VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
19. zář 2011

@miranda77 koukám ti na ikonku, tak už se snažíte o miminko? 🙂

miranda77
autor
20. zář 2011

@mery83 no, při kontrakcích se ztratily maličké ozvy - takže to byla rychlovka, měla nějak"zapadlý jazyk" ... takže chvilku v inkubátoru a pak už úplně v pohodě ...

@lovebaby jo, jo už tomu necháváme volný průběh 😅 , nehrotíme to

mery83
20. zář 2011

@miranda77 Tak to je fajn že je v pořádku.A přeji brzké zadaření budu držet pěstičky.

mery83
20. zář 2011

@lovebaby Taky to u nás řádí,ale zatim se držíme.Manža furt do mě hostí že už chce i toho Davídka tak nevim navim aby mi to pak ještě neznechutil.

lovebaby
22. zář 2011

@miranda77 přeji at se brzy zadaří a ten porod at je podle tvých představ 🙂

lovebaby
22. zář 2011

@mery83 zkuste počít na ovulaci, to se říká že se dělají kluci, my to zkusili u malýho a vyšlo to. ale třeba to byla jen náhoda 😉

mery83
22. zář 2011

@lovebaby No to by bylo fajn,ale dokud jsem si ovulku hlídala tak nic,pak jsem se na to vykašlala a buch byla jsem těhu.Ale taqky to mohla být jen náhoda.Sem se koukala na ten činskej horoskop a měla bych otěhotnět příští léto aby to byl kluk.Ale asi to náchám na přírodě.

miranda77
autor
23. zář 2011

@lovebaby dík 🙂 ... já bych si přála holčičku, takže jen mimo ovulaci 😅

mery83
25. zář 2011

@miranda77 Ahojky chci se zeptat jestli jsi byla za doktorem kvuli plánovanému dalšímu těhu?Myslím jako na poradě a tak?

miranda77
autor
26. zář 2011

@mery83 já jsem se ho ptala už na roční prohlídce ... a neměl nic proti ...

mery83
1. říj 2011

Ahojte děvčata jak se všechny máte?Nějaké novinky?

miranda77
autor
1. říj 2011

@mery83 nějak nám to tu usnulo ... 😉 u nás nic nového ... příští týdne jdu na rodinné kostelace přímo na téma POROD, tak nějaká doufám, že si to tam všechno dořeším a už si ty sekce nebudu tahat s sebou ... 😎

miranda77
autor
1. říj 2011
marketa137
1. říj 2011

@miranda77 ☹ a co vim tak se to dělá aby se urychlil porod 😝 ale už když jsem to slyšela dřív tak jsem si říkala že to asi moc bezpečné neni, ještě bych pochopila kdyby to bylo akutní, v ohrožení života dítěte ale ono se to dělá docela často 😖

mery83
2. říj 2011

@miranda77 To mi říkala kámoška že jí hopsali po břiše,že malej dlouho nelezl ven.A prý to bolelo.Ty jo taky docela nářez.
U nás taky nic nového,všeci mi tvrdí,že mě už nenechaj rodit normálně,ale když mám dvě jizvy tak by to mělo být vpodstatě stejny jak s jedním císařem,určitě ani ty jizvy na děloze nejsou na sobě. 😒

melis7
3. říj 2011

@crawler jednou císařský řez neznamena vždycky císařský řez.Mám několik kamarádek,které porodily po císaři 2 dítko normálně.Záleží,kde byla příčina.Už to tady někdo psal,že příčina nemusí být jen fyzická,ale i duchovní.Alternativníma knížkama určitě nic nezkazíš a chtělo by si to najít nějakého trpělivého porodníka,co hned nebude brousit nože.Držím palce,a´t to dopadne podle představ.Já teď řeším podobný problém,1. miminko mám taky řezem(pro konec pánevní),Bála jsem se ho rodit nirmálně.Teď se chceme začít snažit o další.taky bych ho ráda porodila normálně.Ale zase se na to neupínám.Mám ale děsně skvělou doktorku,tak jsem to s ní diskutovala.Důležitá je trpělivost a domluva.Měj sea doufám,že nám to oběma dopadne.

miranda77
autor
3. říj 2011

@mery83 no,stejné to není...to riziko ruptury je opravdu dvojnásobné 😉

miranda77
autor
3. říj 2011

@melis7 no, to jsme tady asi doufaly všehny ... 😉. Příjde mi, že většina maminek po jedné sekci porodí druhé přirozeně ... šance pro Vás opravdu veliké!!!
Čekala si se sekcí do začátku porodu nebo jsi na ni šla několik dní předem?

miranda77
autor
3. říj 2011

http://zpravy.idnes.cz/porodnice-ceka-existencn...
tohle pro nás také není moc příznivé ... nějak to jde z těmi porody u nás z kopce ... ruší se"rodinné" porodnice, porod doma bude skoro trestným činem ... kam se poděla svoboda?

marketa137
3. říj 2011

@miranda77 zase porod doma neni moc ok. Každý by měl za sebe nést zodpovědnost jenže když se při porodu doma ěnco stane tak to odnese stejně doktor nebo porodní asistentka. Neříkam překotný porod ale plánovat si to 😕 , komplikace nastane kdykoliv a co potom. Já bych stejně musela rodit ve fakultce, s cukrovkou mě jinde u nás nevezmou a zase je tady i neonatologie takže to nějak neřešim 😉

miranda77
autor
3. říj 2011

@marketa137 já jsem pro svobodu ... když se u porodu doma něco stane, je to vždycky zodpovědnost hlavně matky ... ona se pro to rozhodla. A následky si také nejvíce ponese sama! Nemám dobrý vztah k nemocničnímu prostředí, takže se nedivím, že některé ženy se opravdu rozhodnou rodit doma ...

helcas
3. říj 2011

@melis7 AHoj, prosím tě a odkud jsi? Kde tvoje kamarádky našly doktory, kteří by jim vyšli vstříc a nechali je rodit po 2 sekcích? Já doufám, že než budu příště rodit (za pár let), taky nějakýho najdu.

marketa137
3. říj 2011

@miranda77 to chápu ale vždycky když to dopadlo blbě tak to právě matka neodnesla, ona totiž neni zdravotník takže nemohla vědět že je problém 😒 . Já právě zastáncem domácích porodů nejsem, ale kdyby to šlo tak bych volila dobrou menší porodnici ale to u mě je právě problém. nikdo by me nevzal a po každym porodu jsme byla bez dětí takže raději nemocnici kde je i neonatologii. Před prvnim porodem mě ani nikdo neřekl že je riziko že malej bude na JIP a pak ho převáželi přes celé město 😒 a nevěděli jsme co se děje a při druhym jsme šla do nové porodky kde je součást i neonatologie tak jsem s nim byla alespon ve stejné budově 😉

natama
3. říj 2011

zdravim vsechny po dlouhe letni pauze, porad sleduji, ale psat nestiham 🙂
nestacim se divit, kam se to tady posunujeme, kam mizi ta svoboda nejen v tech porodech, ale i treba v ockovani, co se ted posledni dobou u nas resi, fakt nechapu 😖
myslela jsem si, ze casem se dobereme k tomu, ze bude celkem bezny i bonding po sekci. timhle zpusobem to teda pujde tezko...
@miranda77 snad kazdy vecer myslim na to, ze napisu a pokazdy usnu s detma 😀

natama
3. říj 2011

@marketa137 ja myslim, ze kdyz se neco pri porodu stane, vzdycky si to nejvic odnese matka, jak pri tom domacim, tak pri nemocnicnim.
no a ono kdyz se neco stane v porodnici, jak casto se nekdo zabyva tim, jestli to nebylo chybou lekare a jak casto jsou pripadne nejak potrestani...

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/porody-v...

natama
3. říj 2011

jen pro upresneni, to "kam se to tady posunujeme" je mysleno u nas v cesku, ne tady na diskuzi 😀 😅

marketa137
3. říj 2011

@natama nejsou potrestáni 😒 . jen si tak nějak nemylsim že zrovna rodit doma je to nejlepší řešení. Ono ani v nemocnici to neni vše na 100%,a le přece jenom je větší šance když třeba mimču padají ozvy že se dostane ven včas, kdežto doma 😒 . Ale mělo by se to ěnak víc upravit v zákonech. nebo kdyby byly porodní domy tak at si každá vybere kde a jak chce rodit. Třeba u mě by to dopadlo vždycky špatně. první syn byl v příčce a kdybych ej an to neupozornila tak už mě chtěli vyvolávat porod 😝 a u tomíka by to byl totální průser, tak nějak jsem se šla jen na něco zeptat a teda že natočí monitor, dost si mě hlídali kvůli cukrovce a jeden doktor že to vypadá špatně a at už nic nejim že by volil sekci ještě ten den. pak na porodnim že ozvy tak hrozný nejsou a že když podepíšu papír at jdu domů a kontrola jak bylo v plánu 😕 . To jsem chytla teda hysterák at přijde primář oddělení že domů nejdu 😀 . ten že etda udělá UTZ ale že domů jít už nemůžu, že ozvy jsou hodně špatný a něco se uvnitř děje ale neví co 😝 . po UTZ se všichni zhrozili váhou malýho a že teda musí ven a jakmile malýho vyndali tak najednou všichni byli zticha a že tam má uzel na pupečníku 😒 . pak když sjem ležela na pooperačnim tak za mnou přišel operatér aříkal že to bylo veliký štěstí, že jak už byl velikej tak byla otázka max pár hodin než by se uškrtil 😖 . malej byl velikej, nedonošenej takže nakonec zkončil na kyslíku na nedonošencích ale jinak byl ok. nO doktora co ěm posílal domů jsme si vyhledala a prý co řešim když je malej ok a že v ničem nepochybil 😝

miranda77
autor
3. říj 2011

@marketa137 no to si nemyslím, že to domarodky při komplikacích neodnášejí ... pokud jsou komplikace jedou do porodnice a pokud se to ještě více zvrtne, nikdy v životě na to nezapomenou ... jsem pro svobodu a zodpovědnost za svá rozhodnutí, ne pro davové šílenství 😉 ... já prostě věřím, že pro každou matku je jiná cesta ... každá to cítí jinak ... volí jinou cestu
ty jsi také věděla dopředu, že"něco"není v pořádku...

@natama já jsem na tebe vzpomínala a doufala, že jste v pořádku, když si se tak dlouho tady neukázala 😅
"kam se to tady posunujeme" - no z toho je mi opravdu smutno ... ☹ , doufala jsem v posun jiným směrem ... 🙄

mery83
3. říj 2011

@miranda77 Tak to jo je fakt.

mery83
3. říj 2011

Já tedy nejsem zastánce porodů doma,ale zase na druhou stranu je to věc každé matky a je to její zodpovědnost.Taky neznamená,že pohodové těhotenství znamená pohodový porod. ☹ .Potom kdyby byly doma komplikace potrestá se matka sama a muže si nést následky celý život,nejen třeba fyzické,ale taky psychické.
No jinak tady v ČR to jde pěkně z kopce,stát neumí zacházet s penězi,rodí se míŇ dětí a pak zavíraj porodnice. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru