VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

mery83
24. srp 2011

@fim Ahoj,jo jo chlapy nechápou co se v nás děje.Můj taky už kolikrát nechápal proč bulim nebo jsem vytočená z ničeho nic.

mery83
24. srp 2011

Holky já si včera tak prohlížela jizvy je to takovy zvláštní,je vidět,že mám dvě(teda já to poznala).
Ktery jizvy se měří ty na děloze nebo na břiše.Mě totiž vubec jizvu neměřili.

miranda77
autor
24. srp 2011

@fim no já jsem s první sekcí byla skoro v pohodě - prostě to nevyšlo, smůla ...ale podruhé??? to jsem prostě už nepobrala .... 😒 ale obě děti jsem kojila do 15měsíců vcelku bez problémů ...

miranda77
autor
24. srp 2011

@mery83 vnitřní jizva na děloze přes břicho ... mám také dvě čárečky 😀
pokud jsi se nechystala k přirozenému porodu není důvod měřit ...

mery83
24. srp 2011

@miranda77 No do 36tt jsem měla rodit normálně,ale jak jsem ležela v nem tak mi naplánovali cs.To mi měli někdy změřit ne?

miranda77
autor
24. srp 2011

@mery83 k porodu se měří 38týdnu(tuším, že zakončeném 😉) ...

mery83
24. srp 2011

@miranda77 Aha tak to jsem nevěděla díky.A mužou to změřit i třeba dřív když chci rodit normálně?Třeba jestli bych vubec mohla rodit normálně.

miranda77
autor
24. srp 2011

@mery83 ... no, třeba před otěhotněním ti jizvu můžou prohlédnout - necméně během těhotenství děloha pracuje - roztahuje se a tak se mění její tloušťka, takže v tom 38.tt má měření nejvýpovědnější hodnotu ...

fim
24. srp 2011

@miranda77 Neboj, kdybych náhodou plánovala třetí prtě (jakože možná to úplně vyloučené není), tak holčička porozená vaginální cestou by byl můj velký splněný sen. 😀 Ale vím, že to jinak opravdu není důležité. Ber to tak, že ti doktoři se sichrujou - a proč? protože hrozilo riziko. A co by znamenalo? Něco špatného. Takže to není bezdůvodné.
Jestli já nad tím teď někdy popřemýšlím, tak spíš zalituju toho přesvědčení u prvního, že to jinak nepůjde. Ale tehdy jsem se fakt bála, aby to bylo v pořádku. Nakonec měl 4,15 a KP je KP. 😅

tulisek
24. srp 2011

Sem po dvou sekcich a zitra me ceka dalsi. Od 29tt zeslabovani delohy, ted sem 36tt a deloha 1,5mm. Tehu musi byt ukonceno, brisko boli...... Neriskla bych aby mi zacaly kontrakce. Kamaradce deloha praskla, zachranili je oba.

lovebaby
25. srp 2011

muj velký sen je porodit dítě normálně ale bohužel manžel už třetí nechce, ani já nevim jestli jít do třetího, když malá je hyperaktivní a je s ní dost práce😒 a ještě by to pro nás bylo dost finančně náročný...

jinak holky tady na diskuzi o porodnici u Apolináře, tam nějaká paní měla taky rupturu...
takže zdraví je opravdu nejdůležitější a nejsme horší jen kvůli tomu že jsme nepodstoupily riziko zdraví miminka a nemohly rodit vaginálně, prostě je jedno kudy mimi vytáhli, hl. že je máme zdravý doma 🙂

lovebaby
25. srp 2011

jinak holky u nás taky žádný problémy s kojením a kamarádky co rodily císařem se taky pěkně rozkojily, dvě kámošky co rodily normálně kojit nemohly a taky z toho byly smutný, takže bych to s císařem dohromady nedávala, spíš jen to, že laktace se o 1 den zpozdí

lovebaby
25. srp 2011

jinak mě jizvu neměřili, ale já o jizvě vůbec nevěděla, nebolela mě vůbec celý těhu ani u porodu.

fim
25. srp 2011

@tulisek Tak přejeme novému človíčkovi, ať se mu tady líbí. 😵 😵 😵

Mně jizvu kontroloval stále, jen se o tom nešířil - prostě když jsem začala o vaginálním porodu, tak konstatoval, že jizva je zatím v pořádku..... takže ji měl neustále na zřeteli a kontroloval ji. Což třeba dělají všichni Mudři automaticky, jen o tom nemluví.

Kojení s tím určitě nesouvisí, může to být tak i tak a kojit i nekojit. Hele, když si představím těžký porod končící kleštěma, tak to radši císař. 😉

@lovebaby Ono to tak asi bude i u nás - manžel se smál, že se třeba ještě za 5 let zblázním, čímž mi malou naději na třetě dal, ale spíš je to nesmysl. Bydlíme v paneláku a mačkali bychom se, navíc zatím se teda fakt nenudím a hodně se těším, až budou kluci soběstační v jídle a oblékání a hygieně.... a pak to všechno znovu? Noční kojení, zuby.... už asi neeeee. 😎 Ale ten pocit, že už "nikdy" je smutnej. Takový prázdno. ☹

miranda77
autor
25. srp 2011

@fim já myslím, že nejdůležitější je vědomě neublížit nebo bezdůvodně neublížit ...
každý porod je riziko i ten přirozený a misky vah se velmi křehce naklánějí ... všechno má důvod a potom, co jsem se dozvěděla na kinezilogii vím, že důvody můžou být i jiné než "něco spatného" ... věřím, že vše fyzické má svou příčinu i v něčem psychickém ... a na tom pracuji.
nepřemýšlela jsi, proč Tvůj chlapeček zůstal KP? Já zrovna s touhle sekcí (z důvoduKP) nemám problém -jen mne mrzí, že jsem nepočkala do začátku porodu (někdy se mimi otočí těsně před porodem), ale teď když vím, jaká dcerka je, vím, že by se neotočila 😀 .

miranda77
autor
25. srp 2011

@tulisek myslím, že je to správná volba a tak přeji ať je vše v pořádku a rychlou rekonvalescenci oboum! Při komplikacích riskovat přirozený porod by bylo šílenství!!!!

fim
25. srp 2011

@miranda77 On už Toník otočenej byl, ale přesto se ještě otočil zpátky. A to byl dost velkej. Ale nedivím se ničemu - je to éro nejvyšší kategorie, navíc paličák a dělá si, co chce. 🙄 Já do začátku porodu počkala, páč jsem tam jela s kontrakcema o týden před termínem a už jsem byla na 4.
Druhej chtěl na svět taky dřív, tentokrát skoro o 3 týdny, tak jsme zase frčeli, ať neporodim doma a nakonec se to stejně zvrhlo. Možná to někde původ mít bude, ale nenapadá mě v čem, páč já si ten druhej normálně strašně přála a stejně to vůbec nepostupovalo. ☹

miranda77
autor
25. srp 2011

@fim no já jsem také na kineziologii valila"oči", co v sobě mám"uložené" ...
jinak náš Toník je také paličák 😲 ... nebude to tím jménem? 😀 😀 😀

lovebaby
25. srp 2011

@tulisek taky přeju mimískovi hodně štěstí do života, určitě je to správný rozhudnutí s tak tenkou jizvou

luciehynkova
25. srp 2011

ahoj holky, prolitla jsem vasi diskuzi...bohuzel taky patrm k tem, ktere se tesily na normalni porod, ale nakonec jsem porodila akotnim cisarem...v dubnu cekame druhe, tak doufam, ze se mi splni sen a porodim normalne...nevite jak dlouho od cisare je v pohode ta jizva? po porodu jsem se ptala doktora a ten mi rekl, ze s druhym mam pockat nejmin rok....ted je to rok a pul...nekde jsem cetla, ze pravdepodobnost druheho cisare je 70%..takze nic moc

lovebaby
25. srp 2011

@fim já nevim moje 2 kámošky rodily pomocí kleští a v poho. A myslim že ty kleště nejsou tak nebezpečný jak se každej domnívá, nebo jak to bylo dřív...

miranda77
autor
25. srp 2011

@luciehynkova jizva se hoji pul roku, pak uz se pry moc nemeni ... telo se vzpamatovava min 1-2roky ... proto doporučují minimálně rok ... ale vše je individuální
a myslím, že ty procenta jsou obráceně - máš 70% úspěšnost VBAC 😅

iira
25. srp 2011

ahojky holky ,neprocitala jsem vas tady cely ,ale rodila jsem 1 dcerku klestema ,nesla ven a stihla si omotat snuru na 2* ,byla na tom moc spatne a ja pak uz taky,tak mi dr.ukazal kleste vysvetlil co a jak (spis teda manzelovi )a na kontrakci byla janicka venku,mela sisatou hlavu ,apgar mela 4 4 8 ,hlava se zakulatila ,a je to zdrava holcicka a pekna lumpice ,ja mela nastrich az na levou pulku zadku,ale zahojilo se to ...2 porod byl zase moc rychli ,ale uplne bez komplikaci a mam kluka ..je to proste priroda ...

mery83
25. srp 2011

@tulisek Přeji aby vše dobře dopadlo a byli j ste oba v pořádku.

miranda77
autor
25. srp 2011

@iira Blahopřeji ...!!!! 😀 😀 😀 jenomže někomu příroda nějak nefunguje ...

mery83
25. srp 2011

@iira Tak to bylo super když šlo všechno rychle,první teda za moc nestál,ale hlavní je,že to dopadlo dobře.

lovebaby
25. srp 2011

@iira tak moc gratuluji, že to tak dobře dopadlo, koukla jsem ti do alba a viděla jsem že holčička byla celkem malý miminko, ty moje měli skoro o 2kg víc 😀 , ty by asi nevytáhli ani těma kleštěma jak tam byli blbě narotovaný.

mery83
25. srp 2011

@luciehynkova Tak já myslím že tet to bude ok,že už budeš zhojená.Snad bude vše v pořádku a porodíš normálně.

lovebaby
25. srp 2011

@luciehynkova taky přeju normální porod bez komplikací 🙂

iira
25. srp 2011

@miranda77 ja vim ,ja to myslela obrazne 🙂
@mery83 no nebylo mi veselo ani u 1 porodu
@lovebaby no prave ze nikdo nevedel ze se male v brisku uz nedarilo asi proto se to pak zkomplikovalo,ale dneska jsou ji 3 roky pryc a nikdo by do ni nerekl ze byla malinka,mela 2400g a 44cm ,dneska ma 14kg a 95cm
neboj vytahli by je i tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru