Ve 39tt bolesti bříška a zad, mám jet do porodnice?

terinkaaaa
19. bře 2015

ahoj ženy, od rána mě bolí bříško, (zítra začínám 40.tt) teď trošku bolesti zesílily, plus se přidaly trochu záda. Tak nevím jestli už mám kontrakce nebo planý poplach. Voda, ani hlenová zátka neodešla. Břicho mám pořád vysoko a malej sebou šije. V úterý jsem byla v porodnici na monitorech a řekli mi, že už jsem na porod krásně připravená. Takže vlastně nevím co mám dělat, jestli tam jet a nebo ještě počkat. Díky za odpovědi, jsem prvorodička a prostě mám strach, že to nepoznám.

mandala
24. bře 2015

@terinkaaaa Mám pocit, že většina mamin, které znám a šli na vyvolávačku, měly za pár hodin odbyto a moje známá se zas tak strašně bála porodu a ted razí heslo, že radši rodit, než k zubaři 😀 Neboj, ono to nějak dopadne, ale máš pravdu, že je asi zvláštní vědět, že zítra už bude prcek na světě. To, že bys byla špatná, když nerodíš přirozeně mě teda vůbec nenapadlo, mě to přijde úplně normální, asi to je krásná holčička a nemůže se pořád dofintit. 🙂

terinkaaaa
autor
24. bře 2015

@anezka1
@mandala holky moc děkuji za informace a za podporu 🙂 já půjdu pomale na kutě, poslední noc kdy se vyspím( snad) a pak Vám dám vědět 🙂 zatím se mějte 🙂

mandala
24. bře 2015

@terinkaaaa No, tipla bych si, že toho moc nenaspíš 😀 Myslím na tebe 🙂

z_kopretinka
24. bře 2015

@terinkaaaa držím palečky a dej info 🙂

terinkaaaa
autor
29. bře 2015

@anezka1
@z_kopretinka
@mandala

Ahoj ženy tak se hlásím 🙂 ve čtvrtek 26.3. v 11:50 se nám narodil Kryštof, vážil 3330g a měřil 50cm. Nebýt užasnýho pana primáře, tak rodím ještě dneska. Takže jsem mu strašně vděčná, že nám s ním pomohl na svět. Malej se držel jako klíště 🙂

terinkaaaa
autor
29. bře 2015
mandala
29. bře 2015

@terinkaaaa Velká gratulace !!! 🙂 Asi to bude mamák 😀 Hlavně, že jste oba v pořádku a máš už to za sebou. 😉 🙂 😉

mandala
29. bře 2015

@terinkaaaa Nádherný budulínek 🙂 😉 🙂

z_kopretinka
29. bře 2015

@terinkaaaa Gratulace, zvládla jsi to. Je nádhernej!!! a těch vlasů.

anezka1
29. bře 2015

@terinkaaaa No tak i já se připojuji a gratuluji, je boží 😉 . A jak to teda probíhalo?

terinkaaaa
autor
29. bře 2015

@anezka1 no ve středu odpoledne mě dali kapačku na stahy dělohy, jak reaguje na bolesti, pak vyšetření a podle něho jsem byla už otevřená, připravená rodit a že se to narodí ve středu,dokonce se mě ptali jestli necítím bolesti a já samozřejmě nic 🙂. Dojdu na pokoj a něco začlo, mírné bolesti nic pravidelnýho. Večer jsem šla na monitor, potvrdil bolesti, ale řekli mě že ještě nejsou na porod. Tak jsem se zase vrátila na pokoj, pak mě odešla hlenová zátka a já čekala, že to přijde. Nic, do rana jsem se i trochu vyspala. V sedm pro mě přišli a šlo se na sál. Doktor mě před půl 8 dal tabletu do pochvy, s tím že bolesti dojdou do půl hodiny. Mě začaly do 5 minut a ty nejhorší do zad. Než přijel muž už jsem se tam svíjela 😀. Po 9 doktor přišel praskl mi vodu a začla být bolesti furt horší a horší, otevřená na 6cm a a že to bude do hodiny 😀 chodit jsem nemohla, takže jsem ležela, to vůbec nepomáhalo, na záchod a do sprchy po 4, no komedie. Pak už prostě pocit, že už to vytlačím, malýmu se furt nechtělo. Takže jsem skončila na koze, s primářem na břichu a se třema bolestma byl Kryštůfek na světě!!! Jako nebýt jeho nevím jak se tam dlouho trápím 🙂. Řvala jsem bolestma snad na celou porodnici, ale v ty době mě to bylo jedno!!! Nebýt těch bolesti do zad a jenom kdyby byly do břicha, nebylo by to tak hrozný. Ale co už máme to za sebou a jsem ráda 🙂 lepší takovej porod, než furt čekat, že mě voda praskne sama a rodit treba 20hodin.

anezka1
29. bře 2015

@terinkaaaa Tak to byl docela fofr! Vidis,zvladla jsi to na jednicku😉 .A co by sis nezarvala,at kazdy vi,ze na svet prichazi novy clovek.TVUJ uplne novy clovek.Uzivej si s nim kazdy den (ikdyz budes mit pocit,ze nevis kde ti hlava stoji) a niceho se neboj,az se spolu trochu seznamite,zvladnes i ostatni veci na jednicku.Ted uz bude dobre🙂 .At jsi brzy fit a Krystufek zdravy a spici miminko. A neboj se ho rozmazlovat😉, opatrujte se.

mandala
29. bře 2015

@terinkaaaa Jo, s křížovýma bolestma jsem si taky užila a nejvíc mě dorazila sestra, která mě s úšklebkem řekla, že co by měly říkat maminy, ketré tam rodí 2 dny, byla dost mladá, takže bych si tipla, že bezdětná. 😠

z_kopretinka
29. bře 2015

@mandala bych jí asi dala facku. Měla jsem taky křížáky a modlila se za epidural. Protože s tou vodou co mi rupla to bylo od začátku výživné. Vůbec si nepamatuju, že by mě bolelo břicho, jen ty zatracený záda. Anestezioložka byla bohyně, protože čas který měla mezi kontrakcema, nebyl zrovna moc dlouhý na to aby zavedla epidural. Jen v sedě v předklonu s nataženýma nohama a PA co mě držela jsem byla schopná je vydejchat, aby ona mohla napíchnout záda. V leže jsem se kroutila a řvala na celej barák :D Smekám před těma co to daj bez toho. Po 2 hodinách bolestí do zad co 3 minuty jsem se totiž klepala vysílením a viděla svaté. Tlačení oproti tomu snad ani nebolelo.

terinkaaaa
autor
29. bře 2015

@z_kopretinka
@mandala já PA měla taky za všechny prachy, bylo vidět jak ji štve, že je v práci. A že jsem zase ta hysterka co to nevydrží, já chtěla epidural, už jsem jí o to prosila, no než došla s primářem, tak už to bylo tak rozjetý, že by to nestačilo působit. Jako negativní věc na celým porodu hodnotím ji. Ale tak jsme jenom lidi a třeba neměla den 😀

terinkaaaa
autor
29. bře 2015

@anezka1 jeee děkuji, zatím to je zlatíčko a tatínek je z něho úplně hotovej, takže zatím je to vše pohodička 🙂 teď už to všechno tak poletí, že si musíme užívat každý den 🙂

anezka1
30. bře 2015

@terinkaaaa PA a i nekteri doktori by mely byt vice empaticky, holt nesly prodavat chleba,ale rodit deti.Vim,ze to jsou taky jen lidi,ale to me fakt v porodnich bolestech nezajima,potrebuju alespon naznak uklidneni ci drobnyho usmevu nebo povzbuzeni. Ja nemela krizovy bolesti,ale zarvala jsem si pri ltaceni,neslo mi to ani u druhyho a kdyz po chvilce dorazila dr.,ten jeji kyselej ksicht neslo prehlednout.Mrskla bych po ni kapackou.Dneska uz mi to vsechno prijde jako pravek,jako by se to ani nestalo a uz se mi vybavuje pouze ten obrovsky pocit "boze,je to za mnou"a nasledne hrejive opojeni,kdyz jsem mela malyho jeste teplyho na brise.To jsou ty okamziky,zvlast tedy ten posledni,pro ktery zenska snese fakt vsechno🙂 .

terinkaaaa
autor
3. dub 2015

@z_kopretinka
@anezka1
@mandala ahooooj ženy jdu si pro radu 😀 bolel Vás ještě týden po porodu spodek? Já už se dva dny můžu zbláznit bolestí(bolí mě ten nástřih), skoro nemůžu chodit a jen zvládám starost o malýho. Nejlíp je mi v leže, jenže jsem na nervy, že nestíhám věci okolo, jako uklízet, žehlit, vařit. Myslela jsem si, že v porodnici mě ty bolesti přešly, bylo mi po porodě za dva dny heej. Teď jsem jak lazar 😀 a přijdu si neschopná 🙂

anezka1
3. dub 2015

@terinkaaaa Co se tyce spodku,bolelo me to,citila jsem dlouho,jak me to tahne,ale nebyla to takova bolest,ze bych to nemohla vydrzet.Kazda to mozna mame jinak.Ale jsi porad cerstve po porodu,mela by ses hlavne opravdu setrit!!Kasli na domacnost,alespon na uklid,s ostatnim at ti pomuze manzel,maminka,tchyne,kamaradka....nekdo hodny a ochotny .Fakt to nepodcenuj, z nejakyho duvodu se tomu rika sestinedeli.Mas na odpocinek primo narok!!!!A ze nic nestihas..tak na to si zvykni,to je v materstvi naprosto normalni,ja obcas nestiham jeste ted 😀

z_kopretinka
3. dub 2015

@terinkaaaa údajně jsem měla malý nástřih a 4 stehy uvnitř a 4 stehy venku. Jenže to bolelo jak čert. Skuhrala jsem v porodnici, dr se na to díval jen tak na posteli z rychlíku. V den propuštění mě viděl přikrytou peřinou 😀 jen prohmatal břicho a prý OK můžeme domů. Ha ha ha. Sedět jsem skoro nemohla. Jen na posteli na měkké matraci to bylo ok. V autě cestou domů jsem skoro brečela. A večer mi povolil asi steh nebo kůže a parádně to krvácelo. Hojilo se to dlouho. Doma jsem nestíhala skoro nic tak do 5. měsíce. Pak už si dokázala malá hrát sama a podat si dudlíka. O víkendu jedno jídlo dovezla tchýně a moje máma jezdila 100km a kastrůlky na celý týden. Úklid byl na manželovi. Když spala malá spala jsem já. Nebo jen ležela. Při kojení mě popichovalo v břiše - to je prý normální - hormony pomáhají stahovat dělohu. Kontrola po šestinedělí nic extra, ale dr. byla jemná. Bála jsem se co mi k tomu řekne, děsila jsem se, že mi poví, že je to špatně sešité nebo se to hnulo jak mi to krvácelo atd. Ale podle ní bylo vše ok a tak jsem se pak uklidnila a přestala na to myslet. Šití jsem přestala cítit tak před měsícem. Když jsem si někdy blbě sedla s nohou pod sebe tak se to napnulo a nic moc. No a na večerní zábavu to chce fakt trpělivost (i když jak u koho, někdo to má hned ok, někdo ne)

mandala
4. dub 2015

@terinkaaaa Při prvním porodu jsem byla hodně šitá a spodek mě bolel dobrých 6 týdnů. Jediná poloha zezačátku, kdy se mě ulevilo bylo v leže, sedět, stát a chodit byla katastrofa. Nejlepší byla hláška mojí tchýně - to musíš rozchodit 😀

claris87
13. dub 2015

Ahojte ženy, taky mám dotaz prvorodičky 🙂 Dneska mě celou noc bolelo břicho jako při měsíčkách - nic závažnýho, občas mě to probudilo ale víceméně sem se vyspala. Je to znamění že to brzy přijde? Díky za zkušenosti 😀

terinkaaaa
autor
13. dub 2015

@claris87 takhle mě to bolelo taky, ale pak to přeslo druhým den. Ale já šla na vyvolávání, no a noc před porodem jsem taky měla bolesti jako při měsíčkách, aji mě odešla hlenová zátka. Tak uvidíš buď to byl planej poplach a nebo třeba za pár hodin pojedeš 🙂 držím palce 🙂

mandala
13. dub 2015

@claris87 to, že jsi prvorodička nic neznamená, já ani u třetího nedokázala odhadnout, jestli už to je porod, nebo ne, mě bolele takhle břicho v kuse asi už tři týdny před porodem, tušila jsem, že se asi chystá, ale až když odešla hlenová zátka a hodinu na to praskla voda, jsem věděla, že už konečně... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru