VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

tangerine
14. čer 2013

Holky, nevíte někdo, zda se VBA2C dá uskutečnit také někde v Plzni či blízkém okolí? Spěchá. Dík za info.

miranda77
autor
15. čer 2013

@natama @tangerine ... děkuju ...
no já jsem právě tady někde v diskuzi četla, že na děloze starou jizvu vyřezávají ... mě tedy nevyřízli ani tu navrchu - normálně mám na břiše dvě čáry 🙂

miranda77
autor
15. čer 2013

@natama Vrchlabí ...

tangerine
15. čer 2013

Já nevím o nikom, kdo by staré jizvy vyřezával, ať už navrchu či uvnitř. Možná se to dělá při nějakých srůstech nebo nekrózách, jinak ani nevidím důvod. Jen vím, že se většinou snaží dělat nový řez právě rozříznutím té původní jizvy, aby tam těch jizev nebylo moc. (Což se ale ne vždy musí povést.) Jinak já mám na břiše i po třetím císaři jen jednu jizvu. 🙂 Až na úplný okraj jizvy, kde se z té nové oddělují asi 2 cm té staré.

miranda77
autor
15. čer 2013

no mě se to také nezdálo a chtěla jsem mít jasno 😉 , tak jsem se prostě doktora zeptala ... já mám tedy opravdu vidět dvě čáry - jsou hodně slabé, takže možná bylo dost těžké se strefit do té původní, po slepáku nemám jizvu vidět skoro vůbec ...

natama
15. čer 2013

ja mam tedy jizvu jen jednu 🙂

miranda77
autor
19. čer 2013

tak dnes konzulatace v porodnici u nás ... no nějak nepříjemní nebyli, ale jeslti prý chci rodit u nich, tak plánovaná sekce v 39tt ... ani s rozběhnutým porodem mě nevezmou ...

tangerine
19. čer 2013

@miranda77 Asi neznají zákony a nevědí, že v akutním případě (rozběhnutý porod) tě vzít musí a v případě tvého nesouhlasu ti sekci udělat nesmí. Ale kdo by chtěl rodit v takové atmosféře, že? Takže pojedeš do toho Vrchlabí?

tangerine
19. čer 2013

@miranda77 Teď jsem v kontaktu ještě s jednou holkou z Plzně, která má termín plus mínus jako ty a také se bude pokoušet o přirozený porod po dvou sekcích. Tak na vás na obě myslím a budu držet palce. ;)

miranda77
autor
19. čer 2013

@tangerine no já jsem se přímo na to ptala ... když bych přijela s rozběhnutým porodem, tak to budou zastavovat ... takže tady rozhodně ne...
a holčina v Plzni pochodila? Nebo bude někam cestovat? Já jdu asi do toho Vrchlabí - půjdu tam i v případě sekce, je to tam přijemné ...

miranda77
autor
19. čer 2013

jo a dnes jsem také vyzvěděla, jak je to s měřením DDS - měří se tloušťka dělohy a stěny močového měchýře a podle toho se stanovuje síla DDS - takže taky takový odhad, že ...

miranda77
autor
19. čer 2013

jo a taky mi pan primář (mmch jinak sympaťák 😀) naznačoval něco o třetí sekci jako poslední a sterilizaci ...

tangerine
19. čer 2013

@miranda77 No zastavit by ti to bez souhlasu také nemohli, ale to je fukt. Chce to mít v tomto směru dobře napsaný porodní plán. Jinak v Motole mi také cpaly sterilizaci už jako těhu, aniž bych jim říkala, že už děti nechci, což mne naštvalo. V Příbrami o tom primář také nakonec mluvil, ale až při propouštění z porodnice a až po dotazu, zda plánuji další děti. Cpát mi to rovnou by si nedovolil. Čím víc o tom přemýšlím, tak do toho možná nakonec půjdu. Další děti už nechci a lepší než do sebe cpát hormony.

miranda77
autor
19. čer 2013

@tangerine 😀 no nejdřív jsem naštvaná nebyla, ale teď mi to začíná docházet ... grrrr

jinak o sterilizaci moc hezky píše Northtrupová v knize Zdravá žena - také si ji se sestrou nechaly udělat, když už věděly, že nebudou chtít děti ...

miranda77
autor
21. čer 2013

tak novinky z dnešní poradny - měření jizvy nic moc - 2,8-3,5mm, porodní nález žádný (tak se smiřuji s tím, že se porod asi nerozběhne, i když v noci břicho bolí jako při MS) ... odhad je 2900g, což vypadá na opravdu nejmenší z mých dětí 😅 ... S doktorem jsme to probrali, a tak, jak jsme si tu psaly, člověk musí být připravený na všechno ...

tangerine
21. čer 2013

@miranda77 Co přesně znamená "porodní nález žádný"? Já při příjmu v porodnici měla stejný nález jako 14 dní před tím a dr. také říkala, že zatím se to jako porod netváří, ale kvůli bolestem si mne tam nechají a uvidí se, zda se to rozběhne, nebo ne. A docela rychle (vlastně na můj vkus pomalu 🙂) se to rozběhlo. ;) Váhový odhad je super a jizvou bych se nenechala znervóznit - měření jizvy na UZ je relativní a záleží hlavně na pružnosti dělohy, tak třeba to klapne. Myslím na tebe a držím palce. Kolikátého máš vlastně termín?

lovebaby
21. čer 2013

@miranda77 Ahoj, myslim na tebe, a v tom Vrchlabí tě přijmou s rozběhlým porodem? a jinak nález, do termínu je ještě čas, jestli tě teda nebudou chtít hnát na cs. A co PA, kterou budeš mít u porodu, jak se na to tváří? Jo odhad vypadá dobře, do 4 kg to bude 🙂
hl.at máš u porodu člověka co tě podpoří, zná tvuj plán pořádně atd, přeji hoooodně štěstí 🙂

miranda77
autor
22. čer 2013

@tangerine CS O, mimčo nesestupuje ... no naděje na přirozený porod tu pořád je, termín mám až 10.7., ale mimnko moc drobné není, což je pro nás (matky po sekcích) nevýhoda ...
@lovebaby jo, tam mě přijmou s rozběhnutým porodem - mají zkušenosti s porody po sekcích ... PA říkala, že pokud dojde/hrozí/ k ruptuře, tak se to prostě na průběhu první doby porodní pozná, běží patologicky ... takže vše prý záleží, jak bude porobíhat první doba porodní ... jinak za primářem na kontrolu jdu 1.7., tak uvidíme ...

tangerine
22. čer 2013

@miranda77 No je fakt, že u mne to probíhalo poněkud nezvykle: Čas mezi kontrakcemi se snižoval, ale délka samotných kontrakcí se neprodlužovala. I když už jsem byla otevřená na 7 prstů, tak délka kontrakce byla max. 2 min, spíš méně. Takže určité indície asi jsou a když tě do toho začne pálit jizva (byť málo), tak pak asi není na co čekat. ;) Ale věřím, že u tebe to bude OK.

miranda77
autor
22. čer 2013

@tangerine no, PA se tvářila, že prostě ví o čem mluví ... určitě to bude v pohodě 😉 ... moc díky za podporu!!!!

miranda77
autor
22. čer 2013

http://www.porodnice.cz/node/46221 tak tohle mě trošku uklidnilo ...

tangerine
22. čer 2013

@miranda77 A mne naopak.. Jak někde čtu / slyším o Hájkovi, vaří se ve mně krev!

karlikos
22. čer 2013

Ahojte, omlouvám se, že vám vstupuju do diskuze, vlastně sem nepatřím. Mám sice po 2 sekcích, ale třetí porod mě již pravděpodobně nečeká. Jen mě zaujalo to, že vám lékař navrhoval sterilizaci. Mě totiž taky už před 2. porodem! Strašně mě tím šokoval. Normálně jsem i přemýšlela, jestli si ze mě nedělá srandu... Předchozích 10 let byl totiž zaměřen vlastně jen na to, abych otěhotněla, žili jsme tím (děti jsou z 8. a 9. umělého oplodnění) a jen co se stanou tyto zázraky, někdo mě chce sterilizovat... Nechápala jsem... Sice druhý porod, ale tři děti (dvojčata)... Ale to jsou jako tady 3 děti a strop? Pak sterilizace??? Doteď mě to vytáčí doběla...

miranda77
autor
22. čer 2013

@tangerine já ho vůbec neznám 😲 , a taky z toho textu úplně nechápu, který názor zastává ... 😝
@karlikos ... no, to jsme tu už řešili ... dříve se po dvouch sekcích navrhovala sterilizace a teď ty paní chodí na umělá oplodnění ... primář tady v Děčíně říkal: "tři sekce jsou strop ... zvážit sterilizaci .... no jsou ženský, který se rozhodnou, že budou sekcí rodit dál ... ale ... " a u toho byla ještě druhá doktorka, která (věřím, že to bylo jen teplem 😉) se ovívala listy papíru a dávala oči v sloup ...

ty jo mně to tak postupně dochází ... to bylo strašný 😀

tangerine
22. čer 2013

@karlikos @miranda77 Ano jsou to hulváti, alespoň ti, co "nabízí" sterilizaci ještě dokud je ženská těhotná, cloumají s ní hormony a má hlavu plnou narození nového miminka. V takovou dobu požadovat na ženě jakékoliv závažné rozhodnutí je nemorální a o to víc, že se jedná o tak intimní a nevratnou záležitost. Myslím, že správným způsobem to podali akorát v Příbrami. Jinak "strop" podle mne nejsou tři děti, ale tři sekce. Do nedávna to ale byly jen dvě sekce. Já si ale nemyslím, že by i čtvrté těhu mělo být rizikem, pokud bych tentokrát ponechala mezi dětmi větší časovou mezeru a nechala tak dělohu dostatečně zregenerovat. Ale já už čtvrté dítko nechci, takže se nakonec možná nechám přemluvit. Nicméně způsob, jakým dnes masově sterilizaci vnucují už v těhu, mne také vytáčí a uráží.

karlikos
22. čer 2013

@miranda77
@tangerine No, já chápu a respektuju ženy, které se pro sterilizaci rozhodnou. Proč ne, určitě i ty, pokud do toho půjdeš, máš k tomu svoje důvody. Ale přesně jak píšeš, ten způsob a okamžik, jakým to třeba zrovna mě lékař navrhl... Vybafnul to na mě při vyšetření, týden před plánovanou sekcí (kolizní poloha dvojčat) a hlavně před teprve druhým porodem. Navíc u neplodného páru, v našem případě jak z mé strany, tak i z manželovy. Prostě, že se mě bude ptát na tohle mě nenapadlo ani ve snu. I když samozřejmě rozumím i i lékařům, když už jsou v břiše a žena sterilizaci stejně plánuje, tak je to samozřejmě nejjednodušší cesta, bez dalších pozdějších invazivních zásahů. Já další děti už neplánuji, jsem hodně vděčná, že se nad náma po těch letech nakonec ten nahoře slitoval, ale prostě konkrétně u mě tento zákrok zbytečný. Navíc rodit dál sekcí? Respektive vůbec dobrovolně a cíleně sekcí! To snad může chtít jenom blázen... Prostě mi asi chybí víc lékařské etiky a třeba čtení alespoň zásadních informací v kartě pacientky. Ale to je bohužel problém myslím obecně...

miranda77
autor
23. čer 2013

@tangerine @karlikos https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/vba2c-p...

holky i 11 sekcí je možných viz rozhovor na odkazu výše ... no ale ...

tangerine
23. čer 2013

@karlikos Naprosto s tebou souhlasím. Na mne to v Motole (kde jsem nakonec už znovu nerodila) také vybafli a to už na UZ ve 30tt - prý že u nich mohu rodit zase jen sekcí a že se mám připravit na to, že mi při tom budou nabízet sterilizaci. Z toho, jak to mladý doktor říkal, bylo zcela jasné, že na mne v tomto směru budou u porodu tlačit (ne nabízet), proto mne na to upozorňoval. Hrozně mě to naštvalo a i proto jsem tam rodit nešla.

karlikos
23. čer 2013

@tangerine Dobře jsi udělala. Neměly bychom zůstávat v péči lékarů, kteří nemají empatii ani slušnost. Bohužel ne vždy je na výběr.
@miranda77 Tak to je masakr... 🙂

karlikos
23. čer 2013

@miranda77 Jo, jinak ještě teda držím palce, ať všechno proběhne bez problémů!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru