Vyvolání porodu - zkušenosti, jak to probíhá?

natiiinka
18. črc 2018

Ahojky, jsem prvorodička a v pátek mi budou vyvolávat porod... Tak nějak jsem si na internetu načetla o tabletách co se zavádějí, píchnutí vody atd... Ale zajímají mě vaše zkušenosti, celkový postup, když nezabrala jedno, co se dělalo dál, jak dlouho to trvalo a hlavně jaký nález jste měli při příjmu ? Já byla v pondělí v poradně a stále otevřená pro prst, čípek měkký na falangu, hlavička naléhá, takže nevím, jestli to znamená, že jsou mě porodní cesty připravené ? A jak to tedy nejspíš bude....Děkuji za zkušenosti 🙂

syrinxka
18. črc 2018

Zdravím, malé se taky nechtělo na svět a to co jsem se dočetla na internetu mě teda ještě víc vyděsilo. Detaily už si nepamatuju přesně, ale bylo u nás všechno vpořádku, miminko natočené správně, dole naléhalo hlavičkou. Postup byl takový, že mě přijali v 7h ráno, prohlédli a řekli že jako prvorodička nemám počítat s tím, že bych porodila hned ten den (takže "super" informace na začátek vystresované prvorodičce). No, zavedli tabletu, nechali mě na pokoji a kolem oběda jsem začala pociťovat první bolesti, za moc to nestálo tak jsem myslela že to rozdýchám a nic se stejně dít nebude. Po prohlídce ve 14h, kdy kontrakce sílily, mi řekli, že ten den vážně porodím :D tak se na mě pak chodili dívat sestry jako na exota, že ten den budu rodit :D Pak následoval, klistýr. No a po 17.h byla malá na světě. Nakonec jsem byla i ráda za to vyvolávání protože to šlo opravdu docela rychle a i když byly ty kontrakce asi silnější než u normálního porodu, zvládla jsem to i bez oblbováků. Přeji vám hodně štěstí, ať to má u vás také tak hladký průběh jako u mě 🙂

natiiinka
autor
18. črc 2018

@syrinxka moc děkuji za odpověď, taky jsem na 7h ráno, tak doufám, že to půjde jako u vás, byla bych moc ráda porodit ten den ... A byla jste otevřená při příjmu nebo jak to tam dole u vás vypadalo ?

elwe
18. črc 2018

@natiiinka zítra jdu na vyvolání, tak jsem taky zvědavá... Od včerejška nepřetržitě silní poslíčci, ale dole se nic neděje, už teď mám problém poslíčky rozdýchat, tak se dost bojím, jaký to bude až přijdou skutečné kontrakce

natiiinka
autor
18. črc 2018

@elwe u mě je klid ... Kéž by se to během dneška nebo zítřka rozjelo samo...

syrinxka
18. črc 2018

Myslím, že jsem byla na 2prsty, ale porodní cesty připravený nebyly. Mě připadalo, že kdyby mi dali víc času tak bych sama porodila během pár dní, ale asi i ten stres udělal svoje a prostě malá nechtěla jít na svět včas. Každopádně bych se už tolik vyvolávání nebála, když si o tom člověk čte tak to vypadá hůř než jak to ve finále vypadá - tohle je aspoň má zkušenost 🙂

janager
18. črc 2018

Šla jsem na vyvolání kvůli vyššímu tlaku. Příjem v 7h. Otevřená na 1prst. V 8h zavedena tableta. Cca do půl hoďky lehké šimrání v podbřišku. Cca okolo 10-11h píchnutá voda. (Už si přesně nepamatuji ty časy). Pak začaly silnější kontrakce. Ale nepostupovalo to. Neotevírala jsem se, začali do mě pumpovat oxytocin. Nález někdy v 18h cca 4cm. V 20h se to zlomilo, najednou 7-8cm. No a na 3 zatlačení se po 22 hodině narodil náš 4kg vážící drobek. 🙂 Nemůžu porovnat sílu kontrakcí bez vyvolání. Byl to první porod. Bylo to náročné, ale stálo to za tu dřinu. Ze své zkušenosti bych doporučila epidurál, p okud je to porod, kdy se zavádí tableta a ještě k tomu kvůli nepostupujícímu porodu přijde na řadu i oxytocin. Manžel mi řekl, že bylo vidět, jak mi ta hoďka"klidu" byla k dobru. Řekne se lehko nestresovat, sama to neumím. Přeju hodně sil. 😉 Stojí to za to😉

natiiinka
autor
18. črc 2018

@syrinxka
@janager
Děkuji za zkušenosti 🙂

pavca1982
18. črc 2018

@natiiinka Kolik jseš?S dcerou jsem byla 41+5 ráno v 9h.příjem.Byla jsem otevřená na 2 prsty. Nechala jsem si dát teplé klyzma na vyčištění -doporučuji. Jinak zvolila jsem si postup sama po dohodě s lékařem.V 11:30 píchli vodu. Porod se začal cca do hodiny rozjíždět. Asi od 13h.do 15h. jsem byla s přestávkami na míči v teplé sprše-opět doporučuji.V 15:47 se malá narodila.Držím palce a co nejméně zásahů.

natiiinka
autor
18. črc 2018

@pavca1982 děkuji moc ! ....v pátek při vyvolání budu 39+6tt ....malý má hydronedrozu ledviny ... Právě přemýšlím nad tím, že bych si nechala píchnout vodu, ale kdyby se to potom nerozjelo do nějakých 24h tak by musel být císař a toho já nechci ani náhodou ..

kittyy17
18. črc 2018

Já byla zavřená jako banka o půlnoci, po dvou dnech marných pokusů se na tom nic nezměnilo a šli jsme na sál na císaře. Podruhé jsem šla na císaře rovnou, že to nemá smysl protahovat...

kittyy17
18. črc 2018

Jestli jsi otevřena aspoň na prst, tak to bude v poho ☺

pavca1982
18. črc 2018

@natiiinka Budu upřímná jestli jseš prvorodička, tak asi jen píchnutí vody stačit nebude(třeba ano a pletu se)Každopádně bych zkusila opravdu nejdřív píchnout vodu a do hodiny uvidíš.Když se nebude nic dít, tak pak už ti pomůžou jinými způsoby...ono to půjde.Těš se na prcka 🍀

vladka_zi
18. črc 2018

@natiiinka Treba zapracuji nervy a rozjede se to, stava se tak 😉. Ja nezazila ani jednou poslicky, prenasela jsem a na porod to vubec nevypadalo, tak jsem absolvovala v porodnici dokonce preindukci, nejdrive zatezovy test a na noc mi zavadeli balonek asi s hormony na pripravu porodnich cest. To jsem teprv mela trosku poslicky. Rano v 8 zavedena tableta a ve 14 byl maly na svete. Litovala jsem, ze jsem se branila epiduralu, pak uz na nej bylo pozde. Drzim palce

vladka_zi
18. črc 2018

@natiiinka Drzim palce, at vse probehne hladce 😉

natiiinka
autor
18. črc 2018

Všem moc děkuji za odpovědi 🙂

eviicka
18. črc 2018

@natiiinka já si nález nepamatuju, myslím že otevřená jsem nebyla, ale vše ostatní bylo připravené. Taky prvorodička. V 6:30 jsem dostala tabletu, v 8:30 druhou, už od té první se hned rozjely bolesti - ty se postupně stupňovaly. Malý se narodil za necelých 6 hodin. Zvládlo se to bez oxytocinu i epidurálu. Držím palce 😉.

zuzik24
19. črc 2018

Já měla první taky vyvolávaný, teď u třetího porodu mi kvůli těh. cukrovce asi čeká znovu, pokud do týdne neporodím 🙂 A můžu říct, že jako prvorodička jsem si říkala, že je super, že první bude vyvolávaný, že aspoň poznám, že fakt rodím 😀 První den jsem dostala ráno a večer po půlce, ale neměla jsem ani bolesti nic, druhý den v osm jsem byla otevřená na dva prsty, tak mi do hrdla zavedli jednu celou tabletu, otevírala jsem se hezky, v jedenáct mi píchli plodovku a ve tři byla malá na světě 🙂 A z toho ty krutý kontrakce byly necelý dvě hodiny, zvládla jsem to bez epidurálu a tak, takže za mě super 🙂

natiiinka
autor
19. črc 2018

@zuzik24 a proč jsi jeden den dostala dvě po půlce ? Ty jsi byla při příjmu úplně zavřená ?

babanci
19. črc 2018

Mám přenesenou zkušenost. Mojí dceři porod vyvolávali, jsou to dva roky. Deset dnů po termínu. Ráno nastoupila v 7.00 hod. zavedli jednu tabletu a asi tři hodiny se nedělo nic. Tak zavedli druhou, kolem poledního začali bolesti a otevírala se hodně rychle. Zatímco ve 14.00 hod mi sestra řekla, že to ještě dlooouho nebude, v 16.00 hodin se moje vnučka narodila.

zuzik24
19. črc 2018

@natiiinka Ano, byla jsem úplně zavřená, takže mi to takhle nadávkovali 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru