VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

mery83
10. říj 2011

@marketa137 Tak to je suprácky,žadný falešný těhu.Musíš nás informovat jak všechno probíhá.

miranda77
autor
10. říj 2011

ahojte děvčata, tedy spíš ženy 😀 jsem moc ráda, že tu jste!
... tak jsem vše dočetla a téma domácí porody patří asi opravdu jinam. Je to dost velké téma a pro mnoho lidí to nese i hodně bolesti... 😢

@marketa137 ohromná gratulace ...!!! Ať je vše tak, jak má v klidu a lásce!

@natama jdu se vrhnout na všechny ty odkazy ...

A teď novinky ode mne: 😅 o víkendu jsem byla na rodinných konstelacích, které se týkaly porodu - skoro všichni tam opravdu řešili nějaké téma spojené s porodem ... bylo to pro mne přínosné, protože jsem měla možnost se v roli postavit i na stranu lékařů ... takže za mne můžu takotouto terapii doporučit!!!
Potkala jsem tam dulu a samozřejmě jsem se na ni vrhla se svými otázkami - porod po dvouch sekcích neviděla jako problém, dokonce zná paní, která přirozeně porodila po 4sekcích ... bylo to velmi pozitivní si s ní o tom povídat, je to asi první cizí člověk, se kterým jsem o mých přáním mluvila a neodsuzoval mne, naopak jsem cítila podporu, že mé pocity jsou správné ... přijela jsem domů a cítila jsem se jako matka, dobrá matka, ne jako"sobecká macecha", která chce přirozený porod přes všechna rizika a doporuční lékařů ... takže za mne: má-li být sekce, bude sekce, má-li být vaginální porod, chci dát miminku i sobě dopřát!!!

mery83
10. říj 2011

@miranda77 Je to jsem ráda,že to fakt jde.Když jsem řekla kámošce,že chci rodit normálně hned se na mě vrhla jako že to asi těžko,že mě nenechaj.Je to vždycky depresivní,ale teť vidím,že to určitě pujde.(Když nebudou komlikace).

miranda77
autor
10. říj 2011

@mery83 asi ta psychická podpora u porodu je důležitá ... vážně uvažuji, že pokud se u mne bude chýlit k přirozenému porodu, vezmu si s sebou dulu ... porod je v hlavě

mery83
10. říj 2011

@miranda77 Já jsem vubec nevěděla co to duly jsou až myslím po porodu,Ne že by mě to nezajímalo,ale nikde sem se stím nesetkala.Je fajn,že takovy duly existují a rodičce pomužou jak psychicky tak fyzicky.

miranda77
autor
10. říj 2011

@mery83 duly pomáhají hlavně psychicky ... do průběhu porodu nezasahují ani ho nevedou ... kdybych měla uvědomělou maminku, vzala bych si maminku, ale takovou maminku nemám ...

miranda77
autor
10. říj 2011

@natama tak jsem ještě nedokoukala celý odkaz. Ale když se na to dívám, cítím lítost s těmi, které to potkalo a zároveň radost a vděk, že moje děti jsou zdravé ... tak nevím, jestli se víc směju nebo pláču ...

natama
11. říj 2011

ono to sem taky moc nepatri, nooo ikdyz... zkratka mi to neda, nakonec jsem se poradne zasmala 😀 http://houska.bigbloger.lidovky.cz/c/212896/Zak...

miranda77
autor
12. říj 2011

@natama je čas abychom bojovali za svobodu 😅 ... když už to takhle cítí i chlapi

miranda77
autor
12. říj 2011

@mery83 😢 ... ani mne nepřekvapuje, že se to takhle mediálně"rozmazává"...

1980mat
12. říj 2011

Ahoj holky,

jsem také po dvou sekcích a do budoucna uvažuji o třetím dítěti. Manžel sice už moc po dalším děcku netouží, ale myslím, že třeba časem ještě může změnit názor. Minulý týden jsem se se svou gynekoložkou bavila na téma třetí těhotenství po dvou sekcích a silně mi další těhotenství nedoporučila. Neměla žádný jiný argument, než že tetí těhotenství po dvou císařích je velmi rizikové kvůli ruptuře dělohy, která dle ní může nastat již v průběhu těhotenství a o porodu ani nemluvě. Prý sama na vlastní oči viděla dvakrát rupturu dělohy a nikdy už to nechce zažít. Proto mě zaráží, že vy tu o třetím těhotenství po dvou sekcích píšete jako o úplné samozřejmosti a ještě tu navíc rozebíráte porod přirozenou cestou. To mě naprosto fascinuje. Můžu se zeptat, jaký názor na třetí těhotenství po dvou sekcích mají vaši doktoři a pojak dlouhé době třetí těhu doporučují? Na mé straně totiž nejsou kromě těch dvou předchozích císařů žádné problémy. Jsem relativně mladá - bude mi 31, zdravá, obě předchozí těhotenství byla naprosto bezproblémová. Proto mě zaráží tak negativní postoj mé doktorky k třetímu těhu.

fim
12. říj 2011

@1980mat Ahoj, strašně moc s tebou sympatizuju, páč jsme stejně staré a máme cca stejně staré dětičky. A s 3. mrňouskem to je taktéž - ráda bych, ale není to jen o manželovi, ale i o místě, celkově financích atd. Přemýšlím, že v horizontu 5 let, později už taky ne a dřív taky ne..... tak akorát, v 35. 😉
Ale co jsem ti chtěla říct - kamarádka je po dvou CS, bohužel malinká hned po porodu zemřela 😢 , takže ji ani nezachránili a navíc ona kvůli tomu musí čekat minimálně rok na další těhotenství. Takže hned znáš lhůtu - doktoři jí nechtějí povolit míň, samozřejmě zakázat jí to nemůžou, ale ten rok že minimálně. 😒

Holky, samozřejmě že máte pravdu ve všem - svoboda atd, nejvíc ale v tom, že to je v hlavě. Podle mě. A tím, že to tak řešíte, to je podle mě ale v té hlavě špatně!!!!!!! Sorry, ale můj názor. 😔

miranda77
autor
12. říj 2011

@1980mat mne po roce řekl, že už můžeme ... obecně se doporučuje 1rok po sekci, ale někdy po druhé sekci doporučují dva roky ... všechno je individuální, záleží i na tom, jaké , kdo má tělo, jak se hojí a regeneruje apod.
@fim 😀 něco sdílet a řešit je přirozeností žen ... a proto tu je taky to téma, aby sem mohli i maminky, které potřebují řešit, hledají informace a nemají jasno třeba tak jako ty 😉, za své názory se nemusíš omlouvat ... my tě nesoudíme 😅

mery83
12. říj 2011

@1980mat No mě bude 28 a do třiceti bych chtěla stihnout ještě jedno mimčo a v porodnici kde jsem rodila mi řekli,že v tom problém nevidí mít další.

miranda77
autor
14. říj 2011

tohle jsem sem možná už dávala ...
http://www.zdn.cz/clanek/postgradualni-medicina...

miranda77
autor
14. říj 2011

to by bylo super, kdyby se třeba nějaký doktor o probelmatiku VBA2C či VBAmC zajímal - třeba nějaký výzkum, kdyby byl ...ale na to jsme asi moc malá zemička ☹

miranda77
autor
15. říj 2011

royhovor s odsouzenou porodní asistentkou:
http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-playe...

mery83
15. říj 2011

Ahojte,já jsem tak přemýšlela a kdyaby některá z nás porodila po dvou sekcích přirozeně jestli by se o ní psalo.Víte jak to myslím(není to tak časté).

mery83
15. říj 2011

@miranda77 No sice jsme malá zemička,ale Máme tu jedny z nejlepších doktorů.Ono by to chtělo spíš finance a těch tu není dost.

miranda77
autor
15. říj 2011

@mery83 no to o tom žádná a s těmi penězi se nějak neumí hospodařit 😖

miranda77
autor
15. říj 2011

@mery83 no já doufám, že se v žádném případě o nás psát nebude 😉

miranda77
autor
15. říj 2011

a tady je docela dobrá diskuse ... http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...

mery83
16. říj 2011

@miranda77 To je pravda,u nás v čr se z penězi mrhá kde nemá,ale to je zase na rozčilení.
a jak probíhá snažilkování?

miranda77
autor
16. říj 2011

@mery83 jaké detaily chceš slyšet 😀 ? začali jsme tento měsíc, tak uvidíme ....

mery83
16. říj 2011

@miranda77 No detaily uplně nepotřebuji 😀 ,přijde mi že ten čas strašně letí a jestli se už třeba nezadařilo.Sem zvědavá co? 🙂 Když,ale já to tak s každym prožívám )víš jak to myslím).

proandreu
16. říj 2011

Ahoj Holky, tak se vám tady opět po delší době hlásím, těhotenství potvrzeno lékařkou. 30. 10. jdu na utz a screning ve 13. tt jsem odmítla, takže snad bude vše OK. Moje gynekoložka mi neřekla nic špatného, že jsem po 2. sc a docela brzy jsem zapadla, jen mi řekla, že vaginální porod nejde a že to bude 3. sc. Nebojuji s tím, jen mi bylo naznačeno, že pokud by porod začal dříve než plánovaná sekce, je možné porodit i normálně, ale rozhodně s tím nelze počítat a ona sama by to nedoporučovala. Po další kontrole po 30. říjnu se ozvu. Jinak v těhu mám komplikace, jsem na antibiotikách momentálně si "užívám" zánět močových cest a je mi blbě a blbě. Papa všechny zdravím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru