Trombocytopenie - nízká hladina krevních destiček

keksikpepsik
18. zář 2018

Ahojky holky.
Je tu někdo kdo má zkušenosti s nízkou hladinou kr.destiček a vaginálním porodem? Nebo spíš císařem? Zřejmě se jedná o těhotenstkou trombocytopenii, na začátku tehu bylo vše v normě, ale od 30tt se to zvrhlo a teď ve 38tt s dvojčaty jich mám 102(norma je 150 a výš). Jaké vás čekalo vyšetření těsně před porodem? A byly jste hlídané na hematologii? Po porodu to začalo stoupat? Docela se bojím.

vendelinka08
18. zář 2018

@keksikpepsik ja mela tuto nemoc ale ne v tehotenstvi..ted co jsem tehotna..tak budu hlidana..jinak se mi to srovnali samo asi po 2 letech...ja mela hodnotu i 9...musela jsem brat kortikoidy..ale nastesti jen malou davku a vzdy se to do 3 mesicu srovnalo. Ted mam obavu aby mi nesly desticky dolu...na hematologii jedu 11.10. Tak uvidim...jinak v unoru jsem mela hodnotu 280 a ted jen 207..tak sebojim ze mi to zase diky tehu klesa...jinak si te urcite budou hlidat na hematologii...a tvoje hodnota je jeste v pohode. Me bylo vzdy receno ze krizova hranice je 50...

vendelinka08
18. zář 2018

A jelikoz jsi uz v terminu tak bych se nebala..opravdu.

keksikpepsik
autor
18. zář 2018

@vendelinka08 děkuji za odpověď. A zjistily ti nějakou příčinu? A v kterém jsi TT?

lillinka123
18. zář 2018

@keksikpepsik Ahoj, nemam skusenost v tehotenstve, ale myslim, ze hodnoty su dobre, nie je to az tak strasne a v tele sa mohol objavit aj nejaky zanet, ktory to sposobuje, ze ti dosticky klesaju, alebo sa ti telo vyrovnava s tym, ze je tam nejake "cudzie teleso" ak to mozem tak blbe napsat :D ja som bola v 15 v nemocnici, mala som hodnoty snad 5 aj menej, uz fakt to hranicilo s transfuziou krvi, nastastie mi dali vysoku davku kortikoidov a potom sa zistilo, ze za vsetko mohol chronicky zanet na krcnych mandlich..keby to bolo nejak extremne nizke, tak myslim, ze s pichanim kortikoidov nie je problem, mne ich davali v 34tt aby sa malej vyvinuli plice, pretoze som lezala na rizikovom, takze sa vobec nestresuj..kedtak ti supnu nieco na zrazanie krvi pri porode a budu ta sledovat aj po nom

vendelinka08
19. zář 2018

@keksikpepsik ja mam hypofunkci stitne zlazy...u me je to zpusobeno autoimunitou...proto nikdo mi nikdy nerekne..co to zpusobuje..tak jako kdyz se mi to srovnalo a bylo to ok..ale ty to mas opravdu v pohode..ted uz se nestresuj..pak po porodu si nech udelat dalsi odbery a uvidis...ja mam malo zeleza..tak chodim jednou za rok na infuzi..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru