.00 začaly bolesti a v 17.15 bylo mimi venku.2.porod-porodní bolesti jsem skoro nepoznala,ale byla jsem už k porodu....20.OO píchnutá voda.....22.2ř mimi venku.3.porod-nebýt toho,že mimi bylo veliké a byla fuška ho vytlačit to bylo za 3 hodinky všechno hotový......no a teď mě po deseti letech čeká 4.porod a já se strašně bojim,ale fakt strašně.......3x výborný,tak mám strach,abych si to ted pořádně nevychutnala.

kuliza
21. črc 2010

Jezis.... Ja se fakt zacinam dost bat... 😝 😝 😝

ekeral
22. črc 2010

Kuliza: Neboj, ženská vydrží strašně moc a hlavně už dvakrát tvoje tělo dokázalo, že to umí, tak to zvládne i potřetí. Stejně není cesty zpět, nemůžeš se tím stresovat, nech tomu volný průběh. Co se týče péče v Německu, asi bych se vůbec nebála, a s epiduralem to bude v poho - jestli ho vůbec stihneš 🙂 Na zavinování dělohy ti taky třeba dají nějaké léky, u nás nás to nechávají vytrpět a tam třeba.....Hlavně až budeš po, tak dej vědět, držím palečky.

kuliza
16. lis 2010

@ekeral Ahoooj :o)
dekuji za podporu... Uz si vegetim v Nemecku, ale malemu se zatim moc nechce...
Trochu do nej stouchame, ale nic 😉
Dam urcite vedet, jak to probehlo tady, predpokladam dost rozdil proti Cecham...

romulicek73
10. lis 2011

Ahoj všem,také čekám třetí miminko a jsem 36+5,tak se to blíží,akorát jsem byla naposled těhotná před 16 lety a mám 19 syna a 16 dceru,jemi 38 roku 🙂 již jsem začala brzy s manželem 😀 ale ničeho nelitjem,děti jsou prostě jen samá radost a tak nám to nějak vše uteklo a vyrostlo,že jsem zatoužili mít další 😉 Jen čeho se bojím jsou ty bolesti a vím že každý porod je jiný,u syna jsem trpěla 7 hodin,ale porod jako takový mi trval pul hodiny,ale bylo to děs,křížové bolseti k tomu,kluk vážil přes 4 kila a měřil 55cm,u druhém dítěti dcerky to bylo 3 hodky bolesti a porodila jsem jí během 5 minut a bezva porod,ty bolesti nebyli tak hrozné a vážila 3,300 a měřla 51 cm dnes má kluk 190 a holka 169 cm 😀 no tak jsem zvědavá,raděj bych chtěla rodit normálně,císařský řes je prý nebezpečný a pak to potom víc i bolí ☹ Tak všem co budou rodit držím palečky 😉

babsandersson
8. srp 2013

@sisa31 Teda ja se ted pobavila jak dlouho ne. Hlavne s tema chlebama 😀 promin, ale zas te uklidnim tim, ze me to ceka taky 😉

babsandersson
8. srp 2013

@hagada prosim te a kolik ma ta tvoje nejstarsi a jak se ty ataky projevuji? Moje nejstarsi je takova hysterecka a porad breci, vyteka ase a ma hystericke vylevy. Zatim jsem to resila homeopatiky , ale nejak mi pripada, ze to nema efekt 😒 uz dlouho premyslim nad detskym psychologem a tak nejak tapu a nevim co s ni. Taky mam strach co bude az bude treti, uz na druhoiu zarli az hruza ☹

hagada
autor
9. srp 2013

První je skoro 8 let, má občasné hysterické záchvaty, nebo to alespoň značně zkouší. Po poradě s psychoterapeutem jsem změnila přístup a celkem důsledně udržuji přísnost a tyhle výstupy zkrátka netrpím. Dítě velmi dobře ví, co dělá a co tím chce získat. Pozornost a moc nad rodičem, ač to může znít přitažené za vlasy. Důležitá je důslednost a vytrvalost. Teď čekám čtvrté mimčo 😉 a nebojím se, že bych to nezvládla. A to nemám ku pomoci a hlídání žádnou babičku nebo manžela (je pracovně vytížený). Musela jsem si nejdříve udělat pořádek sama v sobě. Taky je důležité udržovat posloupnost v rodině: první jsou rodiče, pak nejstarší dítě, po něm další... Děti to přijmou kupodivu s respektem.

Jinak k poznámce, že co na to řeknou děti (příp. kdokoliv jiný), když bude třetí mimčo: rada psychoterapeuta zněla: MY jsme rodiče a MY jsme se tak rozhodli. Děti do rozhodnutí rodičů nezasahují, jich se to netýká. Tečka. Bez vysvětlování. Funguje to výborně. 🙂 Každé další vysvětlování je zbytečné a děti to vpodstatě mate.

ketyy
24. čer 2014

ahoj,tak já taky přidám svou trošku do mlýna.. První holku jsem rodila normálně v termínu slabé kontra.celé dopol.asi po dvaceti min. kolem páté kontrakce po třech min,tak jsem si šla umýt vlasy,jako abych byla do porodnice hezká.. No,po vyšetření ukrutný bolesti,spotila jsem se tak,že mi ty umytý vlasy byly nanic... Holka 3210,49 cm se narodila až ve dvě ráno.. Druhý porod dvojčat mi vyvolávali o čtrnáct dní dřív,od zavedení tablety bolesti uplně šílený,asi pět hodin,pak to najednou přestalo a ja myslela,že už to nebude.snědla jsem polívku a lupla mi voda,pak to šlo fofrem nejdřív kluk hlavičkou,pak mi dali provokovačku do žíly na kontrakce a holku jsem vytlačila prdelkou,vyletěla i s placentou... ted mi zbývá do porodu pět dní,to čekání je strašný,přestavy,jak to proběhne,kdy to bude mě pronásledujou na každém kroku... Každé těhu uplně jiné v tomhle mě bolí snad všechno... jinak děti mám po šesti letech...

kuliza
28. pro 2014

Ahoj vsem :o))

Verily byste, ze tu jsem poctvrte ?????? :o)))))
Termin mame kazdym dnem, opet v Nemecku :o)

3.porod bolel, ale poradne az tak posledni 2 -3 hodiny, od zacatku do konce celkem 12 hodin...
Ale super atmosfera, pohoda :o)) takze treti ne nejkratsi, ale rozhodne nejpohodovejsi.

ted jsem zvedava na ten ctvrty... doufam, ze se tu neukazu zas az s patym :o)) ha ha

klice
7. led 2015

TAK to jsem taky zvědavá jak ten 3 porod bude probíhat. První porod byla opravdu hračka přijela jsem na kontrolu a na křesle se mi doktor optal jestli náhodou necítím , že rodím. Opravdu jsem to nevěděla a do hodinky porodila. Dceru jsem málem vyklopila na hřišti , kde jsem byla s prvorozeným a bylo to tak překotné , že nám díkybohu policajti museli dělat cestu a jenh mě vyndali doktor mě odrodil div né v hale. PROSTĚ se stím nedalo nic dělat jen malej tlak a hned byl ztoho porod žádné křížové bolesti píchání plodovky nic jen tlak a kontrakce hned. TAK doufám , že i ten poslední bude takto rychlí.

morgaine
7. led 2015

Já se nejvíc bála prvního.To člověk neví do čeho jde. 😝 😅 Taky trval nejdýl,ale to má asi většina tak.Druhý byl naopak překotný,porodila jsem chodbě...no,bylo to zajímavé a s odstupem času i docela sranda 😀 Třetí to byl profi porod už,takový předpisový.Za necelé tři hoďky od první kontra bylo mimčo venku a já byyla taková vyrovnaná po celou dobu.Šlo to "jako po másle".Tak jsem zvědavá na prvního Máje nebo tak kolem jak si to ještě naposledy zopáknu. 😀
Hlavně se dopředu nebojte...nač stahovat gatě když brod je ještě daleko,ne? 😀 Hlavně-ven to musí,tak to zvládnem,jsme k tomu přeci pedurčené. 🙂

vera_vila
7. led 2015

@hagada Přečti si moje články 😀 PRvní porod vyvolávaný pro nepřipravené porodní cesty 3 týdny před termínem (praskla voda) - trval asi 7 hodin, druhý porod od první kontrakce bylo miminko do 3 hodin venku - takže překotný, třetí porod - rodila jsem na příjmu - kontrakce byly křížové bolesti, takže jsem vůbec netušila, jestli opravdu rodím, ještě jsem si to urychlila teplou vanou - takže opět překotný (porod v podstatě do 10 minut od příjmu - jsem se sotva stihla svléknout).

lidddka
24. únor 2015

Taky mě čeká třetí porod - jsem 36+4, tak se už bojím, jaký bude... Rodily jste před termínem třetí mimi? Já první dvě 40+2, ale byl to docela fofr (1. syn 2,5hodiny, 2. dcera necelá hodina - čas od prvního příznaku, samovolné prasknutí plodovky). Tak teď se bojím, abych to stihla, nebo abych si naopak nevychutnala dlouhej porod ☹.

wolfii
24. únor 2015

První porod 36+0, druhý 38+5, třetí 38+2 , všechny porody jsem měla rychlé (4hodiny) , u všech to začalo odtokem vody ,poslední porod byl nejkrásnější 😵

lidddka
24. únor 2015

@wolfii Děkuji, tak v to taky budu aspoň doufat 🙂, už začínám mít strach, ale říkám si, že je to s blížícím porodem normální. Hlavně aby mimi bylo v pořádku!

triza
23. bře 2021

@hagada Zdravím, je to už sice hodně let, ale jsem teď ve stejné situaci jako Vy tehdy, čekám 3. dítě během 4 let, oba porody byly rychlé. Četla jsem si Váš příběh, který končí krásnou zprávou, že čekáte 4. miminko, mohu se zeptat, jak to dopadlo?🙂 Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru