VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

mery83
27. únor 2012

@sykorka26 No já mívám teť někdy takovy píchání,ale nepřijde mi že je to jizva,ale možná taky jo.A je to jako by měla přijít ms.Ale je fan,že ani při práci nic necítím a to kolikrát taháme i těžké pacienty.

sykorka26
27. únor 2012

@mery83 Tak to nebude ono.Tohle opravdu je jak kdyby se ti chtělo něco utrhnout.jinak to neumím posat.A je opravdu fajn,že tě to při práci nebolí.

mery83
27. únor 2012

@sykorka26 To jsi mě potěšila,sem tam mě napadla i myšlenka jestli je jizva po roce dostatečně zhojená a mužu ji třeba i víc zatěžovat.
A Chci se zeptat ještě,mužou třeba ty srusty zasahovat i k vaječníku?

sykorka26
27. únor 2012

@mery83po roce je jizva zahojená dobře,jestli si teda neměla nějaký komplikace po operaci. Tak to určitě zasahovat můžou,sice netuším v jaké míře,ale jo.To je otázka na doktora.

mery83
27. únor 2012

@sykorka26 Ten mi toho moc neřekne,minule jsem byla na prohlídce a ani ho nezarazili že mám cyklus 45 dní a byl hotovej během snad 5ti minut.Chci si najít nového.

sykorka26
27. únor 2012

@mery83 Tak to doporučuji,Tu výměnu. 😎

miranda77
autor
28. únor 2012

já jsem se doktora ptala na srůsty, při druhé sekci mi řekli, že jsem jich měla hodně... řekl, že se to přes ultrazvuk nepozná, jedině vnitřně ... takže si myslím, že přirozený porod je oproti sekci z hlediska srůstů menší riziko ...
@sykorka26 takže v Brno je další varianta pro rození 😀

sykorka26
28. únor 2012

@miranda77 Doufám,že ano.Teď je otázka,na jakého porodníka narazím.Ale jsem domluvená s doktorem,že mě do porodnice přesune už kolem 34tt.Tak snad budu mít čas najít zpřízněnou duši?A s těmi srůsty si to myslím taky.I podle toho co jsem dohledala na netu.

helcas
28. únor 2012

@miranda77 Známá teď rodila po 3 letech od první sekce, zkoušela to přirozeně, hezky si všecko dotrpěla, ale porod nepostupoval a skončil sekcí.. pak jí řekli, že měla uvnitř srostlou dělohu tak, že miminko nemohlo projít, prostě tam mělo ze srůstů překážku 🙂 takže normální porod je samozřejmě lepší, ale bohužel ne vždycky to jde :/

mery83
28. únor 2012

http://www.novinky.cz/krimi/260330-dite-zemrelo... je děsny vím že se to tu probíralo.

mery83
28. únor 2012

@helcas To asi taky záleží jak jsou velky a taky kolik jich tam je.

aniska
29. únor 2012

ahoj holky, prosim, nevite mi poradit, kde ziskam nove info od maminek co rodili ve Vrchlabi? To tema je uz uzamceno, a ja rpemyslim ze bych chtela tam a nema mi kto poradit.

mery83 - pokud vim, tak to dite melo vadu neslucitelnou se zivotem. kdyby se narodilo v porodnici, neni jasne, jeslti by ho dokazali zachranit

lamarika
29. únor 2012

@sykorka26 prosím tě proč pujdeš do porodnice již ve 34. týdnu? To je běžný postup?

sykorka26
29. únor 2012

@lamarika No to proto,aby jsme měli čas se domluvit.Aby měli čas na pozorování 🙂.Doktor povídal,že kdybych tam šla až v tom 38tt,tak by mě tam mohli hned nechat na sekci.A jestli je to běžný postup,to netuším.Spíš jde o to,že opravdu tady se automaticky přistupuje k další sekci a myslím,že když budou mít větší prostor na posouzení mého těhotenství,tak bych mohla mít větší štěstí.

sykorka26
29. únor 2012

@helcas Je to to možné 😲

helcas
29. únor 2012

@sykorka26 jee to ti zavidim, ze mas tak vstricne doktory v porodnici, ze aspon o te moznosti premysli... to u me tady neni sance

sykorka26
29. únor 2012

@helcas Sama jsem zvědavá.Ale už při druhém "porodu" byli vztřícní a když došlo na nejhorší,tak se na mě byli druhý den podívat a poptat se jak se daří 🙂

lamarika
3. bře 2012

@sykorka26 prosím tě a ty budeš tedy rodit v Brně v Bohunicích? To sis domlouvala přímo s primařem?

sykorka26
4. bře 2012

@lamarika S primářem jsem ještě nemluvila.Jsem z Brna a v Bohunicích jsem už "rodila",tyhle informace mám od svého gynekologa.Ale ještě jsem neměla odvahu tam zavolat přímo.

lamarika
4. bře 2012

@sykorka26 já si totiž dělám naděje, že bych mohla rodit vaginálně po přečtení téhle diskuze a Brno je od nás kousek. Tak vyzvýdám co se dá. Vím, že je to předčasný to řešit, ale štěstí přeje připraveným 😉 ke všemu už mám z CR panickou hrůzu ☹

miranda77
autor
4. bře 2012

@lamarika a ty maš také 2CŘ?

lamarika
4. bře 2012

@miranda77 bohužel ano ☹

miranda77
autor
5. bře 2012

pořád pemýšlím, jak se dá víc zatěžovat jizva na děloze???

mery83
5. bře 2012

@miranda77 Ahoj já si myslím že asi se moc zatěžovat nedá.Možná tak nějakým cvyčením nebo těžší prací.Jinak asi nijak moc ne.

mery83
5. bře 2012

@miranda77 Jé taková chyba cvičením omlouvám se.

miranda77
autor
5. bře 2012

no já právě přemýšlím, jestli ji v normálním/netěhotným stavu nějak zatěžujeme? Přeci při zvedání čehokoli nezapojujeme svaly dělohy? ... v těhu je to něco jiného 😉

helcas
5. bře 2012

holky já se za celý den nazvedám malé - čím je starší, tím víc ji zvedám 🙂 - a pokaždé si uvědomím, že bych ji zvedat neměla, ale jak to ksakru udělat? do kočárku, z kočárku, do postýlky, z postýlky, do židličky, pak zas ven, do schodů, do vany, z vany..atdatd...malá má 11 kilo plus plínu a oblečení a doporučují zvedat max. 5 kilo..takže pořád jen myslím na to, dky se něco stane

sykorka26
5. bře 2012

@miranda77 Taky si myslím,že kromě těhotenství se děložní svaly moc zatížit nedají.Napadá snad pravidelný manželský sex 😎 😀

sykorka26
5. bře 2012

@lamarika Důležité je se zbavit té hrůzy ze sekce.To ti nepřizpíva a potažmo ani miminku ne.Máš ještě kus před sebou.Budu nadále informovat o dění v Brně.Chtěla bych mít z informací od doktora ohledně těch Bohunic radost,ale musím si nechat chladnou hlavu,abych se pak nedivila.

miranda77
autor
5. bře 2012

@sykorka26 tak na tom budeme muset zapracovat 😀 😀 😀
@helcas já myslím, že na začátku těhu to moc nevadí, ale pak s rostoucím bříškem je to horší a horší ... prostě vést k samostanosti 😅 (to se lehce řekne-napíše)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru