VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
29. srp 2011

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10210441861-...
tohle by mohlo být také zajímavé ... třeba máme je poporodní depresi ...

fim
29. srp 2011

Film jsem shlédla, teda neměla jsem nutkání k pláči, ale byl hezký. A teda toho doktora, co by nechal ženy menstruovat jen jednou v životě bych nakopala do jistých míst. Nechápu, jak se může živit tak, jak se živí. 😠

Já spíš věřím tomu, že dnešní doba, stres a možná i přehršle informací díky netu vedou opravdu k více CS, což je zbytečné. Že kdybychom více naslouchaly svoje nitro a vracely se víc k přírodě, uměly bychom poznat, co si naše tělo žádá a pak by CS tolik potřeba nebyly. Ale když už jsme tak "civilizovaní", tak ta četnost operativních porodů k tomu podle mě patří a oni sami jen tak zbůhdarma neřežou. Joooo, možná ty pátky před koncem pracovní doby by byly na pováženou - ve filmu Orgasmic Birth o tom hodně mluví. Ale jinak podle mě ne. 😉

miranda77
autor
29. srp 2011

@fim no ten doktor byl dobrej ... jsem si myslela, že si dělá legraci...ale pak mi došlo, že asi ne 😅

fim
29. srp 2011

@miranda77 Ten otevřel a pusu a už jsem se divila, že má vůbec nějakou klientelu. K tomu bych určitě coby ke gynekologovi nechodila, ani pro paralen. 😲

lovebaby
29. srp 2011

@miranda77 právě si myslim, že když to u mě bylo 2x, potřetí by to bylo s největší pravděpodobností zase 😢

lovebaby
29. srp 2011

holky co Mirunda, jsem zvědavá jak dopadla

mery83
29. srp 2011

@lovebaby Jo jo taky jsem zvědavá.

miranda77
autor
29. srp 2011

já jsem na ni včera večer také myslela ...

miranda77
autor
29. srp 2011

@lovebaby to ví jen tam nahoře, co by bylo potřetí ... jesti cítíš, že by to dopadlo stejně, tak asi jo ... 😖

lovebaby
29. srp 2011

@miranda77 já to tak necítím, já se toho prostě bojim, protože je to velká pravděpodobnost, ale jestli někdy půjdem do třetího mimi, asi bych to zkusila normálně, ale někde, kde by mi v případě akutního císaře dali epidurál a ne celkovou narkozu a viděla a byla bych s mimi hned jak by přišlo na svět.
Ale to ještě ukáže čas jak to s dalším mimčem vůbec bude. 😉

mery83
30. srp 2011

Ahojte holky,mám problém mám asi 14 dní zpoždění,ale pořád kojím.

fim
30. srp 2011

@mery83 A co test? KOjení není antikoncepce. 😅 Ty bys kdyžtak třetí chtěla?
JInak malá je teda megašikovná, ten náš občas něco plácne, umí krásně nadávat bráchovi, ale logicky ještě nic. 😉

miranda77
autor
30. srp 2011

@lovebaby právě, že se toho bojíš ... tak si to tím můžeš přitáhnout .... pravděpodobnost 😉 známé řekli, že pravděpodobnost otěhotnění je 3% ... a podruhé se to zadařilo na jeden pokus 😀

miranda77
autor
30. srp 2011

@mery83 jeee, že bychom mohli blahopřát 😅

lovebaby
31. srp 2011

@miranda77 no tak u mě to platí opačně, taky jsem se bála jestli otěhotnim, dost jsem trpěla na záněty a nebyl žádnej problém bylo to na to šup. K prvnímu porodu jsem šla s tim, že určitě normálně porodim a prd, o to víc mě ten kajzr psychicky sejmul. Já radši počítám s horší variantou, o to víc mě ta dobrá překvapí 😉

lovebaby
31. srp 2011

@mery83 tak to neporadim, já tu u kojení nemám vůbec, s malou jsem to dostala až když jsem jí úplně odstavila, ale vy bystetřetí mimčo chtěli vid 🙂

miranda77
autor
31. srp 2011

@lovebaby no vidíš ... 😅 tak třeba budš potřetí čekat sekci a pak ... 😉

lovebaby
31. srp 2011

@miranda77 hezký by to bylo, to jo, ted ještě přesvědčit manžela, abysme do třetího šli 😀

miranda77
autor
31. srp 2011
mery83
31. srp 2011

@fim Jo jo třetí plánujem,ale ne tak brzy.No test mám docela strach si udělat.Uvidím ráno.
@miranda77 No nevím neví docela se bojím,
@lovebaby Já jsem brala tu antiku cerazzete a bylo mi po ní zle a měla jsem měsíčky pořát,tak jsem jí vysadila.J

miranda77
autor
31. srp 2011

@mery83 tak nás nenapínej!!!

mery83
31. srp 2011

@miranda77 No nevydržela jsem to a je to dobry,je to negativní.Po těch práškách sem to měla pravidelně a teť?Já si myslím jestli to nemuže být tím že malá teť chtěla víc kojit jak byly ty vedra.Jinak nevím.

mery83
31. srp 2011

@miranda77 Jé vy máte dnes přesně 2 roky.Všechno neeej. 🙂

miranda77
autor
31. srp 2011

@mery83 tak také blahopřejeme! Asi by to bylo opravdu brzo 😀 !
Děkujeme za přání. Jo, jo dnes je to přesně dva roky od mé druhé sekce ... no už se s tím snad konečně sžiji. 😅

lovebaby
31. srp 2011

@miranda77 ty jo tam na tý diskuzi mě docela vystrašila s tou rupturou dělohy 😒

jinak taky přeji všechno nejlepší 🙂

lovebaby
1. zář 2011

holky já nevim taky jak bych se zachovala, kdybych byla těhu a chtěla normalní porod. Vadilo by mě už jen to, jak by na mě koukali jak na blázna. A ty jejich rozmluvy o tom co všechno by se mohlo stát by mě asi taky rozhodily... 😒

lovebaby
1. zář 2011

holky mě by se líbilo mít mimčo tak za 4-5 let, do tý doby tady spoustě z vás se normální porod po 2 sekcích podaří a to mě třeba nakopne to taky zkusit 🙂 . A třeba bych jela rodit i někam dál od bydliště, jen kdybych věděla že nějakej doktor by v rámci možností samozřejmě k tomu přistoupil.
Jinak jsem někde zjistila že jizva by měla být aspon 4mm, ale i tak to neni úplně bezpečný.

miranda77
autor
1. zář 2011

@lovebaby děkujeme za přání ...
vystrašila ... to je přesný ... 😉 ... těch věcí se může stát spousta 😖 , ale to se může stát i u sekce ☹ ... no také jsem přemýšlela, že kdyby nebylo těch lidí okolo, člověk by spoustu věcí zvládl mnohem lépe ... ale já už teď začínám vnímat, že do to odsuzují i lidi, kteří o tom vůbec nic nevědí ... dřív platilo "jednou sekce, vždycky sekce" potom "třetí těhotenství po sekci je vysoce rizikové" -následovali sterilizace maminek a teď " dvakrát sekce, vždycky sekce" ... odborníci to přesně nevědí, asi se to ani moc nezkoumá ... to jen pár doktorů a pár maminek proráží cestu ... já jsem zvědavá, co ukáže čas 20-30let ...
porod není nikdy bezpečný 😅 ...rupturu může mít i děloha bez sekce!

lovebaby
2. zář 2011

@miranda77 jak 20-30 let? Ty to prorazíš dřív neee? 🙂 doufám že joooo Jinak s tebou souhlasim, o tohlo se lidi zajímaj co se může stát o ty procenta, ale že třeba císař je taky rizikovej, po tom nikdo nepátrá 😖

jinak ten porod do vody po těch 2 sekcích nádhera a na miminku jak je vidět spokojenost že je hned u mámy, to tak někdy zažít....

lovebaby
2. zář 2011

@miranda77 jinak nevíš jak třeba v menších porodnicích si poradí s případnou rupturou? to prej pak jde o minuty, aby mě to pak v těhu nevystresovalo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru