VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

tangerine
11. črc 2013

@helcas OPRAVA první odpovědi: Na končí nemá být "duplicitní", ale "dupl". Automatická oprava v PC mi to přepsala, aniž bych si toho všimla. :D

helcas
11. črc 2013

@tangerine jojo, taky bych nejradši své děti donosila až do dne, kdy by si samy řekly...ale u prvního to byl šok, celou dobu jsem myslela já i dr., že je hlavou dolů a týden před termínem jsme zjistily, že ne....takže to vlastně vyšlo jen 3 dny před termínem...v druhém případě to donosit nešlo 🙂 a ve třetím jsem to chtěla donosit původně aspoň do termínu, ale jelikož se objevila cukrovka a velký odhad miminka, souhlasila jsem s týdnem před..a teď už je to fuk 🙂

lovebaby
12. črc 2013

@miranda77 Ahoj, to ví, že držim. A už ti odchází hlenová zátka? Mě se stalo, že u malý odcházela postupně a u malýho mi odešla s krví a druhej den v 5 ráno mě probudily kontrakce 😉

lovebaby
12. črc 2013

@bambulka814 My právě máme holku i kluka, tak se manželovi do třetího moc nechce, myslim že kdyby jsme měli dva kluky nebo dvě holky, že by se třeba nechal přesvědčit, ale takhle tomu moc nevěřim.
Ale když přijedem k segre a ta ma chlapečka a všichni tři si hrajou, tak řekne, že by se mu to líbilo mít tři, tak aspon vím, že o tom přemýšlí....

bambulka814
13. črc 2013

@miranda77 ja odpadnem! zazraky sa naozaj deju 🙂 neuveritelny pristup doktorov. miranda, myslim, urcite to zvladnes 🙂 CS 7 je uplny sen, to je na porod doma 😀 za hodku bude vonku.

bambulka814
13. črc 2013

@tangerine ano, ano, rozumiem s tym chlapcom, moji dvaja su neuveritelni zbojnici, tretieho by som uz nezvladla 😝 volam ich gladiatori alebo demolacna cata, to ich tak vystihuje 😝

bambulka814
15. črc 2013

@miranda77 co noveee??? daj hlasenie 🙂

lovebaby
15. črc 2013

@bambulka814 CS 7 neni jako otevření na 7 cm, to bych na hodku asi neviděla, ale snad to bude brzy a Miranda se ozve a dá nám hlášení 😉

bambulka814
15. črc 2013

@lovebaby no ja asi vychadzam z toho, ze moja CS bolo vzdy 1 🙂 takze 7 je, ze wow 🙂

lovebaby
16. črc 2013

@bambulka814 Tohle je hrozně těžký určit, já už byla úplně otevřená, ale malej nevstupoval do pánve, tak mě po pár hodinách řízli, ale malej byl opravdu obr a vleže na zádech tam nemoh narotovat a ještě byl zamotanej do šnůry..on vypadal po narození minimálně na 2 měsíce 😀
Kdybysme měli třetí, potřebovala bych nějaký menší miminko, ale s manželem jsme oba vysocí tak nevim jak to udělat 😀

miranda77
autor
21. črc 2013

Ahojte ženy!!! Tak jsme se teď vrátili s porodnice ... 😀 JSEM ŠŤASTNÁ PŘEŠŤASNÁ ... 16.7. v 19:05 se nám narodil Přemysl. Zdařilý pokus o VBA2C, ale nebylo to bez komplikací .... Až bude více klidu rozepíšu se!!!

sykorka26
21. črc 2013

@miranda77 Moc moc moc gratuluji. Ať jste zdraví a šťastní. Celá tvoje VÉLKÁ rodina. 😀 😀 😀

tangerine
21. črc 2013

@miranda77 Zrovna dnes dopo jsem sem nakukovala a říkala si, že už ses dlouho neozvala. :D Také moc a moc gratuluji a jsem ráda, že se ti to povedlo přirozeně. Užívej si mimča, buďte všichni v pohodě a zdraví a až bude čas, tak napiš podrobnosti. ;)

bambulka814
21. črc 2013

@miranda77 jeeej, krasa, gratulujem velmi velmi 🙂

ashlee
21. črc 2013

@miranda77 gratuluji

tangerine
21. črc 2013

@miranda77 Hmm, přijde mi neuvěřitelné, že jsi tuhle diskusi zakládala již před 2 roky a celou dobu se na to připravovala. A teď se ti to prostě povedlo. 🙂 Úžasný! Já se začala na VBA2C chystat až ve chvíli, když jsem zjistila, že třetí dítko je hlavou dolů, tj. cca ve 30tt.

natama
21. črc 2013

@miranda77 teda to je nadhera!!! strasne moc vam z celeho srdce gratuluju 😵 at jste stale takhle stastny! 🙂

lovebaby
21. črc 2013

@miranda77 Ahoj, moc moc gratuluju 😀 už se těším na podrobnosti 😉
Kolik malej vážil?

miranda77
autor
22. črc 2013

tak slíbený příběh 🙂 s mým pokladem na ruce ...
Tak jsme ve Vrchlabí čekali na porod. Stále se nic nedělo a termín se blížil. Vše logisticky přeorganozovat, prostě ještě nerodíme ... den po termínu za námi přijeli obě děti, takže opravdu rodinná dovolená a druhé kolo výletů do blízkého okolí ... Další dny plynuly ... nic se nedělo a já začala propadat depresi a smiřovat se s tím, že to všechno bylo zbytečné a stejně skončím na plánované sekci. 40+4 jsem v noci začala cítit kontrakce - celou noc po 10minutách, nijak výrazně nebolely, ale budily mne. Ráno to trochu mírněji pokračovalo a tak jsem jako vyděšená prvorodička raději zašla za PA, ta natočila monitor a předala primáři. "Paní, vy rodíte! Je tu děložní činnost, tak vzhledem k anamnéze doporučuji nástup do porodnice, ať to máme pod kontrolou". Nastoupila jsem a odpoledne se kontrkce zintenzivnily. Už jsem prodýchávala, nicméně pořád otevřená na prst. V noci jsem dostala nějakou injekci, abych alespoň nějakou kontrkakci zaspala, jestli to pomohlo nevím ... Ráno otevřená na 3 prsty, kontrakce pořád a v 13h beze změny ... už jsem prostě řekla, že to vydržím do večera a jestli nedude pokrok balím to. Vana v relaxačním pokoji, kontrakce ještě zintenzivnili, v 16h otevřená 6-8prstů, po 17h už to začalo tlačit ... Tlačila jsem přes hodinu ... hlavička u vchodu ... kontrakce přicházely pomalu a hlavička se moc neposouvala, všichni čekali. Dostala jsem kapačku, oxytocin, nic ... lehké tlačení na břicho, nástřich. "Už jsem viděl i hlavičku" říká mi manžel ... podruhé ... a šup, zvětšení nástřihu, kleště a ... "máme tady modráka, tak to by jste sama neporodila" prohlásil primář a podával Přému na bříško. Šňůra kolem krku napevno...Apgar skore ale skvělé 9, 10, 10. Po kleštích na hlavičce ani památka!!! Radost ....

miranda77
autor
22. črc 2013

A začínáme telefonovat ... ale mně se nějak dělá špatně, nakonec jsem ráda, že udržím telefon a nějak bez"paniky"dokončím telefonát s mamkou. Krvácím ... všichni kolem běhají. Krevní ztráta 1,3l. Do rána jsem dostala 7 kapaček a ležela na jiném pokoji ... :(... Pavel s Přémou spali celou noc na našem pokoji a já za nimi mohla až v 10h ... totálně vyčerpaná.

miranda77
autor
22. črc 2013

takže jsem vlastně skoro stejně vyřízená jako po sekci 😉 , ale s výhledem, že mi bude asi lépe dřív 😅 . Psychika dělá hodně 😀 ...

bambulka814
22. črc 2013

@miranda77 uf no, chvala Bohu, ze nakoniec to dobre dopadlo 😨

natama
22. črc 2013

@miranda77 ty jo, tak to bylo napinavy... jesteze to dobre dopadlo
no priste to jiste pujde jako po masle 😀

tangerine
22. črc 2013

@miranda77 Fíha! A to krvácení ti nějak stavěli, sešívali tě? Byla jsi nějak vnitřně potrhaná, nebo odkud tolik krve? Tos měla stejnou nebo možná i větší krevní ztrátu než já s rupturou dělohy. 😀

A jak porod probíhal jinak? Měla jsi nějaký porodní plán? Jak vypadal porodní sál / místnost? Kolik tam po celou dobu bylo lidí? Jak moc a jak často po tobě něco chtěli, mluvili na tebe, monitorovali tě (a byla jsi při tom "znehybněná"), apod.? Jizvu jsi necítila vůbec? Jsem ale zvědavá, co? 😉

lamarika
22. črc 2013

@miranda77 obrovská gratulace! Jsem nadšená, že jsi další, která pokořila předsudky a dokázala to. Díky tobě jsou zase další možné rodičky o krůček blíž k VBA2C!
Ať už nenastanou další komplikace a jste oba zdravý! Užívej si tohle vítězství 🙂

miranda77
autor
22. črc 2013

@tangerine nezavinoval se mi děloha ... takže to krvácelo z dělohy. No hned přivezli ultrazvuk a kontrolovali jizvu, jestli náhodou přeci jenom nepraskla, ale to vše vypadalo v pohdě .... dostávala jsem kapačky a oxytocin na stahování dělohy. Ptala jsem se, jestli to mohlo souviset s těmi sekcemi a řekl, že je to možné ... že ta děloha je slabší. No mám nástřih, kvůli těm kleštím docela velký :( ...

sykorka26
22. črc 2013

@miranda77 Ahojky. Jsi DOBRÁ. Zvládla si to. Vem svoji pravou ruku a poplácej se po levém rameni 😀 A sešili tě aspoň pěkně? A co, jak se ti chodí 🙂, bída co? Já si říkala, že kvůli té chůzi by byla lepší sekce, protože asi tři dny co jsem se vrátila z porodnice domů, jsem myslela, že mi vnitřek spodem vyleze ven, od toho tlačení 🙂 Bude líp a nebude tě svědit třetí jizva na bříšku 🙂 Ale hlavně TY JSI TO DALA 🙂

sykorka26
22. črc 2013

@miranda77 A pochlubíš se Přemykem 🙂. Prosím prosím foto. Děkuji.

lovebaby
22. črc 2013

@miranda77 Tak hl. že je vše v pořádku, a kolik malej vážil? A kleště byly kvůli pupečníku, nesestupoval? Trochu mi to připomíná ten muj druhej porod. Za jak dlouho po otevření jsi mohla tlačit?

lovebaby
22. črc 2013

@miranda77 A jseš dobrá jak jsi to zvládla, jak jsis za tim šla, věděla jsem, že to dáš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru