Vyvolaný porod pomocí vaginální tablety, máte zkušenost?

hanicka27
5. lis 2012

Ahoj,chtěla bych se poptat jaké jsou zkušenosti s vyvoláním porodu pomocí tabletky.Všichni mě strašily jak po vyvolání je porod hrozný a strašně bolestivý,ale já jsem měla super porod.V 22 hod. začali, řekla bych, silnější menstruační bolesti, ve 2 mi praskla voda a bolesti?,no žádná hrůza,(pořád jsem čekala větší) pak už to šlo ráz na ráz,klistýr a ani jsem nestihla dojít do sprchy a už jsem musela na porodní sál,ted už to krapet bolelo,ale dalo se to zvládnout a doufám,že můj druhý porod bude minimálně taky takový 🙂 rýchlý a téměř bezbolestný 🙂 A co vy? Jaké máte zkušenosti?

petlushe
16. srp 2017

@anyysek
Já tak dopadla,ale ještě s bolestná 24 hodin a 5 hodin v jedné té poloze i bez tablety 🙂 normálně spontánní porod bez vyvolání... Prostě někdo má porod super a někdo naprd :(

karolly
16. srp 2017

Přidám mojí zkušenost.
Musela jsem na vyvolání v termínu kvůli gestačnímu diabetu. Rodila jsem prvního syna.
Tabletu zaváděl primář ráno v 6:00 - půlku. Byla jsem totálně zavřená. Zavádění bolelo jako čert. Do cca 10 se nic nedělo. Pak slabé bolesti, jako na MS. Šla jsem do vany. Ve 12:30 jsem byla na dva. Tak že uděláme přípravu. Na vyprázdnění jsem měla koupený Yal gel. Místo vyprázdnění mi prdla voda. Doktorka mě vyšetřila, byla jsem na 4. To bylo 13:05, volala jsem manžela, aby jel. Já šla do sprchy. To už byly teda bolesti jako prase s prominutím. Kontrakce chodily jedna za druhou. Ve 13:30 přijel manžel. PA že půjdeme natočit monitor. Snažila jsem se tam dojít ale šílený pocit na tlačení. Tak rovnou na sál. Vyhopsla jsem na křeslo, doktorka se na mě podívala a že můžu tlačit. No a ve 13:45 byl malý na světě. 3650g 54cm. Ale teda další hodinu mě šila. Byla jsem hrozně porvaná hlavně uvnitř, asi jak šel malý rychle. 🙂 Takže za mě super, opravdové bolesti asi hodinu, celkově fofr.

michaela6599
16. srp 2017

Byla jsem na vyvolání 10 dní po terminu.V 9 hod zavedena první tableta ,která nezabrala vůbec nic se nedělo.V 10 hod zavedena druhá tableta 15 min po zavedení se mi rozjeli silné kontrakce po 3 minutach.neco po 12 hod mne Asistentka Pichla vodu,ve 13 hod zavolala doktorku ,ta si mne vyšetřila a šli jsme na tlaceni 13:05 hod,3 zatlačení a malá byla přesně na světě 13:10 hod.Bolest upřímně byla šílená,byl to můj jediný porod takže nemohu posoudit ale říká se že vyvolaný více bolí .Jinak pro mne i pro všechny rychlý porod proti ostatním rodičkám ten den takže spokojenost 🙂

keksikova1
16. srp 2017

Já už podruhé nenechám vyvolávat, pokud to nebude bezpodminecne nutny..viz muj článek na webu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru