Vydupaný císař kvůli adopci a psychice

pepenyny25
18. kvě 2016

Dobrý den,
potřebuju radu,jsem 34tt a syna chci dat po porodu k adopci. Jelikoz jsem se takhle rozhodla, tak me stejne chtějí nechat rodit normální cestou, s čímž já nesouhlasim, chci rodit císařem kvůli psychické stránce. Akorát mi v nemocnici rekli, ze jestli chci na vlastní žádost trvat na císaři kvuli adopci tak potřebuju povolení od psychiatra. Kdyz sem volala na psychiatrii tak mi řekli,že to jde,ale musim mit prý zadanku od obvodni lékař nebo gynekologa , s tim pujdu k psychiatrovi a ten mi diky tomu napise zprávu az pujdu rodit ze půjdu císařem. Můžete mi prosim rict jak to presne funguje?? Dekuji

bajana
18. kvě 2016

Presne tak, ako si napisala.

pejskyne
18. kvě 2016

Myslím, že prostě takhle, jak vám řekli. Vybrala bych si, s kým je vám to pohodlnější řešit, jestli s gynekologem nebo s praktickým, a toho poprosila o tu žádanku. Pokud to ani s jedním z nich řešit nechcete, zkusila bych se obrátit na některou organizaci, co pomáhá nechtěně těhotným, měli by vám být schopni pomoct zajistit přístup k psychiatrovi i bez žádanky.

pepenyny25
autor
18. kvě 2016

@pejskyne to jo spis by me zajimalo co maji uvest do te zadanky?? Protoze psychiatr rikal ze tam musi uvest duvod proc me posila. Tak nevim

milejka
18. kvě 2016

Možná je to netaktní,ale mě spíš zajímalo proč se vzdáváte dítěte? Proč adopce?

marsi37
18. kvě 2016

Jestli pani dite neche, jeji vec. Ja mam jen radu ohledne cisare. Pockejte, prijde to samo, trosku bolesti a mimi bude na svete, vsak ho nemusite vubec videt po porodu. A budete fithned. Po cisari budete lezet v nemocnici4dny. S miminama... A bolestma... Vim o cem mluvim.

bajana
18. kvě 2016

@pepenyny25 a to sa dotycny lekar s tymto este nestretol? Vsak je vela zien s panickym strachom z porodu, ktorym nieco vymyslia, aby mohli rodit takto "lepsie". Alebo treba najst ineho psychiatra, ktory vie, aku diagnozu si vymysliet, aby to v porodnici preslo.

pepenyny25
autor
18. kvě 2016

@milejka to je moje věc a ne vaše. Prosim všechny aby mi neradili jak rodit a neřešili proc adopce. Jedno dítě už mám a adopci sem zvolila protože si mimi nemůžu dovolit a pro potraty nejsem.
@marsi37 na cisari trvam,první slo taky cisarem takze poučovat nepotrebuju. Hlavně po psychické stránce je lepsi cisar v pripade ze davam syna k adopci, to se da pochopit.

lucka024
18. kvě 2016

@pepenyny25 bohužel neporadim ale ať se vzdavate ditete z jakehokoli duvodu obdivuji Vas už jen proto že jste nešla na potrat a chcete pro nej lepši život.Držim palce ať jste co nejdřive v pořadku.A přesne je to Vaše vec proč

marsi37
18. kvě 2016

@pepenyny25 jasne vase vec...jen pisi svuj nazor.. Tak hodnestesti. i

pepenyny25
autor
18. kvě 2016

@bajana ja sem v nemocnici zatím a kdyz sem rekla primarovi,ze trvam na císaři, tak rekl ze císaře dělají jen v pripade když nastanou komplikace. A ze pokud na nej trvam tak to jde jedine pres psychiatra. A k tomu sem se uz objednala, ale chce nějakou zadost od jednoho nebo druhého doktora.

koncita
18. kvě 2016

@pepenyny25 a co konkrétně chceš poradit? Vždyť to sama píšeš, musíš mít od obvoďáka nebo gyndaře žádanku na psychiatrii. Tam ti zase vypíšou indikaci k sekci z důvodu toho a toho.....co přesně ti na tom není jasný?

hani1234
18. kvě 2016

Zkuste oslovit poradnaprozeny.eu
Vaši situaci s vámi zkonzultují, mají i telefonické krizové poradenství

koncita
18. kvě 2016

@pepenyny25 a teĎ čtu, že už máš jednu sekci za sebou! Tak to nechápu, že trvají na normálním porodu, prostě řekni, že te bolí jizva a je to....

tulikiss
18. kvě 2016

@pepenyny25 at ti gynekolog napise zadanku s tim ze tam uvede treba panicka hruza z porodu, a tomu psychiatrovi to pak vysvetlis. myslim si ze kazdy psychiatr musi uznat ze pro tebe bude lepsi kdyz te uspi a ty se vzbudis a bude po vsem.

ivcaz
18. kvě 2016

Já myslela, že pokud už člověk za sebou jednoho císaře má, tak se doktoři naopak normálnímu porodu chtějí vyhnout a spíš císaře naopak upřednostňují. Koukám, že zase vím "kulový". Ale asi bych zkusila ještě probrat s nějakým jiným gynekologem, jestli by to nešlo odůvodnit rizikem z prasknutí jizvy nebo tak něco. Jinak držím palce a věřím, že svým rozhodnutím uděláte nějakou rodinu moc a moc šťastnou.

pepenyny25
autor
18. kvě 2016

@tulikiss dekuju ja to zkusim. Mám lepšího obvodaka tak to pri nejhorším zkusim pres nej

lucka024
18. kvě 2016

@ivcaz taky jsem si to myslela ale nevim snad to delaji naschval?Asi blbost ale kdyby si pani chtela miminko nechat tak by takovy problem s cisařem nebyl (asi vymyšlim blbosti) jen se mi zda zvlaštni že s tim delaji takove problemy.A Vam se omlouvam že to tak pišu
@pepenyny25

pepenyny25
autor
18. kvě 2016

@ivcaz pro me to je taky novina. Byla sem klidnější kdyz sem si taky myslela,ze kdyz je prvni sekce tak je u druheho uz automaticky. Ale vyvedli me z omylu. Pry proste dokud jsme oba zdraví tak neni duvod císaře. Az me pusti domů tak to zkusim přes gynekologa a když s nim opet nebude řeč, tak obvodního

lenjii
18. kvě 2016

@koncita je zcela běžné, že po sekci pokud nejsou kmplikace se snaží o přirozenou cestu. Mám dvě známe s třema dětma a první byly sekci a další dvě přirozeně 🙂

koncita
18. kvě 2016

@lenjii tak zcela běžný to rozhodně právě není 😉 ale to by bylo na jinou debatu (já se o to hodně zajímám, sama mám po sekci a druhé chci rodit normálně...)

lenjii
18. kvě 2016

@koncita já vím 😉 jen mi to nepřijde jako automatika. Taky mám po sekci a druhou nechci. Snad se zadaří 🙂 Tak hodně štěstí přeji 🙂

koncita
18. kvě 2016

@lenjii víš co, jak kde. Záleží na porodnici, někde fakt berou druhou sekci po první automaticky, někde jsou vstřícnější....tak ať se taky povede 🙂

lisha
18. kvě 2016

Pri prirozenem porodu po sekci se podepisuje papir, ze s porodem souhlasis. Alespon ve vetsine nemocnic. Pokud to nepodepises, tak pochybuju, ze te nechaji rodit normalne.

martanek1989
18. kvě 2016

@pepenyny25 Ať už budete rodit jakkoliv hlavně ať jste oba v pořádku 🙂 ...a miminku najdou skvělou rodinu 🙂 Jelikož já mít děti nemůžu a mám adoptovanou holčičku tak Vám děkuju za Váš přístup...Ať už máte důvody k adopci jakékoliv jsem ráda, že jste se rozhodla dát miminku šanci na život a nešla na potrat 🙂

astyna
18. kvě 2016

no lepší život...To si nejsem jistá...Každopádně, je to tak, jak psala autorka v úvodu...Z okolí mám "sousedku", která to tak udělala...Uvedla prostě u psychiatra, že by po porodu trpěla poporodní depresí a obav, takže bude lepší sekce...

astyna
18. kvě 2016

@koncita

Ono hodně záleží, jak se břicho a děloha zašijí - jedna ségra rodila císařem, poté spontánně. Druhá ale byla šitá jinak a mohlo se to rozjet, takže ta musela opět císařem a další porod nedoporučován (ale tam toho bylo víc).

koncita
18. kvě 2016

@astyna ano, záleží na více faktorech, i na způsobu provedení řezu...

odula
18. kvě 2016

@pepenyny25 chtěla bys mít ještě někdy v budoucnu děcko, který by sis chtěla-mohla nechat? Esli jo, tak bych si druhýho císaře rozmyslela... už by to nemuselo jít. Třetí císař bývá někdy dost velký riziko.

jhoki
18. kvě 2016

@pepenyny25 Myslím, že hodně záleží na porodnici. Rodila jsem první dítě ve 24 t. přirozeně, byl to pro mne dost otřesný žážitek, protože miminko zemřelo. Druhé dítě jsem rodila sekcí pro konec pánevní a psychicky jsem to uvítala. Rekonvalescence byla ovšem dlouhá. Třetí dítě jsem také chtěla rodit sekcí, byla jsem ovšem na fakultním pracovišti a tam upřednostňují přirozené porody po sekci, pokud to jde. Miminko bylo menší a jizva dobře zhojení, proto mě "přesvědčili" rodit přirozeně. Vím o kamarádkách, které rodili v menší nemocnici a tam se báli rodit přirozeně už po jedné sekci a měly dopředu naplánovanou druhou sekci. Důvody chápu a je to myslím jen na Vás, jak se rozhodnete. Sekce se také provádí pokud žena během kontrakcí si stěžuje, že jizva jí pálí

pety91
18. kvě 2016

Já to chápu, že chtějí potvrzení od psychiatra, psychologa- protože medicínsky k tomu důvod není. Je otázka, jestli je to lepší i pro tebe, ale to si sama jistě zvážila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru