Vyvolávání porodu - vaše zkušenosti

luciferkaklaris
28. črc 2016

Ahoj maminky.
Omlouvám se, jestli tu taková diskuze už je, ale moc se tu v tom neorientuju, tak zakládám novou...
Jsem na zač. 39tt a dnes jsem se dozvěděla, že náš "malý" už má 3,8 kg a příští týden nastupuju na vyvolávačku (jsem prvorodička a nechtějí mě nechat rodit dítě kolem 4,5kg - což jsem ráda!).
Prosím, kdo máte zkušenosti s vyvolávaným porodem - ráda bych se zeptala, kolik hodin po vyvolávačce vám začaly kontrakce a jak dlouho od kontrakcí jste porodily? Kdyby vás ještě napadl nějaký postřeh, budu moc ráda.
Díky předem, Klára

ludul
28. črc 2016

já rodila před rokem vyvolávaným poroden - v 37+5 - důvod preeklampsie - odhad 3500g, porodní váha 3510g, v st odpoledne mi daly 4 tyčinky na roztažení čípku, byla jsem na sto západů...ve čt v 9 hod ráno první tableta, v 13 hod prasknutí vody a druhá tableta a malej byl v 17:11 venku🙂 já s kosmetickým nástřihem po svých odešla po 2hod z porodního sálu na svůj pokoj - za vyvolání jsem moc vděčná, byla jsem oteklá jak meloun s vysokým tlakem i přes léky na tlak 🙂

sisstin
28. črc 2016

@operetka to je neco jinyho ale ;) ja mela vse ok a odpoved "my to tady tak delame a je to drahe", me teda sokla :/

ale85
28. črc 2016

@luciferkaklaris klasika, diskuze se zvrtla jinam 🙂

vermon
28. črc 2016

@operetka no tak to je snad úplně něco jiného....

luciferkaklaris
autor
28. črc 2016

@sisstin To je moc hezký 🙂 Je vidět, že u druhého porodu už má člověk své zkušenosti a může si to trošku řídit sám a to je fajn. Já nejsem alternativní ani hrdinka-prvorodička, takže u prvního porodu opravdu věřím doktorům. Věřím, že po špatné zkušenosti bych praktikovala druhý porod jinak.

odula
28. črc 2016

Ja jsem mela vyvolavany druhý, prenasela jsem skoro dva týdny po TP a pri kontrole jsem byla otevrena uz na sedm 🙂. Takže hamilton, slabé kontrakce a nic moc (koukala jsem u toho na nějaký dokument o konci světa 😀) nacez mi praskli vodu, hodinu nic a potom se to tedy rozjelo. Dve hodiny kontrakci, přičemž takovou půlhodinu před (me se to tedy zdalo jako věčnost) navazovala v podstatě jedna na druhou... No ale za dve hodky tlačení a mala na tri venku 🙂 . Toz tak. Intenzivní, rychlé 😉 oproti přirozenému docela hukot. tolik k dotazu. Jinak - jak už tu holky psaly - odhad je odhad a ja osobně bych do vyvoláváni před koncem 42 tt nesla (pokud by tedy nebyl jiný důvod nez právě ten "odhad" váhy ). Ale ty víš jak a na co se cítíš. At se daří 🙂

sisstin
28. črc 2016

@luciferkaklaris no k otazce, vyvolavany porod mi trval stejne jako spontanni, jen byl oproti spontannimu silene bolestivy a bolesti od zacatku, u spontanniho to slo postupnr a v tomto smeru to byla brnkacka. Ale i tak druhy hodnotim stoprocente pozitivneji diky podminkam ;)

odula
28. črc 2016

@sisstin používala jsi pred druhym aniball smim li se zeptat?

luciferkaklaris
autor
28. črc 2016

@odula Mockrát děkuju za zkušenost a za podporu! Zajímalo by mě, jestli je tu některá, která rodila s váhou kolem 4,5 kg...kromě jedné.

sisstin
28. črc 2016

@odula prave, ze ne a rodila jsem i vetsi dite. Syn 2940 g a dcera 3260. U syna jsem necitila kontrakce, neco mi pichli a mam to jak v mlze :/ takze jsem tlacila na povel :/ u dcery jsem mela v podstate hypno porod, netlacila jsem, nechala jsem telo vypudit miminko kontrakcema a nijak jsem netlacila ;)

marketa7584
28. črc 2016

ja prozila hruzu po vyvolavacce. v sedm rano tableta za hodinu a pul jsem porodila..tak masivni kontrakce jsem myslela ze nepreziju tam snad ani nebyla minuta pauzy na prodychani a odpocinek..mala se narodila pridusena ale rychle ji rozdychali a je v poradku ...ale priste pokud by neslo o ohrozeni me nebo ditete tak uz do toho nejdu

sisstin
28. črc 2016

@odula jinak dcera vubec nebrecela, sama jsem si ji vyndala a jenom na me uplne uzasne koukala, dala jsem si ji na bricho a doskakala si k prsu, proste zazitek jak blazen, byla jsem jak v rausi :D

sisstin
28. črc 2016

Normalne se mi chce brecet, kdyz si na to vzpomenu, prala bych to kazdy zene, po prvnim porodu psychicka ocista...

operetka
28. črc 2016

@vermon není to něco jiného. reagovala jsem na vaše prohlášení: "Příroda ví, co dělá a nenechala bych se do toho ukecat, vyvolání ať už jakékoliv je totálně proti přírodě a většinou to dopadá katastrofálně, velké poranění, né-li akutní CS" - prostě jsem jen chtěla říct, že ne vždycky je na místě vyvolávačku odmítnout. kvůli velikosti to je samozřejmě na zvážení a souhlasím, že může být zbytečné, prohlášení "my to tak děláme" je samozřejmě katastrofální a nepřijatelné. Ale nejde přece říct, že všechno vyvolání je blbost, špatné a nikdy bych ho nepřipustila.
Ale nechci zakladatelce zaplevelovat diskusi nějakými dohady. chtěla jsem prostě ukázat i jiný pohled na věc.

fidorka86
28. črc 2016

@sisstin to se krásně čte 😵 Prosím tě, jak jsi rodila?? V jaké poloze??

englerova14
28. črc 2016

@luciferkaklaris děkuji a držím palce i Vám, ať to jde hladce🙂

sisstin
28. črc 2016

@fidorka86 v sede, se zaprenyma nohama o chlapa, nejak mi to tak sedelo. Ale mohla jsem, jak bych chtela. Jako v tomto si fakt na Nachod stezovat nemuzu, ale poradny v rizikovce po terminu a sestinedeli, to je teda kapitola jina, ale to uz plevelim zakladatelce.

bedri
28. črc 2016

Já si nechala malou dobrovolně vyvolat - ikdyz doktor byl proti, protoze je to velky zasah do organismu. Byla jsem 41+0. Ráno v pul devate mi zavedli první tabletu, ale nic se nedělo. Za další dvě hodiny mi zavedli ještě ctvrtku tablety a okolo poledne se to pomalu rozjizdelo. Mela jsem jednu kontrakci za druhou, ale byly prilis kratke. V pul pate mi praskla voda a v pul seste jsem se z gynekologie dostala na porodni sal. Mala se narodila v devet vecer. Musim rici ze obcas to bylo hodne zajimave, ale ten vysledek stoji za to. Malem z toho byl cisar, nechtela se moc stosovat do panve, ale nakonec si dala rict a aby toho nebylo malo, na porodnim kresle doktor zjistil ze ma vzprimenou rucicku. Ale nakonec vse dobre dopadlo. Odhadovana porodni vaha byla 3600 - skutecna 3840 🙂

tomato543
28. črc 2016

Za mě, pokud možno vyvolávat ne.. měla jsem to stejně.. syn měl odhad 3,5 kg (ač měl 4.075kg (o dva dny později), vyvolávali.. rodila jsem 36 hodin.. kontrakce po hodině, od zavedení.. po hodině.. ale neotvírala jsem se.. (bo to tam ještě absolutně není připravené), po 12 hodinách mi píchli plodovku, žádná úleva, spíš zhoršení.. po 30 hodinách , plných kontrakcí.. bolesti a bezmoci, otevřená na 3 cm, no děs běs.. už mě chtěli brát na sál..ale šlo to přirozeně..ale 4 kg drobek,se nerodí přirozeně zrovna ideálně.. co si budeme povídat...no nerada na to vzpomínám.. už to bude 2,5 roku...ale žádná sláva.. u druhého porodu, že budu sakra hádat, abych nemusela jít na vyvolání..
(ale zase znám případy, co za 5-8 hodin měli odrozeno.. a nebylo to až tak hrozné.. držím palce.🙂 ) zvládly jsme to my, zvládneš to taky. 🙂

luciferkaklaris
autor
28. črc 2016

@tomato543 Další špatná zkušenost, to mě mrzí ☹ A v kolikátém týdnu jsi rodila? Přenášela jsi? Děkuju za podporu!!

andryyysssek
28. črc 2016

Omlouvám se,že vám skáču do diskuze,snad to nevadí,zatím jsem jen pročítala,ale @sisstin ,to,jak jsi popisovala svůj porod,a malou sis vytáhla sama,jakobys psala o mě 😀 Můj druhý porod trval se vším všudy půl hodiny,neměla jsem pozvolné kontrakce,ale rovnou křeče,manžel jel jak nejrychleji mohl,a stejně jsme to nestihli.Malého jsem si porodila úplně sama,v sedě,zatímco manžel pořád řídil 😀 Snad nevadí,že jsem to tu trochu zaplevelila 🙂

bedri
28. črc 2016

Jak s oblibou rikala jedna porodni asistentka: ,,slo to tam, pujde to i ven,, 🙂

odula
28. črc 2016

@sisstin nadhera 🙂

sisstin
28. črc 2016

@odula omlouvam se, ale nemuzu jinak :D

slunickova123
28. črc 2016

Ahoj vsem. Taky prispeju. Mela jsem vyvolavany porod z duvodu prenaseni (41+ 3), a take vetsi vah .odhad. Hnedzacly brutalni kontrakce po 2 min. A ty jely snad cca 6 hod. Pak se mala narodila. Neslo mi moc tlacit a nechali me,at si vyberu polohu( skvela lekarka i PA, obe tak klidne , to bylo fajn), ale nakonec mi bylo nejlepe stejne v polosede. A diky epinu jsem bez poraneni. Takze za me, indukce nemusi byt vzdy hruza , ale verim, ze prirozeny porod asi boli trochu min.

slunickova123
28. črc 2016

@sisstin 😂😂

melissa
28. črc 2016

Muj prvni porod byl prirozeny, druhy vyvolavany kvuli odtekajici plodovce. Pokazde jsem prenasela. Oba porody trvaly neco malo pres dve hodiny. Poprve jsem mela u sebe celou dobu manzela, nejdriv jsem nevedela, ze uz vlastne rodim, tak prvni doba porodni rychle utekla. Podruhe jsem se na bolesti soustredila, tak jsem je vnimala jako vic intenzivni, navic manzel dobehl na sal az na posledni chvili. Kluci meli oba temer 4,5 kg, pry diky manzelovi, ktery vazil pri narozeni 4,9 kg. Vim, ze kazdy porod je jiny a kazda to vnimame jinak, ale me porody byly srovnatelne. Takze drzim palce, at vse probiha v klidu a hladce 🙂

odula
28. črc 2016

@sisstin haaa to je špička 😀 😀 😀

teerulka
28. črc 2016

Já sice nemám srovnání, ale můj vyvolávaný porod nebyl vůbec strašný a další bych si přála také takový. Vyvolávat se rozhodli lékaři v 38tt kvůli tomu, že dcerka přestala růst, za poslední měsíc přibrala jen 100g a navíc už bylo málo plodovky. Dole jsem v tu dobu byla zamčená jak královské korunovační klenoty snad na 13 klíčů😀 Doktoři mě i připravovali, že to bude pravděpodobně trvat dost dlouho a pokud neporodím do druhého dne do večera, tak půjdu na císaře, protože miminko bylo slabé a malé... Ráno v 8 zavedena tableta, nedělo se nic, v 10 začly slaboučké kontrakce, takže v 11 zavedena ještě půlka tabletky a rozjelo se to hezky, kontrakce co tři minuty až do asi 16h odpoledne. Nebyla to žádná hrůza, byla jsem ve sprše, občas se trochu prolezla po zdi, ale nic co by se nedalo vydržet 🙂 Ještě jsem manželovi říkala, co kdo na těch kontrakcích vidí (kdybych radši držela hubu, za pár hodin mi to bylo jasné 😀 ). Neotevřela jsem se ani na špičku prstu a kontrakce po té 16h odpoledne plynule vymizely. Byla jsem na prášky a to doslova - doktoři se shodli, že mi je zítra zavedou znovu a dnes už to necháme být. Manžela jsem poslala domů, pokoníkovala s holkama ze skupiny a šla spát, sotva jsem si lehla, lup a praskla mi voda, bylo to v 22.30. Manžela jsem okamžitě volala zpět, protože se to rozjelo neskutečným způsobem a já teda poznala, čemu se říká kontrakce 😀 Každou jsem vítala, krásně zhlubokala prodýchávala, představovala si ty rozvíjející se růže a přicházející mořské vlny a běhěm dvou hodin jsem se otevřela z nuly na 10cm a za 8min na sále byla v 00.33 na tři zatlačení dcera venku. Takže takový porod bych přála každé, žádné poranění (jedla jsem teda lněné semínko jak kobyla a protahovala se anibalem), ale své také může hrát to, že dcerka byla malinká - jen 2600g a 31cm hlava.

brunokri
28. črc 2016

@luciferkaklaris u nás byl odhad 3,5kg u dr v porodnici v den vyvolání 4,2kg nakonec porodní váha 4,850g a jedním slovem katastrofa nástup v 7 první tableta v 8 pak 9 a v 10 píchání vody cévkování atd v 11 kontrakce po minutě a intenzita na max v 15 přestala děloha pracovat 3 injekce na stahy a nic malej špatně natočenou hlavičku srdeční ozvy špatný a na císaře pozdě. Dvě PA na břiše a v 15:35 všechno skončilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru