Vše okolo porodu mi přijde ble

sim007
15. čer 2014

Chceme se začít snažit o mimčo, ale vše okolo porodu mi přijde takové "nechutné". Ano, vím, že je to přirozené a všechny si tím prošly, ale.....
Nejsem žádná puritánka ani barbína, vím že se to mimčo musí nějak dostat ven, ale všechno okolo porodu a gyndy mi přijde takové ble.... nástřih a šití je jako slova z hororu...mám hodně nízký práh bolesti a při menzes sním "tunu" brufenu.... představa jak v porodnici nahá sedím na balónu a nahá rodím je pro mě úplně neskutečná.... jako fakt nevím jak tohle zvládnu.

samasa
16. čer 2014

@silwin 😀 😀 😀 né...ja se ti neposmívám...jenom me to hrozne rozesmálo 😀 😀 😀 a úpřimne s tebou soucitím... taky jsem to chvilku tak mnela...ale pak to přešlo 😀

jija
16. čer 2014

@deenyska nebyla, nenutili me vubec k nicemu a to jsem byla snadna obet kdyz jsem byla sama🙂

xmarg04
16. črc 2014

@deenyska Ja teda taky rodila obe deti naha, prislo mi to nejak normalni, pri tom prechazeni do sprchy a zpatky. Jednou v Podoli a jednou v male okresni porodnici...😉

elllenka
17. črc 2014

mě osobně vadily prohlídky v těhotenství, měla jsem rizikové těhotenství tak jsem nohy roztahovala skoro pořád a porodu jsem se bála, myslím že je to normální. Kupodivu to jestli rodím nahá mě v tu chvíli vůbec nezajímalo. Mnohem víc mi vadilo a vadí, když jsem šla na operaci s kolenem, tak jsem musela být nahá, ani kalhotky jsem si nemohla nechat. A ještě to kontrolovaly sestřičky, nakukovaly pod peřinu, přikrytou peřinou mě pak z pokoje vezli na sál chodbou kde jsme potkávali lidi ... a na sále po uspání peřinu sundají a kolem je spousta lidí ... děs, kam se na toto hrabe porod tam tě vidí jen doktor, porodní asistentka, případně dětská doktorka, sestra. Pokud nejsou problémy tak je u toho minimum lidí.

liss_durman
17. črc 2014

@sim007 Asi bych ti na to řekla: nepořizuj si dítě. Věř tomu, že tohle je jen začátek, po těch "nechutnostech" budeš máma, každý den budeš řešit spoustu situací od kojení po hovínka, přebalování, nemocí po úrazy... Dcera si teď 2x rozsekla bradu a pokaždý to bylo hrozný, málem mě to položilo, když jsem viděla tu díru v bradě a představa, jak ji asi bolí šití atd... Hrůza.
Ale přeci jen každá to máme jinak i s tím porodem a těhotenstvím.
1) Nevím, kde všichni berou ten blud s nahotou u porodu???!!! Já rodila celou dobu v košili a budu znovu. Nikdo to po mně nechtěl a ani by mě to nenapadlo.
2) Nástřih - to je noční můra všech prvorodiček. Já dodnes ani nevím, jestli mě nastřihli nebo jsem se natrhla, každopádně jsem to v tu chvíli vůbec nevnímala. Šití jsem vnímala, to bylo nepříjemné. Ale v době šití už máš v ruce ten uzlíček, který jsi právě přivedla na svět a je ti to úúúplně šumák.
3) Porodní bolesti - to je hodně individuální. Někdo tím trpí víc, někdo míň. Ke konci porodu už jsou asi nepříjemné vždycky. Ale existuje epidurál a jiné anestézie, takže pohoda 😀 Já jsem je skoro celou dobu vnímala jen jako běžné MS bolesti (až do doby než mi ustaly a v porodnici mi zavedly tabletu na vyvolání, pak už to bylo horší).
Pro mě byl před těhotenstvím i odběr krve kritický, omdlívala jsem. Za celé těhotenství mi brali krev asi milionkrát, pořád jsem chodila na nějaká vyšetření a nakonec jsem si zvykla (přesto byla pro mě zavedená kanyla u porodu asi nejhorším zážitkem 😀 ). Teď podruhé si dokonce píchám injekce na ředění krve - já, která mám hrůzu z jehel. Prostě nakonec to vnímáš úplně jinak 🙂 Nejde už jen o tebe, jde o tvé dítě. A už nikdy nemyslíš jen na sebe...

zulitvi
17. črc 2014

Tak mě na porodu prijde nechutne, jak hned prikladaji miminko. Ja vim, je to prirozene, pro miminko to nejlepsi, ale ja bych to asi nechtela. Rodila jsem cisarem v celkove anestezii a ani na fotkach jsem nevidela to mimco upatlane od tpho vseho z bricha. A jsem fakt rada, ze jsem to videt nemusela. 😀

blahova_andrea
17. črc 2014

zvládneš všechno, když budeš muset a dokonce ti většina věcí, které jsou dnes pro tebe strašák a řešíš je, bude v té chvíli pak úplně jedno. věř mi. mě, když přítel kdysi vykládal co a jak, tak jsem byla ráda, že možná děti mít nemůžu a že on už dvě má a že já teda mít nějaké částečně budu mít občas taky a nemusím si procházet tím a tím a řešit to a to a nakonec? 😀 sama za chvíli porodím druhé. ne, že bych po doktorech a do porodnice jela s nějakým nadšením, ale to miminko je prostě přednější a ty dokážeš překonat sama sebe i problémy s okolím 😉

deenyska
17. črc 2014

@xmarg04 V tom případě se mi rozšiřuje seznam těch, které rodily nahé 😉 😀 .... neměla jsem namysli, že neexistuje nikdo, komu by porod takhle proběhl, jen to, že já osobně neznám nikoho, kdo by rodil nahý. No a samozřejmě taky uklidnit tazatelku, že pokud nebude chtít rodit nahá, tak ji, podle mě, nikdo nutit nebude. 😎

verushe20
2. zář 2014

Tak s tímto já problém nemám, vcera byla na kontrole v porodnici a doktorka mi řekla at si odložím ze se na mě podívá a vedle ni stala jeste studentka a jeste jedna ženská (asi porodní asistentka), a mě to bylo jedno zd jsou tam všechny 3 a dívají se na mě jak ležím na koze...a kdybych se mela vyslect úplně do naha tak se vyslecu... Stejně u porodu bude taky víc lidí... Spíš mam strach z te bolesti a že mi to třeba nepůjde vytlačit ...jinak nějakou nahotu a veci kolem už dávno neřeším, už sem si za těch 9 měsíců pravidelných kontrol zvykla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru